Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gunrey

quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Arkadaşlar geçen pazar yaylaya çıkarken ön tekerleklere takmatik zincir taktım ve inerken ABS lambası yandı.Sonra zincirleri söktükden sonra ışık söndü ama önceden ABS devreye girdiğinde ön takımlar takır tukur ederdi şimdi "tırrrrrrrrr" diye bir ses çıkıyor.Böyle problem yaşayan oldumu herhangi hata lambası yanmıyor.Freni dipleyince takıt tukur diye ses yerine "tırrrrrrr" diye ses geliyor.Bana sorun var gibi geliyor arabam 2004 otomatik

Normalde sesin öyle gelmesi gerek, takur tukur etmemeli, abs devreye girdiğinde "tırrrr" diye gelmeli...
    Problem varmış, düzelmiş demekki :)

Yok yaa o zincirden sonra ABS ışığı yandı söndü ondan sonra pek düzen tutmadı.Normalde eskiden öyle ses yoktu şimdi freni dipleyince "tırrrrrrrr" sesi çıkıyor.Normalde abs devreye girdiğinde daha tok bir ses çıkıyordum takırdı dediğim oydu yani.Burada sadece inceden "tırrrrrrrrr" diyor ses kesiliyor.Neyse abs çokta mühim değil kullanıyorum böyle.Kuru yoldada aynen "tırrrrr"diyor kesiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: snakepit

ikinci el piyasasının tabiri caiz ise kudurmasının sebebi nedir arkadaşlar? arabamı satıp 18000 - 18500 temiz elentra alırız derken arabasız kaldık. 100,000 km. nin altında temiz bir elentrayı bu fiyatlara almak imkansızlaştı neredeyse 21,000 ler 22,000 ler. malesef aracı almaktan vazgeçirdi beni.

Kardeş millette ticari ahlak pek kalmamış nasıl ve ne kadar yontarımın hesabında.Bende senin gibiydim Allah'a dua ettim çok şükür az kmli bir otomatiği 16,750 ye buldum.Hem kazasız hemde boyasız yoksa son zamanlarda kafayı yemiştim.Bugün satsam 18/19 arasına satarım ben Allah'tan korkarım tutup 16,750 ye aldığım arabayı 21/22 ye satmam ve arabam çok temiz pırıl pırıl içi dışı maşallah.Dediğim gibi millette helal ticaret zihniyeti yok mal benim diyor kakalıyor fiyatı.ÖTV'ye zam geldi diye fiyatları artırıyorlar bilerek bu sizce ticari ahlaka sığarmı??Elantranın piyasası 16/18 bin arasında gezeliyor bırakın başka araçlarla kıyaslamayı piyasası belli.Kardeş acil satanlar oluyor bence onları bekle ve kararın iyi.Elantra çok keyifli ve harika bir araba hergün severek biniyorum ama benzine param yetmiyor

inanın sahibinden.com da favorilerime eklediğim onlarca araçtan (lanver, almera, note, elentra) bir yada ikisi satıldı diğerleri olduğu gibi duruyor ne arabalarını satabiliyorlar nede burunlarından kıl aldırıyorlar. 10 gün evvel 11.500 e sattığım clio ya 13 -14 istiyorlar aklım almıyor alan varsa aklına şaşarım. elentra ya daha önce hiç binmedim açıkçası fakat bir ürün hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsam direk donanım haber kullanıcılarının yorumlarına bakarım elentra için yazılanlar beni tatmin etti (çevremin hyundai alınmaz baskısına rağmen) gel gör ki bütçe ayıramıyorum ve muhtemelen yarın çok içime sinmesede bir almera alıcam (anlaştım gibi). bu dengesiz piyasası yüzünden alamadığım ikinci araba olucak diğeride honda civic di. başka bahara kaldı diyeceğim ama 4-5 sene sonrada elentra almam heralde. size keyifli sürüşler elentra kullanıcıları :)

• quote:

quote:

quote:

ikinci el piyasasının tabiri caiz ise kudurmasının sebebi nedir arkadaşlar? arabamı satıp 18000 - 18500 temiz elentra alırız derken arabasız kaldık. 100,000 km. nin altında temiz bir elentrayı bu fiyatlara almak imkansızlaştı neredeyse 21,000 ler 22,000 ler. malesef aracı almaktan vazgeçirdi beni.

