Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aktuz

yarım saatte hangi debriyajı değişiyorsun :)) akü falanmı sanıyorsun bunu..
    40 liralık yağı 80 e satıyorsa sen de yağı ondan alma. mecburmusun.
    ama debriyaj baskı balata değişimi, filtrelerin değişimi, yağ değişimi için 40 TL fiyat biçmen de hiç mantık göremiyorum.
    ya işten haberin yok.
    ya hiç başına geçip bir mazot filtresini sökeyim demedin, bunu buradan nasıl çıkarırdım acaba diye düşünmedin..
    Bunlar polen filtresi gibi, akü gibi şeyler değil.

Ayrıca fiyatı belirleyen, ustanın ne kadar sürede yaptığı değil, o işi herkesin yapamamasıdır.
    sen yapabilseydin 40 tl de vermezdin o işe. ama yapamazsın. Bir çırağa 40 tl ye yaptırmak da istemezdin.
    Demekki usta olmanın bedeliymiş o.
    emeği ve deneyimi küçümsemeyin.

Avrupada yaşasanız usta size benim saat ücretim 80 Euro derdi. Debriyaj balata değişimi 3 saat sürer derdi. 500 TL para vermeyim diye 40 takla atardınız. Ben kendim sökeyim getireyim siz sadece değişimi yapın derdiniz. 200 TL ye kurtarırdınız.
    Bizim ustalar kalender tabi.

debriyaj değimi+ yağ değişimi+ 3 filtrenin değişimine 40 TL işçilik biçiyorsunuz... Araç komple boyama ne kadar 300 mü, motor indirme ne kadar 100 mü .. balataların değişimi falan 5 tl. kulağa hoş geliyor.

Sen kazığa güzel alışmışsın aynen devam et. 40 liralık işçiliğe 200 tl vermek nedir arkadaşlar yorumlasın.....

• 40 liraya anca sen yaparsın böyle bir işi... keşke tamirci olsaydın o kafayla :)) sen kazık yemiyor da 40 a yaptırabiliyorsan, ben 80 vericem sana. ben sana 80 m vericem. yağ filtre değişimide istemiyorum. 40 tl ye debriyajımı değiştirsinler. 40 da sen kazan havadan... bir sizsiniz akıllı :)) lütfen bul bana tamammı. sen nerede 40 a değiştirtiyorsan... öyle bir yer yoksa, öyle saf saf konuşmanın da gereği yok.

quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

yarım saatte hangi debriyajı değişiyorsun :)) akü falanmı sanıyorsun bunu..
    40 liralık yağı 80 e satıyorsa sen de yağı ondan alma. mecburmusun.
    ama debriyaj baskı balata değişimi, filtrelerin değişimi, yağ değişimi için 40 TL fiyat biçmen de hiç mantık göremiyorum.
    ya işten haberin yok.
    ya hiç başına geçip bir mazot filtresini sökeyim demedin, bunu buradan nasıl çıkarırdım acaba diye düşünmedin..
    Bunlar polen filtresi gibi, akü gibi şeyler değil.

Ayrıca fiyatı belirleyen, ustanın ne kadar sürede yaptığı değil, o işi herkesin yapamamasıdır.
    sen yapabilseydin 40 tl de vermezdin o işe. ama yapamazsın. Bir çırağa 40 tl ye yaptırmak da istemezdin.
    Demekki usta olmanın bedeliymiş o.
    emeği ve deneyimi küçümsemeyin.

Avrupada yaşasanız usta size benim saat ücretim 80 Euro derdi. Debriyaj balata değişimi 3 saat sürer derdi. 500 TL para vermeyim diye 40 takla atardınız. Ben kendim sökeyim getireyim siz sadece değişimi yapın derdiniz. 200 TL ye kurtarırdınız.
    Bizim ustalar kalender tabi.

debriyaj değimi+ yağ değişimi+ 3 filtrenin değişimine 40 TL işçilik biçiyorsunuz... Araç komple boyama ne kadar 300 mü, motor indirme ne kadar 100 mü .. balataların değişimi falan 5 tl. kulağa hoş geliyor.

Sen kazığa güzel alışmışsın aynen devam et. 40 liralık işçiliğe 200 tl vermek nedir arkadaşlar yorumlasın.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 27 Mart 2011; 0:44:21 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 31 Mayıs 2013; 18:30:37 >

• sıralı sistem aracınız ne kadar benzin yiyor??
    ben ayda 50 tl veriyorum
    çok diye düşünüyorum
    siz ne kadar harcıyorsunuz??
  • Ayda 50 TL yiyorda, siz ayda kaç km aracı kullanıyorsunuz?

Aracı kışın hep kısa mesafelerde kullanıyorsanız, araç tüpe geçemeden hep benzinde gidiyordur. O sebeple yakıt size fazla geliyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy
    Arkadaşler 1.4 benzinli 2009 model getz için 2. yıl bakım fiyatı sordum.Servisler 350-450 arası fiyat çekti çok pahalı değil mi sizce. Sizler en son kaça yatırdınız.

Yetkili serviste 160 tl Ye yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpbey78

http://urun.gittigidiyor.com/Hyundai-GETZ-mugen-4-lu-cam-ruzgarligi_W0QQidZZ37917938
    http://urun.gittigidiyor.com/HYUNDAI-GETZ-MUGEN-TIP-CAM-RUZGARLIGI-4-CAM_W0QQidZZ37894917

bu cam rüzgarlığından kullanan var mı?sizce getz'de nasıl durur?fikirlerinizi bekliyorum...

