Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biuu bence arka tampon boyalı değil.tampon plastik olduğu için biraz metal kısımla renk farkı oluyor.bendeki araçta boya yok ama ondada dikkat edersen fark olduğunu görebiliyorsun.
  • aracında arka tekerin akis rulmanını değişen oldumu.?olduysa kaça değiştiniz ve nerede yaptırdınız?
  • canavarım birz fazla yakmaya başladıneler yapabilirim arkadaşlar.63 binde. 60 bin de bakımı yapıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

aracında arka tekerin akis rulmanını değişen oldumu.?olduysa kaça değiştiniz ve nerede yaptırdınız?

2010 yılı 6. ayda değiştirdim ben. Gittim torpidoya baktım geldim.

211tl parça fiyatı, 40 tl işçilik tutmuş. Toplam 250 tl. (Yetkili serviste)

Ama bu fiyatın içinde (faturada yazılmamıştı) rot balans ayarı ve fren testi yapmıştım. İşçiliği 2 dk lık çünkü.

2dk da taktınız günah, bari rot balansa sokun demiştim.

Belki dışarıdan almak istersiniz şöyle yazıyor faturada.

Arka tekerlek rulmanı(GETZ+ACC06-)

quote:

Orijinalden alıntı: kararver

canavarım birz fazla yakmaya başladıneler yapabilirim arkadaşlar.63 binde. 60 bin de bakımı yapıldı.

Lastik havalarını kontrol ettirin.

Kışın araçlar fazla yakar. Aşırı bir artış söz konusu değil ise kafaya takmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 25 Ekim 2011; 21:11:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

aracında arka tekerin akis rulmanını değişen oldumu.?olduysa kaça değiştiniz ve nerede yaptırdınız?

2010 yılı 6. ayda değiştirdim ben. Gittim torpidoya baktım geldim.

211tl parça fiyatı, 40 tl işçilik tutmuş. Toplam 250 tl.

Ama bu fiyatın içinde (faturada yazılmamıştı) rot balans ayarı ve fren testi yapmıştım. İşçiliği 2 dk lık çünkü.

2dk da taktınız günah, bari rot balansa sokun demiştim.

Belki dışarıdan almak istersiniz şöyle yazıyor faturada.

Arka tekerlek rulmanı(GETZ+ACC06-)

quote:

canavarım birz fazla yakmaya başladıneler yapabilirim arkadaşlar.63 binde. 60 bin de bakımı yapıldı.

Lastik havalarını kontrol ettirin.

Kışın araçlar fazla yakar. Aşırı bir artış söz konusu değil ise kafaya takmayın.

evet hiç bu aklıma gelmemişti lastiklerin havasını bir ölçtüreyim.teşekkürler

• quote:

kış geldi yapacağın bişe yok.dizeller geç ısındığı için kış gelip havalar soğuyunca biraz fazla yakıyor.bizim araçlardada aynı sorun var malesef.yazın 830-850 km're giden benim aracım,şimdi 1 depoyla 750 km're anca gidiyor.bakımların dediğin gibi yeni olduğu için sorun senle alakalı değil yani,soğuklardan.sen yinede aracını kullanırken yavaş hızlanmaya fazla devirli kullanmamaya çalış.ani hızlanmalardan kaçın.yakıt tüketimine çok etkisi olacaktır.
  • quote:

quote:

kış geldi yapacağın bişe yok.dizeller geç ısındığı için kış gelip havalar soğuyunca biraz fazla yakıyor.bizim araçlardada aynı sorun var malesef.yazın 830-850 km're giden benim aracım,şimdi 1 depoyla 750 km're anca gidiyor.bakımların dediğin gibi yeni olduğu için sorun senle alakalı değil yani,soğuklardan.sen yinede aracını kullanırken yavaş hızlanmaya fazla devirli kullanmamaya çalış.ani hızlanmalardan kaçın.yakıt tüketimine çok etkisi olacaktır.

o kadar iyi davranıyorum ki kendisine, gaza basarken sanki ayağımın altında yumurta var kıvamında basıyorumya ben gerçekten bu arabayı birazfazla mı seviyorum acaba

