Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1037. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10351036103710381039
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracımın tüm bakımları yapılmıştır yanlız hala 270kr - 315kr arası yakıt tüketimi var en son bujileri değiştirmeye karar verdim ve Bosch Super Plus Yttrium buji aldım yorumlarınız ve tavsiyelerini rica ediyorum.
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForAnAngel22

Selam Arkadaşlar;
    Aracımın tüm bakımları yapılmıştır yanlız hala 270kr - 315kr arası yakıt tüketimi var en son bujileri değiştirmeye karar verdim ve Bosch Super Plus Yttrium buji aldım yorumlarınız ve tavsiyelerini rica ediyorum.
    Teşekkürler...

Araç Modeli ?
    Hangi ilde ikamet ediyorsun trafik yoğunluğu nedir ?
    Tüketimini Km/Lt olarak yazarsan daha iyi olur her ilde akaryakıt fiyatları farklı , her gün zam geliyor ?

Bu bilgileri paylaşırsan , fikirlerimizi daha objektif söyleyebiliriz sanırım...
  • 2005 Getz 1,3Gls Arac 75000km de İstanbulda bulunmaktayım.
    2000km önce Mobil 5/30w full sentetik yağ konuldu ve filtre değiştirildi.
    Hava Filtresi değiştirildi
    Lastikler yeni
    Kullanılan devir aralığı 2000 / 2800dd
    Lastik basınçları haftalık kontrol ediyorum
    Suyunu devamlı tamamlıyorum antifiriz koydurdum kış ayı için

Sizce Daha Ne Yapmalıyım
  • Pardon Unutmuşum 100km de 8,5 - 9lt den aşağı düşmüyor.
  • quote:

Pardon Unutmuşum 100km de 8,5 - 9lt den aşağı düşmüyor.

İstanbul trafiği için benzinli getzler için 7-8 Lt arasında değişiyor tüketim ortalaması , sizinki biraz daha yüksek gibi... ama bu fark yol şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Çok daha tıkalı bir trafik , fazla yokuş çıkma , çok dur kalk yapma gibi sürüş şartları tüketimi arttırabilir.

Siz değişecek her şeyi değiştirmişiniz , tüm filtreleri değiştirdikten sonra serviste bir bilgisayara bağlatıp ayarları kontrol etsinler , onun dışında da yapılacak başka bi şey yok sanırım...
  • Teşekkürler en son bujiler kaldı işte onu da değiştirim bakacağız artık :)
  • quote:

2005 Getz 1,3Gls Arac 75000km de İstanbulda bulunmaktayım.
    2000km önce Mobil 5/30w full sentetik yağ konuldu ve filtre değiştirildi.

İstanbul için 10w / 40 yağ daha uygun değil mi?

Bu arada bende bugün trafik sigortamı yeniledim. 7. son dereceye düşmüşüm 97 TL ödedim. İl Denizli.
  • Valla İstanbul çok sert kışlar geçirmediği için 5w/30 tercih ettim ayrıca 10/40 bildiğim kadarıyla yarı sentetik oluyor ve 10000km değişim süreci 5/30 15000km ve tam sentetik 2000km fılan oldu çok memnunum tavsiye ederim.
  • Mobil Web Sitesi Getz 1,3 için tavsiye edilmesi gereken yağlar.

Marka HYUNDAI
    Model Getz/Click 1.3i,
    Motor P
    Yıl 2003 - 2006

Uygulama Tavsiye Kapasite (litre)
    Motor (P)
    EN İYİ Mobil 1 New Life 0W-40 (b)
    DAHA İYİ Mobil Super 3000 X1 5W-40
    İYİ Mobil Super 2000 X1 10W-40
  • siz yağı kaça aldınız.?
    quote:

Mobil Web Sitesi Getz 1,3 için tavsiye edilmesi gereken yağlar.

Marka HYUNDAI
    Model Getz/Click 1.3i,
    Motor P
    Yıl 2003 - 2006

Uygulama Tavsiye Kapasite (litre)
    Motor (P)
    EN İYİ Mobil 1 New Life 0W-40 (b)
    DAHA İYİ Mobil Super 3000 X1 5W-40
    İYİ Mobil Super 2000 X1 10W-40

• quote:

Valla İstanbul çok sert kışlar geçirmediği için 5w/30 tercih ettim ayrıca 10/40 bildiğim kadarıyla yarı sentetik oluyor ve 10000km değişim süreci 5/30 15000km ve tam sentetik 2000km fılan oldu çok memnunum tavsiye ederim.

1.3 gls araçların bakım periyodu 10 bin km de birdir. O sebeple 10binde yağ filtresi, hava filtresi ve yağı değiştirim. 15bin bence uzun süre.

