Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13341335133613371338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalacar

Arkadaşlar yeni aldıgımım getz de beni delirten ön taraftan gelen seslerin yerini buldum birincisi torpitodan onu bi şekilde çözecem ama ikincisine hayret ettim araba titredigi zaman dikiz aynasından bir zırıltı geliyor elimle altta ve üstte bastırdıgım zaman sesi kesiyor:) acaba başına gelip kolay bi şekilde çözen varmı yoksa ben plastik kelepçe ile sıktırayım diyorum oda çirkin olur fikri olanvarsa lütfen paylaşırsa çok sevinirim saygılar...

Bu ses sanki öndeki havalandırma deliğine düşmüş bir vida sesi gibi mi. Özellikle stabilize yollarda oluyor değil mi bu ses ? Ben önce camın ordaki havalandırma deliğinden geliyor diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

Arkadaşlar yeni aldıgımım getz de beni delirten ön taraftan gelen seslerin yerini buldum birincisi torpitodan onu bi şekilde çözecem ama ikincisine hayret ettim araba titredigi zaman dikiz aynasından bir zırıltı geliyor elimle altta ve üstte bastırdıgım zaman sesi kesiyor:) acaba başına gelip kolay bi şekilde çözen varmı yoksa ben plastik kelepçe ile sıktırayım diyorum oda çirkin olur fikri olanvarsa lütfen paylaşırsa çok sevinirim saygılar...

Bu ses sanki öndeki havalandırma deliğine düşmüş bir vida sesi gibi mi. Özellikle stabilize yollarda oluyor değil mi bu ses ? Ben önce camın ordaki havalandırma deliğinden geliyor diye tahmin ediyorum.

Arkadaşım ses geldigi zaman dikiz aynasını elimle tutuyorum ses kesiliyor arabada titreşim oldugu zaman rölanti düşüklügü gibi o zamanlarda heliyor ses silikon falan çekmeyi deneyecem daha iyi bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim saygılar...

• arkadaşlar iyi akşamlar,

bir hyundai getz 1.5 vgt arabaya baktık geçen cumartesi günü ama aracın sahibi araç hakkında detaylı bir araştırma yapmadığını birkaç kişinin temiz demesi sonucunda güvenip aldığını söylüyor. tamam araç temize benziyor. benim kafama takılan kısım şu araba 110 beygir ruhsatta da öyle yazıyor diyor ama araç tek hava yastıklı sunroof olmayan gri renkte bir araç sis farları yok jantları kapak jant bakıyorum araç start modeline benziyor ama adam 110 beygirliklerden diyor. 110 beygirlik olanlarında start modeli yok çıkamadım işin içinden.
  • Arabanin teknik kagidini gormek istediginizi belirtin. Ayrica yan aynalar elektrikli ve govde renginde ise ayrica dort cam otomatik ise arac start degildir ve abs olma ihtimali olabilir. Benim bildigim 1.5vgt 4hy klm abs sunroff modeli disinda 110 bg lik getz yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yan aynalar elektrikli ve kapı kollarıyla beraber gövde renginde. Ayrıca 4 cam da otomatik olduğuna göre start değil abs var mı diye sormak var aklımda da sık sık adamı aramayayım diye salı günü akşam aramayı düşünüyorum. Aracı çarşamba günü otoraporda ekspertize sokucam her şeyine baktırıcam. Orada beygiri de çıkınca öğrenicem herşeyi
  • Merhaba
    200tl mazotla 650 km yol yapmisim
    şehir içi kullanımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Merhaba
    200tl mazotla 650 km yol yapmisim
    şehir içi kullanımda.

çok iyi bir oran, kendi şeridinde önündekini sollamadan sakin kullanmışsın herhalde.
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    hayır
    beni solllayamadılar
    yerini buldugum zaman performanslı kullanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neydi bir ara esprisi vardı, "Getzin en çok bozulan parçası selektör kolu" diye.

Ben de Getz'i zorlardım 650 giderdi, sakin kullanmayı denerdim yine 670'i kolay kolay geçmezdi.

