Şimdi Ara

HYUNDAİ BİLGİ PLATFORMU (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.077
Cevap
1
Favori
88.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yol tutuşunda , hızlanmasında bir değişiklik yok. Hatta hanımın dediğine göre daha iyi olmuş , kasislerden geçerken artık hissetmiyormuş.
    Yalnız , Farlar biraz daha yakını göstermeye başladı. Arka yükselince Farlar kısa kaldı biraz , gözlerimizin alışması zaman alacak.

İyi akşamlar.
    (Ne çok mesaj yazdım bugün)

quote:

Orjinalden alıntı: legion90

quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

Selamlar ;
    Benim arabanın sol arka amortisörünü değiştirdim ...
    65 ytl. (İyi ki Yerli araba almışım.)
    Arkayı; amortisörlerin altına Takoz koyarak yükselttiler ,
    30 ytl malzeme (2 Takoz , 6 uzatma vidası)
    Bu işler için 50 ytl işçilik verdim.
    3 saat sürdü.
    Arka 4 cm yükseldi.
    Ohh dedim. Keşke aldığımın ertesi günü yükseltseymişim.....

Hadi Sevgiler saygılar.

Peki kardeş yol tutuş hızlanma çok fazla değişti mi?

• quote:

Orjinalden alıntı:carenfly

Sayın Emekli Jandarma;

Başka bir başlık altında LPG taktırmayı düşündüğünüzü dile getirmişsiniz. Ben yukarıdaki mesajımda LPG sonrası yaşadığım macerayı anlattım.

Şahsım olarak Hyundai arabalara tavsiye etmiyorum. Ben dert sahibi oldum.
    Ayrıca ;İlk bakışta çok ekonomik gözüküyor , ancak ayrıntılı bir hesap yapılınca çok büyük bir ekonomisi yok. Senede 25.000 km nin üzerimde yapacaksınız ki ekonomik olsun.

Benim arabada sizinki gibi Benzinde 180 bin yakıyor. LPG de 110 bin, Ancak hergün LPG ye geçmesi yaklaşık 2 km sürüyor. Kışın 4 km. Yani bu 2 km lik kısımda da araba 400 bin lik. Benzin yakıyor. Ben günde 50 km (25 git -25 gel) yaptığım halde çok ekonomik bulmuyorum.

İyi günler dilerim.

İyi Günler carenfly kardeş ,
    doğrudur başka bir başlık altında LPG taktırma ile ilgili yazdım. Ama şu anda daha henüz bir karar veremedim forumu ve LPG ile ilgili siteleri tek tek araştırıyorum her iki tarafında artılarını ve eksilerini sizin gibi değerli arkadaşların tecrübeleriyle kıyaslıyorum, eğerki kafama yatarsa Artı kısmı ağır basarsa taktıracam yoksa benzinle kullanmaya devam edecem. Şimdilik arabamdan bir sorunum yok saat gibi çalışıyor.verdiğin bilgiler için Teşekkür ederim.Kendine iyi bak selamlar.

• Merhabalar

Forumda yeniyim ve Hyundai konusunda da yeniyim.

Accent almayı düşünüyorum.

2001 model Accent 1.5 GLS 80 bin km civarı bir araba ne kadar eder.

Tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Ayrıca Accent ler hakkında başka tavsiyelerinizide yazarsanız beni bilgilendirmiş olursunuz.
  • Hoşgeldin;
    11.000 ytl eder.
    Bu modelin klimasız olanlarıda var , onlarda 10.000 Ytl eder.
    Bu sıralar araba fiyatları yüksek , 1 ay önceye göre 1 milyar fark var. Araba almak için yanlış zaman. Kasım - Aralık aylarını bekle.

İyi günler.

quote:

Orjinalden alıntı: ilkersos

Merhabalar

Ayrıca Accent ler hakkında başka tavsiyelerinizide yazarsanız beni bilgilendirmiş olursunuz.

