DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Hyundai Accent 1.3 LX 1998 model
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
44
Cevap
0
Favori
42.986
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      65 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:41:29 Konu Sahibi
      Arkadaşlar Hyundai accent 1.3 LX almayı düşünüyorum.Aracın çekişi hakkında bilgi verebilirmisiniz.Daha öznce hiç hyundai araç almadım.Birde 98 1.3 lx modeli karbüratörlümü yoksa enjeksiyonlumu bunu merak ettim yardımcı olursanız sevinirim.

|
      |

• Binbaşı
      1049 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:48:18
      arkadaşım 1.5 gls ac (klimalı) al taş gibi bin derim ben sana
      |
      |

2008 Honda Civic HB 1.8 İ-VTEC FK2 İ-Shift AMT Sport
      GÖKTÜRK
      Kim ki bu VATANA ihanet ediyor karşılığını görecek.!
    • Çavuş
      65 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:53:52 Konu Sahibi
      araba bu

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      3587 Mesaj
      25 Haziran 2009 21:10:17
      ben daha pazar gunu bindim, canavar gibi gidiyor

forumda uazro nickli arkadasta var, ona bir pm at istersen.
      |
      |

• Yarbay
      2595 Mesaj
      25 Haziran 2009 21:32:09
      karburatörlü ve hidrolik direksiyon yok

CLİO SYMBOL 2003 1.5 dCi Authentique GP
    • Çavuş
      65 Mesaj
      25 Haziran 2009 21:34:23 Konu Sahibi
      karbüratörlü olduğu zaman yakıtta ne kadar fark olur enjeksiyonluyla
      |
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      25 Haziran 2009 22:42:45 Konu Sahibi
      arkadaşlar karbüratorlunun yakıtı nasıldır
      |
      |

• Yarbay
      2857 Mesaj
      25 Haziran 2009 23:04:28

http://www.autoshow.com...o_test.php/0/192/HYUNDAI - 1,5 enjeksiyonlu test sonucu

http://www.autoshow.com...o_test.php/0/191/HYUNDAI - 1,3 karbürotörlü test sonucu
      |
      |

• Yüzbaşı
      507 Mesaj
      25 Haziran 2009 23:52:00
      Teyzeoğlunda otomatik olanı vardı memnundu kendisi.
      |
      |

" SAMSUNG GALAXY NOTE II "
      " HTC DESIRE S "
      " HYUNDAI ACCENT ADMIRE 1.5 CRDI "
      " 307 XT PREMİUM "
    • Yarbay
      4346 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:02:57
      merhabalar. mesajınızı aldım ve buradan cevap veriyorum, geç olduğu için özür dilerim.
      ince detayları benimle birebir görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim çünkü çok araştırdım bu piyasayı. (şimdi biraz artmış olabilir)

öncelikle söylemek istediğim. araba taş gibi!
      karbüratörlü ve çıkaracağı masrafın düşüklüğü yanında tamiride kolay. motoru 1.3 ccden beklenmeyecek kadar performanslı. motorun en uç değerlerini söylemek gerekirse şu fotograf size herşeyi anlatsın;
      2. vites;

tabi bu değerlere ulaşabiliyor diye de zorlamamak gerekli. normal vites aralığı 2500 dd ve 3500 dd dır.

enjeksiyonlu modeller 1.5cc motora sahiptir. haliyle yakıt değerleri birbirine yakındır. ama fiyat olarak karbüratörlü modellerin üzerindedir. 1.3cc de sizi fazlasıyla memnun bırakacaktır.
      100 kilometrede ortalama 6-7 max 8 litre benzin yakıyorum şuan.

test değerlerinde şöyle belirtilmiş;
      Test tüketimi 9.8 lt/100 km
      Depo kapasitesi 45 lt
      Menzil 460 km
      katılmıyorum buna.

210 km yolda, 13 litre benzin yaktım.

aracın çekişi güzel, ama içinde iki kişi varken güzel. dört kişi bindiğin zaman çekişten düşer haliyle. örnek vermek gerekirse; 4 kişi ile, şehir içinde ilk 3 viteste çekişte sorun yaşamazsın. uzun yolda ise 5ten 4e çok düştüğümü bilirim. ama 5. vitese genelde 110 kmde geçtiğim için buda bir sorun teşkil etmiyor. masrafı kolay kolay çıkmaz, çıktığında can yakmaz. otomatik cam motoru, komple kızağıyla birlikte 45 lira. ön camın fiyatı 160 lira.. sis farları 27 lira.. az yakar köpek gibi kaçar.. düzde çok güzel ama dediğim gibi yokuşlarda bayılabilir devrini iyi alamazsa.

özellikle sormak istediğini bir konu varsa çekinmeyin sorun :)

@emtue
      hocam bir şekilde hatırlanmak ne kadar güzel, anlatamam...
      |
      |

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~

Dead Line
    • Yarbay
      3587 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:13:22
      ne demek, forumda hatirlanacak kadar iz birakabilmekte onemli
      |
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:15:03 Konu Sahibi
      uazro sana ne kadar teşekkür etsem azdır. accent hakkında bütün öğrenmek istediklerimi anlatmışsın.artık hyundai hakkında kafama takılan pek birşey kalmadı allah izin verirse pazartesi günü alım satımı yapacağım 10 bin istedi ama pazalıkla 8.850'ye alıyorum Forum donanimhaber ailesine teşekkür ederim
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Haziran 2009 00:22:02
      Ben olsam o aracı o kadar kasmazdım
      |
      |

berxwedan jiyan e
    • Yarbay
      4346 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:24:47
      quote:

