Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13331334133513361337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim. bende bi kaç gün önce 2007 dizelini aldım, benim aracın debriyajıda sert bende baskı balata bitiyo heralde diye üzülüyorum, acaba genelimi böyle geztlerin. forumdaki arkadaşlar bize bu konuda yardımcı olurlar sanırım. bu arada aracı kaça aldınız?
    [/quote
    her arabanın baskı balatası zamanla kullandıkça balatanın içinde bulunan yayları sertleşir.balata yaylarının sertleşmesi parça ile alakalıdır.araba modelleri ile alakalı değil.balatan yeni olabilir.sertleşmeyle alakası yok.bu sıkıntıyı arabanın balatasını değişerek çözebilirsin.ama balatan çok yukardan kavramıyorsa çekişte problem yoksa değişmenede gerek yok.
  • JETDEVRİYE J kullanıcısına yanıt
    hocam araba yaklaşık 103,000 binde balata hiç degişmemiş sizce maximum baslı balata ömrü kaç km dir birde baskı balata degişimi malzeme+ işçilik şagı yukarı kaç tl dir saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

hocam araba yaklaşık 103,000 binde balata hiç degişmemiş sizce maximum baslı balata ömrü kaç km dir birde baskı balata degişimi malzeme+ işçilik şagı yukarı kaç tl dir saygılar...

Selamlar,
    Debriyaj balatasının ömrü çok değişkendir. 10.000 km'de de biter, 100.000'de de. Sıfır aldığımız 1999 model Accent'i 100.000 km'de satmıştık. Satarken aracın debriyajı ilk günki gibiydi. Çünkü babam debriyaj kullanımı konusunda çok takıntılı ve bizi de öyle yetiştirdi :)))

Şu an kullandığım ve satışa çıkardığım Getz'imi de aldığımda, debriyajı iyiydi. Yaklaşık 30.000 km geçtim, hala aldığım günki gibi dipte kavrıyor ve bana göre yumuşak.

Maksimum balata ömrü dediğimizde ise Accent'i satmamış olsaydık, en az 50.000-60.000 km daha giderdi. Tabi bazı yeni araçlarda daha çabuk biten malzemeler kullanabiliyorlar. Ama Getz'in balatası bence hala makul durumda.

• BALCY kullanıcısına yanıt
    benim araç 7.6 gösteriyor hocam, ama hep şehir içi ve kısa mesafe. 2007 dizel.
  • quote:

ben debriyaj balatasını yeni değiştim.sertlikten dolayı değiştim bende.aracım 105 binde.ama eski balata rahat 30 bin rahat giderdi.ben sanayide özel bir ustaya baskı balata bilya komple değiştim.350 tl ye maal oldu.220 parça,gerisi usta parası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

ben debriyaj balatasını yeni değiştim.sertlikten dolayı değiştim bende.aracım 105 binde.ama eski balata rahat 30 bin rahat giderdi.ben sanayide özel bir ustaya baskı balata bilya komple değiştim.350 tl ye maal oldu.220 parça,gerisi usta parası.

Slm lar arkadaşım şı linkte debriaj+baskı balata+bilya 160 tl acaba bu marka iyi degilmi yada hangi marka taktırmalıyız saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalacar -- 4 Şubat 2014; 23:06:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Slm lar arkadaşım şı linkte debriaj+baskı balata+bilya 160 tl acaba bu marka iyi degilmi yada hangi marka taktırmalıyız saygılar...

link gözükmüyor ama valoe marka taktırabilirsin.en iyisi valoedir.

• Arkadaşlar getz e alışmaya çalışıyorum artılarını tam ölçemedim inşallah çok arıza vs gibi olaylar yaşamam ama bir kaç hoşuma gitmeyen yanı var en önemlsi şu gögüsten gelen ses buna bi çözüm bulmam lazım yada kulagımı alıştırmam lazım sinir ediyo beni:) ,araba yan rüzgar alıyor otobanda gelirken hissettim açıkcası, yumurta kasadan inip getze epey bi yükseklik farkı oluyor jeep kulanmış gibi hissediyorum saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiwrc

quote:

Selamlar,
    Debriyaj balatasının ömrü çok değişkendir. 10.000 km'de de biter, 100.000'de de. Sıfır aldığımız 1999 model Accent'i 100.000 km'de satmıştık. Satarken aracın debriyajı ilk günki gibiydi. Çünkü babam debriyaj kullanımı konusunda çok takıntılı ve bizi de öyle yetiştirdi :)))

Şu an kullandığım ve satışa çıkardığım Getz'imi de aldığımda, debriyajı iyiydi. Yaklaşık 30.000 km geçtim, hala aldığım günki gibi dipte kavrıyor ve bana göre yumuşak.

