Şimdi Ara

hükümet değişirse dolar düşer mi? (elektronik, araba, gıda fiyatlari)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hükümet değişirse ne gibi değişiklikler olur? yurtdışında çıktığımda elektronik fiyatlarını gördüğümde kalp krizi geçirecek gibi oluyorum. inanılmaz derece ucuz herşey. nasıl olurda biz bir ürünü 1 birime almak yerine 5 birime alıyoruz inanılır gibi değil. adamlar orda 1 maaşa 2 telefon alıyor. biz 4 maaşa 1 telefon alıyoruz bu nedir yahu? Yeter bu eziyet artık. tek hobim teknolojik ürünlerdi. elimde kırık telefon var yeni almak istiyorum ama 4000 liradan aşağı düzgün telefon yok. olsa bile elin kıskanç gavuru en kralını 1k dolara aliyor. ben 6k tl verecegim. adaletmi lan bu? sizce hukumet degisirse sifir arac fiyatlari durum ne olur? ben herhangi bir ucuzlama olmaz diyorum. Eğer aynı hukumet kalirsa dolarin 4.16 olduğu günleri de ilerde mumla arıyacağız...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben o beğenmedikleri 80leride 90larıda biliyorum.

hiç bu kadar ezildiğimi hatırlamıyorum.

yok bir gecede zam geliyormuş.

sanki şimdi gelmiyor.

birde ne var.

milletle alay edilmesi var.

o zamanlar böle milletle alay eden yoktu.
  • Eskiden millet yemek bulamıyoruz diye dert yakınırdı şimdi araba, telefon alamıyoruz diye dert yakınıyor. Bence ekonomide çok büyük gelişme var

• Gerginlik azalir. Eski dusmanliklar sumen alti edilerek barismak icin bur gerekce olur.

Eski yanlislarda anlamsiz diretmeler gerektirecdk sacmasapan bur gurur algisi olmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zamanın şartları ile bu zamanınn şartları bir mi.

açım diyen insan hala var.

geçinemiyorum diyor.

ülkede borçsuz insan yok.

icra dosyalarına bak.

hala telefon diyorunuz. normal telefon kaldımı. hepsi akıllı telefon.
  • Doların çok yükselmesi nasıl zararsa çok düşmesi o kadar zarardır.

Dolar yükseldi cari açık yükseldi. Niye petrol yok doğalgaz yok mecbur ithal...

Dolar düştü güzel. Petrol ve doğalgaz ucuzladı. EE

varını yoğunu satıp das outo alan kesim

asgari ücretli 48 ay taksitle ayfon alan kesim vesaire vesaire.

Gene cari açık cortladı.

Onun için yerli üretim desteklenmeli.

Yerli üretim kalkındırılmadan ben olsam dolar düşse bile düşürmem. Sabit bir yerde tutmaya çalışırım.
  • Az birsey duser, en kotu ihtimalle 6 lira olmaz.

• Bize Putin gibi adam lazım. Usa başkanlık sistemini destekleyip, olayın duyulması ardından Suriye semalarında usa uçaklarına izin verecek.

Devlet her alanda deyip godoman sınıfı gerekirse içeride süründürecek.

Milliyetçiliği bırakmayacak, özgürlükleri düzgün kapsamları ile engellemeyecek.

Büyükelçi vurulunca kınamaycak,susacak zamanı gelince bombalayacak,sonrada pardon diyecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Eskiden millet yemek bulamıyoruz diye dert yakınırdı şimdi araba, telefon alamıyoruz diye dert yakınıyor. Bence ekonomide çok büyük gelişme var
    Yemek bulamayanlar yine var. Eskinin yemek bulamayanıyla şimdinin araba alamayanı aynı kişiler değil.

• PuSaT28 P kullanıcısına yanıt
    putin ne saniyorsun bilmiyorum ama gorebilecegin en buyuk diktator suan dunyada.. butun muhalifleri iceri attirdi ( rte sadece demirtas'i attirdi )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Eskiden millet yemek bulamıyoruz diye dert yakınırdı şimdi araba, telefon alamıyoruz diye dert yakınıyor. Bence ekonomide çok büyük gelişme var
    Tabi ya köyde tarımla uğraşan çiftçiler iphone suyuna çorba yapıyor.

• Ekonomi düzelir mi bilmiyorum,bu enkaz nasıl kalkar hiç bilmiyorum.

Ama en azından insanlar meclis önünde kendini yakmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

putin ne saniyorsun bilmiyorum ama gorebilecegin en buyuk diktator suan dunyada.. butun muhalifleri iceri attirdi ( rte sadece demirtas'i attirdi )
    Yav he he. Fetö ile dip dibe ilken Ergenekon’dan balyozdan yatanlar ne olacak? Hani savcısıydı o davaların?

https://www.google.com.tr/amp/amp.dw.com/tr/tutuklu-gazeteciler-türkiye-ilk-beşte/a-41852633

• israf azalır, saray gibi yapılar üretim eğitim için kullanılır
    türkiyeyi diktatörlük olarak görüp korkan yabancı avrupalı yatırımcı ülkeye döner
    yolsuzluk biter üstü örtülü ödenek azalır
    vergiler boş imam hatip okulları açmaktansa eğitim ve üretime harcanır
    fabrikalar ve devletin para üreten kurumları satılmaz
    suriyelilere 30milyar dolar harcanmaz bu para, paranın sahibi olan türk milletine harcanır

Böyle bir durumda doların düşmemesi için bir sebep var mı?
  • alaka? turkiye'de kismen diktatorluk var diye daha fazla diktatorluk mu isteyelim? turkiye'ye lazim olan ozgurluk putin gibi bir diktatoor degil... putin gibi birini istiyorsaniz malum sahsa oy verin zaten bu secimi kazanirsa onun gibi olacaktir...
  • Allah hayırlısını nasip eylesin. Gerçekten çok zor durumlar geçiriyoruz hayırlısı neyse o olsun.
  • Şükretmeyi bilen yok ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Özellikle yabancı yatırımcı bunu fiyatlıyor şu an değişim istiyorlar tıkandı artık sistem, kısa vadede ekonomiyi toparlama çok zor en azından döviz kurları gevşer biraz

• Nerede okuduğumu hatırlayamadım şimdi fakat şöyle bir yorum vardı...

"4 senelik dizüstü bilgisayarım bozulacak diye ödüm kopuyor, bozulsa yenisini alacak gücüm yok!" diye.
    Ne yazık ki MM, Vatan Bilgisayar, Teknosa... bir çok elektronik mağazalarında durumlar iyi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

O içeriğe attırdığı muhalifler yazımda da bahsettiğim enerji şirketi sahibi godomanlardı. Adam enerjiyi millileştirdi.

Eskiden Rus kadınına Türkiye de bakış açısı ile şimdiki bakış açısını değerlendir isen putinin neler başardığını anlarsın. Bu bile yeterlidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.