Şimdi Ara

Hyundai Accent 1.5 CRDİ Hakkında Bilgi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
150
Cevap
6
Favori
415.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Accent 1.5 crdi (2002 model) ve 2004 model 1.5crdi adrime kullandım. Farkı motor olarak yok. ikisi de 1.5 3 silindir 82 ps 187 tork üreten motor. 2002 model kore imalatı. İki araca da 20.000km bindim. Çekişi çok iyi 82 ps demek çok zor. Bakım maliyeti ucuz. Şehirler arası 45 lt depo ile 1100km yaptım. 90-100km/saat hızla.
    yani yaklaşık 4.2 lt yaktı 100kmde. Ancaaak! şehir içinde 100km de 8 ltden az yakmadı hiç bir zaman. zaten katalog değeri şehir içi tüketim ;7.2 lt. Bildiğiniz gibi bu rakam en iyi koşullarda elde ediliyor. Bazen 8.5-9 litreye kadar çıkar. Bunun için çok servise gittim. Servisten biriyle depoyu tam doldurup 50km giderdik. tabii şehirdışı sayılır genellikle çevreyolde test ettik. katalog değeri tutar o zaman. Bu durumda birşey diyemezsin. Şehir içinde test edelim deyince öyle bir test yok derlerdi. Sonuçta iki farklı model bu aracı kullanan biri olarak, çekişe iyi not, servis hizmetlerine iyi not, şehirdışı tüketimine iyi not. Ama şehiriçi tüketimde çok yaktığı için kötü not veriyorum. Şehir içinde bir depo ile 500-570km ancak gidebilirsiniz.
    Şimdi kia ceratom var 1600 motor 115 ps 260 tork inanın bu araçtan az yakıyor. Şehir içinde 100 kmde 6.5 litre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 28 Ocak 2010; 10:11:38 >

• selam arkadaşlar ben Hyundai Accent1,5 CDRİ Admira 2003 model dizel araba almak istiyorum araba 194000 kilometrede, dizel olmasından dolayı enjektörler kaç kilometrede bakıma giriyor, pompası kaç kilometrede bakıma giriyor malum bunlar pahalı malzemeler sanıyorum, birde bu tip bakımların ne kadarada mal olduğunu bildirirseniz veya cevaplarsanız sevinirim tşk ederim
  • o kilometrede ikinci el alırken bir değil on kere düşünmek lazım.
  • Benim tavsiyem alma 2.el dizelden uzak dur derim. Al benzinli motor tüp taktır hem daha az yakar hem daha ucuza gelir.Dizel arabayı 0 km alacaksın 5 yıl binip satacaksın. dizel arabanın en küçük hasarı 500TL benzinden ettiğin kar arabanın bir bozulmasıyla helak oluyor.
  • Şehir içinmde aza yaktırmak için yüksek devir düşük vites kullanmanız gerekmekte.
    Era Dizel ve Era 1.6 cc araçların torku çok iyi olduğu için 3-4-5 vitesleirnde yüksek vites düşük motor devri kullnadığınız taktirde yakıt -uygun seviyeye gelecektir.

• merhaba yine ben yine KARAMSARLIK YAPIP SORU SORACAGIM

KUSURA BAKAYINIZ..

AŞAĞIDAKİ ARACLARIN PIYASASINI 2 GUNDUR BAKIYORUM
    DUNDE Y.BOSNADAKI OTO PAZARINDA BAKTIM İÇİ DIŞI DİZAYNI FENA DEYİL

FİYATLARIDA AŞAĞI YUKARI AYNI (SANKİ : s )

ARAÇLAR BUNLAR:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-dikkat-38-000-km-istanbul-da-nadiren-bulunan-kilometrede-2/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-bakmadan-gecme-40-000-km-de-orjinal-binici-arabasi-sorunsuz/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-satilik-hyundai-accent-1-3-admire/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-cok-temiz-24/detay

İÇLERİNDEN HANGISI DAHA CAFCAFLI YANI BEN SENDE 1 KEZ 4 000 KM YAPACAGIM MEMLEKET FELAN
    HAFTADADA 3 YADA 4 KEZ BINECEGIM ONDADA GİDİŞ GELİŞ 50 KM
    PAZAR GUNLERIDE 100 KM ANCA YAPARIM
    BU SEKILDE KULLANIM ICIN DIZEL MI MANTIKLI BENZINLIMI?

BİRDE BU HYUNDAİ 1,3 MOTORLARDA 12 V OLANLAR PEK RANDUVANLI DEYILMIS DOGRUMUDUR?

KULLANAN KARDESLERIM BANA YARDCIM OLABLIRMI ACABA?

