Şimdi Ara

Hukukun Temel Kavramları Hk. (Anadolu AÖF)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2. üniversite kapsamında bu yıl yönetim bilişim sistemleri bölümüne kayıt oldum. Ara sınav notlarım fena değil ancak hukukun temel kavramları dersindeki durumum felaket.

Ara sınava hazırlanırken anlayamadığım tek dersti ve ne yaptıysam sistematiğini oturtamadım. Sayısal kökenli olduğumdan ezberim sıfır. Bundan dolayı ezber beni çok zorluyor. Final sınavına hazırlık için elimdeki kaynaklar;

- ekampus'den indirip çıktı aldığım ders kitabı
    - ekampus'den indirip çıktı aldığım ünite özetleri ve yaprak testler
    - murat yayınlarına ait kitap
    - karacan yayınları nokta atış soruları

bu dersten başarılı olabilmek için nasıl çalışmam gerekiyor? Ya da bana faydalı olabilecek konuları günlük dil ve/ya örneklerle anlatan farklı bir kaynak var mı? Ne yapabilirim? Sınavda iyi not almış ve/ya konuya hakim arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• ben de bu dersten 08 puan aldım rezalet
  • Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı?
  • Ezber başka mantığı yok maalesef.
  • anayasa hukuku, ceza hukuku vs en baba dersleri ilk girişte geçtim. ama şu dersi 3 senedir geçemedim. nasıl saçma bir ders olduğunu düşün artık. bu 4. senem , ilk sınav 50 aldım. ikinci sınava dün girdim kötü geçti
  • ben bu dersi ilk aldığımda AB ile geçmişim.
    3. kez aldığım Özel vergi hukuku I dersinden yine kalıyorum ben de, şimdi baktığım sınav sorularına göre. Hep ters köşe cevaplar bu derste.

Hukukun Temel Kavramları Hk. (Anadolu AÖF)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 16 Ocak 2017; 11:13:32 >
  • arkadaşlar not durumları nasıl? geçen arkadaşlar var mı? ben geçmişim ve hala hayret ediyorum.
  • Ezber hocam.Ben geçen sene murat yayınları ve çıkmış sorularla ilk dönem 50 alınca ikinci dönem baya bi tırmalayarak 65 aldım ama o zaman 4 yanlış olayı yoktu.Mecbursun ezberde.Kendi kitabını bir kez oku.Murat yayınlarınıda alıp bitir, birde çıkmış sorularla ekampüse baktınmı kalman mümkün değil gibi geliyor.
    Kitapları okurkende özet çıkar son gün o özetlerin tekrar üzerinden geç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furlaka -- 31 Ocak 2017; 19:1:37 >
  • Adalet öğretmeni olarak tavsiyem çalışın yazarak çalışın ezber yapmayın anlamaya çalışın çalışma yaprakları olsun elinizde kavramların anlamı farkları birbirlerinden ayrılan yönlerini yazın çalışırken. Bu şekilde daha iyi anlarsınız hukuk kavramlarını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.