Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.505
Tıklama
Giriş
      27 Mesaj
      26 Mayıs 2012 19:45:22
      arkadaslar 1.5 dizel 3 silindirli olan aracıma hangi marka yağ tavsiye edersiniz
      26 Mayıs 2012 20:07:54
      quote:

Orijinalden alıntı: sivris60

arkadaslar 1.5 dizel 3 silindirli olan aracıma hangi marka yağ tavsiye edersiniz

aynı araç bendede var.ben şimdiye kadar hep castrol 10w40 yağ koydum.daha doğrusu servisi aldığımdan beri bunu koyduğu için bende 5 senesi bitince dışarda aynı yağı koydurmaya devam ettim.castrol piyasada en iyi yağlardan biridir.ayrıca castrol 5w40 da koyabilirsin.bu yağ tam sentetik bir yağdır.özellikle kışın daha iyidir.ama 10w40 oranla biraz daha pahalıdır.
      |
      |
      26 Mayıs 2012 20:09:02
      quote:

birde aracın kaç bin kilometrede.
      26 Mayıs 2012 20:25:03
      quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

birde aracın kaç bin kilometrede.

142binde JETDEVRİYE
      |
      |
      26 Mayıs 2012 20:39:43
      geçen hafta benim getzın bakımındada usta castrol 10w40 kullandı.
      |
      |
      26 Mayıs 2012 20:45:07
      cevap veren arkadaslar tesekkürler hazır sizi bulmuşken sorayım
      -son 10bin kmdir bi cekiş düşüklüğü oldu rakım ın artması neden olabilir mi yaklasık 1500 m rakımda artış oldu da forumlarda buna benzer bişey duydum
      tokat ta kullanırken 190 200 km hıza cok cabuk ulasıyordum ama suan 180 e zorla ulasıyorum düz yolda
      buna ne neden olmus olabilir hava filtresi cok berbat bi duruma gelmişti biraz temizledim yakında triger ve filtre yağ bakımı yaptıracagım için şimdilik temizledim biraz ama fark az da olsa etti sizce buna neler sebep olabilir...
      26 Mayıs 2012 22:14:27
      quote:

-son 10bin kmdir bi cekiş düşüklüğü oldu rakım ın artması neden olabilir mi yaklasık 1500 m rakımda artış oldu da forumlarda buna benzer bişey duydum
      tokat ta kullanırken 190 200 km hıza cok cabuk ulasıyordum ama suan 180 e zorla ulasıyorum düz yolda
      buna ne neden olmus olabilir hava filtresi cok berbat bi duruma gelmişti biraz temizledim yakında triger ve filtre yağ bakımı yaptıracagım için şimdilik temizledim biraz ama fark az da olsa etti sizce buna neler sebep olabilir...

bizim arabaları rakım etkilemez.çünki ecu rakımın değişmesini algılar ve ona göre rolantisini düzeltir aracın.fark ettiysen rolantin eski reno ve tofaşlardaki gibi düşüp stop etme veya yükselme yapmamıştır.çünki araç bunu otomatik ayarlamıştır.sebeb bu olamaz.bence bakımlarından dolayıdır.çünki benim aracı bakıma sokunca araç baya bi fark ediyor.yakıtı bile dizellerde baya bi düşüyor.hatta ben 5-6 bin km're olunca hava filitresini değişiyorum.bakımı beklemiyorum.yakıt ve çekişe çok faydası oluyor.
      ama bence o kadar sürat çok gereksiz.160 km're bile bence çok fazla...canını ve başkalarının canını da düşünsonra kafanı böyle vurursun:))