Orjinalden alıntı: rainblack

uazro sana ne kadar teşekkür etsem azdır. accent hakkında bütün öğrenmek istediklerimi anlatmışsın.artık hyundai hakkında kafama takılan pek birşey kalmadı allah izin verirse pazartesi günü alım satımı yapacağım 10 bin istedi ama pazalıkla 8.850'ye alıyorum Forum donanimhaber ailesine teşekkür ederim

fiyatı biraz yüksekmiş, hiç değilse 8500 e kapatmaya çalışın :) ama eğer araç içine siniyorsa o paraya alınır yani
      alım satımı yapmadan önce, satıcıyla anlaşın, 2 arkadaşınızı yanınza alıp, 10 liralık benzin atın ve biraz gezin. 4 kişiyle nasıl gittiğini görün aracın.
      |
      |

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Dead Line
    • Yarbay
      4346 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:26:48
      quote:

Orjinalden alıntı: K.MARX

Ben olsam o aracı o kadar kasmazdım

bende olsam bende kasmazdım bunu yapan ben değilim, ama denemek için 5500 dd de 85km gördüm. devamını getirmek istemedim. resmi sadece fikir vermesi açısından koydum.
      |
      |

Dead Line
    • Yarbay
      2857 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:43:32
      quote:

Orjinalden alıntı: ototube

http://www.autoshow.com...o_test.php/0/192/HYUNDAI - 1,5 enjeksiyonlu test sonucu

http://www.autoshow.com...o_test.php/0/191/HYUNDAI - 1,3 karbürotörlü test sonucu

Bu mesajı uzun uzun yazmamak için ekledim bıraktım ama hata yaptığımı şimdi anladım sağolsun @uazro arkadaşın mesajını görünce.Bu değerler test aşamsında yakan yakıtı göstermektedir. 8 yıl 1.5 enjeksiyonlusunu kullanmış biriyim.Sıralı sistem lpg ile tıka basa dolu halde 100 kmde 6.9 litre lpg tüketimi yakalamış biri olarak basmadığın zaman bu araç koklar ama bu sakin kullanıma kanarak bastığında çok yakmayacağı psikolojisine kapılıp bastığında ise canını okur hiç affetmez.8 yıl kullandığım için bir çok denemelerim oldu.270 derece spin attığımı bilirim keskin bir viraja hızlı girip çakıla kaptırdığımda ve her yer lastik dumanı olmuştur ve o tok lastik seslerini hala unutamam.Klima açıkken 4. viteste 4000 dviri geçtiğinde sanki turbo devreye girmiş gibi bir atılım sezinlemiştim bir gün.Sonra acaba yanıldım mı diye tekrar denedim ve aynı atılımı tekrar tecrübe ettim neden yapıyor anlamış değilim.İlk çıkan meganeler ile aynı beygir kuvvetine sahiptir.1.6 megane 1 ler 90 beygirdir ve 1.5 yumurta kasa acccentler de 90 beygirdir.Ama hep 2000 yılında yenilenen 16 valf 1.5lerini kullanmak istemişimdir 102 beygirdirler ve kasaları hafif olduğu için yetişmek çok zor derlerdi ve bir gün tecrübe ettik. yolda önümüze gelen birini sıkıştırmıştık ve o da ne adam kızıp bastı hızlan hızlan 140-160 ama adam arayı aça aça kayboldu gitti.Tabi bu söylediklerim 5-6 yıllık meseleler evli değildim hıza mareklıydım şimdi tasvip etmiyorum denemyin sakın.Velhasıl bu araçla çok anılarım oldu birkere yolda kalmadım çok şükür.LPG ile uyumu süper hele atiker ile.Amma övmüşün sanki mercedes diyenler olabilir ama nabayım arabalardan yana hep şansızdım sürekli yolda bırakan arıza yapan araçlardan sonra böyle yıllarca sorunsuz bir araca binince insan yerden yere vurmaz över değil mi?
      |
      |

• Yarbay
      2081 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:47:36
      komşumda var.lpg ye çok uyumlu ve çok az yakıyor.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Haziran 2009 02:36:16
      eğer klimalı alacaksanız 1.5 alın çünkü klima arabanın osuruğunu kesiyor... Bizde Jetta'dan önce 98 model klimalı 1.5 GLS vardı kalkışlarda ve ara hızlanmalarda klimayı kapatmak bayağı farkettiriyordu... 1.5 motorda duruma göre 10 beygir azalatabiliyormuş gücü... 1.3 motorda durum sürücüyü kanser yapabilir tahminim... LPG taktırırsanız zaten düşük tüketimli motor daha da düşük yakacaktır... 1.5 motorla 190-200 çizgisinin sonuna kadar basabilmiştik otobanda 200 yapamadı ama :D Fikir vermesi açısından... kendi ölçümlerimize göre 11-13 saniye 0-100 hızlanması vardı... Atak bir araç... uazro arkadaşın dediği gibi çok iyi kaçıyor... Ara hızlanmaları "bizdeki" Jetta'dan çok daha iyi çünkü kg başına düşen beygir sayısı 1.5 motorda, Jetta'ya göre daha fazla....
      |
      |

• Yarbay
      4346 Mesaj
      26 Haziran 2009 12:45:37
      arkadaş anladığım kadarıyla ankarada, ama aracı almadan önce istanbula yolu düşerse seve seve benim aracı denemesine izin verebilirim
      |
      |

Dead Line
    • Çavuş
      65 Mesaj
      26 Haziran 2009 13:08:04 Konu Sahibi
      evet ankarada oturuyorum
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.