ALLAH RAZI OLSUN TŞK

• selam arkadaşlar 2006 model 1,5 crdi 96500 de araç hyundai accent 14 500 tl fiyat normalmi birde forumda yazdığınız bilgilere göre kafam baya bi karışık bu araba azmı çok mu yakıyor? tafsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler
  • Oncelıkle Selamlar Bazı aRKADASLar yOk Cok yakıyor 7. lıtre falan demıs su kotu falan fılan demıslerr Burda yorum atanların cogu Bu arabaya bınmeyıp duyduklarını yazmıslar Ben hergun Bınıyorum ve 30 mlynluk euro dizel atıyorum Koye gIdıyorum durmadan gezıyorum tahmn 5.4 litre falan yakıyor ole sakın de kullanmam genclık halı ııste arac bayırlarda Bayılan ne 2010 model araclar var bızımn koyun yolunda ben 2 ile cıkarken arac 3 ıstıyor aracın cekısı mukemmell savruluyomu evet vırajlarda fena gıdıyo kontrolu kaybedebılrsnz tabı ben hızlı gıdrıgım ıcınde etkısı var arac dızel ve fazlada yakmazz kımse cok yakıyo demesn
    ? ben hergun kullanıyorum ya sız kullanamıyonuz ya da bızım arac turkıyede tek az yakarak 90 -100 arası falan degıl basıyorum ben arabada ama Gayet sevımlı bır araba bıde vırajlarda arka tarafını bırakmasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceubbe

Oncelıkle Selamlar Bazı aRKADASLar yOk Cok yakıyor 7. lıtre falan demıs su kotu falan fılan demıslerr Burda yorum atanların cogu Bu arabaya bınmeyıp duyduklarını yazmıslar Ben hergun Bınıyorum ve 30 mlynluk euro dizel atıyorum Koye gIdıyorum durmadan gezıyorum tahmn 5.4 litre falan yakıyor ole sakın de kullanmam genclık halı ııste arac bayırlarda Bayılan ne 2010 model araclar var bızımn koyun yolunda ben 2 ile cıkarken arac 3 ıstıyor aracın cekısı mukemmell savruluyomu evet vırajlarda fena gıdıyo kontrolu kaybedebılrsnz tabı ben hızlı gıdrıgım ıcınde etkısı var arac dızel ve fazlada yakmazz kımse cok yakıyo demesn
    ? ben hergun kullanıyorum ya sız kullanamıyonuz ya da bızım arac turkıyede tek az yakarak 90 -100 arası falan degıl basıyorum ben arabada ama Gayet sevımlı bır araba bıde vırajlarda arka tarafını bırakmasa

Arkadaş ben yılbaşından beri biniyorum aracım Era 2008 1,5 crd hekesin üzerinde anlaştığı konu şehir dışında az yaktığı şehir içinde çok yaktığı şeklinde performansına gelince söyleyecek bişey yok harika, ancak ben şehir dışında 100 km ye 4.2 lt ye düşürdüğüm halde maalesef şehir içinde 7,5 lt nin altına düşüremiyorum ama bu haliylede memnunum çünkü bu performans başka türlü alınmaz ya yakıttan vazgeçeceksin ya da performanstan ikisinide bir arada bulmak mümkün değil.

• ARACIN çok KİLOMETRESİNDEN KORKMA ARACIN kazalı-boyalı-değişenli olmasından kork
  • 2006 model hyundai accent admire 1.5 crdi sahibiyim 114.000 e giricek yakında araçta tık yok

aracımı aldığımda boyasız olanını aldım kilometresine bakmadım kazasız aldım değişensiz aldım yakıtı uzun yola daha cıkmadım şehir içinde GAZIN ALTINDA YUMURTA HESABI DAVRANIRSAN GAZA YÜKLENMEDEN SAKİN KULLANIRSAN Kİ HER ARAÇ BÖLEDİR AZ YAKIYOR DİYEBİLİRİM

ŞÖFÖRDEN ŞÖFÖRE KULLANIŞTAN KULLANIŞA FARK VAR HEMDE ÇOK 2000 DEVİRİ GEÇMEDEN VİTES ATTIRIRSAN ANİ İVMELENME YAPMAZSAN ARAÇ İDEAL YAKITLIDIR