Yeni kasalar için bakım süresi 15bindir.

Ben Aracı kışın(-10dereceye kadar) Denizli'de, Yazın Aydın'da(45+ ve bazen üzeri) kullanıyorum. 5-30 aracıma yazın zarar verir.

Bu yağ soğuk mevsim yağı. Bu değerlere göre bu yağ ile uzun yol yapılırsa sıkıntı olur.

Kendi kullanma kılavuzumdan birkaç resim çektim. İsteyenler inceleyebilir.

Benzinli araç.
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Dizel araç
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 6 Aralık 2010; 21:46:18 >

• 4.Levent sanayi mah. hyundai yedek parça servisinden aldım sanırım temmuz ayındaydı 40TL vermiştim.
  • Bu arada arkadaşlar kar geliyormuş antifirizleri unutmayalım mazallah sonra üzülmeyelim. "Bosch Super Plus Yttrium" buji taktırdım tavsiye üzerine buji montaj antfiriz ekleme ve 3lt antifirizle birlikte 50TL'ya mal oldu.Saygılar.
  • Arkadaşlar merhaba,

Sizden aşağıdaki linkteki araç ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-getz-bayandan-acil-satilik-35989201/detay

Çoğu 1.3 getz'lerde ABS yok. Hatta tek hava yastığı var. Ama bu araçta hem ABS hem çift yastığı var yazılmış. Güvenlik paketli olmasından mı acaba.

Fiyatı nasıl?
    Getz'lerden memnun musunuz?
    Teşekkürler..
  • evet 2 modeli vardı zamanında.bi 20 milyara düz olanı ve birde 6 hoparlörlü çift airbag li olanı vardı.bu çift airbagli olanları 1-2 milyar pahalıydı o zamanlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: hackerbekir

Arkadaşlar merhaba,

Sizden aşağıdaki linkteki araç ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-getz-bayandan-acil-satilik-35989201/detay

Çoğu 1.3 getz'lerde ABS yok. Hatta tek hava yastığı var. Ama bu araçta hem ABS hem çift yastığı var yazılmış. Güvenlik paketli olmasından mı acaba.

Fiyatı nasıl?
    Getz'lerden memnun musunuz?
    Teşekkürler..

• Arkadaşlar yarın arabaya bakıcam büyük ihtimalle.

Denilene göre sadece arka tampon servisinde değiştirilmiş. Onun dışında kasasında değişen ya da boya yok.
    LPG'li, abs'li ve çift hava yastıklı.

14 bin lira veren olmuş zaten. O yüzden 14.300'den aşağı inmem diyor.
    Sizce alınası bir araç mı?
    Lütfen kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Arkadaşlar yarın arabaya bakıcam büyük ihtimalle.

Denilene göre sadece arka tampon servisinde değiştirilmiş. Onun dışında kasasında değişen ya da boya yok.
    LPG'li, abs'li ve çift hava yastıklı.

14 bin lira veren olmuş zaten. O yüzden 14.300'den aşağı inmem diyor.
    Sizce alınası bir araç mı?
    Lütfen kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Renk olarak ne düşünüyorsun... Pek fazla tercih edilmeyen bir renkte araç... ???
  • Renk çok önemli değil. Önemli olan performansı, yakıtı, parçala fiyatları.

Binmek için almayı düşünüyorum.
    Satmak için değil..
  • benim dışarıdan sade ve kaliteli görüntüsüyle, renkleriyle çok dikkatimi çeken bir araçtı, tesadüfen bir arkadaşım satılığa çıkardı ve temiz olduğunu bildiğim için aldım. çok kaliteli bir otomobil. piyasada tutuluyor, parça fiyatları makul, artık tabiri caiz ise rüştünü ispat etmiş bir otomobil. beklentilerinizi bilmiyorum ama binmek için güvenilir, güzel bir otomobil. memnun kalacağınızı söyleyebilirim.
    yakıt ve performans hakkında yorum yapamam ama emsallerine göre , iç mekan genişliği, görüş açısının genişliği ve sade tasarımıyla çok hoş bir araç.

quote:

Renk çok önemli değil. Önemli olan performansı, yakıtı, parçala fiyatları.

Binmek için almayı düşünüyorum.
    Satmak için değil..

• Merhabalar,
    2006 model dizel aracımda lambalar açıkken frene bastığımda, sanki voltaj da değişiklik oluyormuş gibi motorun çalışma sesine paralel olarak ışıklarda hafif bir değişiklik oluyor. Bu normal midir? Sizlerde var mı bu?
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 10351036103710381039
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.