Şimdi aynı hatta Micra 1.2 kullanıyorum, 200 TL'ye 700+ garanti. ( Benzin litresi 5TL olduğunu belirtelim, gelecekte de birilerine fikir verir.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

quote:

Orijinalden alıntı: schering

Aracımda artan bir ses mevcut.Daha önce de vardı fakat bu kadar hissedilmiyordu.Sürekli olmuyor ve özellikle torpido üstü, ön camla ön konsol arasından geliyor.Devir 2500'in üstüne çıkınca hissedilmeye başlıyor.Bana titreyen plastik parçası sesi gibi geldi ama tamda anlamış değilim.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu?

bu ses olayinin nedenini buldunuz mu? aynisi bende de var.. uzun yola gidince belli bi zaman sonra ortaya cikiyor..

Malesef...
    Özgür Geo arkadaşın önerdiği metoduda uyguladım ama çözüm olmadı.Fırsat bulduğum zaman tanıdık bir ustaya gidip göstermeyi planlıyorum.Aslında arabamı değiştirmek istiyorum ama ilk arabam olmasından mıdır bilmiyorum, getz kadar hoşuma giden bir araba bulamıyorum.

Aracımdan gelen sesi sonunda buldum ama bunu nasıl engelleyeceğimi bilemedim
    Zaten sesin torpidodan geldiğini bildiğim için torpido kapağını komple çıkardım, içeride neler var iyice inceledim ve anladım ki boşta duran bir parçası var
    Bunun bi kutu şeklinde gözüken havalandırma borusu olduğunu anladım.Aslında boşta değil, iki tarafından sabit ama kutu geniş olduğu boşta asılı gibi duruyor ve titreşimle birlikte sallanmaya ses yapmaya meyilli hale geliyor.Bir iki süngerle sabitlemeyi planlıyorum bakalım sonuç ne olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Neydi bir ara esprisi vardı, "Getzin en çok bozulan parçası selektör kolu" diye.

Ben de Getz'i zorlardım 650 giderdi, sakin kullanmayı denerdim yine 670'i kolay kolay geçmezdi.

Şimdi aynı hatta Micra 1.2 kullanıyorum, 200 TL'ye 700+ garanti. ( Benzin litresi 5TL olduğunu belirtelim, gelecekte de birilerine fikir verir.)

selamlar

bende de 2008 lpg li getz var acaba bende dizeliyle mi değiştirsem valla aklımdan geçmiyor değil ama şimdiki arabam gibi temiz bulsam fiyat farkıda pek olmaza yine 60.000 km yi pek geçmemiş olsa hiç düşünmem gibime geliyor..
    1.4 ün helede lpg nin performansını sevmedim,hem benzin hemde lpg al gıcık ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

servise check up için gitmek ücretli mi bilen var mı?neyi var neyi yok öğrenip özelde yaptırsak.

Gecen yaz kampanya vardi ucretsiz check up yaptırdım. Sanirim normal dönemlerde ücretli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

quote:

servise check up için gitmek ücretli mi bilen var mı?neyi var neyi yok öğrenip özelde yaptırsak.

Gecen yaz kampanya vardi ucretsiz check up yaptırdım. Sanirim normal dönemlerde ücretli oluyor.

teşekkürler hocam.
  • arkadaşlar bu aralar i20 ler çok hoşuma gidiyor.duyumlarıma göre getzle aynı diyorlar sizlerin yorumu nasıldır.benim bayağı hoşuma gidiyor kasa tip model tarz olarak,,
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    i30 bak bide

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Münir hocam elbette i30 çok güzel araba ama ben gücümün yetecegi alabileceğim arabalara sevdalanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 12 Şubat 2014; 23:15:58 >
  • quote:

arkadaşlar bu aralar i20 ler çok hoşuma gidiyor.duyumlarıma göre getzle aynı diyorlar sizlerin yorumu nasıldır.benim bayağı hoşuma gidiyor kasa tip model tarz olarak,,

kaşınıyosun kanka :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

arkadaşlar bu aralar i20 ler çok hoşuma gidiyor.duyumlarıma göre getzle aynı diyorlar sizlerin yorumu nasıldır.benim bayağı hoşuma gidiyor kasa tip model tarz olarak,,

yok be kanki sadece hoşlanmaya başladım

• Arkadaşlar,
    Yukarıdaki resim babamın getz'ine ait. Gördüğünüz lastik sol ön lastiktir. Macun çekilmiş parça tam olarak nedir? Şanzıman için biraz önde ancak karter içinde fazlaca kaba. Tam çözemedik. Yağ kaçırıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

yok be kanki sadece hoşlanmaya başladım

bilmiyom ama getzi boşamaya kalkma bence :D
  • 
Sayfa: önceki 13341335133613371338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.