Şimdi Ara

HYUNDAİ BİLGİ PLATFORMU (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.077
Cevap
1
Favori
88.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

İyi akşamlar dilerim ilkersos...

• herkese günaydın iyi haftalar dilerim
  • Orjinalden alıntı: ilkersos

Arkadaşlar Hyundai Accent Admire 1.5 CRDI 2004 modeli ne kaddar acaba?

benim araba da admire 1.5 crdi artı g.p var.
    antepte takasa koyduğumda 15.000 ytl fiyat vermişlerdi.
    benim araba daha 59.000 km de ve 60.000 bakımına da 450 vererek yaptırdım.
    ben kesinlikle arabamı 15.000 e vermem.
  • Benim 2005 Admire 1.6 Gp ye 20.000 YTL vermişlerdi geçen sene ama vermedik. Şindi takasta 16.000 YTL veriyorlar. O paraya da hayatta takasa girmem..
  • öncelikle kolay gelsin forumu biraz okudum. bir kaç sorum olacak hyundai kullancısı arkadaşlara bende 2001 1.3 lx var. 2000 sonu üretim olduğundan fasılalı silme(5-10 saniye ayarla silme programı) özelliği bulunmamakta. sadece kolu değiştirerek fasılalı silecek kolu alarak bu problemi aşmam mümkün müdür??? bundan önce far kolumda kısa yakmada problem vardı cüzi bir fiyata yeni kol alarak problemi aşmıstım. silecek kolunuda fasılalı alır isek kullanabilirmiyiz acaba... anadolu sigortadan kasko yaptırdım bu sene auto kingden cizikler v.s için kaskoyu bozmadan yararlanama imkanımız var zannedersem, yaptırmayı düşünüyorum şahsen...katalog falan almıstım ama okuma fırsatım olmadı. bir senedir sıralı sistem lpg kullanıyorum. lpg ile iligli sormak isetdiğiiniz olursa test imaknımız kadar yardımcı olmaya çalışırız. şimdiden teşekkürler.

• sadece silecek kolu değişimi yetmez gibi geliyor bana aracın yazılımında bir değişiklik oluyormu acaba onuda sormak gerek
    gerçi benim araç dizel ama sıralı lgp tam olarak nedir ne kadar yararı oluyorki yakıt performans gibi
  • Selamlar;
    Aynı motorlu arabadan bende de var , Bir yıldır BRC Seq24 takılı , sabah zor çalışma sorununu aşamadık. Defalarca ayar yaptılar , düzeltemediler. Sizde böyle bir sorun var mı , ya da daha başka bir sorun. LPG kitinizin markası nedir. Bende problemsiz markayı bulabilirsem , Bunu söktürüp başka marka taktırmayı düşünüyorum .

Şimdiden teşekkürler...

quote:

Orjinalden alıntı: mAGENTa_

öncelikle kolay gelsin forumu biraz okudum. bir kaç sorum olacak hyundai kullancısı arkadaşlara bende 2001 1.3 lx var. 2000 sonu üretim olduğundan fasılalı silme(5-10 saniye ayarla silme programı) özelliği bulunmamakta. sadece kolu değiştirerek fasılalı silecek kolu alarak bu problemi aşmam mümkün müdür??? bundan önce far kolumda kısa yakmada problem vardı cüzi bir fiyata yeni kol alarak problemi aşmıstım. silecek kolunuda fasılalı alır isek kullanabilirmiyiz acaba... anadolu sigortadan kasko yaptırdım bu sene auto kingden cizikler v.s için kaskoyu bozmadan yararlanama imkanımız var zannedersem, yaptırmayı düşünüyorum şahsen...katalog falan almıstım ama okuma fırsatım olmadı. bir senedir sıralı sistem lpg kullanıyorum. lpg ile iligli sormak isetdiğiiniz olursa test imaknımız kadar yardımcı olmaya çalışırız. şimdiden teşekkürler.

• arkadaşlar bugun fullediğim depomda benzin lambası yandı ve benzin lambası yandıgında tam 500 km gösteriyodu ibre..tahmınen 30*4o km daha da giderim...yani ortalama530*540 km bir depo için normalmidir?
    aracım 1.3 2005 accent admire
  • quote:

Selamlar;
    Aynı motorlu arabadan bende de var , Bir yıldır BRC Seq24 takılı , sabah zor çalışma sorununu aşamadık. Defalarca ayar yaptılar , düzeltemediler. Sizde böyle bir sorun var mı , ya da daha başka bir sorun. LPG kitinizin markası nedir. Bende problemsiz markayı bulabilirsem , Bunu söktürüp başka marka taktırmayı düşünüyorum .