Bu rüzgarlıklar hep 80leri hatırlatır bana, açıkçası biraz apaçi işi gibi duruyor ama taktırana da saygımız vardır.

• ayda 1300-1400 km. felan
    erzurumdayim özellikle kısın 5 dakika rölantide çaliştiryordum hareket etmeden önce
    şimdi de 2-3 km içinde gaza geçiyor
    günde ortalama 6 km benzinle didyorum ayda 180 km. yapar belki daha az
    şöyle özetliim 3 ayda 3/4 depo benzin yedimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

ayda 1300-1400 km. felan
    erzurumdayim özellikle kısın 5 dakika rölantide çaliştiryordum hareket etmeden önce
    şimdi de 2-3 km içinde gaza geçiyor
    günde ortalama 6 km benzinle didyorum ayda 180 km. yapar belki daha az
    şöyle özetliim 3 ayda 3/4 depo benzin yedimm

Bence 50 TL normal. Erzurum'da motorun 40 dereceye gelmesi dediğiniz gibi uzun sürebilir. Ve araç yakıtı en çok motor soğukken yakar.

Bu arada uzmanlar 30 sn den çok motoru rolanti de çalıştırmanın gereksiz olduğunu boşa yakıt tüketimi olduğunu söylüyorlar.

Rolanti de beklemek yerine, aracı yormadan hareket halinde aracı ısıtmayı öneriyorlar.

Zaten siz bölge şartlarına uygun yağ kullanıyorsunuzdur bence aracı o kadar rolantide tutmayın.

• selam arkadaşlar 2005 model 90 binde benzinli getzim var 1 sene oldu alalı. trigerin değişme zamanı kaç bin km de oluyor ortalama ve maliyet ne kadar bilen varsa cevaplarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatter

selam arkadaşlar 2005 model 90 binde benzinli getzim var 1 sene oldu alalı. trigerin değişme zamanı kaç bin km de oluyor ortalama ve maliyet ne kadar bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Aracının triger değiştirme zamanı çoktaan gelmiş hocam....!!! Getz Benzinli motorlarda Triger değişimi 60 binde öneriliyor. Bence hiç vakit kaybetmeden servise bir görün.. Dohc motorlarda en riskli enstrüman Triger kayışıdır. Hareket sırasında kopması durumunda motor da çok büyük hasarlar meydana gelebilir...
  • Serviste 90 bin bakımı dahil 600 tl yi bulabilir.
  • Dün aküyü değiştirdim, uygun aküyü bulmak için sanayiyi altüst ettim, sonunda 50 Ah'lik mutlu buldum, kare akü diye geçiyomuş, diğerleri geniş kalıyor.
    Takmasıyla beraber 120 TL'ye maloldu. 15 liraya da bi çift polen filtresi alıp taktım.
  • Demiştim 55likten yukarısı eski kasalara uymuyor.Belki uyan marka vardır.

Bende 55lik almıştım. Bunlar bizim çıkan akü gibi. Gösterge bölümü falan yok. Sonuçta marka Mutlu. Polen filtresini de iyi almışsınız.
  • Merhaba arkadaşlar 2009 model 1.5 vgt aracım var.Şehir iç-dış dahil km 0,238 tl yakıyor.Normal mi ? Eğer normal değilse mazot pompasına baktır dediler de o nedenle soruyorum.
  • kışın normal. yazın biraz düşer.
    bilindik mazot pompası yok bu araçlarda. mazot pompalayan bir ünite var. o da 100.000 km de bir contalalarını bozuyor. conta seti değiştiriliyor. onun da fonksiyonu bozulunca yakıtı artıracak bir yanı yok. benim dizel aracım 18 kuruş yakıyordu , motorin 3 tl iken. şimdi 3.6 oldu. 22 kuruş oldu. kışın etkisiyle biraz daha arttı. yakıtlarımız aynı sayılır şu anda.

quote:

Orijinalden alıntı: eğitimci1124

Merhaba arkadaşlar 2009 model 1.5 vgt aracım var.Şehir iç-dış dahil km 0,238 tl yakıyor.Normal mi ? Eğer normal değilse mazot pompasına baktır dediler de o nedenle soruyorum.
  • merhaba arkadaşlar,
    ben de 2008 model 1.5 crdi vgt + abs araç ile aranıza katılmak üzereyim..
    bu aracı ikinci el almayı düşünüyorum.. ilk sahibinden hasarsız ve yetkili servis bakımlı bir araç.. km olarak 92.000 de ve 90.000 km bakımı yapılmış.
    fiyat olarak ne önerirsiniz?
    teşekkürler..
  • 18.000 ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Dün aküyü değiştirdim, uygun aküyü bulmak için sanayiyi altüst ettim, sonunda 50 Ah'lik mutlu buldum, kare akü diye geçiyomuş, diğerleri geniş kalıyor.
    Takmasıyla beraber 120 TL'ye maloldu. 15 liraya da bi çift polen filtresi alıp taktım.

Aküyü değişmemize rağmen çalıştırmadaki sorun tamamen bitmedi. Yine iki-üç çakmada alıyor marş.
    Sanırım bujilerde sıkıntı var, ptesi ustaya tekrar götürecem.
  • 
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.