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      26 Mayıs 2012 22:16:54
      sivris60 aracının kilometresine göre bence 10w40 koyman daha yerinde.5w40 ince gelebilir ve yağ yakabilir.zaten önümüzde yaz 10w40 iyi gelir.
      |
      |
      26 Mayıs 2012 22:23:48
      quote:

quote:

bizim arabaları rakım etkilemez.çünki ecu rakımın değişmesini algılar ve ona göre rolantisini düzeltir aracın.fark ettiysen rolantin eski reno ve tofaşlardaki gibi düşüp stop etme veya yükselme yapmamıştır.çünki araç bunu otomatik ayarlamıştır.sebeb bu olamaz.bence bakımlarından dolayıdır.çünki benim aracı bakıma sokunca araç baya bi fark ediyor.yakıtı bile dizellerde baya bi düşüyor.hatta ben 5-6 bin km're olunca hava filitresini değişiyorum.bakımı beklemiyorum.yakıt ve çekişe çok faydası oluyor.
      ama bence o kadar sürat çok gereksiz.160 km're bile bence çok fazla...canını ve başkalarının canını da düşünsonra kafanı böyle vurursun:))

YOK JETDEVRİYE BOŞ YOLDAKİ DENEMEMDİ SADECE ARABAYI ZORLAMAKTI TRAFİKTE ÖLE COK SÜRATLİ GİTMEM ÖRNEK OLMASI ACISINDAN SÖYLEDİM VİTES GECİŞLERİNDE FARKEDİLİR Bİ ZORLANMA VAR O YUZDEN ARAC BAGIRIYOR ,BURDA ADAM GİBİ USTA BULMAK ZORDA O YUZDEN ONCEDEN BİLGİ ALMAK AMACLI SORUYORUM
      |
      |

• Yarbay
      3337 Mesaj
      26 Mayıs 2012 23:03:25
      quote:

Orijinalden alıntı: volizzi

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

2006 model 85binde bir getz alacagım büyük ihtimal sanayide ve yetkili servisinde bakımları ne kadar tutuyor a'dan z'ye?bide bu exper yapma kaç para tutar acaba araç için :)

rutun bakımları pek fazla tutmaz
      ben 100 bakımı servis 370tl fıyat verdı özel serviste 160tl yaptırdım(yağ,filitreler,4 lastık sökümü ve bakımı) benzılı ise 140 tl

ekpertız konusunda servis 100-130tl arası fıyat verıyor dışarda 50 cıvarı

valla aracı alırken baktıracagım için kesinliklle yetkili servisinde baktırırım.100 150ye razıyım adam gibi bakıp söylesinler yeter.alacagım benzinli lpgli 85binde bakımı 200ü geçmiyorsa çok iyi :) 2006 model 85binde lpgside var 1.4 dohc 16bin lira nasıl?

2006 kasa demişsin de eski kasa mı yeni kasa mı?

internette gördüğüm ilanlarda 2006 yazıp eski kasa olan çok araç vardı da.

valla ona hiç dikkat etmedim eski yada yeni kasa olup olmadıgını nasıl anlıyoruz? mesela neyine bakmam lazım
      Intel 5820K CPU | MSI X99 Gaming 7 MBoard| 16Gb Kingston Hyperx Ddr4 2666 Mhz Ram | Powercolor Red Devil Rx 480 8Gb GPU | Crucial MX300 750GB SSD - WD Sata3 2TB HDD | Acer XF240Hbmjdpr 24" Monitör | Logitech G710 Blue KBoard | TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E | Logitech G402 - G300S Mouse | Zalman Z9 Neo Tower USB 3.0 Case | Corsair Gaming VOID - SteelSeries Siberia v3 Headset | SteelSeries Qck+ XLarge Mousepad | Akasa Venom VooDo Double Fan| Thermaltake 750W 80+ Gold Modüler | DeepCool Fan Control Usb 3.0 | Creative 2+1 | Xiaomi Mi5s Plus 4-64gb | Invicta 'Vintage' Automatic Model: 22568 - Seiko SKS485P Watch | SJ4000 Action Camera

