Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkat ettiysen 3silindirli dizel motorun fabrika tuketim degerleri 4 silindirli dizel motorun fabrika tuketim degerlerinden dusuk. Yani yeni dizel motor az biraz daha fazla yakıyor heralde.
  • o işte başka bir iş var çünkü bir ara getz 1.5 crdi nin torku (191nm) katalogda farklı (189nm) sitede farklı idi, tüketim de katalogda 3.7 sitede 4.1 şehirlerarası idi. bir tutarsızlık var.
    quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

Dikkat ettiysen 3silindirli dizel motorun fabrika tuketim degerleri 4 silindirli dizel motorun fabrika tuketim degerlerinden dusuk. Yani yeni dizel motor az biraz daha fazla yakıyor heralde.
  • hyundai bence pek de anlamlı bir politika izlemiyor bu şekilde, firmanın 1.5 crdi motorları 3 farklı HP ve Tork da, 88,110,102 hp, 220, 240, 235 nm tork. turbo oynamasıyla matrixe, accent ve getze (bence getz dışında hyundai nin diğer araları iğrenç) farklı ayarlar çekiyor. sonra da kataloga aynı tüketim değerlerini yazıyor ki olmaz bence. Doğruyu söylemiyorlar tüketiciye. Avrupa ve kore sitelerinde hyundai nin getze standart özellik olarak koyduğu farklı teyp+mp3 player veya direksiyondan kumanda ses sistemi tc. ye getirilmiyor. 110 hp full diesel de avrupa da elektrikli katlanır aynalar ve esp standart, airabag off var vs.vs. sonradan cıvıtma belirtileri göstermeye başladı hyundai de. Arabamı severek kullanıyorum. 1.5 crdi getz, ama hyundai saçmalamaya başladı bence. 5 sene içinde 15 tane benzinli ve 10 tane dizel motor seçeneği sunulmaz piyasaya. Hiçbiri tutunamadan tarih olur sonra. Ford (nefret ettim) bir zetec lanse etti piyasaya, honda, toyota keza öyle, renault 1.6 90 ps motoru megane, reno19, clio da yıllaca kullandı. ww . fsi de aynı şekil olacak muhtemelen yıllarca.

• arkadaşlar hyundaileriniz değerini bilin dizellerin bugün bende albea kaldı şirkette clio ile hyundai yi diğer arkadaşlar aldı
    mj çok kötü
    6:30-1:00 arası 4 kez köprüyü geçtim turladım albea mj ler tam bir iğrenç
    gaz pedalını sonuna kadar basıp bırakıyorsunuz araba hiç tepki vermiyor

bir mj kullanın hyundainin lastiğini öpersiniz
    kazığı yedin bana kaldı bu albea pazartesi sabahtan akşama kadar köprüde turlayacaz işkenceee

hele gıcık olduğum ön camın sağı ve solundaki krişler varya
    tamamen görüşü engelliyor dönüşlerde çok zorlanıyorsunuz

hyundailere tevsiyem bizde 3 hyundai var 1 i arıza yaptı o da benzindne yakıt pompası bozuldu
    arkadan ıslık sesi gelirse direk gidin servise
    araba 5. viteste giderken stop etmişti :)

benzin aldığınız yere dikkat edin biz o hyudaiye belediynin kamyonlarına benzin koyduğu yerden alıyorduk araba niyazi oldu
    ama benzin kapağını çıkarıp bakmıştık kahverengi pas gibi bişi kaplıydı depo paslanamıyacağına göre benzin o derece pis

• ne getz ne corsa abi al bi VW rahat et
  • quote:

off ben yokken yine kavgalar baslamıs. (fethiye ölüdeniz mütişdi)
    MCK haklısın tabi Megane-II Getzden daha iyi herbakıma ama dizellerinin fiyatları pek dusuk degil malesef. Zaten dizel alacak,parası az olan Getz alsın diyoruz bizde. Benzinli alacak olsam bende megane alırdım heralde.

