Şimdi Ara

HYUNDAI GENESIS COUPE KULUBU (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
12.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ohara
    şehir içi 14 litre benzin yakıyor yani her KM'de 50 kuruş.

Hocam bence yanlisin var.aracim 12 litre civarinda yakiyor.genesiste ise 16 litre civari.genesis daha agir ve 3800 motor.coupe ise 2.0 motor.ayrica juke aracim var.4x4 oldugu icin 11 litrelerde.gerci 4x4 oldugu icin fazla yakmasi normal ama sonucta 1600 motor.onla kiyaslayinca diger araclar normal gibi.
  • selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ben 10.06.2011 tarihinde beyaz içi siyah 2.0 t otm aracımı teslim aldım. araçla ilgili ilk izlenimim gaz tepkisi çok güzel ve gaz peladına ayağının ucuyla dokunduğun anda araba ileri atılmak istiyor . arabnın sesi içerden ve dışardan çok hoş geliyor ve insanların çok ilgisini çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

Normalde arka spoiler kanat gelmiyor galiba.3.8 motoru satan galeride yoktu cunku.spoiler kanat arka gorusu azda olsa engelliyor.eger hyundai assan bu kanati takip satisa sunduysa yani orjinalde yokken sonradan ilave edildiyse arac muayenesindede sorun olabilir.

ben aracımı aldığımda üzerinde arka spoiler ile teslim ettiler. arka spoiler dikiz aynasından baktığında çok hoş gözüküyor
  • Audi Bmw fanatiklerine inat Hyundai Genesis Coupe diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rozetti

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ben 10.06.2011 tarihinde beyaz içi siyah 2.0 t otm aracımı teslim aldım. araçla ilgili ilk izlenimim gaz tepkisi çok güzel ve gaz peladına ayağının ucuyla dokunduğun anda araba ileri atılmak istiyor . arabnın sesi içerden ve dışardan çok hoş geliyor ve insanların çok ilgisini çekiyor.

Genesis coupeniz hayırlı olsun çok güzel bir tasarıma sahip ancak sürüşü hakkında paylaşımlarınız olursa sevinirim.
  • aracım şuan 1300 km de fazla zorlamıyorum . aracın en büyük özelliği ardakan çekiş olması dönüşlerde hafif gaza basmanız arabanın arkasının kaymasına neden oluyor esp devreye girip tekrara yola döndürüyor şu ana kadar esp yi kapatıp hiç yapmadım .
    bunun dışında araç gayet güzel hızlanıyor fazla zorlamama rağmen gaza tepkileri çok iyi gaza batığımda motordan gelen ses yetiyo zaten şimdi birde hava filitresi araştırıyorum ( hks - aem -kn ) bunlarıda sizlerle paylaşırım
  • quote:

aracım şuan 1300 km de fazla zorlamıyorum . aracın en büyük özelliği ardakan çekiş olması dönüşlerde hafif gaza basmanız arabanın arkasının kaymasına neden oluyor esp devreye girip tekrara yola döndürüyor şu ana kadar esp yi kapatıp hiç yapmadım .
    bunun dışında araç gayet güzel hızlanıyor fazla zorlamama rağmen gaza tepkileri çok iyi gaza batığımda motordan gelen ses yetiyo zaten şimdi birde hava filitresi araştırıyorum ( hks - aem -kn ) bunlarıda sizlerle paylaşırım

Arka çekiş spor arabalar çok zevkli bir sürüşe sahip olur genesiste eminimki çok tatlı bir kullanıma sahiptir kazasız cezasız binin.Arabanız hakkında detayları da bekliyoruz.
  • quote:

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ben 10.06.2011 tarihinde beyaz içi siyah 2.0 t otm aracımı teslim aldım. araçla ilgili ilk izlenimim gaz tepkisi çok güzel ve gaz peladına ayağının ucuyla dokunduğun anda araba ileri atılmak istiyor . arabnın sesi içerden ve dışardan çok hoş geliyor ve insanların çok ilgisini çekiyor.

