Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12831284128512861287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ortmen55

Aracımın şuanki performansına baktığımda ki 70000 oldu, aracımın bakımlarını, yağını suyunu zamanında değişince bu araç en az 300000 km esnemeden gider diye düşünüyorum. Böyle performanslı bir araç ben görmedim. Getz gerçekten farklı bir araç...

Taksiciler har hur kullanip accentle 500 bin km yapiyorsa siz accent ile ayni motoru kullanan getz ile 1 milyon yaparsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 dizel getz lastik basıncı ön arka kaç olmalı kitapçıkta kaç yazıyor bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waldemar85

2010 dizel getz lastik basıncı ön arka kaç olmalı kitapçıkta kaç yazıyor bilgisi olan var mı?

Kapı içinde yazıyor diye hatırlıyorum, lastik havaları yüke göre ayarlanıyor fakat ortalama durum için 32-32 psi basmanız kafidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Aracımın şuanki performansına baktığımda ki 70000 oldu, aracımın bakımlarını, yağını suyunu zamanında değişince bu araç en az 300000 km esnemeden gider diye düşünüyorum. Böyle performanslı bir araç ben görmedim. Getz gerçekten farklı bir araç...

Ne kadar bakımlı olursa olsun 100.000 km sonrasında sağından solundan küçük arızalar verebilir. Kullanıldıkça arızaları artar.

Sıkışık trafikte, şehir içinde kullanılan araç 100.000 km de 3500 saat çalışmışsa, uzun mesafelerde veya seyrek trafikte kullanıldıysa 100.000 km de 1500 saat çalışmış olur.

Bu fark da bize bazen 120.000 de yenilenmesi gereken bir motor veya bazen de 200.000 km de sorunsuz çalışmaya devam eden bir motor şeklinde görünür.

Oysa tasarımları belirli bir ömür hedeflenerek yapılmıştır ve binek otomobiller için tasarım aşamasında ömür beklentisi ortalama 160.000 km civarıdır.

Araba alındıktan itibaren kullanımına dikkat ederseniz, soğukken sıkıştırmazsanız, genel olarak sakin kullanırsanız dediğiniz gibi bakımlarını aksatmazsanız motorun içine anahtar değmeden 200.000 km yi geçebilirsiniz. Motorun dış aksamında veya diğer mekanik aksamda mutlaka sıkıntılar olacaktır fakat masrafı çok tutmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

şu an için 15000 çıkarabilirim varya üzerini bi tamamlayabilsem hiç kaçırmaz alırdım bu arabayı.maaşallah çok hoşuma gitti.herşey tam istediğim gibi.vay anasını ya...

Sen hala getz almadın mı :) Kesinlikle 3-5 kredi çek bu aracı kaçırma. Açıkcası ilk sahibi olduğum 2009 model 28.000 km de Micram var, onu satmaya kıyamıyorum. Yoksa bu aracı ben de kaçırmazdım.
    Böyle temiz araç denk geldiğinde üçüne beşine bakmayacaksın, hem binerken kafan rahat olur hem de satarken rahat satarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

şu an için 15000 çıkarabilirim varya üzerini bi tamamlayabilsem hiç kaçırmaz alırdım bu arabayı.maaşallah çok hoşuma gitti.herşey tam istediğim gibi.vay anasını ya...

Sen hala getz almadın mı :) Kesinlikle 3-5 kredi çek bu aracı kaçırma. Açıkcası ilk sahibi olduğum 2009 model 28.000 km de Micram var, onu satmaya kıyamıyorum. Yoksa bu aracı ben de kaçırmazdım.
    Böyle temiz araç denk geldiğinde üçüne beşine bakmayacaksın, hem binerken kafan rahat olur hem de satarken rahat satarsın.

Aktuz abi hiç sorma ev almaya niyetlendik olmadı.parayı altına çevirip bu yaz ayını beklerken altın tepetaklak etti. Hiç sorma ya getz görünce içim geçiyor.araba beni çok etkiliyor.şimdi onbeş bin var krediye girmek istemiyorum zaten ev kira bu aracıda kaçırmak istemiyorum ne yapacak bilmiyorum.