• biuu sen valla çok iyi yaptırmışsın.sanırım servisi değilmi bu fiyatlar?
    ben bugün ANKARA da yıldırım yetkili servisinden fiyat aldım.ne dersiniz fiyata???????

oradaki bayan bir tek sağ arka teker rulman değişimine 597,08 tl fiyat çıkardı.
    bunun kdv hariç rulman fiyatı 423,40 tl-işçilik 82,60 tl
    gelde yaptırma şimdi sanayide arkadaş.
    parça treni gibi sayfalarda adamlar parçasına 130 lira istiyorlar.
  • quote:

biuu sen valla çok iyi yaptırmışsın.sanırım servisi değilmi bu fiyatlar?
    ben bugün ANKARA da yıldırım yetkili servisinden fiyat aldım.ne dersiniz fiyata???????

Evet Yetkili serviste yaptırdım.

Bana da çok gelmişti. 70 bin bakımında yaptıramıştım. 75bin km de gittim servise taktırmaya. İstemeye istemeye de yaptırmıştım.

Ben yaptırdığım da, sanırım parça treninde 125tl idi.

Bir şey diyeyim mi kesinlikle git internetten al.

Bir rulmanın ömrü 100bin diyelim. Yan sanayinin ömrü de 25bin oluversin. Ki hiç sanmıyorum.

4 katı fiyata kesinlikle değmez. İşçiliği hiç yok gibi birşey. Usta takarken yanındaydım çok basit bir olay, lastik tamircileri bile takar kanımca.

Diyen çıkabilir:
    - Biz o minicik rulman bilyelerine canımızı emanet ediyoruz. Yan sanayi alma...

Valla en fazla lastik kitlenir.

Zaten kitlenecek seviyeye gelmeden 10bin km önce sesini duymaya başlıyorsun. Ki benim öyle oldu.

O sebeple bana o fiyatı verseler ve takılışınıda gördükten sonra kesinlikle interenetten alırdım.

Edit:

Fark 5 katı imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 25 Ekim 2011; 21:51:43 >

• bugün gittim önce emgrand ec7 ye baktım araç dışarıdan siyahı çok iyi duruyor kapıyı açarken asla bir çin arabası sesi gelmiyor sanki jetta açarmış gibi bir sesi var koltuklar rahatlık falan şahane. iç hacmi bagaj vs çok iyi tek kötü yanı direksiyonda hiçbir kısayol tuşu olmaması nebileyim müzik sis.kontrolü vs. sonra test için çıktık yola ilgili arkadaş bu arabanın vitesi sert sorun var ustaya veremedim daha dedi neyse çıktık yola takur tukur geçiyor viteslere sanırım vites kutusunda sorun vardı şıkırdıyordu. yolda biraz yüklendim araç 1.5 105 hp ama hızlanmıyor 6000 devire kadar bastım getz teki yapıştırmadan eser yok sanki arabayı arkadan biri tutuyor ama tek iyi yanı sonradan açılabilir yani 80 ile giderken araç 5.viteste 2000 devirde buda sürat varken ekonomiyi getiriyor. kesinlikle motor sesi ve dışarıdan ses almıyor yalıtımı bence 10 üzerinden 8 alır. yol tutuş hoşuma gitti u dönüşünde dip gaz yapıp döndüm araç patinaj çekmeye başladı ama arka taraf sedanında vermiş olduğu etkiden çok savurmadı ve bir yana yığılma olmadı yani yolu tam kavrıyor. sonra vites sıkıntısı aklıma düşünce dedim birde sıfırına bakayım bunun baktım test aracı olarak hiç kullanılmamışa onda da var aynı sıkıntı dedim sizin test aracı zaten sorunluda vites geçişleri yumuşak değil adam bu sefer ya işte toyota nın herzaman sert olmuştur vs dedi. fiyat konusunda da geri ödeme aylık 420 lira diyince 5 yıl dedim kalsın usta mahfettin bizi.gidip ikinci el 2008 model düşük km temiz civic alırım daha iyi. sonra da opel in kampanyasına gittim onda da 255 lira kampanya her 6 ayda bir %10 artış bu yılda ödenilen parada %20 artış demek 5 yıl vadeli son yıl 750 lira taksit dedim yok artık. en sonunda da getz ime binip kapıyı kapatıp döndüm evime :)

• Uzak durun hocam şu Çin arabalarından...