Zaten sedanlarda 2 araba hosuma gidiyor. Biri Megan2sedan, digeri yeni focus. (407 de var tabi)

hadi ya ben de o aralar ordaydim fethiye hakkaten süperdi özellikle o neonlu 69 mustang mach 1 full orjinal gece mavisi adam nasil toplamis helall olsun ben kuruttum fethiye sahilindeki kefallari yaff dostum megane 2 kati para getzin gerçi kendi sinifindaki arabalardan da pahali ama

• quote:

Orjinalden alıntı: Team Technical

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

zeki arkadaşım getz fiyatına magane var diyen sensin. dizel full getz fiyatına , baz benzinli var diyorsun. bu karşılaştırmamı şimdi. dizelle dizeli kıyaslarsan anlarsın farkı. ıq düşüklüğü senin karşılaştırma yetinden belli
    quote:

Orjinalden alıntı: Team Technical

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

benzinli getzler 20 milyar . ahoooo ,, 20 milyar fiyatına 25 milyar ha asıl senin ıq na bann
    quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

quote:

Zeki arkadaşımızdan alıntı: düttürüleyla

26 milyara dizel megane hb varmış duydunuzmu millet.. neremizle gülsek acaba
    quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

övgüyü hakeden tek kısmı fiyatı...başka hiçbirşeyi değil - gözümde artık o da iyi değil - renault şu arala süper indirimler yaptı - getz fiyatına megane hb var - gidipte kore malı almam o paraya

NERENDEN ÇIKARTTIN DİZEL OLDUĞUNU????

1.4 16v 98 bgler 25milyar

ben de senin iq na..

ben 25 milyar getz dizele vereceğime gider benzinli megane alırım diyorum - ifademde benzinli - dizel kullanmadım sadece parasal açıdan baktım -

akıllı olduğunu düşünen arkadaşım - ben karşılaştırma yapmıyorum - sadec gider megane alırım aynı paraya C segmentinde olan çok daha güvenli ve donanımı üstün olan (arka camlar hariç) Megané ı alırım diyorum..

-bu arada her sene IQ testi yaparlar bana ve 9 yaşımdan beri 150nin altına hiç düşmedi -

yaff ben test yaptim IQ 139 çikti buna da sükür

• quote:

Orjinalden alıntı: alper1001

quote:

off ben yokken yine kavgalar baslamıs. (fethiye ölüdeniz mütişdi)
    MCK haklısın tabi Megane-II Getzden daha iyi herbakıma ama dizellerinin fiyatları pek dusuk degil malesef. Zaten dizel alacak,parası az olan Getz alsın diyoruz bizde. Benzinli alacak olsam bende megane alırdım heralde.

Zaten sedanlarda 2 araba hosuma gidiyor. Biri Megan2sedan, digeri yeni focus. (407 de var tabi)

hadi ya ben de o aralar ordaydim fethiye hakkaten süperdi özellikle o neonlu 69 mustang mach 1 full orjinal gece mavisi adam nasil toplamis helall olsun ben kuruttum fethiye sahilindeki kefallari yaff dostum megane 2 kati para getzin gerçi kendi sinifindaki arabalardan da pahali ama

Evet dostum fethiye mutişdi. Ölüdenizi görmeyen varsa gitsin mutlaka gorsun bence. Olüdenizi biructan obur uca yuzerek gectim buyaz. Cok zevkliydi :)
    Neyse konuyu dagıtmayalım. Konu arabalar ve Getz. 110BG lik Dizel Getz tam bir canavar olmus. Tuketim degerleri de sitede yazıldıgı gibiyse tam alınacak araba olmus bence. Tabi parası fazla olan gitsin VW,focus falan alsın ne bileyim. Ama fiyatına gore getz hala iyi tercih bence.

• Ya bırakın onu bunu yeni Getz ler nasıl güzel mi kaç para 110 BG filanmış... Gerçi 110 Bg gerekmez ama...
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Ya bırakın onu bunu yeni Getz ler nasıl güzel mi kaç para 110 BG filanmış... Gerçi 110 Bg gerekmez ama...

getz'in beygirleri sütçü beygiri
  • quote:

Orjinalden alıntı: asilx

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Ya bırakın onu bunu yeni Getz ler nasıl güzel mi kaç para 110 BG filanmış... Gerçi 110 Bg gerekmez ama...

getz'in beygirleri sütçü beygiri

Öyle deme ya fena diil ama... 90Bg lik olan ucuzsa aslında alsammı diye düşünüyorum ama ya ne bilim ya tip falan Hyundai bide her türlü önyargıdan kaybediyor...İçine sinmesi lazım. Dur ben bi Hyundai ye babamla uğrayıp inceleyeyim nasıl bi arabaymış yeni Getz

