Şimdi Ara

HYUNDAİ ACCENT BLUE (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
8
Favori
84.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semih_7470

s.a. abiler
    benim dizel blue daha 1.000 km'de bugün depoyu fulledim maksimum 595 km yazıyor.

aracın yakıt tüketim değerlerine bakıyorum şehir içi 5.4- şehir dışı 3.9-ortalama 4.4 yazıyor kitapçıkta.

ufak bi kerrat cetveli hesabıyla. bu araç 5.4 yaksa 796 km gitmesi lazım . 3.9 yaksa 1100 km gitmesi lazım.4.4 yaksa 977 km yapması gerek.
    ama ben 595 yapıcaksam demekki 7.2 yakıyorum . benim km sayacımı bozuk yoksa bi depo ile 800 yaparmıyım. şakası bi yana depoyu doldurunca babamla baya bi güldük bu 595'e o yüzden yazdım. bu gece yola çıkıcam dönüşte sonuçları sizinle tekrar paylaşırım. saygılar.

sen ona pek bakma orda tahmini olarak yazar.Tam net bir şey değildir.

Sen deponu fulle km'ni sıfırla yaptığım km'ye bakarak hesapla...bu yöntemi biliyorsundur heralde..

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

quote:

quote:

quote:

İsmail hoca sizin amortisör ve yayları ne kadar zaman içerisinde değiştiler. Servisde 1 ay önce sipariş verildi daha aramadılar

sen aramazsan onlar umursamaz pek...

Ertesi gün aradım bugün dönüş yaptılar cumartesiye randevu verdiler sonunda değişim gerçekleşecek.
    Gittiğimde herhangi birşeye dikkat etmem gerekiyormu yada söylemem lazım mı ?
    Saygılar ....

Ver arabayı çık kafeteryada çayını iç...

İçin rahat etmezse aracın işi bittikten sonra eğilip altına bak

değişmişmi diye merak edersen...

Valla ben konu arabam olunca biraz kıl adamım işlem sırasında aracın yanına bile giderim ama kimi servisler kabul etmiyor bakalım artık. Değişen parçalarıda istedimmi tamamdır.
    Sağolun

garantiden değişiyorsa eski parçaları sen alamazsın onlar fabrikaya geri gidecek

Doğru haklısınız yanlış anlaşılmışım değişenleri görmek anlamında demek istemiştim.

İyi günler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

quote:

quote:

quote:

İsmail hoca sizin amortisör ve yayları ne kadar zaman içerisinde değiştiler. Servisde 1 ay önce sipariş verildi daha aramadılar

sen aramazsan onlar umursamaz pek...

Ertesi gün aradım bugün dönüş yaptılar cumartesiye randevu verdiler sonunda değişim gerçekleşecek.
    Gittiğimde herhangi birşeye dikkat etmem gerekiyormu yada söylemem lazım mı ?
    Saygılar ....

Ver arabayı çık kafeteryada çayını iç...

İçin rahat etmezse aracın işi bittikten sonra eğilip altına bak

değişmişmi diye merak edersen...

Aynen katılıyorum. Değişen parçalar zaten gün gibi ortada. Tertemiz, kirsiz tozsuz...

Selam İsmail Hoca.
    Cumartesi günü arka yaylar ve amortisörler değişti sonunda şükür.
    Ancak ben önlerinde değişeceğini düşündüğüm için serviste bayaa bir konuşma yaşadım. ''yok sadece arkalar'' dediler.
    Sizin araçtadamı aynı işlem yapıldı yani sadece arka takımlarmı değiştirildi ? önler değiştimi ?
    Saygılar

• Benim araçta da arka yay ve amortisörleri değiştiler. Önleri değiştireni henüz net olarak öğrenemedim.
    Bu konuda bir bilgiye ulaşırsam burada paylaşırım.
  • Servisten aracı çıkardıktan sonra 300 km yol yaptım. Keyifli bir sürüş oldu çok farketti yol tutuşu. Daha bir güven hissettim açıkça...
  • Önler niye değişşinki senin şikayetin arka taraftan değilmiydi?
  • quote:

Önler niye değişşinki senin şikayetin arka taraftan değilmiydi?

Amortisör(ler) denince aklıma önlerde geldi. Ve zaten araç soğukken önlerde bariz vuruntu hissediyordum bu yüzden takım halinde onlarında değişeceğini düşünmüştüm. Ama sanki arkalar yapılınca önler düzeldimi nedir :) belkide psikolojik
  • Birşey sormak istiyorum; acaba bu hissettiğim ön vuruntuları lastik hava basıncından olabilirmi ? O gün serviste 30 psi bastılar ben 32 psi istedim. Sonuçta kapıda yazanda 32 psi. 30 çok düşük değilmi 195/50/16 lastik ince yanak ne de olsa ?
  • quote:

quote:

Önler niye değişşinki senin şikayetin arka taraftan değilmiydi?

Amortisör(ler) denince aklıma önlerde geldi. Ve zaten araç soğukken önlerde bariz vuruntu hissediyordum bu yüzden takım halinde onlarında değişeceğini düşünmüştüm. Ama sanki arkalar yapılınca önler düzeldimi nedir :) belkide psikolojik

aynen tamamen psikolojik belkide arkalardada önemli bişey yoktu ama değişince daha iyi olacağını düşündüğün için şimdi iyi oldu diyorsun...bazı şeyler böyle oluyor psikolojik

• :) yok yok 15 yıldır araç kullanırım o kadarda değil.Arkada sorun var diyorsam sorun vardır :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Benim araçta da arka yay ve amortisörleri değiştiler. Önleri değiştireni henüz net olarak öğrenemedim.
    Bu konuda bir bilgiye ulaşırsam burada paylaşırım.