• Yüzbaşı
      424 Mesaj
      27 Mayıs 2012 00:45:19
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2006 model 85binde bir getz alacagım büyük ihtimal sanayide ve yetkili servisinde bakımları ne kadar tutuyor a'dan z'ye?bide bu exper yapma kaç para tutar acaba araç için :)

ben 100 bakımı servis 370tl fıyat verdı özel serviste 160tl yaptırdım(yağ,filitreler,4 lastık sökümü ve bakımı) benzılı ise 140 tl

valla aracı alırken baktıracagım için kesinliklle yetkili servisinde baktırırım.100 150ye razıyım adam gibi bakıp söylesinler yeter.alacagım benzinli lpgli 85binde bakımı 200ü geçmiyorsa çok iyi :) 2006 model 85binde lpgside var 1.4 dohc 16bin lira nasıl?

valla ona hiç dikkat etmedim eski yada yeni kasa olup olmadıgını nasıl anlıyoruz? mesela neyine bakmam lazım

2005 ve aşağısı eski 2006 ve yukarısı yeni kas oluyor.Gerçi kasa anlamında bir ikişerit farkından başka bir şey yok.Fark sadece 15 beygir daha güçlü 2006 ve üzeri getzlerin yani motor farkı.2005 ve altı motor hacmi 1341 2006 ve üzeri motor hacmi 1399.82 beygire 97 beygir.çok fark olmadığını ikisini de kullanınca anlarsın..

• Yarbay
      3337 Mesaj
      27 Mayıs 2012 00:49:48
      quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2005 ve aşağısı eski 2006 ve yukarısı yeni kas oluyor.Gerçi kasa anlamında bir ikişerit farkından başka bir şey yok.Fark sadece 15 beygir daha güçlü 2006 ve üzeri getzlerin yani motor farkı.2005 ve altı motor hacmi 1341 2006 ve üzeri motor hacmi 1399.82 beygire 97 beygir.çok fark olmadığını ikisini de kullanınca anlarsın..

benim gözüme kestirdigim 97 beygir 1.4 dohc motor :)
      |
      |
      Intel 5820K CPU | MSI X99 Gaming 7 MBoard| 16Gb Kingston Hyperx Ddr4 2666 Mhz Ram | Powercolor Red Devil Rx 480 8Gb GPU | Crucial MX300 750GB SSD - WD Sata3 2TB HDD | Acer XF240Hbmjdpr 24" Monitör | Logitech G710 Blue KBoard | TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E | Logitech G402 - G300S Mouse | Zalman Z9 Neo Tower USB 3.0 Case | Corsair Gaming VOID - SteelSeries Siberia v3 Headset | SteelSeries Qck+ XLarge Mousepad | Akasa Venom VooDo Double Fan| Thermaltake 750W 80+ Gold Modüler | DeepCool Fan Control Usb 3.0 | Creative 2+1 | Xiaomi Mi5s Plus 4-64gb | Invicta 'Vintage' Automatic Model: 22568 - Seiko SKS485P Watch | SJ4000 Action Camera

• Yüzbaşı
      573 Mesaj
      27 Mayıs 2012 11:27:29
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

arkadaşlar biliyorsunuz bizim araçların farları plastik ve zamanla çizilip sararıyor.matlaşıyor.bi yerde bugün gördüm far temizleme kiti diye bişe çıkmış.3m markasına ait bi ürün.bu tür bi uygulama yapan oldumu.sonuç veriyormu acaba.

farın dış camından bahsediyorsunuz değil mi ? bende çizilmeler ya da güneşten kaynaklı lekeler var bana önerilen zımparalanması.

evet dış camı.benim araçtada var aynı durum.ama işte zımpara atılıp cilalanınca acaba 2-3 ay sonra cila gidince zımparalanmış kısım çıkıp far camı daha bulanık olurmu.?

bunu bir öğrenmeye çalışayım erteleyip duruyordum bende ona göre zımparalatayım. 3m in ürünü de araştıracağım.