• ya ne biliim
    bende antipati yarattı artık bu getz..

bide forumda durmadan övüyorlardı yaaa
  • Arkadaşlar merhabalar. Bu forumu yaklaşık bir aydır takip ediyorum. Zaten Ağustosun 15 inde Getz Crdi aldım. Ben kendi izlenimlerimi, merak ettiklerimi, çekincelerimi ve Getz le ilgili herşeyi yazmaya çalışacağım. Daha önce ŞahinS, Doğan SL, Doğan Slx16ie ve sonrada Siena 1.4 kullandım ve Getz 1.5 CRDİ aldım. Yani ilk defa yeni bir araba ve Dizel.
    Getz ile ilgili sevdiğim şeyler 1. Motor gücü harika. 2. Frenler harika, arka frenin disk olması bence muhteşem. birçok arabada yok. 3. İçinin ferahlığı. Ğöğüsündeki derinlik muhteşem. 4. Şehir içi kullanımı çok iyi park etmek çocuk oyuncağı. 5. Mp3 çalar olması, Kilometre ve dğer dizaynlar bence çok hoş. 6. Koltığu çok rahat(görünüşü kalitesiz görünsede, benim gibi bel ağrısı olanlar için kolluk olmasındanso bel boşluğunu koltuğun isteğe bağlı kolla doldurma özelliği harika. 7. aynalar çok güzel. 8. arka koltuk diz mesafesi bence sınıfında en iyisi. Geniş. 8.Ön görüşü çok güzel. ve gerçekten dışı küçük içi büyük bir araba (hele benim için 105 kiloyum. çok rahat)
    Getz ile ilgili sevmediğim şeyler. 1) en kötü özelliği bence kaporta tam bir rezalet, çok zayıf ve sanki boyarken çok ucuza getirmek için en kötü işçiliği kullanmışlar. hafif bir taş sıçramsıyla boya kalkıp alttaki sacı rahatlıkla görülüyor. 2) motor biraz fazla gürültülü (ama 3 vitesten sonra azalıyor) 2. bagajı birazdaha büyütebilir. 3. ön ve arka tampon plastiği çok zayıf. 4. alarm ve uzaktan kumandakoymamış olmaları büyük eksiklik. 5. direksiyon simidi biraz daha zevke uygun olabilirdi. ( gerçi yeni getz de değişmiş).6.Sanki biraz fazla yakıyor (benimki 2300 km de şu anda ortalamada (1 kilometre için- mazot 2120 iken) 150 bin lira yakıyor. Bir depo mazot ortalamada 700 km bile götüremiyor. Uzun yolda tahminime göre 850 km yi kimse geçiremez. 7. Araç kötü yollarda çok sert bir süspansiyona sahip. ( uzun ve temiz yollarda bence bu bir avantaj. Çünkü bu özelliği aracın sarsılmamasına sebebiyet veriyor. )
    Ayrıyaten bazı merak ettiğim şeylerde var. Bir arkadaşın peouget 206 hdi si var ve diyorki ben bir depo mazotla (48litre) 1000 km yi çok geçiyorum ve ortalamada benim aracım 105 tl yakıyor.( euro diesel) bu doğru olabilirmi. doğru ise benim Getz yüzde 50 daha fazla harcıyor. Bu böle olabilirmi acaba. Diğer bir sorum ise Yeni getzlerle ilgili, motoru yenilemişler ama 24 400 ytl lik olan dizel aracık güvenlik donanımında ABS fren sistemi yok. Ben buna çok sevindim çünkü en azından benim aracım benim gözümde daha değerlendi. Bence araçta fren sistemi en önemli özelliklerden biri. Siz ne dersiniz? ( yeni getzin önemli bir değişiklik olmadığını düşünecek olursak.) Benim Getz satsam şu anda ne kadar eder. 24 400 e almıştım.(satmayı şimdilik düşünmüyorum sadece merak.) yorumlarıma ve sorularıma cevap bekliyorum.
    Take care!
    Gakkosh

• Ben bişey farkettim. İstersen getz cok az yakıyor ama gazı koklersen acayip fazla yakıyor.
    Ben gecen hafta ankara-kutahya-ankara yaptım.Toplam 620km civarı yol yapmısım. Depoyu ankarada fulledim yola oyle cıktım. Tekrar ankaraya dondugumde yarım depo cizgisiniz az altındaydı gosterge. yani uzun yolda 1000km yi rahatlıkla gecer itinalı kullanırsan.[90-100 km ile sabit 5.viteste gidersen ve ;2500 devir civarı vites degiştir ve gaza cok cok az bas. Goreceksin ozaman cok az yakıyor.]