Kardeş millette ticari ahlak pek kalmamış nasıl ve ne kadar yontarımın hesabında.Bende senin gibiydim Allah'a dua ettim çok şükür az kmli bir otomatiği 16,750 ye buldum.Hem kazasız hemde boyasız yoksa son zamanlarda kafayı yemiştim.Bugün satsam 18/19 arasına satarım ben Allah'tan korkarım tutup 16,750 ye aldığım arabayı 21/22 ye satmam ve arabam çok temiz pırıl pırıl içi dışı maşallah.Dediğim gibi millette helal ticaret zihniyeti yok mal benim diyor kakalıyor fiyatı.ÖTV'ye zam geldi diye fiyatları artırıyorlar bilerek bu sizce ticari ahlaka sığarmı??Elantranın piyasası 16/18 bin arasında gezeliyor bırakın başka araçlarla kıyaslamayı piyasası belli.Kardeş acil satanlar oluyor bence onları bekle ve kararın iyi.Elantra çok keyifli ve harika bir araba hergün severek biniyorum ama benzine param yetmiyor

inanın sahibinden.com da favorilerime eklediğim onlarca araçtan (lanver, almera, note, elentra) bir yada ikisi satıldı diğerleri olduğu gibi duruyor ne arabalarını satabiliyorlar nede burunlarından kıl aldırıyorlar. 10 gün evvel 11.500 e sattığım clio ya 13 -14 istiyorlar aklım almıyor alan varsa aklına şaşarım. elentra ya daha önce hiç binmedim açıkçası fakat bir ürün hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsam direk donanım haber kullanıcılarının yorumlarına bakarım elentra için yazılanlar beni tatmin etti (çevremin hyundai alınmaz baskısına rağmen) gel gör ki bütçe ayıramıyorum ve muhtemelen yarın çok içime sinmesede bir almera alıcam (anlaştım gibi). bu dengesiz piyasası yüzünden alamadığım ikinci araba olucak diğeride honda civic di. başka bahara kaldı diyeceğim ama 4-5 sene sonrada elentra almam heralde. size keyifli sürüşler elentra kullanıcıları :)

Arkadaşım maalesef piyasa bu şekilde mal benim diyen azıtıyor.Almera ile ilgili ön takım sıkıntısı var deniyordu ben duymuştum dikkat et.Elantraya bin ondan sonra karar ver ben öle yapıp aldım ve çok memnunum.D sınıfı araçtır kendisi ve çok konforludur.İçeri fazla ses almaz alsada tok ses verir.Motor sesi fazla yoktur hele ısınınca hiç duymazsın.Donanım olarak zengindir ve inanılmaz güzel ses sistemi var araçta yani cd çalar ama hoparlörler sanki anfi varmış gibi kaliteli bass ve tiz veriyor.Arabayı yoldan çıkarman zor çünkü iyi dengede gidiyor ve 190 km/hız ile giderken hiç bir sarsıntı ve dengesizlik hissetmezsin.Gerçekten güzel araç binmeden karar verme acil satanlar mutlaka çıkar acele etme ben 1/2 senedir araba bakıyorum ve ilk arabamı aldım.Otomatik 4 vites ve ben 190 bastım 5 olsa ibre 200 ü geçer bu kadar harika motoru var karda fren yaparsın yoldan atmaz kendini dikine gider.Abartmıyorum bunları test ettim o yüzden yazıyorum mesela buraya kar yağdı kaç kere el frenini çekip ters çevirdim yolda arabayı banamısın demiyor