Öyle jan janlı görüntüsü ile gözünü alıyor insanların , ama işin arka tarafı facia...
    Bakın ikinci el sitelerine az km yapmış bir sürü Emgrand var... Adamlar öyle şekline aldanıp almışlar şimdi nası satacaklarını düşünüyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Uzak durun hocam şu Çin arabalarından...

Öyle jan janlı görüntüsü ile gözünü alıyor insanların , ama işin arka tarafı facia...
    Bakın ikinci el sitelerine az km yapmış bir sürü Emgrand var... Adamlar öyle şekline aldanıp almışlar şimdi nası satacaklarını düşünüyorlar...

evet dediğiniz doğru özellikle dediğim gibi o vites geçişini keşke görseniz videoya çekseler duyardınız vitesleri değiştirdiğim de ki şakırdamaları hadi onu anladım test aracı diye ama sıfırda bile takılma var. 20-30 binde adamın elinde kalır o şanzuman. bende artık bıraktım zaten değişiklik yapmayı gül gibi binerim getzime az da yakıyor nasılsa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayacan -- 26 Ekim 2011; 19:18:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brky71

benim birkac sorum vardi bugun arabada gelirken radyoda opel corsanin 225 liraya varan taksitlerle kampanyali satildigina takildi kulagim gelip internetten baktim evet dogruymus aklima dustu acaba yapsam mi boyle bisey diye.. daha sonra kampanyali araclari arastirirken 2secenek daha cikti simdi sizden yardim istiyorum. benim aracim 1.3gls lpgli. hicbir sorunu yok masallah 2.el almistim ama sifirlasam mi sorusu takildi kafama. secenekler hyundai i20troy 1.2 opel corsa 1.2 essentina birde geely ec7 marka dusunursek opel hyundai geely. ama birde su var opel easytronik 33bin ve aracta neredeyse hicbirsey yok 2cam otomatik abs klima uzaktan kumanda direksiyondan muzik degisimi okadar. hyundai bilindik iste klima abs 4cam otomatik vs ama geely adamlarin arabanin icine koymadigi yok hersey var diyebilirim deri koltuktan oto.klima perde hava yastigi sanruf hersey.. full u 30bin lira bosch valeo isbirligide varmis. sonucta adamlar volvo yuda satin aldi ve ilk ciktigi yila gore ec7yi cok gelistirdiler ne gibi bir sikinti olur diyorum, baz bir opel yada hyundai den full bir geely nin ne eksigi olur? suanki aracimdan yada bu uc siralamadan cok guvenlik eksigi yoktur diyorum ama sizin yorumlariniz ne olur acaba? en kisa zamanda gidip geely i test edicem sonucunu yazicam buraya

Valla 2007 den beri kullanıyorum getzi. Sıkıldım değiştireceğim diyorum... Evdeki hesabı çarşıya uyduramıyorum.

Opel için internet sitesinde 31.417 tl başlangıç fiyatı deniyor. Benim üçünden tercihim bu olurdu(çok büyük faiz geri ödemeyeceksem). Ne de olsa opel. Ya fiyatlar ne artmış birkaç ay önce bu fiyata Astra alınırdı.

İ20 olsa tamam da i20 troy yerli üretim. Bunu bir kenara yazalım.

Geely sana gelmez hocam :) Ya ne bileyim nasıl 30bin tl bağlayayım o arabaya. 3 sene sonra 20bine satılır mı? Bilinmez.

_________________Alternatifler________________

Bu üçü arasından seçim yapma mı isteme ne olur? :D

Volkswagen Polo 30.900 tl'den başlayan. 280 lt bagaj.

Seat İbiza 29.800 TL'den başlayan, 292Lt bagaj

Skoda Fabia 29.250'den başlayan, 300 lt bagaj

ve bu arada biuu mesajın devamını dikkatli okumamışım yazdığın alternatifler için yazı tura atsak gelen sonuçta ulen birdaha mı atsak deriz içimizden :D

• En iyisi zar atmak hocam.