Hayırlı Olsun,kazasız belasız keyifli sürüşler.Resimlerinide bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bufujamal

sizce bu araç iki çocuklu bir baba için nasıl olur

Arkaya iki yetişkin sığıyordu karar size kalmış.
  • 2008 2.0 Hyundai Fx Coupe kullanıcısıyım.
    Genesis 2.0 düşünüyorum ama açıkcası gün içerisinde çok fazla yol yaptığım için benzin masrafı gözümü korkutuyor.
    Şu anki aracımda LPG sistemi mevcut.
    Acaba genesise uyumlu LPG dönüşüm kitleri mevcut mu?
    Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Benim bildiğim kadarı ile 2.0T'ların ECUları henüz cracklenemedi ve o yüzden de ne CHİP ne de LPG işlemi yapılamıyor!
    Farklı yönde bir bilgisi olan varsa süper olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oncu007

2008 2.0 Hyundai Fx Coupe kullanıcısıyım.
    Genesis 2.0 düşünüyorum ama açıkcası gün içerisinde çok fazla yol yaptığım için benzin masrafı gözümü korkutuyor.
    Şu anki aracımda LPG sistemi mevcut.
    Acaba genesise uyumlu LPG dönüşüm kitleri mevcut mu?
    Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Benim bildiğim kadarı ile 2.0T'ların ECUları henüz cracklenemedi ve o yüzden de ne CHİP ne de LPG işlemi yapılamıyor!
    Farklı yönde bir bilgisi olan varsa süper olur.

Bugün fuarda enine boyuna inceledim genesisi. İçi safkan tasarımlı bir coupe için yeterli rahatlıkta ve büyüklükte. Kalite olarak da standard hyundailardan iyi. Ama gel gör ki en büyük sıkıntı yakıt! Fabrika verisi ort. yakıtı 9.6lt yazmışlar. Reelde 11-12lt'yi bulur. Bu da kmde 60 kuruş demek! Yetkililere araca lpg takılır mı diye sormaya çekindim Bir de satarken zararı büyük olacağı kesin. 2 sene de 40 bin kaybettirir diye tahmin ediyorum. Yok mu Lpg uyumunu bilen?? Hyundaidan aldığım katalogda tüm benzinli hyundailere servis garantili brc uyguladıklarını ve garantiyi bozmadıklarını belirtmişler.

• KONUYU Bİ HORTLADALIMDA YENİ KULLANICILAR DENEYİMLERİNİ PAYLAŞSIN
  • Arkadaşlar ben de 2 gün önce ikinci el 2011 model Hyundai Genesis Coupe 3.8 V6 otomatik vites versiyonunu aldım. Henüz 58.000km'de ve sıkıntısız durumda...

Hayatımda ilk defa 200 beygir üstü bir araba kullandım ve aslında sahibi de olmuş oldum, gerçekten inanılmaz bir duygu. Henüz daha yeni olduğu için alışma aşamasındayım o yüzden çok fazla yorum yapamayacağım. Ama gaza yüklendiğimdeki ivmelenme gerçekten müthiş, ve gerçekten çok başarılı tasarlanmış bir spor araba.

Önemli not: İşim dolayısıyla yaklaşık 1 ay önce Suudi Arabistan'a taşındım ve 1-2 yıl burada olacağım. Arabayı da elbetteki burada aldım, hazır ucuzken tadını doya doya çıkarabilmek için. O yüzden fiyatı bizim piyasanın 3'te 1'i seviyesinde ve tabii benzin hiç düşündürmüyor litresi 30 kuruş (95 Oktan) 91 Oktan ise 20 kuruş ama böyle bir spor arabada kullanılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-GeN -- 13 Mayıs 2013; 12:37:34 >

• İstanbul trafiğinde kullanıma bağlı olarak 12-13 lt yakıyor tıngır mıngır gidersen 10 lt lere düşüyor tabi ki de kullanıma bağlı gaz tepkimesi biraz yavaş ve 2.0T bir araca göre biraz hantal yada sağır araba diyeyim. Fakat keyifli tipik hafta sonu arabası yanlamak ve gazlamak isteyenlere yalnız şunu söylemeliyim ki kesinlikle araç iki kişilik arka koltuklar çok rahatsız ve boyun mesafesi çok az yani orta boylu biri bile kafasını tavana çarpabiliyor. Karalama politakası gibi olmasın ama RCZ ye o parayı verene kadar bu aracı tercih edebilirsiniz derim. Gerçi model kalktı yeni kasası gelecek ama izlenimlerimi söyleyeyim dedim :)
  • Benim de yakıt tüketimim ilk 700km'de 14Lt/100Km idi, tabii arabanın tadını çıkarabilmek için biraz agresif kullanımda idi bu rakam. Yolculuğumun yarısından fazlası da otobanda olduğunu hatırlatabilirim. Ancak Perşembe günü çok sakin 110-120km/s ortalama hız ile 300Km yol yaptım ve ortalama tüketim 10.5Lt/100Km'ye kadar indi şuanda.

