Şimdi Ara

Hyperos sonrası IMEI değişmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepsiburadadan eylül 2023 de redmi 12 s aldım kutuyu ben açtım kutunun üzerindeki telefonun arkasındaki ve #*060* sorgulamasında aynı IMEI çıkıyordu ve edevletten ithalat yoluyla kaydedilmiş telefon diye telefonun modeli çıkıyor du. Hyperos çıktığında güncelleme yaptım. Cumartesi telefona IMEI kayıt dışıdır 120 gün içinde kapanacaktır mesaji geldi. Bugün farkettimki *06* ile baktığımda farklı bir IMEI var telefonun iki imeiside eskisinden farklı. gelen mesajdaki imeiler bu farklı imeilere dair. Sanırım hyperos sonrası bu oldu. Başına böyle birşey gelen varsa nasıl bir yol izlemeliyim bu arada garanti kagidinda salcomp yazıyor ve faturada IMEI bilgisi yokmuş bunu bugün farkettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Faturası varsa, firmayı arayın ve iade edin, bence...

Yalnız faturada imei numaraları yazması gerekiyor muydu ?

e-turkiye'den sorgulayınca, kayıtlı cihaz haricinde, cihazın marka ve modeli redmi 12s olarak görünüyor muydu ?

Sizin cihazın durumunu yorumlamam gerekirse ;

e-devlet'te redmi 12s olarak görünüyorsa, satın aldığınız yer, e-devlet'te yazan imei numarasının aynısını "imei repair" yaparak düzeltilmesini sağlayacaktır.

e-devlet'te redmi 12s olarak görünmüyorsa; devletin de dolandırıldığı bir sahtecilik durumu var demektir. Bu durumda tüketici hakem heyetine başvurarak hakkınızı yasal yoldan arayın.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim cevabınız için faturada imeinin olması gerektiğine dair dair bir şey göremedim Google aramalarımdasadece öğrenci indirimi ile ilgili konularda fatura imei olmadığı için yararlanamadım denmiş.

Şirketin numarası internette faturada hiçbir yerde yok hepsi burada müşteri hizmetleri bizdedr yok dedi.

İlk aldığımda ki imei numaraları telefonun kendisine aitti e devlet sordulamada redmi 12s görünüyordu o imeiler hala sorgulandiginda redmi 12s görünüyor. Ama şu anda telefon da iki imeide farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kemken K kullanıcısına yanıt

Mesajınızdan sonra biraz araştırdım da... Faturada imei numaralarının yazılı olması gerekiyormuş. Yani, durumunuz biraz sıkıntılı...

Tüketici Hakem Heyeti vasıtası ile hakkınızı arayın, bence... Devlet kademeleri resmi yoldan hakkınızı aramanıza aracılık edecektir.

• kemken K kullanıcısına yanıt
    Hepsiburadayı sıkıştırın iade için. Kaçak telefon sattığınızı ihbar ederim deyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.