Yek gelirse gely oluyor, düşeş kişiden kişiye değişebilir..

Ama sanırım benim için donanımı falan bir kenara koyarsan aslında düşeş Polodur :)
  • quote:

En iyisi zar atmak hocam.

Yek gelirse gely oluyor, düşeş kişiden kişiye değişebilir..

Ama sanırım benim için donanımı falan bir kenara koyarsan aslında düşeş Polodur :)

alternatifler arasında benimki de o olurdu bir arkadaşım almanya dan dı sanırım bu yeni kasa vw polo çıktığında 1.9dizel getirtmişti 37bin liraya geçenlerde bindim virajsız eğimsiz dümdüz bir yolda, tek kelimeyle yok böyle bir hızlanma, böyle bir tork..
  • quote:

Bu nedir ya? 600 liraya rulman mı değişirmiş?!!!

Ben sol ön rulmanı değiştirttim. 3-4 ay kadar önceydi yavaşlarken sol önden hafif bir tırıltı geliyordu, rulman olduğunu düşündüm. Maslak sanayiindeki LR ustama gösterdim, rulman dedi. Değişti ses kesildi. Verdiğim para 20 TL, o da rulman parası.

• merhaba arkadaşlar, daha öncede yazmıştım 2006 getz 1.5 dizel aracımla full depoyla uzun yolda 850 km yapmıştım, bu değer normal midir onuda bilmiyorum?(bu araçla 1000 km yapabileceğimi söyleyen arkadaşlar var) şimdi havalar soğudu, acemi şoförüm falan ama geçende 50 liralık yakıt aldım şehir içi 140 km de gösterge ışığı yandı, yakıt hesabında ışığımı baz almak gerekir, yada ışıktan sonra kaç km daha götürür, bide 50 liralık yakıtla bizim araçlarda aşağı yukarı ne kadar km yapılır? beni aydınlatırsanız sevinirim, teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

quote:

Bu nedir ya? 600 liraya rulman mı değişirmiş?!!!

Ben sol ön rulmanı değiştirttim. 3-4 ay kadar önceydi yavaşlarken sol önden hafif bir tırıltı geliyordu, rulman olduğunu düşündüm. Maslak sanayiindeki LR ustama gösterdim, rulman dedi. Değişti ses kesildi. Verdiğim para 20 TL, o da rulman parası.

157,00 tl de sadece ön teker rulmanının 1 tanesinin değişim fiyatı.hadi önler neyse yine:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ucihan

merhaba arkadaşlar, daha öncede yazmıştım 2006 getz 1.5 dizel aracımla full depoyla uzun yolda 850 km yapmıştım, bu değer normal midir onuda bilmiyorum?(bu araçla 1000 km yapabileceğimi söyleyen arkadaşlar var) şimdi havalar soğudu, acemi şoförüm falan ama geçende 50 liralık yakıt aldım şehir içi 140 km de gösterge ışığı yandı, yakıt hesabında ışığımı baz almak gerekir, yada ışıktan sonra kaç km daha götürür, bide 50 liralık yakıtla bizim araçlarda aşağı yukarı ne kadar km yapılır? beni aydınlatırsanız sevinirim, teşekkür ederim...

normal bence.tabi bu 850 km renin içinde kaç kişi yolculuk yaptın.klima açıkmıydı.gittiğin yerin rakımı yüksekmiydi bunlarda önemli.ayrıca ışık yanıncamı 850 oldu km'ren.mesela benim aracımda dizel ve 3 kişi ile yazın uzun yolda depoyu boğaza kadar doldurduğumda 900-920 falan gidiyorum.haa bir kere 1005 km'reyide gördüm.ama ne hikmetse o kilometre sadece 1 kere gözüktü bana:)bidaha gelmedi hiç benim araca...bence aşağı yukarı iyi,normal merak etme.

• bende 2 haftada bir 50 tl yakıt alıyorum.ortalama 200-210 da ışık yanıyor.fazla yaktığını düşünüyordum şükür iyi yakıyormuş
  • 
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.