• Teşekkürler

Carenfly
  • Carenfly kardeş

Senin mesajından sonra yaklaşık bir ay önceki araba ilanlarına baktım çeşitli sitelerden. Oralarda klimalı GLS 2001'lerin yaklaşık fiyatları 12.000-13.000 civarında değişiyor. Acaba bu sitelerdeki fiyatlar ne derece gerçeği yansıtıyor. Eğer gerçeği yansıtmıyorsa bu sitelerdeki fiyattan ne kadar düşersek gerçek fiyata ulaşırız.
  • İnternet sitelerindeki fiyatlar %10 Daha pahalı. Alacağın arabayı Pazardan araştır.

quote:

Carenfly kardeş

Senin mesajından sonra yaklaşık bir ay önceki araba ilanlarına baktım çeşitli sitelerden. Oralarda klimalı GLS 2001'lerin yaklaşık fiyatları 12.000-13.000 civarında değişiyor. Acaba bu sitelerdeki fiyatlar ne derece gerçeği yansıtıyor. Eğer gerçeği yansıtmıyorsa bu sitelerdeki fiyattan ne kadar düşersek gerçek fiyata ulaşırız.
  • 2000 -2001 modeller arasında Dünya kupası içinmidir , Avrupa kupası için midir , Özel üretim arabalar var. Bu arabalardan bulabilirsen , Hem görünümleri çok şık , hem donanımları Full. ABS bile var. Special Edition diye geçiyor.

quote:

Merhabalar

• Accent Special Edition diyemi yoksa Accent GLS Special Edition diyemi geçiyor bunlar.

quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

2000 -2001 modeller arasında Dünya kupası içinmidir , Avrupa kupası için midir , Özel üretim arabalar var. Bu arabalardan bulabilirsen , Hem görünümleri çok şık , hem donanımları Full. ABS bile var. Special Edition diye geçiyor.

quote:

Merhabalar

• senin dediğin şekilde geçiyor. Bu 2000-2001 modellerin ön ızgaralarındaki basit görünümü kaldırmışlar, Sanırım ön kaputta biraz farklı.
  • Sürücüler sıcak havalarda ne yapmalı?

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havanın, sürücülerin refleksini zayıflattığı ve kaza riskini artırdığı bildirildi. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Hitay Güner, sıcak havanın kaza riskini artırdığını belirterek, sürücülerin ve yayaların normal günlerden daha dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini söyledi.

Güner, sıcak hava nedeniyle sürücüler kadar yayaların da bilinçli hareket edebilme kabiliyetlerinde zayıflama olabileceği uyarısında bulundu. Sıcak havanın, yorgunluğa neden olduğunu ve hareket kabiliyetini yavaşlattığını ifade eden Güner, ''Dolayısıyla refleksler zayıflıyor ve sürücülerin dikkatini toplaması zorlaşıyor'' dedi.

''Trafiğe uykusuz ve yorgun çıkmayın''

Sürücülere, uykusuz ve yorgun trafiğe çıkmamaları uyarısında bulunan Güner, sıcak havanın da etkisiyle dikkat kaybının artabileceğini belirtti. Güner, sürücülerin trafiğe çıkmadan önce tıka basa yememeleri ve yağlı yiyecekler tüketmemeleri gerektiğini ifade ederek, sıvı kaybının önlenmesi için de bol su içilmesini tavsiye etti.
    Güner, sürücülerin, sıcak havadan çok fazla etkilenmemek için mümkün olduğunca klimalı araçlar kullanması, klimanın olmadığı araçlarda ise mutlaka camların açılması gerektiğini söyledi.Uzun yola çıkan sürücülere, sık sık durmaları ve kan dolaşımının hızlanması için araçtan inerek hareket etmelerini öneren Güner, ''En az
    2 saatte bir araçtan inerek, hareket etmek lazım'' dedi. Güner, kısa mesafede yolculuk yapan sürücülerin ise sıcaklığın daha az olduğu sabah ya da akşam saatlerini tercih etmelerini istedi.

Sürücülere iklim şartlarına uygun giysi kullanmalarını tavsiye eden Güner, ''İnce ve teri emen kıyafetler, ayağın rahat hareket edebileceği, topuksuz ayakkabılar tercih edilmeli'' dedi. Güner, sıcak havanın etkisiyle asfaltlarda da erime görüldüğüne dikkati çekerek, bu nedenle sürücülerin aracın kontrolünde zorluk çekilebileceğine işaret etti. Güner, ''Gevşemiş asfalta aracın tutunması zayıflar ve kayma riski doğar'' diye konuştu.

