Şimdi Ara

HYUNDAİ ACCENT BLUE (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
8
Favori
84.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Blue'yi listemden çıkardım zira en full donanımında bile cc yok, yardımlarınız için teşekkürler
  • Accent Blue, Otohaber Ödülleri 2012'de B Segmentinde Yılın En iyi Sedan Otomobili seçildi!

HYUNDAİ ACCENT BLUE
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Bu da son depo ile gerçekleştirdiğim şehiriçi tüketim değerleri:

Ortalama hız: 24 km / saat
    Ortalama tüketim: 5.5 lt / 100km

[simage]
     HYUNDAİ ACCENT BLUE
    [/simage]
    [simage]
     HYUNDAİ ACCENT BLUE
    [/simage]

Bende bugun bayide test aracını surdum otomatik vitesti yol bilgisayarı ortalama 7 lt gosteriyordu. Duz viteste ne kadar zorlarsanız zorlayın 6 lt'yi gecmez tuketim. Ayrıca en iyi dizel motor hem guc, hem ekonomi hem de ara hızlanmalarda bu aracın motorunda kesinlikle

• Sn İsmail Hoca,

Yakıt tüketim değerleriyle ilgili olarak size bir sorum olacak. Bu tüketim değerlerine aracınız kaç km deyken ulaşabildiniz? Benim aracım şu anda 3900Km de ve ortalama yakıt tüketimim 6,5 Lt/100km ' nin altına inmiyor. Uzun yolda (45Km kadar) durmadan 90km hızla gittiğim zaman ancak 4,8 Lt/100km yi görüyorum. Şu andaki yakıt tüketimim normal mi sizce?
    İkinci sorum da şöyle; aracın ortalama tüketim göstergesindeki değer her yakıt aldığımda değişmekte. Örneğin yakıt almadan önce 6,5Lt/100Km olan ortalama yakıt , depoyu doldurduktan sonra 3-4 Km yol gidene kadar 17Lt/100Km ye kadar çıkıyor sonra da 5,0 Lt/100Km ye düşüyor. Bu değerler daha sonra tekrar 6,5-7,0 Lt/100Km aralığına geliyor. Yani depoyu doldurduktan sonra 5km kadar yol gittikten sonra ortalama yakıt göstergesi sabitleniyor. Bence ortalama yakıttaki değişim bu kadar fazla olmamalı. Sizin yorumunuz nedir?

Diğer forumdaşlardan da cevap bekliyorum...

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• ankarada tampon tampona dur kalklı trafikte 5.7 lt, açık trafikte 70-100 kmh 5-5.3,çevre yolu 110 km 6.vites 4.9 lt aracı yeni aldım daha 170 km'de 2000-2100 devirde vites değiştiriyorum, aracın bilgisayarına göre vites değiştirdiğimde ise araç yığılıyor ve ekstra yazdığım değerlere 0.2 lt üzerinde gösteriyor tüketimi.

1.4 lpg'li era'dan sonra bu aracın tüketimi çok hoşuma gitti km'de 240+benzin yakıyordum.

Bu arada arkadaşlar kızdırma bujisi ışığı sizde ne kadar süreyle yanıyor kontağı açar açmaz bu işaret hemen sönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankerh -- 24 Aralık 2012; 19:56:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevanyesil

Sn İsmail Hoca,

Yakıt tüketim değerleriyle ilgili olarak size bir sorum olacak. Bu tüketim değerlerine aracınız kaç km deyken ulaşabildiniz? Benim aracım şu anda 3900Km de ve ortalama yakıt tüketimim 6,5 Lt/100km ' nin altına inmiyor. Uzun yolda (45Km kadar) durmadan 90km hızla gittiğim zaman ancak 4,8 Lt/100km yi görüyorum. Şu andaki yakıt tüketimim normal mi sizce?
    İkinci sorum da şöyle; aracın ortalama tüketim göstergesindeki değer her yakıt aldığımda değişmekte. Örneğin yakıt almadan önce 6,5Lt/100Km olan ortalama yakıt , depoyu doldurduktan sonra 3-4 Km yol gidene kadar 17Lt/100Km ye kadar çıkıyor sonra da 5,0 Lt/100Km ye düşüyor. Bu değerler daha sonra tekrar 6,5-7,0 Lt/100Km aralığına geliyor. Yani depoyu doldurduktan sonra 5km kadar yol gittikten sonra ortalama yakıt göstergesi sabitleniyor. Bence ortalama yakıttaki değişim bu kadar fazla olmamalı. Sizin yorumunuz nedir?