Şimdiden teşekkürler...

quote:

öncelikle kolay gelsin forumu biraz okudum. bir kaç sorum olacak hyundai kullancısı arkadaşlara bende 2001 1.3 lx var. 2000 sonu üretim olduğundan fasılalı silme(5-10 saniye ayarla silme programı) özelliği bulunmamakta. sadece kolu değiştirerek fasılalı silecek kolu alarak bu problemi aşmam mümkün müdür??? bundan önce far kolumda kısa yakmada problem vardı cüzi bir fiyata yeni kol alarak problemi aşmıstım. silecek kolunuda fasılalı alır isek kullanabilirmiyiz acaba... anadolu sigortadan kasko yaptırdım bu sene auto kingden cizikler v.s için kaskoyu bozmadan yararlanama imkanımız var zannedersem, yaptırmayı düşünüyorum şahsen...katalog falan almıstım ama okuma fırsatım olmadı. bir senedir sıralı sistem lpg kullanıyorum. lpg ile iligli sormak isetdiğiiniz olursa test imaknımız kadar yardımcı olmaya çalışırız. şimdiden teşekkürler.

aracımda lovato fast marka sıralı sistem lpg var. 1 yıldır kullanıyorum. sabahları çalışmada problem yok yanlız araba 3-4 gün yatmıs ise 2 ci marşta çalışıyor. çalışmayayla ilgili problem yaşamadım çok sükür. sadece bir ara rölanti problemi yaşadım oda gazda iken gaza bastığınızda rölanti önce aşağı düşüyor sonra kalkıyordu. sebebide gaz filtresi dolmus değiştirdiğimizde aştık.

@westbam isimli arkadaşınmızın sorusuna da yakıtta ucuz yakıt ve daha fazla km demek lpg. sıralı sistemde performans kaybınız olmuyor ve motoru ufak olduğu içi az yakıyor. depoyu fulleyip(41litre simit depo ev sadece %85 i doluyor). çok ölçtüm basarak kullandığımda 412 km yaptım gazda sehir içi 105 bin falan yaktım. sehir arası 110km hıza sabitlerseniz 90 -95 arası yakıyor.su aralar biraz arttı sehir içi 120 falan yakıyor sebebi ise aracın bakım zamanı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mAGENTa_ -- 3 Temmuz 2007; 22:58:12 >

• baya ekonomikmiş dizel araçtan bile az yakıyor diyebilirim
  • Teşekkür ederim mAGENTa;

Benim ki de 110 bin - 120 bin arası yakıyor .
    Ama dediğim gibi arabayı benzinle dönüşümlü kullanıyorum , 15 gün LPG 3 gün benzin. Bu şekil sorun yok.
    Tekrar Foruma hoş geldiniz diyeyim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wf1x

arkadaşlar bugun fullediğim depomda benzin lambası yandı ve benzin lambası yandıgında tam 500 km gösteriyodu ibre..tahmınen 30*4o km daha da giderim...yani ortalama530*540 km bir depo için normalmidir?

Normaldir. Depolarımız 45 lt lik depo , 300 km de ibre tam ortaya geliyor. Işığın yanması içinde aşağıya doğru 200 km yaptırıyor. Toplam 500 km de benzin ışığı yanıyor. Benzin ışığını yaktırtmayın , çeyrek depo benzin olsun. Zira (Zira ne demek??) Benzin pompası tamamen deponun içinde ve benzin soğutmalı çalışıyor. Depoda benzin yoksa soğuyamaz ve yanabilir.

İyi günler dilerim.
  • quote:

Teşekkür ederim mAGENTa;

Benim ki de 110 bin - 120 bin arası yakıyor .
    Ama dediğim gibi arabayı benzinle dönüşümlü kullanıyorum , 15 gün LPG 3 gün benzin. Bu şekil sorun yok.
    Tekrar Foruma hoş geldiniz diyeyim...

hoşbulduk sağolun forumda bayadır vardım fakat gene bir araştırma yaparken forum donanımhaberle keşisti yollar. ben arabayı benzinde hiç kullanmadığımı söyleyebilirm sadece çalışırken motor ısınana benzinle çalışıyor. bunu dışında sürekli lpgde.bakımlarını yaptırdırdıktan sonra neler olacak bakalım.. hava filtresi bujiler buji kabloları yağı değişecek.bu arabacılık olduğu gibi masraf bu ayda temmuz pulu yatacak.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: wf1x

arkadaşlar bugun fullediğim depomda benzin lambası yandı ve benzin lambası yandıgında tam 500 km gösteriyodu ibre..tahmınen 30*4o km daha da giderim...yani ortalama530*540 km bir depo için normalmidir?