Bu haber MyNet haber den alınmıştır.
    Bütün Arkadaşlara Kazasız Belasız yolculuklar dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Emekli Jandarma

Sürücüler sıcak havalarda ne yapmalı?

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havanın, sürücülerin refleksini zayıflattığı ve kaza riskini artırdığı bildirildi. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Hitay Güner, sıcak havanın kaza riskini artırdığını belirterek, sürücülerin ve yayaların normal günlerden daha dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini söyledi.

Güner, sıcak hava nedeniyle sürücüler kadar yayaların da bilinçli hareket edebilme kabiliyetlerinde zayıflama olabileceği uyarısında bulundu. Sıcak havanın, yorgunluğa neden olduğunu ve hareket kabiliyetini yavaşlattığını ifade eden Güner, ''Dolayısıyla refleksler zayıflıyor ve sürücülerin dikkatini toplaması zorlaşıyor'' dedi.

''Trafiğe uykusuz ve yorgun çıkmayın''

Sürücülere, uykusuz ve yorgun trafiğe çıkmamaları uyarısında bulunan Güner, sıcak havanın da etkisiyle dikkat kaybının artabileceğini belirtti. Güner, sürücülerin trafiğe çıkmadan önce tıka basa yememeleri ve yağlı yiyecekler tüketmemeleri gerektiğini ifade ederek, sıvı kaybının önlenmesi için de bol su içilmesini tavsiye etti.
    Güner, sürücülerin, sıcak havadan çok fazla etkilenmemek için mümkün olduğunca klimalı araçlar kullanması, klimanın olmadığı araçlarda ise mutlaka camların açılması gerektiğini söyledi.Uzun yola çıkan sürücülere, sık sık durmaları ve kan dolaşımının hızlanması için araçtan inerek hareket etmelerini öneren Güner, ''En az
    2 saatte bir araçtan inerek, hareket etmek lazım'' dedi. Güner, kısa mesafede yolculuk yapan sürücülerin ise sıcaklığın daha az olduğu sabah ya da akşam saatlerini tercih etmelerini istedi.

Sürücülere iklim şartlarına uygun giysi kullanmalarını tavsiye eden Güner, ''İnce ve teri emen kıyafetler, ayağın rahat hareket edebileceği, topuksuz ayakkabılar tercih edilmeli'' dedi. Güner, sıcak havanın etkisiyle asfaltlarda da erime görüldüğüne dikkati çekerek, bu nedenle sürücülerin aracın kontrolünde zorluk çekilebileceğine işaret etti. Güner, ''Gevşemiş asfalta aracın tutunması zayıflar ve kayma riski doğar'' diye konuştu.

Bu haber MyNet haber den alınmıştır.
    Bütün Arkadaşlara Kazasız Belasız yolculuklar dilerim.

:) eyvallah sağol dostum..

• herkese günaydın ellerine saglık mevlüt abi yazı güzel olmuş eskisi gibi yine güzel bilgiler veriyorsun bende sadece çarşamba gününe dikkat diyorum
  • Teşekkürler Bahri, Bulduğumuz bilgileri arkadaşlarında bilgileri olsun diye alınan kaynağıda belirterek emeğe saygısızlık yapmadan aktarıyoruz.
    Dün arabanın Kasko sigortasını yeniledim. Bu zamana kadar kaskoyu bozacak bir işlem yapılmadığı için %60 indirim kazanmışım 343,00 Ytl . Kredi kartına 8 Ay taksit yaptılar. Aklıma takılan bir iki soruyu sordum; senede bir defa Ön cam değiştirme, İnmobilezerli Kontak Anahtarı yaptırma , Pasta cila yaptırma, Yol yardımı bunlar kaskoyu bozmadan yapılıyormuş.Bunlar benim aklıma gelenler.
  • quote:

Teşekkürler Bahri, Bulduğumuz bilgileri arkadaşlarında bilgileri olsun diye alınan kaynağıda belirterek emeğe saygısızlık yapmadan aktarıyoruz.
    Dün arabanın Kasko sigortasını yeniledim. Bu zamana kadar kaskoyu bozacak bir işlem yapılmadığı için %60 indirim kazanmışım 343,00 Ytl . Kredi kartına 8 Ay taksit yaptılar. Aklıma takılan bir iki soruyu sordum; senede bir defa Ön cam değiştirme, İnmobilezerli Kontak Anahtarı yaptırma , Pasta cila yaptırma, Yol yardımı bunlar kaskoyu bozmadan yapılıyormuş.Bunlar benim aklıma gelenler.