Maksimum balata ömrü dediğimizde ise Accent'i satmamış olsaydık, en az 50.000-60.000 km daha giderdi. Tabi bazı yeni araçlarda daha çabuk biten malzemeler kullanabiliyorlar. Ama Getz'in balatası bence hala makul durumda.

Nazar değmesin benimki 177binde daha değişmedi baskı balata.

Biraz sürüş alışkanlığı ile ilgili.

• 2007 model 1,4 dohc hy KLM model aracim satiliktir.brc tüplü.74000 km.agir bakimlari yetkili serviste yapildi(triger seti tüm kayislar fren balatasi) 4 yazlik lastik daha 1 yil olmadi (petlas) kişlik lastikler de 4 tane(2 brigstone 2 mislen) akusu yeni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zincir de var.araç İstanbul da 55 plaka.ilgilenenler PM atsin

• 90 bin bakım fiyatlarını bilen, önerileri olan, fikir ve karşılaştığı durumları paylaşabilecek olan ve de bu mesaja cevap verebilecek olan var mıdır?
  • Dizel icin soruyorsan bende geçenlerde götürdüm, normal rutin bakımın yaninda birkaç parca eskiyenin ddeğiştirilmesi 900 tl istediler serviste.

• servise check up için gitmek ücretli mi bilen var mı?neyi var neyi yok öğrenip özelde yaptırsak.
  • 2009 model hatasız,55 bin km,lpgli,abs,hava yastığı v.s. aracımı 21 bin tl ye sattım.Çok sohbete katılmasamda bu forumdan çok faydalandım,herkese teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: competentt

2009 model hatasız,55 bin km,lpgli,abs,hava yastığı v.s. aracımı 21 bin tl ye sattım.Çok sohbete katılmasamda bu forumdan çok faydalandım,herkese teşekkürler.

hayırlı uğurlu olsun diyelim.
    şimdi ne almayı düşünüyorsunuz?
  • 2005 1.3gls, BRC LPG getzim ile artık yolları ayırmanın vakti geldi.

7yıldır bende. 177bin de ve bir kere bile beni sanayiye sokmadı. Umarım alacağım arabada böyle sağlam olur.

Ağır bakıma 1 ay içinde girmeden satmak istiyorum.

Bir konu açtım 2010 clio 3 HB 1.5dci/ 40bin km/ 28bin var, bu araçla ilgileniyorum, Getz ucuza gidecek ama galeri işte. Üzerine 12-13bin vereceğim.

Bu araçlardan anlayan bir cevaplayabilir mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_87622921/f_//tm.htm#87622921
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilnaze

benim araç 7.6 gösteriyor hocam, ama hep şehir içi ve kısa mesafe. 2007 dizel.

Hocam araçlar aynı model, yakıt tüketimi de aynı seviyede gibi gözüküyor? Son olarak şunu sorayım, aracı çalıştırdıktan sonra mavi ışığın sönmesi ne kadar sürüyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: competentt

2009 model hatasız,55 bin km,lpgli,abs,hava yastığı v.s. aracımı 21 bin tl ye sattım.Çok sohbete katılmasamda bu forumdan çok faydalandım,herkese teşekkürler.

hayırlı uğurlu olsun diyelim.
    şimdi ne almayı düşünüyorsunuz?

Teşekkür ederim.2012 kia sportage gdi plus aldım.
  • Arkadaşlar yeni aldıgımım getz de beni delirten ön taraftan gelen seslerin yerini buldum birincisi torpitodan onu bi şekilde çözecem ama ikincisine hayret ettim araba titredigi zaman dikiz aynasından bir zırıltı geliyor elimle altta ve üstte bastırdıgım zaman sesi kesiyor:) acaba başına gelip kolay bi şekilde çözen varmı yoksa ben plastik kelepçe ile sıktırayım diyorum oda çirkin olur fikri olanvarsa lütfen paylaşırsa çok sevinirim saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 13331334133513361337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.