• atiker lpg takılı. bugun lpg bakıma götürdüm. filtre hiç değişmemiş. değiştirttirdim eski filtre deyim yerindeyse leş gibiydi. bakımdan sonra arabada ses azaldı, daha az yakıyo, ekstra olarak içim rahat. lpg bakımını aksatmayın. ş içi 12 den aşağı düşmezdi 10 u geçmedi. ses zaten yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım maalesef piyasa bu şekilde mal benim diyen azıtıyor.Almera ile ilgili ön takım sıkıntısı var deniyordu ben duymuştum dikkat et.Elantraya bin ondan sonra karar ver ben öle yapıp aldım ve çok memnunum.D sınıfı araçtır kendisi ve çok konforludur.İçeri fazla ses almaz alsada tok ses verir.Motor sesi fazla yoktur hele ısınınca hiç duymazsın.Donanım olarak zengindir ve inanılmaz güzel ses sistemi var araçta yani cd çalar ama hoparlörler sanki anfi varmış gibi kaliteli bass ve tiz veriyor.Arabayı yoldan çıkarman zor çünkü iyi dengede gidiyor ve 190 km/hız ile giderken hiç bir sarsıntı ve dengesizlik hissetmezsin.Gerçekten güzel araç binmeden karar verme acil satanlar mutlaka çıkar acele etme ben 1/2 senedir araba bakıyorum ve ilk arabamı aldım.Otomatik 4 vites ve ben 190 bastım 5 olsa ibre 200 ü geçer bu kadar harika motoru var karda fren yaparsın yoldan atmaz kendini dikine gider.Abartmıyorum bunları test ettim o yüzden yazıyorum mesela buraya kar yağdı kaç kere el frenini çekip ters çevirdim yolda arabayı banamısın demiyor

söylediğim gibi arkadaşım aklım elentrada hem konfor hemde hacimli bagaj arıyorum arabada. korkum ise almerayı aldıktan sonra aradığım gibi birşeyi bulmak. canım çok sıkılır o zaman bugün lpgsiz boyalı bir araca 19000 teklif ettim artık lpgside olmasın yaza kendimi ayarlayıp hallederim diye ama beyimiz oralı bile olmadı. artık beynim sulanmaya başladı alıp bu defteri kapatıcam uzunca bir süre internete dahi girmeyi düşünmüyorum

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar geçen pazar yaylaya çıkarken ön tekerleklere takmatik zincir taktım ve inerken ABS lambası yandı.Sonra zincirleri söktükden sonra ışık söndü ama önceden ABS devreye girdiğinde ön takımlar takır tukur ederdi şimdi "tırrrrrrrrr" diye bir ses çıkıyor.Böyle problem yaşayan oldumu herhangi hata lambası yanmıyor.Freni dipleyince takıt tukur diye ses yerine "tırrrrrrr" diye ses geliyor.Bana sorun var gibi geliyor arabam 2004 otomatik

Normalde sesin öyle gelmesi gerek, takur tukur etmemeli, abs devreye girdiğinde "tırrrr" diye gelmeli...

Yok yaa o zincirden sonra ABS ışığı yandı söndü ondan sonra pek düzen tutmadı.Normalde eskiden öyle ses yoktu şimdi freni dipleyince "tırrrrrrrr" sesi çıkıyor.Normalde abs devreye girdiğinde daha tok bir ses çıkıyordum takırdı dediğim oydu yani.Burada sadece inceden "tırrrrrrrrr" diyor ses kesiliyor.Neyse abs çokta mühim değil kullanıyorum böyle.Kuru yoldada aynen "tırrrrr"diyor kesiliyor.