Sn. İsmail hoca, arka amortisörler değişince sertleşme olmadımı? Çünkü eski amortisörler yumuşak olduğu için küçük kasislerde yumuşak bir sarsıntı duyuyorsunuz, öbür türlü sert bir vurgu olmuyormu acaba?
  • Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben 2 ay önce blue aldım. araba çukurlara yada tümseklere girince çok sarsılıyor araba küt diye oturuyorçok sert ses geliyor. sizlerde bu sorunlardan mı arka yayları ve amortisleri değiştirdiniz yoksa benimki normal bir durum mu. çevremde başka blueda kullanan yok daanışabileceğim. bunlar değişinçe araba daha mı çukurlarda yada kasislerde yumuşak oluyor. 1 ay içinde 10 bin bakımına götürecemde o zaman sizin fikirlerinize göre değişmesini isteyecem eğer normalse istemeyecem. sizde ne sorun oluyorduda değişim yaptılar.
    birde arabanız ne kadar yakıyor sanki bana diğer dizel araçlara göre fazla yakıyormuş gibi geldi(ilk dizel arabam)
    150 liralık yakıtla 500-550 km yol yapıyorum. araba göstergesinde ortalama 36 km hızla 100 km de 5,5 yakıyor gösteriyor.sizinki nasıl acaba cevaplarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogret_55

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben 2 ay önce blue aldım. araba çukurlara yada tümseklere girince çok sarsılıyor araba küt diye oturuyorçok sert ses geliyor. sizlerde bu sorunlardan mı arka yayları ve amortisleri değiştirdiniz yoksa benimki normal bir durum mu. çevremde başka blueda kullanan yok daanışabileceğim. bunlar değişinçe araba daha mı çukurlarda yada kasislerde yumuşak oluyor. 1 ay içinde 10 bin bakımına götürecemde o zaman sizin fikirlerinize göre değişmesini isteyecem eğer normalse istemeyecem. sizde ne sorun oluyorduda değişim yaptılar.
    birde arabanız ne kadar yakıyor sanki bana diğer dizel araçlara göre fazla yakıyormuş gibi geldi(ilk dizel arabam)
    150 liralık yakıtla 500-550 km yol yapıyorum. araba göstergesinde ortalama 36 km hızla 100 km de 5,5 yakıyor gösteriyor.sizinki nasıl acaba cevaplarınız için teşekkürler.

Benzer sorunlardı bendekide,bende birde pütürlü yollardan geçerken hafif kaydığını (kıç attığını) hissediyordum. Gittim şikayetimi bildirdim test sürüşü dahi yapmadılar 1.5 ay içerisinde değiştirdiler. Servise danışmanda fayda var.

100 km'de 5.5 gayet iyi sayılır kış şartlarında. Genelde kısa mesafelerdemi kullanıyorsunuz. Çok sıkıştırmadıkça sakin kullanımla şehir içi 5.0 - 5.5 bana göre normal.

• hocam günlük 75 km yol yapıyorum bunun 50 km yakınını uzun yolda 90-100 km hızla gerisi 25 km şehir içinde. şuanda 100 km de 5.3 yakıyor gösteriyor.
    sizin amortisörler değişince fark oluştumu nasıl bir fark oldu araba rahatladı mı?
  • quote:

hocam günlük 75 km yol yapıyorum bunun 50 km yakınını uzun yolda 90-100 km hızla gerisi 25 km şehir içinde. şuanda 100 km de 5.3 yakıyor gösteriyor.
    sizin amortisörler değişince fark oluştumu nasıl bir fark oldu araba rahatladı mı?

takip
  • Selam arkadaşlar,

Accent blue 1.4 CVVT Prime Otomatik aracımı satıyorum. Beyaz renk
    13000 km'de , değişen boya yok, orijinal
    Fiyat olarak da 35000 istiyorum. Son fiyattır. Takas olarak sadece C4 Grand Picasso ile olabilir.
    İlgilenenle özelden mesaj atabilir

Herkese saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam günlük 75 km yol yapıyorum bunun 50 km yakınını uzun yolda 90-100 km hızla gerisi 25 km şehir içinde. şuanda 100 km de 5.3 yakıyor gösteriyor.

Artık araba yere daha iyi yapışıyor yol tutuşu çok iyi oldu.
    Arabanın kendine güveni geldi yav :)) daha ne deyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 1 hafta içinde 10 bin bakımına götürecem arabamı. araba blue dizel mode plus serisi acaba 10 bin bakımına siz servise kaç lira vermiştiniz yazarsanız sevinirim.ve ne bakımı yapıyorlar sadece yağ filtre değişimi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_7470

s.a. abiler
    benim dizel blue daha 1.000 km'de bugün depoyu fulledim maksimum 595 km yazıyor.

aracın yakıt tüketim değerlerine bakıyorum şehir içi 5.4- şehir dışı 3.9-ortalama 4.4 yazıyor kitapçıkta.

ufak bi kerrat cetveli hesabıyla. bu araç 5.4 yaksa 796 km gitmesi lazım . 3.9 yaksa 1100 km gitmesi lazım.4.4 yaksa 977 km yapması gerek.
    ama ben 595 yapıcaksam demekki 7.2 yakıyorum . benim km sayacımı bozuk yoksa bi depo ile 800 yaparmıyım. şakası bi yana depoyu doldurunca babamla baya bi güldük bu 595'e o yüzden yazdım. bu gece yola çıkıcam dönüşte sonuçları sizinle tekrar paylaşırım. saygılar.

benim bildiğim senin o anki ortalama yakıt tüketimine göre hesaplıyor o onu

çok dur kalk yaptıysan

7 lere cıktıysan ona göre yazmıştır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.