Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zekai bey abs sorunuyla ilgili sizinde yaşadığınız soruna benzer bir sorun yaşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2506

arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 2005 boyasız hatasız 120 binde 18 e aldım birkaç sorum olacak size aracın klımasını yazlık ve kışlık olarak nasıl ayarlayabilirim bide geri vitese zor geçiyor devir saatide 5. viteste 100 ü ggeçince 3000 deviri geçiyor normalmi bu durumlar cevaplarsaız sevinirim

Sadece klima ile ilgili sorunuza cevap vereyim.Klimanin derecesini 32 yaptığınızda kış ayarına geçer,17 ye düşürdüğünüzdede yaz ayarını kullanmış olursunuz bu kadar.
  • 2004 elentram satılıktır 7000km de sıfırdan farksız pırım pırıl otamatık
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam85238523

2004 elentram satılıktır 7000km de sıfırdan farksız pırım pırıl otamatık

7000 mi? 70.000 mi?
  • 70000km
  • jetli7676 hocam malesef mesajınız iletilmemiş acaba hocabeygaziye mi yolladınız yanlışlıkla sorunuzu tekrar yazın isterseniz cavaplamaya çalışırım

bu arada 1 haftadır tatildeydim audi a4 98 model 1.8 quattro ile izmire gittik lpg de 300 krş yakıyor içiyor resmen yav rahatlık bakımından da BİZİM ARAÇLARIN FAZLASI VAR EKSİĞİ YOK oha dedim artık yani bu arabayla insan bi sanayiye girmeye korkuyor birde gaza basmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekai06 -- 8 Eylül 2012; 22:38:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam85238523

70000km

kaza durumu ve fiyat ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun38

quote:

Orijinalden alıntı: ebandina

cümleden selamun aleyküm hayırlı cumalar
    arkadaşlar bende 2004 model otomatik elantra ile aranıza katılıyorum
    ilk olarak bi ricayla başlıyorum
    aracın sol kapıda olan cam dügmelerinden söför camını kontroıl eden dügme basınca aşagıda kalıyor geri atmıyor ve cam sona kadar iniyor bu bi özellikmidir arızamı tşk

Benimde 2004 elantra aracım var. Aynı düğme benim araçtada sorun oluşturdu. Mekaniktan anladığım için düğmeyi söktüm. Küçük bir parçası kırılmıştı yapıştırdım ama olmadı. Bende aynı kontrol panelindeki arka sol cam açma düğmesini ufak bir tadilatla sürücü camı kontrol kısmına taktım. Kırılanıda onun yerine taktım. Bu şekilde kullanıyorum. Tek düğme arıyorum ama şu ana kadar bulamadım. Sizde sanırım tek düğme değiştirmelisiniz. Ama nasıl bulacağız?

aynı arıza bendede var daha önce bir tane daha elantram vardı ondada vardı bende meraktan açtım baktım plastik düğmenin tutacağının bacağının teki kırılmış diğeriyle değiştireyim dedim olmadı parça aradım bütün satılıyor.yani kısacası öyle kullanacağız

• beyler benimde cam açma tuşuyla ilgili sıkıntım var. bu şoför bölümündeki cam kontrol paneli nasıl sökülüyor?

sol arka camı açıyor ama kapamıyor. arka camın kendi anahtarını kullanmak zorunda kalıyorum.

becerebilir miyim paneli açmayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

beyler benimde cam açma tuşuyla ilgili sıkıntım var. bu şoför bölümündeki cam kontrol paneli nasıl sökülüyor?

sol arka camı açıyor ama kapamıyor. arka camın kendi anahtarını kullanmak zorunda kalıyorum.

Kapı iç döşemesini sökmeniz lazım. Muhtemelen tokgoz1453 arkadaşın aracında olduğu gibi düğmenin altındaki bacaklardan biri kırılmıştır. Yapıştırılamıyorda, en iyisi parçayı temin edene kadar bu şekilde kullanmanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun38

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

beyler benimde cam açma tuşuyla ilgili sıkıntım var. bu şoför bölümündeki cam kontrol paneli nasıl sökülüyor?