şimdi dostum senin sorununu anlıyorum. arabanın hiç bir sorunu yok aslında sadece abs nin "vurma" yani tekerlekleri çözme frekansı değişmiş. karlı yolda arabanın lastikleri frenlemede hep kitli kalacağından abs nin devreye girme frekansı azalır, devrede kalma süresi uzar, tak diye sert bir ses duyarsın. kuru asfaltta abs nin devreye girme frekansı artar, devrede kalma süresi azalır, tırrrt diye bi ses duyarsın. abs de bi sorun yok. ayrıca abs çok önemli bi teknolojidir mühim değil deme sakın beni çok kurtarmışlığı var abs nin.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-megane-64649028/detay

Reno Megan 17,500 - 30000 arasında,(en ucuz - En pahalı)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-cok-temiz-71338882/detay

Focus 20850 - 30000 arasında

özelliklerini saymıyorum bile, ikisinede bindim, her bir özelliğini tek tek kıyaslayabilirsin, hangisini alırsın?
    Bunlara laf etmeyip elantra pahalıymış gibi göstermen bana yanlış geliyor, hepsi aynı dersen sözüm yok ama
    ben elantrayı bunlarla kıyaslamam bile...

• Arkadaşım burada araç kıyaslaması yapmıyoruz fiyat konuşuyoruz.Bundan 1 sene önce bu arabanın fiyatları 16/18 arasında geziyordu bizzat kendim baktım.Hatta benim arabayı satın aldığım kişiler 18/500 e tanıdıktan aldık dediler nisan 2011'de banada zararına sattılar.Sen benim malım kıymetli hesabına konuşuyorsun.ÖTV geldi diye millet azıttı bunu kabul edin ve elantra'yıda fazla abartmayın.Arabanın belirli piyasası var siz boşverin sahip olduklarına daha neyi savunuyorsunuzki.Bizzat kendim 1 senedir takip ediyorum subaru forester 2003'leri 23 bine alırken 26/27 diyorlardı son 3 aylık dönemde.Burada araba kıyaslamıyoruz piyasası belli olan şeyin biranda fırladığını söylüyoruz.Hadi fiyatlardan haberimiz olmasa tamam 2012 ye 3 ay kala fiyatlar bir anda arttı.Ondan önce kendim biliyorum elantra ne kadar ucuz diyordum bir elantra 21/22 etmez kardeşim arabanın piyasası o değil sen bende var diye kolay konuşuyorsun.Hadi bi araba ara bakalım böyle 21/22 yi hakediyor dermisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: LilyBurkitt

quote:

quote:

quote:

şimdi dostum senin sorununu anlıyorum. arabanın hiç bir sorunu yok aslında sadece abs nin "vurma" yani tekerlekleri çözme frekansı değişmiş. karlı yolda arabanın lastikleri frenlemede hep kitli kalacağından abs nin devreye girme frekansı azalır, devrede kalma süresi uzar, tak diye sert bir ses duyarsın. kuru asfaltta abs nin devreye girme frekansı artar, devrede kalma süresi azalır, tırrrt diye bi ses duyarsın. abs de bi sorun yok. ayrıca abs çok önemli bi teknolojidir mühim değil deme sakın beni çok kurtarmışlığı var abs nin.

Eyvallah kardeş anlatmak istediğimi anlamışsın.Zaten ABS lambası yanardı heralde bir sorun olsaydı neyse kullanıyoruz bakalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

söylediğim gibi arkadaşım aklım elentrada hem konfor hemde hacimli bagaj arıyorum arabada. korkum ise almerayı aldıktan sonra aradığım gibi birşeyi bulmak. canım çok sıkılır o zaman bugün lpgsiz boyalı bir araca 19000 teklif ettim artık lpgside olmasın yaza kendimi ayarlayıp hallederim diye ama beyimiz oralı bile olmadı. artık beynim sulanmaya başladı alıp bu defteri kapatıcam uzunca bir süre internete dahi girmeyi düşünmüyorum

Arkadaşım sabret mutlaka çıkar ben sahibinden.com'a bakıyordum ama arabam.com dan aldım Bi baktım ilanı vermişler 3 gün sonra ben aradım ve tamirciye bile göstermeden aldım riske girip.Şuan şükür hiç bir sıkıntısı yok yani diyeceğim sabret acele etme mutlaka gelir ve diğer sitelerede bak.Sahibinden.com'da mesajla pazarlık yapmaya bak ve ısrar et takip et gelir mutlaka temiz birşey.