• krediyi uzun vadeli alip, arabayi kacirma. sonra krediyi erken kapatirsin, kendini de sıkmamış olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

krediyi uzun vadeli alip, arabayi kacirma. sonra krediyi erken kapatirsin, kendini de sıkmamış olursun.

Abi Bi düşüneyim hanımla Bi konuşayım yıne haberleşelim.bide şunu merak ettim araba cillop gibi ama on beş güne yakın oldu hala duruyor

• Bu fiyatlarda insanların aklını çelen çok araba marka modeli var. Tipi biraz alışıldık hale geldi. Belki ondan tercih edilme oranı düşmüştür. Aynı fiyata düşük kmde 2006 megane hb lpgli alınabiliyor. Hem C sınıfı araç, hem konforu fazla hem de geniş. Sanırım herkes bu ve benzeri araçların arasında kalıyor. Satılmaması ondandır, 2006 model 120.000 km de olsa da 18000 istense belki daha çabuk satardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26080&Productid=otdeltdc-4070ur#Gorseller arkadaşlar arabanın cd çaları bozuk böyle birşey alsam uyum sorunu yaşar mıyım ya da tavsiye ettiğiniz mp3 çalar var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26080&Productid=otdeltdc-4070ur#Gorseller arkadaşlar arabanın cd çaları bozuk böyle birşey alsam uyum sorunu yaşar mıyım ya da tavsiye ettiğiniz mp3 çalar var mı

Pionerr Mh- serisi alın derim.Hem estetik duruyor hem de kaliteli ses veriyor. Ben 170 liraya almıştım. Cd çaları yok, Aux çıkışı ve Usb çaları var :)

• arkadaslar slm lar
    gecen gun enistemin 90 model 300 td mersedisini 1 gun kullandim sanayide mazot hortumu catlamis onu degistirdim
    arac benim getzze gore direksiyon vites suspansiyon okadar rahattiki.
    sonra getzi kullandim aman allahim
    vites gecisi sert amatusorler sert adeta langir lungur...(bariz bir ariza soz konusu degil debriyaji baski balatayi degistirsen olur)...
    sizdede ayni sertlik mevcutmu

• ortmen55 O kullanıcısına yanıt
    arabamı 1 yıl önce 2.el olarak almıştım aldığımda cd çalmıyordu tesadüfen bugün bir daha deneyim dedim cd içinde vardı çalmaya başladı 2 saat boyunca herhangibir sorun yaratmadı gittiği yere kadar bakalım :)
  • günaydın mutlu pazarlar

Babası vefat edenlere Allah'tan rahmet,uzakta olanlara ise görüşmek,yanında olanlara da Allah ayırmasın diyorum

#BabalarGununKutluOlsunATAM

• Arkadaşlar sol arka kapı kolu içten kırılmış
    Bunu nerde yaptırabiliriz?
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • 2007 model 1.4 dohhc hy klm 65.000km'de arabama alıcı çıktı.
    BRC tüplü
    4 yazlik lastiğim yeni
    4kışlık lastiğim de 3-4 yıl daha idare eder
    Triger vb. ağir bakımlarını da yet. serviste yaptirdim. aküsü de yeni
    Sizce ne kadar istemeleyim? 18.000 uygun mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

2007 model 1.4 dohhc hy klm 65.000km'de arabama alıcı çıktı.
    BRC tüplü
    4 yazlik lastiğim yeni

Bence 18500 den aşşagıya ınme
    km duşuk bakımlıda
    hemen satarsın?

• quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

2007 model 1.4 dohhc hy klm 65.000km'de arabama alıcı çıktı.
    BRC tüplü
    4 yazlik lastiğim yeni

Arabanin masrafi yok gibi dediginize gore, iyi bi aciklama ile 18 den asagi gitmez. Daha ustu belki olur.

• mnr980 ve ustad10 yorumlarınız için tesekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 12831284128512861287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.