Not: Aracı ilk aldığımda ortalama tüketimi sıfırlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-GeN -- 18 Mayıs 2013; 12:37:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-GeN

Benim de yakıt tüketimim ilk 700km'de 14Lt/100Km idi, tabii arabanın tadını çıkarabilmek için biraz agrasif kullanımda idi bu rakam. Yolculuğumun yarısından fazlası da otobanda olduğunu hatırlatabilirim. Ancak Perşembe günü çok sakin 110-120km ortalama hız ile 300Km yol yaptım ve ortalama tüketim 10.5Lt/100Km'ye kadar indi şuanda.

Not: Aracı ilk aldığımda ortalama tüketimi sıfırlamıştım.

Abi sen orda kafana takma benzin işini ya benimde kuzen yeni geldi 5-6 senedir oradaydı yakıt fiyatları cidden çok komik sizin araçta donanım olarak farklı birşey var mı? Bildiğiniz üzere türkiyede alternatif yok standart donanımlı araçlar var.
  • Yok zaten yakıtı hiç düşünmüyorum, bilgi amaçlı verdim. Tabii benim araç 3.8Lt V6, Türkiye'dekiler 2.0Lt I4...

Araçta ekstra bir donanım var mı yok mu bilemiyorum, aslında daha bunun hangi paket olduğunu da anlayabilmiş değilim...
    19" Jantları var, ama Brembo frenler yok.
    Sunroof var, standart mı ona da emin değilim.
    Koltuklar yarı deri yarı terletmeyen tipte kumaş (Siyah/Kırmızı)
    Navigasyon ve bluetooth yok, ama Infiniti ses sistemi var gerçi bu da standart mı emin değilim.
    Arkada kanatı da yok...

Yakında servise gidip, biraz daha detay öğrenmeye çalışacağım...
  • arac sahipleri genel olarak bilgi verebilirler mi acaba? bende ya rcz ya bu aracı düşünüyorum...alan arkadaşlar sıfır mı aldı 2. elmi? 2.el alırken nelere dikkat etmem gerekir? aracın süspansiyonu çok sert mi?? kronik sorunlar yaşadınız mı ? bilgi verirseniz cok sevinirim...
  • Hyundai' nin tipik satış politakası bizdeki model deri koltuk, sun roof, standart brembo fren yok evet ama güzel bir fren sistemi var balataları cok iyi fiyatı da öyle 630TL di herhalde en son navigasyon ve bt yok spoiler var ses sistemi sanıyorumki standart bizde de infiniti ama koltukların öyle olmasını sevdim iyi birşey :)
  • arkadaşlar 2 yıldır kullanıyorum aracı genel hatları ile sıkıntısız
    kronik sıkıntı bende direksiyonda soyulma oldu 1 . yılda değiştirdiler garantiden ama tekrar soyulmaya başladı heralde garanti bitene kadar her yıl direksiyonu yenileyeceğiz
    evet yakıt biraz sıkıntılı 11 - 14 litre arası yakıyor ama muadil kasa ve araçlardan çokta farklı değildir ( 1 - 2 litre fark eder )
    aracın orj süspansiyonları gayet güzel günlük kullanılabiliyor ben 3 cm hr yay ve önlere 2cm arkalara 2,5 cm spacer taktım yol tutuşu ve görüntüsü harika fakat çok sert oldu ama memnunum durumundan :)
    yazılım ile ilgili bir kaç gelişme oldu ( görüştüğüm insanlar var önümüzdeki hafta araçla gidip neler yapabilicez bakacağız ) sizi buradan bilgilendiririm
    frenlere gelince arasın fren sistemi çok iyi ve önler hyundai logolu brembo var servise bakım için bıraktığımda balataların değişme zamanı gelmiş dediler ve işçilik dahil ön arka fiyatı 1400 tl dediler bende amerikadan ( 150 $) sipariş verdim ama gümrüğe takıldı biraz pahalı oldu ama aldık daha sonra biraz araştırdım arkalar kia sorento ile aynı önlerde sıkıntı var araştırıyorum subaru sti ve evo ile çok benzer takıp deneyeceğim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.