• quote:

Arkadaşım burada araç kıyaslaması yapmıyoruz fiyat konuşuyoruz.Bundan 1 sene önce bu arabanın fiyatları 16/18 arasında geziyordu bizzat kendim baktım.Hatta benim arabayı satın aldığım kişiler 18/500 e tanıdıktan aldık dediler nisan 2011'de banada zararına sattılar.Sen benim malım kıymetli hesabına konuşuyorsun.ÖTV geldi diye millet azıttı bunu kabul edin ve elantra'yıda fazla abartmayın.Arabanın belirli piyasası var siz boşverin sahip olduklarına daha neyi savunuyorsunuzki.Bizzat kendim 1 senedir takip ediyorum subaru forester 2003'leri 23 bine alırken 26/27 diyorlardı son 3 aylık dönemde.Burada araba kıyaslamıyoruz piyasası belli olan şeyin biranda fırladığını söylüyoruz.Hadi fiyatlardan haberimiz olmasa tamam 2012 ye 3 ay kala fiyatlar bir anda arttı.Ondan önce kendim biliyorum elantra ne kadar ucuz diyordum bir elantra 21/22 etmez kardeşim arabanın piyasası o değil sen bende var diye kolay konuşuyorsun.Hadi bi araba ara bakalım böyle 21/22 yi hakediyor dermisin.

hemşerim öncelikle elantra d sınıfı değil c sınıfı araçtır. elantra 21-22bin etmez diyorsun. neye göre etmez. aynı model ve c sınıfı megane, civic, corolla,astra,focus 25-26 ediyorda, bunlardan donanım, yol tutuş, konfor, dayanıklılık, arızasızlık yönünden daha iyi olan elantramı etmiyor. daha geçen haberlerde gördüm, elantra evin salonuna girmiş, koskoca duvar yıkılmış, maşallah elantra sapasağlam duruyor. hem elantrayı öve öve bitiremiyorsun, hemde bu fiyatları etmez diyorsun.
    elantranın önceden piyasasının düşük olmasının nedeni sıfırının ülkemize getirilmiyor olmasıydı. haliyle insanlarda psikolojik olarak sıfırı üretilmeyen araca rağbet göstermiyordu, piyasa fiyatı düşüktü. yeni elantranın ülkemize gelmesiyle ve ötv nin de artmasıyla 2004-2006 elantranın piyasası ve hemde 2.el piyasası arttı. ben 2008 de elantramı (2004 lpg li düz vites 65000km de) 18000tl ye almıştım, lpg siz olarak 16500 sayabiliriz. şu anda satsam (98000km de) 20000 tl den aşağı vermem. daha düşük fiyatlara 2004-2006 elantra bulursan (istisnalar hariç) ya satan gerçekten çok sıkışmıştır veya aracın önemli bir sorunu vardır veya orjinal değildir.
    eski fiyatlara takılmayıp, günümüz piyasa fiyatlarına göre hareket etmek lazım.

• Elantra fiyatını %100 hakenden bir araç..Benim elantraya 22.500 veriyorlar SATMIYORUM neden?
    Farzedelim sattım elantrayı o fiyatlara alacağım araçlardan, elantrada aldığım sürüş keyfinin,donanımın,güvenliğin,genişliğinYol tutuşun yarısını bile bulamaycağım kimse kusura bakmasın..Elantraya c sınıfı diyorlar bence yanlış D sınıfı olması lazım bu arabanın genişlik,konfor donanım herşey D sınıfı ayarında..Zaten sahibinden.com ve İİHS(Amerika güvenlik kuruluşu) D segmenti diyor elantraya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

Elantra fiyatını %100 hakenden bir araç..Benim elantraya 22.500 veriyorlar SATMIYORUM neden?
    Farzedelim sattım elantrayı o fiyatlara alacağım araçlardan, elantrada aldığım sürüş keyfinin,donanımın,güvenliğin,genişliğinYol tutuşun yarısını bile bulamaycağım kimse kusura bakmasın..Elantraya c sınıfı diyorlar bence yanlış D sınıfı olması lazım bu arabanın genişlik,konfor donanım herşey D sınıfı ayarında..Zaten sahibinden.com ve İİHS(Amerika güvenlik kuruluşu) D segmenti diyor elantraya..

