Şimdi Ara

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.674
Cevap
45
Favori
333.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi alıyorsan zaten garantisi olmadığını bilmen gerek bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi Türkiye garantili telefonlarda artık gelmeye başladı Türkiye ye. Servisi olacak yani ileride.

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhdrtlk

Honor 8 e Oreo gelmeyecekmiş.... İşlemcisi kırın 950 bizim ki 955 ti herhalde, bize gelme şansını azaltıyor mu?
    Bizimkisi derken p9 lite 2017 yi kastediyorsan bizimkinin işlemcisi Kirin 655 işlemci 955 değil. Oreo için belli olmaz gelebilirde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin3322 -- 16 Ocak 2018; 20:19:44 >
  • Xiaomi konusunda cihazların hemen hemen hepsinin garantisi var arkadaşlar, ama ithalatçı garantili cihazlar. Bildiğim kadarıyla şuanda KVK garantili olanlarda var. Tabi servislerden Huawei gibi bir hizmet beklememek lazım telefon bozulursa kullanıcı hatası değilse yapılır ama bir saate değilde 15-20 gün içerisinde alirsiniz (ithalatçı garantili için) KVK'yı bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afat00 -- 16 Ocak 2018; 21:7:54 >
  • Merhaba arkadaşlar. Cihazı yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum. 1200 liraya vatan bilgisayardan aldım. Cihazın içinde kılıf çıkıyor fakat sadece köşeleri ve arkayı koruyor. Yan taraflar boşta kalıyor. Gittim 15 liraya her tarafı koruyan silikon kılıf ve nano cam taktırdım. Bir temperli bir de nano vardı. Temperli hem kalın hem de kamerayı kapatıyordu. Bende nano taktırdım, hem daha ince hem de kamera kısmı açık.

Cihaz hakkında izlenimlerime gelecek olursak J7 Prime ve Huawei P9 Lite 2017 arasında çok git gel yaptım. iPhone 5S cihazımın açılmaması durumundan dolayı acilen bir cihaz almalıydım. Çok araştırdım, J7 Prime'yi aklıma koydum. Gidene kadar aklımda J7 Prime vardı. Turkcell, Turk Telekom, Vatan'da dolaştıktan sonra 3ünden de Huawei tavsiyesini alınca Huawei'nin siyah rengini satın aldım.

Cihaz hızlı, performanslı bir cihaz. Ekranı 5S'den sonra ilaç gibi geldi. Ben ekranı 1080P'de kullanmak yerine 720P'de kullanıyorum. Çünkü dizi ve filmleri bilgisayardan veya televizyondan izliyorum. Günlük kullanımda beni 6-7 saat götürüyor. Işık ortalama %30 da duruyor. Alıştım ben düşük ışığa yüksekte kullanamıyorum. Ama en yüksekte bir 4 saat götürür diye düşünüyorum. 5S 2-3 saat gitmiyordu.

Cihaz hakkında tek sıkıntım Hafıza. Arkadaşlar cihazımda yaklaşık 10 uygulama vardı. Sosyal medya olarak 4 tane uygulama var. Diğer uygulamaları silmeme rağmen halen hafıza uyarısı veriyor. 60 tane resmim var sadece. Videoların hepsini falan sildim. Hama halen uyarı veriyor. Bunun sebebini bir türlü çözemedim.

• hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    10 uygulama 60 resimle depolama bitmesi mümkün değil. Depolama temizleyiciyi çalıştırır mısınız bir, telefonda biriken çöp mu kalmış acaba?
  • yasin3322 Y kullanıcısına yanıt
    Pardon değiştiririm hemen :)

• Bütün sitelerde oreo geleceği yazıyor ancak ne olur bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: afat00

Güncelleme öncesinde hemen hemen aynı kullanım senaryosunda 6 buçuk saat ekran süresi görmüştüm birde benim merak ettiğim sizde nasıl benim telefonda da sıkıntı olabilir. Eğer bütün p9 lite 2017'ler için aynıysa yapilicak bir şey yok zaten

malesef ayni sorunu bende yasadim.pil suresi bariz azaldi.garantisi yuzunden baska rom yuklemekte istemiyorum.

• oreo görsel yenilik getirmiyor
    picture in picture gelecek
    o bizde var zaten
    galeriden bir video açın sağ üstteki kareye tıklayın
    ana ekrana gelecek
    performans konusu ise üreticiye kalmış bir şey zaten
    iyi de olabilir kötü de
    asıl dramatik fark android p ile gelebilir
    yanlış hatırlamıyorsam google android güncellemelerini
    ureticiden bağımsız verebilmek için yeni bir yapıya gitmek istiyor ios gibi boyle bir şey okumuştum
    android p de bunun adımları atılacak
    birde learning one çıkacak yapay zeka göreceğiz
    android p yi de zaten biz almayız donanım eksik kalır
    çünkü bütün bunlar için ek donanımlar gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 17 Ocak 2018; 0:35:3 >
  • Ayarlar/Pil/Ekran kilitlenince uygulamaları kapat

Bu menüden telefon beklemeye geçtiğinde açık olmasını istediğiniz uygulamalar hariç hepsini kapatın, pilin çok daha fazla gitmeye başladığını göreceksiniz.

Ben de 80 uygulama var, outlook hariç facebook watsapp vs. dahil ne varsa kapatıyorum, parlaklık manuel de ve %30 lar civarında, wifi, 4g karışık 10 saate yakın ekran sürem var.

Her şarjdan sonra teli yeniden başlatın ve arada sol tuş ile kullanmadığınız uygulamaları temizleyin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulusalonur kullanıcısına yanıt
    80 uygulamayı nasıl sigdirdiniz hafızaya ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Pip bizde yok. Çoğu uygulama desteklemiyor. En basit örnek WhatsApp

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleMonster

Pip bizde yok. Çoğu uygulama desteklemiyor. En basit örnek WhatsApp

haklısınız yanlış yazmışım video pip var sadece
    elbette oreodaki pip yok
    marketteki bir çok uygulama zaten pip olmayacak
    her uygulamanın pip olmasina da gerek yok zaten
    gorselerde pip müzikçalar haritalar felan gösterilmişti
    bizde sadece galerideki videolarda oluyor emui burada bize bir guzellik yapmis o kadar
    uygulamalarda zaten yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 17 Ocak 2018; 1:35:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

80 uygulamayı nasıl sigdirdiniz hafızaya ?

80 uygulama var, hafızada da daha 2,5 gb boş yer var.

• afat00 A kullanıcısına yanıt
    Şarjım bitti sayılır, değişen birşey yok. Çok fazla internette dolaşıp video seyrettim, aldığım ekran süresi yine ilk günkü gibi

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isbara alp -- 17 Ocak 2018; 15:10:22 >
  • Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları

• Maşallah 5 saat ekran süresi var %52 şarj var bu nasıl oluyor her şeyi kapatmama, güç tasarrufu, çözünürlüğü düşürmeme rağmen ekran süresi 4 buçuk saat aldım nedeni nedir

• Ben 7 saat görüyorum son sürüm yüklü.sizlerde bir problem var.

• quote:

Orijinalden alıntı: afat00

Maşallah 5 saat ekran süresi var %52 şarj var bu nasıl oluyor her şeyi kapatmama, güç tasarrufu, çözünürlüğü düşürmeme rağmen ekran süresi 4 buçuk saat aldım nedeni nedir

Ne yaptığına göre değişir. Ben 1 saat 40 dakika film izlemiştim şarj yüzde 19 lardaydi. Film bittiğinde yüzde 9 falan kaldı. Bazen internette dolaşırken o şarj 10 15 dakikada bitiyor

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.