Şimdi Ara

Huawei Watch GT2 [ANA KONU] (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.697
Cevap
244
Favori
874.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen öyle yaptığın için mi düzgün çalışıyor saatin öyleyse aferin sana...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Enrique Iglesias07 kullanıcısına yanıt
    Bugün niyeyse bende de yenilenmiyor hava durumu? Bir kaç gündür geç yenileniyor du. Şehir dışındayım diye oluyor diye düşünüyordum. Bugün hiç yenilenmedi.

• Enrique Iglesias07 kullanıcısına yanıt
    Bende 6s ile kullanıyorum aynı problem bende de var.

• Ben Iphone 8 ile GT2e kullanıyorum.Hava durumu çalışıyor.

• Huawei gt2 ve honor magic watch 2 arasında kaldım kahverengi olan modeli istiyorum deri kayıslı olan aralarında ne gibi bir fark var honor alsam gt2 ye oranla ne kaybederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyazmaci468

Huawei gt2 ve honor magic watch 2 arasında kaldım kahverengi olan modeli istiyorum deri kayıslı olan aralarında ne gibi bir fark var honor alsam gt2 ye oranla ne kaybederim
    herşey tamamiyle aynı ama honor2un tasarımı çok daha güzel.
  • LoungeST kullanıcısına yanıt
    Tasarımları da aynı değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuvvetMira27

Arkadaşlar telefonda olduğu saat te de ekran için garanti veriliyor mu alalı bir ay olmadı ekranı çizildi öyle sert de kullanan biri değilim incelemede bıçak çizilmeyen alet elimde bu hale geldi
    Arkadaşlar bugün huawei Mecidiyeköy Şişli şubesine gittim ekran çiziği için, saatin ekranı garanti kapsamında değilmiş, ekran değişimi için 668 TL ücret istediler.

Benim anlamadığım youtube tanıtımın da millet anahtar ile çizemez ken ben gözüm gibi bakarken böyle çizilmesi acaba defolu sürümü mü denk geldi diye soruyor insan

Saati alırken bunu da göz önünde bulundurularak alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuvvetMira27 -- 21 Temmuz 2020; 12:21:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KuvvetMira27

Arkadaşlar bugün huawei Mecidiyeköy Şişli şubesine gittim ekran çiziği için, saatin ekranı garanti kapsamında değilmiş, ekran değişimi için 668 TL ücret istediler.

Benim anlamadığım youtube tanıtımın da millet anahtar ile çizemez ken ben gözüm gibi bakarken böyle çizilmesi acaba defolu sürümü mü denk geldi diye soruyor insan

Saati alırken bunu da göz önünde bulundurularak alın.

Alıntıları Göster
    Ekran koruyucu şart. TV hariç Led ekranı olan her cihaz için ekran koruyucu gerekir. Yoksa çizilmesi muhtemel. Çizilirse koruyucu çizilsin. Koruyucu maliyeti 10-20 TL diğeri malum. Ben ilk saati aldığımda hemen koruyucu taktım.

• Ben önü kapalı silikon koruma aldım. İşte ve evde böyle kullanıyorum.

Şık bir yere gitmek gerekirse çıkartıyorum.

Pandemi den dolayı da gerekmiyor.

Tek sıkıntı bazen içinde su kalıyor el yıkayınca o zaman da kolayca çıkartıp kurulayıp takıyorum.

Kayış ve kılıfı toplam 60 TL ye n11den aldım

Huawei Watch GT2 [ANA KONU]

Huawei Watch GT2 [ANA KONU]

• Bu arada
    honor magic watch 2 ile huawei gt2'nin "aynı" olduğunu söyleyen arkadaşlar olduğunu gördüm.
    Görsel olarak gerçekten aynı gibi görünen iki cihazdan bahsediyoruz doğrudur.

Ama cihazlar aynı DEĞİL.