aynen, iç hacim acayip geniş, benim arabaya 7 kişi bindik hocam. arka koltuğa 4 kişi ön koltuğa 2 kişi artı ben. kimse kimseyi ezmedi valla rahat rahat gezdik bütün gün öyle. bi de problemsiz araba. parasının fazlasını hakediyor tek sorunu piyasası yok, o da mühim değil.

• quote:

Arkadaşım burada araç kıyaslaması yapmıyoruz fiyat konuşuyoruz.Bundan 1 sene önce bu arabanın fiyatları 16/18 arasında geziyordu bizzat kendim baktım.Hatta benim arabayı satın aldığım kişiler 18/500 e tanıdıktan aldık dediler nisan 2011'de banada zararına sattılar.Sen benim malım kıymetli hesabına konuşuyorsun.ÖTV geldi diye millet azıttı bunu kabul edin ve elantra'yıda fazla abartmayın.Arabanın belirli piyasası var siz boşverin sahip olduklarına daha neyi savunuyorsunuzki.Bizzat kendim 1 senedir takip ediyorum subaru forester 2003'leri 23 bine alırken 26/27 diyorlardı son 3 aylık dönemde.Burada araba kıyaslamıyoruz piyasası belli olan şeyin biranda fırladığını söylüyoruz.Hadi fiyatlardan haberimiz olmasa tamam 2012 ye 3 ay kala fiyatlar bir anda arttı.Ondan önce kendim biliyorum elantra ne kadar ucuz diyordum bir elantra 21/22 etmez kardeşim arabanın piyasası o değil sen bende var diye kolay konuşuyorsun.Hadi bi araba ara bakalım böyle 21/22 yi hakediyor dermisin.

bende senin elantrayı kötülemeni anlamıyorum, baksana oraya ne yazmışım, eğer o arabalar o fiyatı hakediyorsa elantranın 25 ten aşağı olmamaması lazım. Genelleme yap lafım yok, tüm arabalar azıttı, artırdı de lafım olmaz ama kalkıp zırt pırt elantraya 16 lira dersen aklını başına topla derim, ben ne almaya ne de satmaya müşteriyim, 4 sene adam gibi binerim arabama a.i.v.

Tüm arabalar azıttı, artırdılar fiyatı. O arabanın fiyatı o ise elantranın fiyatıda budur bence.

Takıntı oldu sende bu, aş artık.

• quote:

quote:

Elantra fiyatını %100 hakenden bir araç..Benim elantraya 22.500 veriyorlar SATMIYORUM neden?

aynen, iç hacim acayip geniş, benim arabaya 7 kişi bindik hocam. arka koltuğa 4 kişi ön koltuğa 2 kişi artı ben. kimse kimseyi ezmedi valla rahat rahat gezdik bütün gün öyle. bi de problemsiz araba. parasının fazlasını hakediyor tek sorunu piyasası yok, o da mühim değil.

araca fazla kişi bindirme. arkada 5 noktalı süspansiyon var. hassastır. uzun süre 7 kişili kullanırsan bir müddet sonra arkaya biri oturduğu zaman divan yayı gibi gacır diye ses çıkarır. bu ses bağlantı çubuklarında eğrilmenin olduğunun göstergesi olur. falan filan..

niye bu kadar uzattım ben de anlamadım

• quote:

Ben önceki arabamı almadan ki ozaman için alternatiflerim clio, albea ve accent di, accente bindim, 500 m sürdüm ve direk olarak alternatiflerim arasından sildim, o zamandan beridir hyundai lere iyi gözle bakmamaktaydım...

Bir arkadaşta benim elantranın düz vitesi vardı, bir gün bindim ve accente farkını gördüm.

