Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, aranızda başına gelen varmı bilmiyorum ama 2 ci haftası aracın ama şöyle bi ses var, diyelim parke taşlı yollar var.. normal çukurlarda değilde, parke taşlı sitelerde genel de olan yollardan mesela gittiğim zaman önden bişey titrio bi ses çıkarıo sesi tarif edebilmem de mümkün değil sanki... ön konsoldan yada ön koltuk yada ön cam bi yerden bi titreme sesi geliyo... ama sadece parke taşlı yollarda oluyo bunun sebebini bilen varmı yada böyle bişey başına gelen

sanki ön cam titrio gibi kafama takıldı ... :(
  • Parke taşlı yolda gidiyorsan normal olabilir. Birde Lastik havalarını kontrol ettir.
  • Arkadaşlar Getz'in 10.000 bakım masrafları ne kadar yaptıran var mı? benzinli ve dizel ikisinide öğrenmek istiyorum.
  • lastik havalarını 30 yaptılar serviste geçen hafta 48 çıkmıştı ama bu olay dün başıma geldi.
  • haser, diesel i hatırlamıyorum ama en son gözüme çarpmıştı servisteki yazı da getz 10000 bakımı 114 milyon du, ama diesel i bilmiorum
  • 192 ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: royartar

haser, diesel i hatırlamıyorum ama en son gözüme çarpmıştı servisteki yazı da getz 10000 bakımı 114 milyon du, ama diesel i bilmiorum
  • amma farklıymış diesel in bakımıyla ben açtım sordum bugün tekrar meraktan 114 dediler benzinliye
  • 1.5Getz CRDi sahibiyim. Size önerim 10000km bakımı için sorabildiğiniz kadar çok servise fiyat sorun. Ben 10000 km bakımını yaklaşık 4 ay önce yaptırdım. Niyetim aracı aldığım yerde bakım yaptırmaktı ama yine de bildiğim servislere telefon açıp fiyat sordum. Fiyatlar arasında resmen uçurum vardı. 217YTL fiyat veren servis bile oldu. Sonunda aracı aldığım yerde karar kıldım ve 91YTL ye 10000 bakımını yaptırdım.
  • 91 ytl mi naptın sen yavvzzz yanlış yazdın sanırım 191 dicektin...
    quote:

Orjinalden alıntı: PcKoPaT

1.5Getz CRDi sahibiyim. Size önerim 10000km bakımı için sorabildiğiniz kadar çok servise fiyat sorun. Ben 10000 km bakımını yaklaşık 4 ay önce yaptırdım. Niyetim aracı aldığım yerde bakım yaptırmaktı ama yine de bildiğim servislere telefon açıp fiyat sordum. Fiyatlar arasında resmen uçurum vardı. 217YTL fiyat veren servis bile oldu. Sonunda aracı aldığım yerde karar kıldım ve 91YTL ye 10000 bakımını yaptırdım.
  • hayır 91 ytl ye yaptırdım. Benzinli de 70ytl civarıydı. :)
  • alla alla olmaması lazım öyle farkların özel bi sebebi varmıdır acaba şaşırdım ben aldığım yerde sordum 114 dedi benzinliye ki crdi 160 170 falandır herhalde böyle bi orantı varsa 2 si arasın da ama neden bu kadar fark var çözemedim benzinli 70 civarı ha... huh
  • hangi servis bu?
    quote:

Orjinalden alıntı: PcKoPaT

hayır 91 ytl ye yaptırdım. Benzinli de 70ytl civarıydı. :)
  • bu arka plakaya ne çare buldunuz arkadaşlar rank rank rank nonstop ses, yapıştırıcılarla bişeyler yaptık gene başladı su yedikçe ses çıkarıo yapışkanlar yalan oluyo herhalde, yaratıcı bir çözümü olan varmı bu konuda
  • quote:

bu arka plakaya ne çare buldunuz arkadaşlar rank rank rank nonstop ses, yapıştırıcılarla bişeyler yaptık gene başladı su yedikçe ses çıkarıo yapışkanlar yalan oluyo herhalde, yaratıcı bir çözümü olan varmı bu konuda

bir tarafı yapışkanlı süngerler var. Serviste hallederler..
  • öyle yapmıştık bizde de yağmuura dayanmadı meret zır zır titrio şimdi walla çok seviorum getz i ama 1 2 ufak şey çıkardı serviste şaşırdı, farlar açık kapı açıkken kontak anahtarı üstünde zınk zınk zınk ötüyo mesela, anahtarı çektimmi farlar açıkken öterken, pat die farlar kapanıyo kadranlar sönüo ses de duruyo fakat o şekilde bi anda kesildikten sonra herşey anahtarı geri sokunca zınk zınk ötmeye başlıo bu sizdede böylemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 11 Ekim 2005, 16:12:24 >
  • quote:

öyle yapmıştık bizde de yağmuura dayanmadı meret zır zır titrio şimdi walla çok seviorum getz i ama 1 2 ufak şey çıkardı serviste şaşırdı, farlar açık kapı açıkken kontak anahtarı üstünde zınk zınk zınk ötüyo mesela, anahtarı çektimmi farlar açıkken öterken, pat die farlar kapanıyo kadranlar sönüo ses de duruyo fakat o şekilde bi anda kesildikten sonra herşey anahtarı geri sokunca zınk zınk ötmeye başlıo bu sizdede böylemi?

