Şimdi Ara

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.675
Cevap
45
Favori
333.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de GR5 2017 (Mate9 Lite/Honor 6X) kullanicisiyim. İşlemcilerimiz ayni Kirin 655. Bize birakin Oreo'yu daha Nougat gelmedi.(Yurtdisi varyantlarina coktan gelmesine ragmen)

Ama GR5 2017 sarj olarak cok cok onde p9 lite dan. Min. 7-8 saat ekran veriyor, evde wifi da 10 saati buluyor. Ustelik 200 u geckin uygulama yuklu iken.

Benim sorum su: Ekrani 1080p yerine 720p de nasil kullaniyorsunuz? Nougat ile gelen bir ozellik mi bu?

İlgili ayarlardan bir ekran goruntusu paylasbilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 17 Ocak 2018; 14:11:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dulcet kullanıcısına yanıt
    Ayarlarda pil kısmında düşük çözünürlük kullan diye bir ayar olması lazım. Oradan hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dulcet kullanıcısına yanıt
    Pil ayarlarını açtığınızda biraz altta yazıyor"low resolution bla bla" tabi Türkçesi 😂. O seçenek yoksa nougat la gelmiş olabilir bizim cihazlar nougatla çıktı zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    tlhdrtlk T kullanıcısına yanıt
    Anladim, tesekkurler. Bizde yok. Sanirim Nougat ile gelen bir ozellik olsa gerek. Pil konusunda ayara ihtiyac yok bu cihazda ama merak ettim sadece :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 17 Ocak 2018; 14:15:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dulcet

Ben de GR5 2017 (Mate9 Lite/Honor 6X) kullanicisiyim. İşlemcilerimiz ayni Kirin 655. Bize birakin Oreo'yu daha Nougat gelmedi.(Yurtdisi varyantlarina coktan gelmesine ragmen)

Ama GR5 2017 sarj olarak cok cok onde p9 lite dan. Min. 7-8 saat ekran veriyor, evde wifi da 10 saati buluyor. Ustelik 200 u geckin uygulama yuklu iken.

Benim sorum su: Ekrani 1080p yerine 720p de nasil kullaniyorsunuz? Nougat ile gelen bir ozellik mi bu?

İlgili ayarlardan bir ekran goruntusu paylasbilir misiniz?

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları

P9 lite 2017'de ekran sürem. Wifi, bt açık, ekran parlaklığı otomatik, 8 saat ekran sürem var. Ve daha yüzde 14 şarjımda var. Güç tasarrufu vs. açık değil.

Bu pil olayı zaten kullanmaya bağlı, aç modern combat 5 falan 4.5g bt nfc alayı açık olsun en sonda full parlaklık yap 4-5 saat zor alırsın. Biz düzenli temizliyoruz denetliyoruz optimize et diyoruz olayı bu aslında. Öyle telefona antin kuntin arayüzler, antin kuntin arkada çalışıp pili sömüren uygulamaları kısıtlıyoruz veya yüklemiyoruz.

Çözünürlüğe gelirsek, Ayarlar>pil> Altta Düşük çözünürlüklü güç tasarrufu açma kapama ayarı var o kadar. Onu açarsan mesela pil daha iyi gidiyor ancak 1080p ile 720p falan düşürüyorsa biraz anlaması zor. Sizde ki telefonda varsa öyle birşey 5.5 inç yanılmıyorsam gr5 onda anlaşılır 720p falan. Bizde 5.2 inç pek böyle anlaşılmıyor.

• Hocam sende de baya iyimis ekran suresi. :-) Cumlelerine katiliyorum kullanim senaryolarinin degisikligi hakkinda. Ama yine de ayni senaryolarda ortalama surelerde degisiklik olabiliyor. LG tarafinda cok yasadim. Hersey yazilim optimizasyonuyla ilgili.

LG den Huawei ye gectigim ve bu yazilim kalitesi ile tanistigim icin cok memnunum 10 aydir. :-)

Bircok ozellik gibi ram optimizasyonu, tasarruf seceneklerinin ayrintili bicimde entegre gelmesi, arayuzun navbar ve bildirim cubuguna kadar rootsuz degismesi vs. harika birsey.

Normal kullanimda pek oyun da oynamayan biri oldugumdan iki gun cikiyor ve cok memnunum. Parlaklik otoda oluyor genelde.

200 den fazla uygulama var ama guvenlige onem verdigimden guvenlik uygulamalarina da kapanmamasi icin izin verdim arka planda acik yani bazilari surekli. Güc tasarruf kullanmiyorum ben de hic.

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları

Android tarafinda telefon kapaliyken alarmi kullanabileceginiz baska telefon markasi bilmiyorum varsa da yine Çin markalarinda vardir. Bir dahaki telefonum yine Huawei ya da Xiaomi olur sanirim :-)

Bu arada tekrar baktim cozunurluk ayari yok bizde. Nougat olunca gelir sanirim. Bir de oyle denemek isterdim ekran suresini. Huawei yurtidisi cihazlara (Honor 6X - ayni cihaz) aylar once Nougat verdi fakat TR ye vermedi henuz. Teknik destege gecenin 3 unde yazmistim bes dk da yanit almistim 3 ay once :-)) Gelecek fakat denemeler yapiliyor vs. gibi demislerdi... Hatta Oreo alacagi konusuluyor yurtidisi kaynaklarda. Bu modelin adini Mate9 lite koymaliydi bazi ulkelerdeki gibi. O konuda yanlis yapti Huawei Turkiyede. GR5 2017 nedir... İnsanimiz sevmez boyle isimleri :-)

Mediamarkt'tan 1700 TL ye TR garantili almistim bunu o zaman P9 Lite 1300 ya da 1400 TL idi.