Elantrayı küçümseyenler daha çok accent gözü ile bakanlar olduğunu düşünüyorum.

Aracımda zibert ses yalıtımı var, yalıtımsız hali nasıl bilmiyorum ama benim albeanın performans lastiği ile verdiği sesin belki de yarısını kar tipi lastikle alıyorum diyebilirim.

Kaloriferden ilk başlarda rahatsızdım ama polen filtresi tıkanmış, sökünce çoğu zaman açmama bile gerek kalmıyor, ses sistemi eğer mp3, dvd yada navigasyon tarzı birşey düşünmüyorsanız hayli hayli yeterli, genelde kullanıcılar çekişinden şikayetçi ama ben çekişini bayılıyorum, belkide 1.2 albeadan inip buna biniğim içindir ama en çok sevdiğim noıktası ise 2500 lü devirlerde giderken gazı köklediğimde kükremesi, zaten benim arabanın çok yakmasının sebebide bu, dayanamıyorum, her bindiğimde mutlaka bir köklüyorum.
    2004 Model düz vites Lpg li 1,6 megan kullandım, kesinlikle kıyaslamam ki sarkoziden sonra iki kat nefret etmeye başladım,
    işçilik ve malzeme kalitesi olsun hele hele yol tutuşu. Fokus zaten eğer sıfır almadıysan edeceğin masrafla başedemezsin, sanayiden çıkamazsın.

Ayrıca bir şeyin piyasasını benzerleri belirlemiyor mu, Ben şimdi araba alacak olsam alternatiflerimde 2005 model Reno, fokus ve elantra olsa ve hepside 20.000 Tl olsa kesinlikle elantrayı alırım ki elantra selime göre 16 lira iken fokus ve reno 22-25 lira olmasını ben normal karşılamıyorum.

Eğer elantra 16 lira ise fokusun ve renonun 15 lira olması gerekmekte diye düşünüyorum.

Burada elantranın 20 lira olmasından çok fokusun, renonun, pejonun yada diğerlerinin 25 bin liralarda olmasını konuşmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunrey -- 24 Ocak 2012; 16:25:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

quote:

quote:

araca fazla kişi bindirme. arkada 5 noktalı süspansiyon var. hassastır. uzun süre 7 kişili kullanırsan bir müddet sonra arkaya biri oturduğu zaman divan yayı gibi gacır diye ses çıkarır. bu ses bağlantı çubuklarında eğrilmenin olduğunun göstergesi olur. falan filan..

niye bu kadar uzattım ben de anlamadım

ilk defa denedim ya onu. kulağıma küpe bi daha zor o iş :))

• Elentra Sahibi Olmak Isteyen Arkadaslar..

Sorunu cok olmayan LPG'siz 60-100 bin arasi bir Elentra nin bugunku ederi fazla 18 bin TL olmali..

Sabirli olunursa bu fiyat seviyelerinden rahat arac bulunur..

Biraz bekledim bir iki kez hayal kirikligi yasadim ama en sonunda 2-3 hafta once ben buldum,

Siz de bulursunuz.. Saticilarda temasta kalin ve bekleyin..

:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetgetz

Elentra Sahibi Olmak Isteyen Arkadaslar..

Sorunu cok olmayan LPG'siz 60-100 bin arasi bir Elentra nin bugunku ederi fazla 18 bin TL olmali..

Sabirli olunursa bu fiyat seviyelerinden rahat arac bulunur..

Biraz bekledim bir iki kez hayal kirikligi yasadim ama en sonunda 2-3 hafta once ben buldum,

Siz de bulursunuz.. Saticilarda temasta kalin ve bekleyin..

:-)

Senin elentranın özelliklerini bir yaz bakalım, ben 19.000 Tl ye müşteriyim, çoğu insan 1000 tl için bir aydan fazla çalışıyor, sana bir çırpıda vereyim 1000 Tl yi, arkadaşa alacağız elentra madem öyle seninkini alalım hemen...

• yok o elantra sahibi olmuş elantrasını satmıyo yanlış anlamışsın :)
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.