• Yarbay
      4159 Mesaj
      27 Mayıs 2012 12:43:08
      quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar biliyorsunuz bizim araçların farları plastik ve zamanla çizilip sararıyor.matlaşıyor.bi yerde bugün gördüm far temizleme kiti diye bişe çıkmış.3m markasına ait bi ürün.bu tür bi uygulama yapan oldumu.sonuç veriyormu acaba.

farın dış camından bahsediyorsunuz değil mi ? bende çizilmeler ya da güneşten kaynaklı lekeler var bana önerilen zımparalanması.

evet dış camı.benim araçtada var aynı durum.ama işte zımpara atılıp cilalanınca acaba 2-3 ay sonra cila gidince zımparalanmış kısım çıkıp far camı daha bulanık olurmu.?

bunu bir öğrenmeye çalışayım erteleyip duruyordum bende ona göre zımparalatayım. 3m in ürünü de araştıracağım.

Forumda bir ara @irfan bey vardı. Bu işi kendine hobi haline getirmişti ve çok şey öğrenmiştim ondan.

Forumda baya aktifti. http://forum.donanimhaber.com/m_7367864/tm.htm şimdi yazmıyor artık.

Far temizlik için yaptığı uygulama: Kesinlikle inceleyiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=206

|
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      27 Mayıs 2012 23:27:23
      biuu benim'de 3m markasında set halinde sattıkları şey buydu.zımpara ve cilalı bezi.irfan beyin yaptığı uygulamaymış demek:)
      27 Mayıs 2012 23:32:58
      quote:

biuu benim'de 3m markasında set halinde sattıkları şey buydu.zımpara ve cilalı bezi.irfan beyin yaptığı uygulamaymış demek:)

3m markasının step1 step2 ürünü var ikisi beraber 150tl civarı. 10larca uygulama çıkartabilirsin ama neredeyse far parası yahu.

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-far-temizlemenetlik-bakim-kiti-851900/productDetails.aspx?productId=otm851900&categoryId=20035740&SKU=OTM851900

Meguiars alanında çok iyidir ve set fiyatı 80 tl civarı.

Benimde başımda bu dert. İçime kurt düşürdünüz.

Pastayı bulmak kolay. 1000-2000-3000 grit zımparaları bulursam, önce zımpara dan sonra kalın ve ince pasta ile geçip ardından cilalamayı düşünüyorum.

Meguiars uygulaması: Link: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=80

Ayrıca Forumdonanım far temizliği konusu: http://forum.donanimhaber.com/m_36451894/mpage_1/f_/key_//tm.htm#36451894

Tek kullanımlık 3m set buldum 57 tl diyor: http://autodetay.com/?newUrun=1&Id=419029&CatId=bs294154&Fstate=&/3M-FAR-TEM%C4%B0ZLEME-VE-PARLATMA-K%C4%B0T%C4%B0

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9apfwiCaVfc#!]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 28 Mayıs 2012; 17:38:15 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      27 Mayıs 2012 23:46:44
      biuu migrosta gördüm 57 tl gibi bi fiyatı vardı 3m denen setin.bu ürünü set halinde satıyorlar bi paketin içinde.zımparaları ve 2 fara yetecek kadarda cilası varmış ürünün üzerinde yazdığına göre.
      |
      |
      27 Mayıs 2012 23:48:08
      işte senin verdiğin linkteki ürün benimde migrosta baktığım ürün.
      |
      |
      28 Mayıs 2012 01:52:07
      slm arkadaşlar bende geçen hafta 60 binde 1.4 doch lpg li değişensiz temiz bir getz aldım 17500 e çok memnunum ama 16 bine o arabanın bi falsosu olma ihtimali yüksek kesinlikle expertize soktur vede tanıdığın bi tamirciyye götür derim fiyat düşük geldi banada
      |
      |
      28 Mayıs 2012 09:29:55
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben eski-yeni kasa ayrımını radyatör ızgarasında anlayabiliyorum sadece :)
      eski kasalarda ızgara daha dar ve köşeli, yeni kasalarda biraz daha geniş ve oval.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.