Aracınız manüel mi?
    Eklediğim resimde aracın km'si gözüküyor. O zaman 10.000 civarı idi.
    Her yakıt alışımda yol bilgisayarı önceki ortalama tüketimi sıfırlıyor.
    Benim herhangi bir müdahalede bulunmama gerek kalmıyor.
    Şehirler arasında ben 85-90 km gibi bir hızla 3,8 lt / 100km tüketim değerini yakalamıştım.
    Şehiriçi ise en az değer olarak 5.2 lt/100km olarak gördüm. En fazla da 5.8 lt gördüm.
    Bütün bu değerler yazın yakaladığım değerler... Burası çok önemli ! Kışın tüketim aynı şartlarda en az % 10 artmakta.
    Bugünlerde şehir dışına çıkma şansım olmadı. Tamamen şehiriçi kullanıyorum Havaların soğumasıyla tüketim de arttı.
    Şu sıralar 6.5 lt / 100 km ve ortalama hız 22km / saat.
    Yakıt aldıktan sonra ben de aynı değerleri görüyorum, sonra her zamanki tüketim değerlerine düşüyor..
    Bir sorun olduğunu sanmıyorum....

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

Orijinalden alıntı: sevanyesil

Sn İsmail Hoca,

Aracınız manüel mi?
    Eklediğim resimde aracın km'si gözüküyor. O zaman 10.000 civarı idi.
    Her yakıt alışımda yol bilgisayarı önceki ortalama tüketimi sıfırlıyor.
    Benim herhangi bir müdahalede bulunmama gerek kalmıyor.
    Şehirler arasında ben 85-90 km gibi bir hızla 3,8 lt / 100km tüketim değerini yakalamıştım.
    Şehiriçi ise en az değer olarak 5.2 lt/100km olarak gördüm. En fazla da 5.8 lt gördüm.
    Bütün bu değerler yazın yakaladığım değerler... Burası çok önemli ! Kışın tüketim aynı şartlarda en az % 10 artmakta.
    Bugünlerde şehir dışına çıkma şansım olmadı. Tamamen şehiriçi kullanıyorum Havaların soğumasıyla tüketim de arttı.
    Şu sıralar 6.5 lt / 100 km ve ortalama hız 22km / saat.
    Yakıt aldıktan sonra ben de aynı değerleri görüyorum, sonra her zamanki tüketim değerlerine düşüyor..
    Bir sorun olduğunu sanmıyorum....

Sn. İsmail Hoca,

Verdiğiniz cevap için tekrar teşekkürler.

Aracın tüketim değeri kışın artar bunu biliyorum. Zaten şu andaki ortalama tüketim değerim 6,8Lt/100Km oldu. Eğer sizin de şehir içi ortlama yakıt tüketiminiz dediğiniz gibi 6.5 lt / 100 km ise benim tüketim değerlerim de normaldir. Yakıt değerlerimi etkileyen başka bir husus ta şudur; iş ile ev arası 7,5Km yani kısa mesafe. Bu yüzden yakıt değerlerim biraz yüksektir.

Yakıt aldıktan sonra ortalama değerin sıfırlandığını bilmiyordum, demek ki yakıt alımından sonraki ortalama yakıt değerindeki dalgalanmanın nedeni buymuş.

Edit : Evet aracım manuel.

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevanyesil -- 26 Aralık 2012; 12:45:59 >

• Herkese merhaba
    Megan2 privalege aracımı bugün itibariyle sattım.Fluence dinamik 1.5 dci 105ps veya accent blue 1.6 crdi prime arasında kaldım.Fluence yi 2011 model 44 bin km de 38 bine accent bluye 1.6 crdi filo indirimyle 39.850 bine alabiliyorum.Hangisini almamı önerirsiniz?Gönlüm fluence den yana ama blue ninde motoru beni cezbediyor fakat zıplatma sorunu devam ediyormuş,buda aklımı karıştırıyor.konfordanda ödün vermek istemiyorum.Bu arada foruma yeni üye oldum Yazdğım bölümde vaya yazdıklarımda bir hata varsa affola.
    Not:bütçem 39 bin tl
  • Yuksek hızlarda giderken nasıl accent blue? esela 180-200 civarı hızlarda giderken yan ruzgarlardan vb. etkileniyor mu korkutuyor mu? Era'da etkilenme coktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocliontech16

Yuksek hızlarda giderken nasıl accent blue? esela 180-200 civarı hızlarda giderken yan ruzgarlardan vb. etkileniyor mu korkutuyor mu? Era'da etkilenme coktu

31 aralık günü yola çıktığımda çok güzel hava vardı yol musaitti. Otobanda ilk defa bir deneme yapmak istedim. 150 km/h te geldiğinde az titreme yaptı 198 km/h geldiğimde gaz kesti araç, tırstım bende ayağımı gazdan çektim. Araç 2000 km de idi o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

Yuksek hızlarda giderken nasıl accent blue? esela 180-200 civarı hızlarda giderken yan ruzgarlardan vb. etkileniyor mu korkutuyor mu? Era'da etkilenme coktu

31 aralık günü yola çıktığımda çok güzel hava vardı yol musaitti. Otobanda ilk defa bir deneme yapmak istedim. 150 km/h te geldiğinde az titreme yaptı 198 km/h geldiğimde gaz kesti araç, tırstım bende ayağımı gazdan çektim. Araç 2000 km de idi o zaman.