KULLANICISI OLARAK 1 SENEYE YAKLAŞIYOR ALDIM HİÇ ŞİKAYETİM YOK DEBRİYAJ BALATASI BİTTİ ONU DEİŞTİRİCEM BİDE TRİGER SETİNİ DEĞİŞTİRİCEM YAĞ YAĞ FİLTRESİ SONRA HYUNDAİ LE YOLA DEVAM
  • DEBRİYAZ BALATASI BİTTİ YA ŞUAN YAKITI BEN DİYİM KM DE 400 SİZ DİYİN 500 ARTIK ARACI YAPTIRANA KADAR BİNEMİYORUM BİLE PARKTA UYUYOR FELAKET ETKİLİYORMUŞ DEBRİYAJ BALATASI YAKITI
  • Öncelikle Merhaba Bende 2005 veya 2006 bir 1.5 CRDİ Admire almayı düşünüyorum.Fakat buradan her sene Giresun'a gideceğim.Yakşalık 900 - 950 km 4 kişilik bir aileyiz.Köye de çıkma gibi bir ihtimalimiz var öyle kötü değil köy yolu toprak zemin ama büyük taşlar var toprağın içine girmiş asfalt görevi görüyor.Yani kısacası bu araba bize gidermi ? Vede köye rahat çıkarmı 5 yada 6 kişi (yük olmadan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmaner1 -- 25 Aralık 2010; 0:37:50 >
  • arkadaşlar konu epeydir devam etmemiş ancak ben merak edenlere bilgi olsun diye deneyimlerimi yazayım.
    öncelikle şunu belirtmek istiyorum.Böyle forumlara insanlar bilgi almak ve kafa karışıklığını gidermek için bakıyor.Ama kafası daha da karışıyor. Nedeni ise konu hakkında bilgi verenlerin objektif olmaması.Kimisi marka takıntısından kendisininkini fazla övüyor diğerini kötülüyor. Kimisi kulaktan dolma klişeleşmiş bilgilerle yazıyor.
    Arkadaşlar hepimiz tüketiciyiz bu araçları biz üretmiyoruz. Tecrübelerimizi doğru bir şekilde yazarsak hepimiz fayda görürüz.
    Gelelim konuya:
    Benim 2004 model accent crdi aracım var. İkinci el olarak 2006 yılında yaklaşık 27.000 km'de aldım.arabam şu anda 105.000 km.de.
    *Bakımlarını serviste ve zamanında yaptırdım.
    *Eurodizel yakıt kullanıyorum.(İlk aldığım zaman bir kaç defa normal dizel aldım.onun dışında hep eurodizel aldım)
    *servis zamanları dışında kaputu bile açmadım çok zaman. İlk yıl yakıt pompası arızalandı o kadar.O da ucuz zaten.
    *Aracın çekişi çok iyi. Yokuşta vites yükseltiyorsun.
    *Seri bir araç.
    *Kendi sınıfındaki araçlara göre görsel açıdan daha iyi(bana göre)
    *Yakıt konusuna gelince.5 yıldır kullanıyorum.Normal şehir trafiği(İstanbul gibi saatlerce tıkanan trafik değil tabii ki).Şehir içinde 6,0 ile 6,5 litre arasını hemen hemen hiç geçmedi.Şehir dışı da bunun bir litre altında gidiyor.Şehir içinde yüksek devir kullanmam.Araba zaten buna ihtiyaç duymuyor.Şehir dışı 90 filan takip etmem.Genelde 110-130 km arası hız yaparım. Yoluna göre bu artıyor tabii.
    *Düşük hızlarda pencere de açıksa motor sesi yüksektir.
    *Benzinli araçların tersine hızlandıkça ses azalır.
    *Yol sesini alır.
    *Kliması iyi soğutuyor. Ama ben sollamalarda ve yokuşta kapatırım. Motor yorulmaz.

Forumda bir arkadaş bahsetmiş bence çok önemli!!! Dizellerden korkulmasının nedeni bu olbilir bence.Tabi sonra ne olur bilmiyorum ama bir motor 100 binde filan bitmez.
    Ama bu taksiden dönme km.si oynanmış araçlara dikkat edilmesi lazım.
    Son olarak :"İKİNCİ EL ARAÇ ALIRKEN ARABADAN ÖNCE SAHİBİNİ İNCELEYİN" derim.
    Allah hayırlı insanlarla konuştursun

• arkadaşlar 2004 35 binde dizel araç buldum 11 bin lira
    sahibi zengin olduğu için ucuza veriyor kullanmadığı için iyi mi sizce*
  • Sahibini tanıyorsan ya da arabadan eminsen bence kaçırma derim. Hatta dediğin gibiyse sen almayacaksan ben alayım
  • arkadaşlar accent era almak istiyorum 2008 model abs'li 52.000 km araca 22.750 istiyorlar sizce fiyatı nasıl bana bu konuda acil bilgi verirmisiniz?
  • arkadaşım araç orjinalse biraz pazarlık al derim ben 15 gün önce 2008 56 binde 22500 e aldım çok güzel aldığıma çok memnunum
  • bende araba arıyorum fiyat kalite yedek parca vb seylerden Hyundai Accent onerdı bı abım yorum yazan herkese tsk edıyorum bıraz bılgılendım en goze carpan sorunu motor sesı ıse zaten cok severım :D ılk arabam olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozc_brn

bende araba arıyorum fiyat kalite yedek parca vb seylerden Hyundai Accent onerdı bı abım yorum yazan herkese tsk edıyorum bıraz bılgılendım en goze carpan sorunu motor sesı ıse zaten cok severım :D ılk arabam olacak

Dizel mi düşünüyorsunuz yoksa benzinli mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.