Nekadar güzel özellikleri varmış.Emekli jandarma,hangi kasko şirketi bu?
  • Abilerim merhaba sağ salim kendi arabamla gittim geldim ve yolda çokça kazaya şahit oldum bitanesi tam arkamda oldu şöför Aydın otobanında uyuya kalmış arkadamda dört beş defa takla attı arkasından gelen otobüste neredeyse o arabaya vuruyordu sanırım ölü veya yaralı var. Bunları gördükten sonra bana ibret oldu yavaş yavaş geze geze gittim geldim çok şükür. Foruma yeni arkadaşlar katılmış hepsine hoşgeldin diyorum artık aranızdayım. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.. Saygılar...
  • Selamlar;
    Sanırım Anadolu sigortanın Auto King ile anlaşması var , Yılda 4 defa Çizikleri yaptırma hakkın varmış.
    Benimki Finans sigortaydı Geçenyıl kasko bozulmadan Cam değiştirme hakkımı kullandım .
    Bu yıl bende Anadolu sigortaya geçeceğim, Zira Öğrencilerim arabayı çizmeye başladılar bu sene.

quote:

Teşekkürler Bahri, Bulduğumuz bilgileri arkadaşlarında bilgileri olsun diye alınan kaynağıda belirterek emeğe saygısızlık yapmadan aktarıyoruz.

• Selamlar;
    Arkadaşlar Hyundai nin Türk Ortağı Ali Kibar'ın Kızı fabrikaya 99 model Yumurta kasa bir accent ile geliyormuş. Bayaa sıkı bir kaynaktan duydum. Doğruysa şapka çıkarırım. Bizim ülkede Tek maaşlı ailelerin bile Focus Megane almaya çalıştıkları , Yumurta kasalara dudak büktükleri ortamda , Bu kadar mütevazilik . Helal olsun diyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Abilerim merhaba sağ salim kendi arabamla gittim geldim ve yolda çokça kazaya şahit oldum bitanesi tam arkamda oldu şöför Aydın otobanında uyuya kalmış arkadamda dört beş defa takla attı arkasından gelen otobüste neredeyse o arabaya vuruyordu sanırım ölü veya yaralı var. Bunları gördükten sonra bana ibret oldu yavaş yavaş geze geze gittim geldim çok şükür. Foruma yeni arkadaşlar katılmış hepsine hoşgeldin diyorum artık aranızdayım. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.. Saygılar...

hoş geldin emrecim özlettin kendini anlat bakalım neler yaptın tatilinde iyi eglenebildinmi hoş geldin pastası benden
    evet emrecim yollarda çok tehlike var evden çıkarken canımız allaha emanet yollarda herşey olabilir sen hayırlısıyla atlatmışsın bende bu hafta sonu ankaraya gidecem kısmet olursa günü birlik cumartesi çıkar pazar akşamı dönerim diye düşünüyorum giderken ve gelirkende otobanı kullanırım sanırım e-5 berbattır şimdi neyse allah korumuş yavaş gitmeklede en iyisini yapmışsın ve son olarak şu sözü hatırlatıyorum yavaş giden hep gider

• quote:

haklısın abi bizler emege saygı duyan sahip çıkan insanlarız bilgi paylaşımında kişlerin rızası olmadan yapıyoruz ama bunu kendi yazımız gibi değilde yazarın ismini zikrederek yapıyoruz aslına sadık kalıyoruz bu düşüncen çağdaş insan düşüncesi
    bu arada sanırım hafta sonu ankaraya gelecem belki yakında isen senide görürüm abi ben ankara merkeze gidecem

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.