Ankaraya geldim ertesi gun, önemli bir işim vardı ;uyuya kalmısım ve apartopar evden cıktım. Arabayı calıstırınca baktım yarımdeponun cok az altında yine yakıt. O gun 80km kadar yol yaptım sehiriçi ve ilk defa hayvani sekilde gazı surekli kokleyerek kullandım. ve 80km kadar gitmişim ogun. Gelince bi baktım depo ceyrek cizgisine gelmiş. Yani isteyince 80km de ceyrek depo civarı yaktırabiliyosun. İstersen 1 depoda 1000 km yapabiliyosun. Bu tamamen senin surus tarzına kalmıs.
  • angaralı çok doğru söylüyorsun. Aynı testi bende yaptım. gazı köklersen çok yakıyor, devirli kullanırsan bir depoyla uzun yolda 900-1000 km. yapabilmek mümkün.
  • Arkadaşalar, hangi dizeli kullanalım sizce, ben bugüne kadar hep Petrol ofisinden normal motorin kullandım. İstasyon sahibi arkadaş kendi diseli de var ve ben farkını görmedim diyor. Sizce normal motorin kullansak olmazmı. (normal Mersin mazotu)
    Birde, Get zin bu kaportası, sacı çok ince ve hemen boya dökülüyor ufak bir darbede, sizce bu normalmi?
    yeni getzlerde 24 400 olanında ABS koymamışlar bu benimki gibi olanları (1.5 crdi 24 400 lük olanı) 2. elde daha bir avantajlı yapmazmı. Çünkü ABS yi sadece en yüksek donanımlı olana koymuşlar oda nereden baksan 28-29 milyar.?
    İkinci el satımı GEtzlerin kolay olur gibime geliyor.
    Selamlar....
    ( ben aslında hep doblo alacaktım 27 750 milyara, fakat kredi çıkmadı halen gözüm onlarda, motorları çok sessiz fakat 1,3 motor doblo da biraz ağır kalıyor ama tam bir aile arabası bence. Getz in ise motor performansı insanı bitiriyor...)
  • Ankaralı kardeş, getz in depoyu gösteren ibre tam doğru değil. araç yarının biraz altında gösteriyorsa senin en fazla 16-18 litre mozotun kalmış olmalı, buda yapsa, yapsa 250 kilometre falan yapar benim tahminlerime göre. Getzlerin yakıt ibresi, yakıtı fulleyip 200 kilometre yaptıktan sonra felaket hızlı gidiyor. Tam depoylo 850 km yi geçebilen kişiler lütfen yazsınlar ve bu konuda dürüst olsunlar bizde yolunu öğrenelim. şehir içindede kesinlikle 700 km yi bulamayız gibime geliyor.
    Selamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gakkosh

Ankaralı kardeş, getz in depoyu gösteren ibre tam doğru değil. araç yarının biraz altında gösteriyorsa senin en fazla 16-18 litre mozotun kalmış olmalı, buda yapsa, yapsa 250 kilometre falan yapar benim tahminlerime göre. Getzlerin yakıt ibresi, yakıtı fulleyip 200 kilometre yaptıktan sonra felaket hızlı gidiyor. Tam depoylo 850 km yi geçebilen kişiler lütfen yazsınlar ve bu konuda dürüst olsunlar bizde yolunu öğrenelim. şehir içindede kesinlikle 700 km yi bulamayız gibime geliyor.
    Selamlar.