Kapı iç döşemesini sökmeniz lazım. Muhtemelen tokgoz1453 arkadaşın aracında olduğu gibi düğmenin altındaki bacaklardan biri kırılmıştır. Yapıştırılamıyorda, en iyisi parçayı temin edene kadar bu şekilde kullanmanız.

hadi ya bizim araçları niye böyle yapmışlar. cd okuyucuyu temizletmek içinde komple dashboardı söktürüyorsun.

bir bakayim olmazsa sanayiye götürürüm.

teşekkür ederim.

• arkadaşlar ön camın önündeki havalandırma panelinin sağında bir yuva var döşemede bir soket var üzeri ön göğüs malzemesinin aynısı ile kapak yapıarak kapaılmış bu soket yada bu kapatılan yer ne işe yarıyor bilgisi olan varmı?
  • meraba beyler bende hyundai elentra 1.6 gls almayı dusnuyorum ama msjları sorunlar benı acıkcası tekrar dusundurmeye tesfık ettı sizlerden ricam elim 20bın tl cıvarında bı para var elentrayı mı alsam yoksa arac mı tavsıye edersınız goruslerınız almak ıstedım. orjınal Ankara arabası alcam yardımcı olursanız sevınırım sımdıden saolun SAYGILAR....
  • temiz bir araç bulursan hiç düşünmeden alabilirsin.
  • peki 20bın tl cıvarında baska tavsıye edebılcenız Ankara arabası olcak ne olabılır? biniciyim en asagı 5 sene bınmeyı dusunuyorum. yardımcı olursanız sevınırım
  • Albea alacaktık ama temiz olmadığı için Elantra bulduk. Siyah, 1.6 GLS dijital klima, 4 cam otomatik en doluları zaten çok güzel bir araç inşallah olurda onu alırız hayırlısıyla.
  • merhabalar siteye yeni üye oldum yaklaşık 1,5 aydır elentra kullanıyorum 2 senede bu altıncı arabam ilk defa bi arabayı satmama kararı almıştım. benim ilk aldığımda manifolttan gelen bir ses diye düşündüğüm üzerine düşmememiştim. fakat sesin sonradan mototrdan geldiğini anladık. durumu şöyle açıklayayım mototr ilk çalışmada soğukken 30-40 saniye şı şık şık diye ses geliyo samsunda hundainin en iyi ustalarına götürdüm sübab rölantisinden kaynaklandığını söylediler kesin olmamakla beraber %80 ihtimalle sıkıntı olmıcanı bu şekilde kullanılır dediler. benim sorum acaba dedikleri gibi subab rölantisimi yoksa tiriger zincirimi veya ne olabilir. ve çaresi nedir. durumla alakalı yardımcı olabilecek birarkadaş varsa sevinirim
  • eğer o şık şık sesi benim tahmin ettiğim sesse motor soğukken azıcık duyuyosun geçiyo sonra. trigeri tüm kayışları değiştirdim gitmedi ben onun problem belirten bi ses olduğunu sanmıyorum. olsa bende de olurdu on iki bin km dir sürüyorum dostum araba 105000 i geçti.
  • elantralarda hatta tüm hyundailerde triger zincirli değil kayışlıdır....

o gelen ses de elantralar otomatik sübap ayarlı olduğu için motor ısınana kadar o ses normaldir motorun ısınma süresi zaten ilk 30 saniyedir zayıf bi ihtimalle de enjektörler soğukken öyle ses yapabilir sesi duymak lazıma ma sübap sesidir normaldir yani
  • herkese slm arkadaşlar.bende 2004 model elantra sahibiyim.yaklaşık 4 senedir kullnıyorum.çok şükür akü ve yağ değiştirme haricinde sanayiye uğramadım. benim sıkıntım hem şoför hem de yan taraftaki üstte bulunan güneşliklerde(siper) bulunan aynaların kapakları kırıldı.acaba nerden nasıl temin edebilirm? bu arada nevşhrde ikamet ediyorum.teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.