Normaldir. Depolarımız 45 lt lik depo , 300 km de ibre tam ortaya geliyor. Işığın yanması içinde aşağıya doğru 200 km yaptırıyor. Toplam 500 km de benzin ışığı yanıyor. Benzin ışığını yaktırtmayın , çeyrek depo benzin olsun. Zira (Zira ne demek??) Benzin pompası tamamen deponun içinde ve benzin soğutmalı çalışıyor. Depoda benzin yoksa soğuyamaz ve yanabilir.

İyi günler dilerim.

benzin pompası konusunda haklısın dostum...ama bu benım ilk ölçümüm oldugu için ışığın yanmasını beklemem lazımdı..teşekürler :)

• oo formda in c*n top oynuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

oo formda in c*n top oynuyor

valla öyle abi :D
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: westbam

oo formda in c*n top oynuyor

valla öyle abi :D

soguk serin serin rüzgarlar esiyomu ne
  • Yaw hakkaten bende Tekirdağ dayım bi orda bi burda herzaman nete bağlanamıyorum. Arabayı babama teslim ettim gidince üstündeki ziftleri çıkartıcam bide bakıma sokayım 30000 oldu maşaallahı var beni hiç üzmedi bende onu üzmeyeyim. Ne demişler mal sahibine benzemezse harammış:D
  • MERHABA ARKADAŞLAR. ÖNCELİKLE FORUM GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL KATILAN PAYLAŞAN HERKESE TEŞEKKÜRLER

ARACIMLA YAPTIĞIM SON TESTLERE GÖRE ARACIM SEHİR İÇİNDE ORTALAMA 0.27 YTL YAKIYOR. CARBON CLEAR YAPTIRMAMA RAĞMEN DÜŞMEDİ.
    2 GÜN ÖNCE ANKARAYA GİDİP GELDİM. GENEL OLARAK 140KM/H HIZDAN DÜŞMEDİM. VE ARACIM ANKARAYA 105 YTL YAKTI KM BAŞINA 0.24 YTL YAKTI.
    HIZLI GİTTİĞİM İÇİN SANIRIM BU DEĞER NORMAL. AMA ŞEHİR İÇİNDEKİ DEĞER BANA ÇOK FAZLA GELİYOR NE YAPILABİLİR. ARACIMIN TÜM BAKIMLARI
    ŞUANDA YAPILMIŞ DURUMDA. HİÇBİR EKSİĞİ YOK. BU ARADA ANKARAYA ARAÇTA 5 KİŞİ GİTTİK YAKLAŞIK BENDE DAHİK 4200KG AĞIRLIKLA

ARACIM 130.000KM DE VE MOTOR DURUMU GAYET İYİ.

BİRDE DİKKATİMİ ÇEKEN DİĞER BİR DURUM ANKARAYA GİDERKEN BOLU TÜNELİNE(YENİ YAPILAN) YAKLAŞIRKEN ARABANIN ÇEKİŞTEN DÜŞMESİ OLDU.
    SANIRIM YÜKSEKLİKLE ALAKALI. ÇEVREMDEKİ DİĞER ARAÇLARA BAKTIĞIMDADA ONLARINDA HIZLARININ DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜM. İLGİNÇ BİR OLAY.
    DÖNÜŞTE İSE ARAÇTAKİ YÜK BAGAJI ZOR KAPATTIĞIM İÇİN EN AZ 100 KG DAHA FAZLA İDİ. ARAÇ RAMPADA ZORLANDI.HIZIM DÜŞTÜ. AMA GENEL OLARAK GAYET RAHAT BİR YOLCULUKTU.

ARAÇ ORTALAMA 140-150 KM HIZLARDA GAYET İYİ BİR SEYİR İZLİYOR. FAKAT 160 VE ÜZERİNDE YOLDAN VE OTOBÜS TIR GİBİ ARAÇLARDAN ÇOK BARİZ ETKİLENİYOR.
    BU ARADA BENİM LASTİKLER NORMAL DURUMDA. SANIRIM YENİ OLSA YOL TUTUŞ ÇOK DAHA İYİ OLURDU. HERKESE İYİ YOLCULUKLAR DİLERİM.

SİZLERLE ACİZANE DENEYİMLERİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.
    SAYGILAR SELÇUK ÇOBAN....

• quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Yaw hakkaten bende Tekirdağ dayım bi orda bi burda herzaman nete bağlanamıyorum. Arabayı babama teslim ettim gidince üstündeki ziftleri çıkartıcam bide bakıma sokayım 30000 oldu maşaallahı var beni hiç üzmedi bende onu üzmeyeyim. Ne demişler mal sahibine benzemezse harammış:D

evet bayadan beri yoksun çekeçem kulagını seninnnn
    neyse keşke bakımı kampanya zamanı yaptırsaydın emre şimdi ne kadar istiyorlar bakıma sordunmu vede ziftleri hala çıkarmadınmı ? şimdi çıkarmı onlar

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.