Dedigin bazı getzlerde olabilir ama ben yarım depoyken depoyu fulleyince 22 litre aldı. Depo zaten 45 litre. Yani dedigin olay bende yok zannedersem. Ana sunu soyleyebilirim. Depoya hep fazla yakıt koydukları için uzun yolda yakıt gostergesi full cizgisinden aşagı inmiyor baya bir sure. Ceyrek depo yakıt varken depoyu fullettik 76 milyon tuttu. Zaten 45 litrenin tumu de 100 milyon tutuyor. Yani gostergen tam dogru gosteriyor bende.
    Sende kuskulanıyorsan dedigim gibi gosterge tam yarımdayken yada ceyrekteyken git depoyu fulle kac litre aldıgından hesabını yaparsın.
    Ayrıca normal mazot kullanmak uzun sure içinde motorda arızalara yol acıyormuş. Yüksek kükürt bulundugu için yuksek basınc altında sulfürikasit olusuyor buda motor aksamlarına zarar veriyor deniliyor. Ayrıca dinlenmemiş tortulu mazotda yakıt filtresini tıkıyormuş uzun surede.
    Ayrıca az yakması için 2500 devirde vites degiştir ve gaz pedalına cok az bas. ani hızlanmalardan kaçın. boylece uzun yolda 1000km yi gecer diyorum ben, en azından benim tuketim degerlerim bunu gosteriyor.
    Ama bu tuketimi tamamen duble yol olan yerlerde tutturabildim. Yolun ve trafigin sartlarına gore degişir tuketim degerleri.

• evet ara değerler ve full dolu değerleri yanlış gösteriyor... ama yarım depo ve çeyrek depo değerleri tam doğru gösteriyor...

sakin kullanımda uzun yolda 1000+ rahat yapıyorum...

geçen tatile gittik 2500 km yaptık... vs... 100 bin yaktı kilometrede ki çok da sakin kullanmadım özellikle antalya-olimpos arası gidip gelirken...
  • senin göstergede sorun olabilir tabi de... su da var... benimkinde 5 litre kalıyor sarı yandıktan sonra... 40 litre alıyor yaklaşık... 40-45 otantısından yakıt aldığın yavşaklar pompayı 1 litre yerine 800 ml basacak şekilde ayarlamışlarsa problem bundan kaynaklı olabilir...

benzin istanyonları bu numarayı çok yapıyor... diyelim litrede % 10 karı var... litresi de 2,5 milyon olsun... karı normalde litrede 250 bin... sana 10 litre satarsa 2,5 milyon kar eder normalde...

ama bu herif 800 ml basıyor ise 1 litre yerine sana 8 litre vermiş olur 10 litre fiyatına karı 8 litreden 2 milyon normal karını yapar, üstüne 2 * 2.5 milyondan 5 milyon kar daha yapar... ki onu da 0.8 den sattı için 3 milyon eder.

yani namuslu adam 2,5 kar ederken o adam 8 milyon kar ediyor düşün!

30 litre yakıt alsan adamın cebine 7,5 yerine 24 milyon para koymuş oluyorsun... feci karlı oldugu için 0,8 şeklinde hayvanlık yapmasalar da 900 950 gibi yapan çok...

ayda 1 trilyon kazanıyorsa direk 2 trilyon kazanıyor!!

bu yüzden direk total firmasının olan total doco lardan al derim ben ki öyle yapıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: K#8364;D@Y

Arkadaşlar

bende GETZ 2005crdi (2004 aralık trafiğe çıkışlı) var 9000 km oldu 10bin bakım a gideecem servis günlerini bekliyorum

10bin bakım yaptıran varmı, ne kadar a mal oluyor?

Tüm araçlarda yol bilgisayarı sorunu olduğu hakkında söylentiler var sizde durum nasıl?

depoyu full yaptıktan sonra gösterge yarım ile çeyrek depo arasına gelince gidebileceğim yol 50km altına düştü uyarısı alıyorum. kırmızı lamba yanana kadar devam ediyorum. (20- 30 milyon vb. yakıt aldığımda bu sorun olmuyor)
    (arabayı yeni aldığımda birkez servise gidip durumıu anlattım kontrol ettiler samandıra ayarı yaptılar problem bulamadık demişlerdi.)

kırmızı yandıktan sonra fabrika verisi 45 litre olan depo 45,5 46 litre yakıt alıyor
    depoyu her doldurduğumda ortalama yakıt tüketimini de sıfırlıyorum ancak yol bilgisayarı ortalama tüketimi (benim kendi hesapladığım gerçek değerden) 1 litre daha fazla gösteriyor.

sizlerden benzer problem yaşayan varmı, Servis bu şikayete çözüm bulabiliyormu?

saygılar

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.