Peki ara hızlanmaları nasıl aracın?128hp ve 262 torku hissetiriyormu? Yoksa kağıt üstündemi kalıyo o değerler.Mesela focusun 109hp 240 torku dibine kadar hissediyosunuz.Buda öylemi.Karar vermem açısından çok önemli,Araç alma arifesindeyim de

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut36

quote:

quote:

Peki ara hızlanmaları nasıl aracın?128hp ve 262 torku hissetiriyormu? Yoksa kağıt üstündemi kalıyo o değerler.Mesela focusun 109hp 240 torku dibine kadar hissediyosunuz.Buda öylemi.Karar vermem açısından çok önemli,Araç alma arifesindeyim de

Araçtan çok memnunum keyifle kullanıyorum. Hızlanması roketlemesi çok iyi bana göre. Ama bu kişiye göre değişir sonuçta altınızda Porsche yok beklentilerinizi ona göre yapın.
    Size tavsiyem test şürüşüne çıkın ben test sürüşünde tav olmuştum arabaya. Hiç acımadan yüklenin vites değiştirip dur kalk yapın.
    Ha bu arada aldıktan sora amortisör ve helezon yaylarda sorun olabilir garantiden değiştirirler. Benim için sipariş verildi değişimi yapılacak. Forumda bir kaç arkadaşında aynı sorunu vardı değiştirdiler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aykut36

quote:

quote:

Araçtan çok memnunum keyifle kullanıyorum. Hızlanması roketlemesi çok iyi bana göre. Ama bu kişiye göre değişir sonuçta altınızda Porsche yok beklentilerinizi ona göre yapın.
    Size tavsiyem test şürüşüne çıkın ben test sürüşünde tav olmuştum arabaya. Hiç acımadan yüklenin vites değiştirip dur kalk yapın.
    Ha bu arada aldıktan sora amortisör ve helezon yaylarda sorun olabilir garantiden değiştirirler. Benim için sipariş verildi değişimi yapılacak. Forumda bir kaç arkadaşında aynı sorunu vardı değiştirdiler.

Teşekkürler cevabınız için.Test sürüşü yapmak farz oldu o zaman.Bayilerde test sürüşü yapıcak araç varmı onu bilmiyorum.

• slm arkadaşlar 2 ay önce dizel mode plus blue aldım. araba 7000 km benim sormak istediğim yolda giderken 55-60 hızla giderken araba 5. vitesi 75-80 km hızla giderken 6. vitesi istiyor ekranda çıkıyor. sizlerde vites ekranınamı uyuyorsunuz. ben açıkcası 90-100 km hızı 5. viteste kullanıyorum 120 den sonra 6. vitese atıyorum yaptığım doğru mu yoksa vites ekranınamı uyum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogret_55

slm arkadaşlar 2 ay önce dizel mode plus blue aldım. araba 7000 km benim sormak istediğim yolda giderken 55-60 hızla giderken araba 5. vitesi 75-80 km hızla giderken 6. vitesi istiyor ekranda çıkıyor. sizlerde vites ekranınamı uyuyorsunuz. ben açıkcası 90-100 km hızı 5. viteste kullanıyorum 120 den sonra 6. vitese atıyorum yaptığım doğru mu yoksa vites ekranınamı uyum.

Eco mod diye birşey var. Bu sizde açıktır isterseniz kapatabilirsiniz kafanız karışmasın. Bu ekrana göre araç kullanacak olsaydım arabayı çoktan boğmuştum :) Ben onu açtım ekran boş kalmasın diye :) ama siz siz olun motorun isteğine (sesine) göre vites değiştirin. Yaptığınız doğru bende öyle yapıyorum.
  • hocam eko mod ne işe yarıyoe nasıl açılıp kapatılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogret_55

hocam eko mod ne işe yarıyoe nasıl açılıp kapatılıyor.

Adı üzerinde ekonomi modu. Size aracın hızına ve motorun devir sayısına göre hangi viteste gitmeniz gerektiğini söylüyor.
    Yol bildisayarı düğmesine bir kaç kez bastığınızda ''eco mod on-off '' yazısı çıkacaktır. Buradan iptal edebilirsiniz.
  • selam arkadaşlar, foruma baktığımda hiç benzinli araç yok,halbuki benzinlileri hem daha ucuz hemde dizele yakın yakıt sarfiyatıyla tercih edilebilir, arkadaşım izmir yükselişten aldı depoyu fulledi ve 130 km gittiğinde 26 tl benzin aldı benzin litre fiyatı4650 tl yani km de 0.20 krşun altında bi tüketim....
    yorumlarınızı bekliyorum...
  • Yol tutuşundan, sürekli esp çalınmasından şikayeti olanlar varsa, lastik değiştireceklerinde daha geniş taban baksınlar, şirketteki tüm araçların kış lastikleri bu şekilde takıldı ve artık her virajda espye ihtiyaç duyulmuyor.
    Orjinal lastikler yetersiz, genelde 25binde lastiklerin işi bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.