Bende anahtar kontak konumundayken kapıyı acınca far uyarı sesi vermiyor, anahtarı cıkarınca yada kapalı konumdayken far acık sesi veriyor.

Benimde bagajda trafik çantası var. Sabitleyemedim bi turlu cantayı. Virajlarda saga-sola falan carpa carpa mandalları kırılmıs. Sen bulunduruyomusun arabada trafik cantası, varsa sendede nereye koyuyosun?

Yangın sondurucuyu de yedek istepnenin ortasına koydum ben, orada saglam duruyor ve ses yapmıyor, ama trafik cantasını nereye koyacagımı sasırdım valla :)

• walla öncelikle bende her şekilde ötüyo ama farlar sisler açıkken kontağı kapıorum anahtarı çekince sönüo herşey.. ötmüyo.. ama farlarda yanmıyo sönüyo yani.. geri takınca kadranlarda yanıo direk farlar açık olduğu için ve ötmeye başlıyo.. cumaya randevu aldım götürücem ama bilmiyorum ...

bende yangın söndürücü aldım stepnenin oraya koydum bide bu bagajda sabiteme filesi var alt kısma onu koydum onun için ekoydum ondan pek ses gelmiyo bende bu bagajın üstünde ki kapak.. hani bagajı açınca kalkan çok ses yapıo çukurlardan falan sallanıo bu sende de oluyormu?
  • Yaw bendeki getzde sis farı yok. Belki ondan farklıdır. Bide bagaj içi file de yok bende. Neyse alırız artık bi file :)
    Ben pek duymuyorum ses falan, bagajın ustundeki zımbırtıdan.
    Zaten arabada paso mp3 dinledigim için pek sagdan soldan ses geliyomu diye dikkat etmiyorum. Yada senin kadar hassas degilim bu ses konusunda heralde.

Uzun yolda ve cakıllı yollarda içeri cok fazla yol sesi geliyor,rahatsız ediyor hakkaten uzun yolda. Ama şehir içinde heryer kaymak asfalt oldugu için ses sorunu yaşamıyorum ben.

Arabanın sesleriyle ilgili tek sorunum cevresel 4 hoperlorun cok yetersiz olması ve basları verememesi. :) Sendeki 6 lı hoperlor biraz daha kaliteli sanırsam ama bendeki 4 lu hoperlor cok yetersiz. Bassı acınca zangırtı ve ugultu yapmaya baslıyor, kaldıramıyor fazla bassı
  • ben ses konusunda sanırım psikopatlaştım kendim hasta olcam yok şurdan takırtı yok şurdan pıkırtı en sonunda psikologluk olcam sanırım :) ama şu torpidoda bi sorun var o kesin ama bakalım.. bide plaka, arkası yapışkan mezarlığı oldu dan dun.. bende sis farı var mesela ama onla pek alakası yok parklar açıkken sadece kontağı çekince onlar da gidio ötmüyo, açık konumdayken kapanıyo farlar anahtarı çektiğimde elle kapatıp tekrar açınca farları kapı açıkken başlıo ötmeye, tuhaf.. :}

bende şu nero yu silemedim bozulmuş mp3 cd si yazamıorum yoksa adam gibi dinleyemiorum :P

dipnot, şu file olayını mutlaka yap baya kolaylık oluyo yeri vardır elbet sadece ona uygun bi file alman yeterli yada serviste bile satılır ne bilim çok basit bişi yani :) altına sıkıştırdım öyle bi kaç şeyi onlar çok şükür ses yapmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 11 Ekim 2005, 18:07:01 >
  • ARKADAŞLAR SELAM.2 AY ÖNCE 1.5CRDİ FULL ALDIM.GENELDE SORUN YOK.ALDIĞIMIN ERTESİ GÜNÜ İZMİR ÇEŞME İZMİR YAPTIM.YAKIŞ 12-13LT.DEN YAVAŞ YAVAŞ 9-8 LERE İNDİ HEM DE KLİMA AÇIK 4 YOLCU İLE MALUM ÇEŞME OTOBANI YENİ FALAN DEMEDEN 130-140KM. GİTTİK.BİR KAÇ GÜN SONRA TEKRAR AYNI YOLU GİDİP GELDİK BU SEFER 8 LT.DEN YAVAŞ YAVAŞ 7.6 LT YE İNDİ.15 GÜN ÖNCE BİR AKŞAM İZMİR GÜMÜLDÜR YAPTIK SAKİN KULLANIM.7.6-7.5LT DAHA FAZLA DÜŞMEDİ.ŞU ANDA ARAÇ 1045 KM.DE DAHA DÜŞERMİ DERSİNİZ DİESELCİLER.GENELDE KIŞ GELDİĞİ İÇİN ŞEHİR İÇİ KULLANIM OLUYOR ARTIK.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.