Bkz. https://versus.com/en/huawei-honor-magic-watch-2-46mm-vs-huawei-watch-gt-2-46mm

Özet

Why is Huawei Watch GT 2 46mm better than Huawei Honor Magic Watch 2 46mm?

41.72% higher pixel density?462ppivs326ppi
    Has a route tracker
    Has a built-in camera remote control function
    Has a cadence sensor
    Is compatible with Windows
    Has a 3D compass
    Is compatible with Windows Phone

Why is Huawei Honor Magic Watch 2 46mm better than Huawei Watch GT 2 46mm?
    4.1mm shorter: 41.8mmvs45.9mm
    4.1mm narrower: 41.8mmvs45.9mm
    Has stroke recognition
    17.07% less body volume:18.7cm³vs22.542866999999998cm³

• Son olarak benim bu cihazla ilgili en büyük eleştirim,

xiaomi band 4 kullandığım dönemde telefonumın şarjı çok daha uzun giderdi ve Bluetooth sürekli bağlı gibi görünmezdi.
    Fakat GT2'de BT sürekli bağlı görünüyor dolayısı ile de telefonun şarjı çok daha hızlı azalıyor.

Ama aynı zamanda spor yaparken, telefondan BT ile müzik dinlediğimde şarjım çabuk bittiği halde,
    artık müzik dinleme olayını saate attığım "best of jogging" şarkıları sayesinde BT kulaklıktan saat üzerinden dinlediğim için spor yaparken telefonun şarjı eskiye göre çok daha az bitiyor.

keşke saat ARAMA gelmediği sürece sürekli telefonun BT'sine connected kalmasa.
    Sadece arama geldiğinde bağlansa ve konuşmaya izin verse.

Bunu HUAWEI'ye iletip TICKET açtırmayı düşünüyorum.
  • dionysos1977 kullanıcısına yanıt
    tamam da elmayla armut karşılaştırılmış burada

bu cihazların 46 mm olanları birebir aynı.. 42 mm ile 46 mm kıyaslamasını koymuşsunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturkmen

Ekran koruyucu şart. TV hariç Led ekranı olan her cihaz için ekran koruyucu gerekir. Yoksa çizilmesi muhtemel. Çizilirse koruyucu çizilsin. Koruyucu maliyeti 10-20 TL diğeri malum. Ben ilk saati aldığımda hemen koruyucu taktım.

Alıntıları Göster
    Neden TV hariç olsun ki? Siz ekranı çizilen veya çocukların kumanda ve oyuncak fırlattığı LED/Plazma TV ekranlarını hiç görmemişsiniz anlaşılan;
    https://www.tvkorumapaneli.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahoruc

Sordugum o Ozellik olmayabilir ama cevap mantigima uymadi.
    Amoled ekran cart curt olsa alwasy on moduda olmazdi. Benim saat surekli bekleme ekraninda acik ama secenek az. Amoled olayi icin ozelligi koymamis olsa firma bekleme ekrani yapmaz komple karartirdi.

Ya bekleme ekranina ilave secenekler yada surekli acik watchface istiyorum. Bilmeyenler yazmasin lutfen iskembeden sallamak icin
    Arkadaşın söylediği durum doğru aslında. Amoled ekranlarda ekranda sabit şekilde çalışan piksellerde yanma denilen bir olay oluşur ve hangi ekrana geçerseniz geçin o yanma oluşan görüntü arkada hayal gibi kalır. Lg de bu soruna "hayalet ekran" diyorlar mesela.

Bu arada şuan girip kontrol ettiğimde saatte "Ayarlar/Ekran/Bekleme ekranı kısmından değiştirebildiğiniz 4 ekran var, bunlardan 2 sinin renk teması değiştirilebiliyor.
    Ayrıca Health uygulamasında saat kadranlarına bakarken birkaç temanın boyutu büyüktü ve yanılmıyorsam ekstra bekleme kadranları da vardı bunların görsellerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

Hani kimse bu özelliği kullanmıyor mu ? ben ona şaşırdım. İlk mi band'i aldığım dönemde bile kullanıyordum. Feci rahatlık çünkü telefonun elimde olduğunu anlıyor açıyordu. Şifre gir desen çiz yok işte parmak izini okut vs. derdi yok. Ha telefon başka yerde başkası açıyor açmaya çalışıyorsa açmıyordu. Çağrı işi feci rahatlık, telefon masada işte sen evde biryerdesin misal, aç konuş saatten o mesela çok büyük rahatlık. 150 metre olmaz büyük bir ihtimal evde deneyin derim. Saati biryere koyun telefonun başına gidin açmaya çalışın. Eğer hani gene açıyorsa tabi o zaman güvenlik sorunu var. Ama bu kadar akıllı cihazın onu ayırt edememesi 150 200 liralık bilekliğin ayırt edebilmesi de biraz saçma duruyor. Başka bir cihazda bende deneyemedim ama deneyeceğim bakalım nasıl oluyor mu ? Birde whatsapp'dan mesaj geliyor vs saat gösteriyor ama sadece yazıları gösteriyor. Smiley atıldı mesela o neden çıkmıyor ? hadi resim yollandı birşey oldu tamam çıkmasın ama ekran büyük smiley yok. Bazen boş mesaj geliyor bir bakıyorum telefondan smiley ile karışık yazı atılmış ama cihazın ekranında göstermemiş.
    150-200TL lik cihazın bluetooth mesafesi 10mt maksimum hocam. Bakalım müsait olunca deneyeceğim bu 150mt olayını ve smart lock mesafesini.
    Whatsapp emoji desteği olmaması benim de çok canımı sıkıyor.
    Bir de Whatsapp gruplarından gelen mesajlarda mesajı kimin yazdığını da göstermiyor. Mi band 3 bile gösteriyordu

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Yani bu cihaz akıllı saat mi ? yoksa akıllı bileklik mi ? segmentasyonu nedir yani ? barometresi var o var bu var şu var herşey var değil mi ? ekranı desen kocaman yani ufacık 0.9 inçlik ekranlı mi band okey smiley vs göstermesin de ya bu cihazda göstermiyorsa ayıp. İçine yeri geliyor müzik atıyorsun telefondan bağımsız bt kulaklığını saat'e bağlıyorsun telefonu almadan spor'a yürüyüşe vs git takıl ama ne hikmetse bazı şeyler sınırlandırılmış. Ya birde hava durumu niye bir günlük ? aşağı kaydırayım 2. 3. 4. günü de göstersin ? ya mi band 4 de bu vardı bunda neden yok ? hani bu şeyler insanı arada gıcık ediyor. Tırnak kadar ekranı olan cihazda olan şeylerin bunda olmaması çok ilginç. Birde mesela şarj ettim bana tahmini şu kadar gün demiyor ? veya en son ne zaman şarj ettim vs bunları da göstermiyor. Ya yaz işte yüzde 50 kalmışsa de ki 7 gün giderim vs. veya en son 8 gün önce şarj ettiniz desin vs. vs. bilmiyorum bu var mı ? bulamadım.

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Hocam bu özelliği nasıl aktif ettiniz? Benim telefonum da Huawei ve EMUI 10 sürümünü kullanıyorum. Saatin de güncellemeleri tam ama kamerayı kontrol eden bölümü menülerde bir türlü bulamadım. Telefondan veya saatten herhangi bir ayar yapmamız gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoungeST

herşey tamamiyle aynı ama honor2un tasarımı çok daha güzel.

Alıntıları Göster
    Honor 2 brown siparisi verdim yarin teslim olacakmis insallah pisman olmadan uzun seneler geciririz apple watch dan memnun degildim her aksam saat sarj etmek bunaltiyordu mi band 4 guzeldi ancak ekrani ufak sanirim bana yarari olacak en iyi urunu aldim

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.