Satisi cok olmadigindan dolayi salliyor olabilirler TR de guncellemeleri. Bir telefon 3 farkli isimde piyasaya surulur mu yahu? (GR5 2017 = Honor 6X = Mate9 Lite)

Hadi surdun niye aylar oynuyor guncelleme tarihlerinde ulkeler arasinda?

Yurtdisinda ozellikle Guney Asyada, Almanya ve ABD de en cok satan telefonlardan biri olan bu telefonun bu forumda sizinki gibi ana konusu bile yok dusunun... :-) Ben tamamen isimlendirme politikasina bagliyorum bunu.

https://forum.donanimhaber.com/huawei-gr5-2017-incelemesi--124831280

Biraz kizginim Huawei'ye bu konuda uzun yazmisim o yuzden kusura bakmayin :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 17 Ocak 2018; 17:37:22 >

• Bugün Huawei cihazını sattım, dün gece mi a1'e düzeltilmiş ocak ayı güvenlik yamasıyla oreo güncellemesi geldi. Oreo tasarımı çok iyi olmuş. Mi A1'in pil ömrü galiba Huawei'den daha iyi gibi gece 01:00 gibi şarjdan aldım. 18 saattir açık 4 saat ekran süresi ile %64'te şarj

Huawei P9 Lite'ı satarken iyi zarar ettim ama ikinci eli ölü fiyatına gidiyor haberiniz olsun. Güzel cihaz ama maalesef böyle bir sorunu var. Muhtemelen Xiaomi'nin ikinci eli de öyledir, gerçi ben başına bir iş gelmezse (inşallah) 2-3 sene kullanmayı düşünüyorum. Saf Android kadar harika bir şey yok bence :)

Hepinize iyi forumlar, bol şanslar arkadaşlar ben bu son mesajımla forumdan çıkıyorum. Kendinize iyi bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryov

Bugün Huawei cihazını sattım, dün gece mi a1'e düzeltilmiş ocak ayı güvenlik yamasıyla oreo güncellemesi geldi. Oreo tasarımı çok iyi olmuş. Mi A1'in pil ömrü galiba Huawei'den daha iyi gibi gece 01:00 gibi şarjdan aldım. 18 saattir açık 4 saat ekran süresi ile %64'te şarj

Huawei P9 Lite'ı satarken iyi zarar ettim ama ikinci eli ölü fiyatına gidiyor haberiniz olsun. Güzel cihaz ama maalesef böyle bir sorunu var. Muhtemelen Xiaomi'nin ikinci eli de öyledir, gerçi ben başına bir iş gelmezse (inşallah) 2-3 sene kullanmayı düşünüyorum. Saf Android kadar harika bir şey yok bence :)

Hepinize iyi forumlar, bol şanslar arkadaşlar ben bu son mesajımla forumdan çıkıyorum. Kendinize iyi bakın

Cihazı kaç liraya sattınz

• Jamiryov kullanıcısına yanıt
    Hocam İki cihazı kamera olarak karşılaştırdığında hangisinin kamera daha önde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • huseyinkarabal kullanıcısına yanıt
    750

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Hocam İki cihazı kamera olarak karşılaştırdığında hangisinin kamera daha önde?

Xiaomi'nin kamerası daha iyi çekiyor kesinlikle hatta iPhone 7 ile karşılaştırma videoları var YouTube'da bakabilirsiniz. Portre modu gayet iyi. Pixel 2'deki Google Camera port edilmiş, kendi kamerasından daha iyi sonuçlar veriyor. Burada incelemesi var ;https://youtu.be/_LClIl7Gh90

iPhone 7 Plus ile karşılaştırma :https://youtu.be/tFUWgut-eYI

Bir diğer iPhone 7 Plus karşılaştırma :https://youtu.be/P0jvOXfJWW0

Ön kamera 5 MP olmasına rağmen Huawei'nin 8MP'si kadar iyi çekiyor. Ayrıca akıllı kamera özelliği ile nesne tanıma özelliği mevcut

Tek handikapı f değeri 2.2 olduğu için düşük ışık performansı çok iyi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jamiryov -- 17 Ocak 2018; 19:48:56 >

• Peki mı a1 i kaça aldınız

• cihazı gerçekten çok severek kullanıyorum fakat çok ciddi bir eksiği var bence dayanıklıklıdır değildir bilmiyorum.Ama ekran acayip çiziliyor zirhla falan kullanmak lazım.Ekran koruyucu kullanmayi sevmedigimden normal kullanıyorum ve gerçekten cok ozenli kullanıyorum.Ama cihaz yinede resmen durup duruken kılcal çizik oluşuyor resmen.

• tlhdrtlk T kullanıcısına yanıt
    1.135

• yeniamele Y kullanıcısına yanıt
    Cebimim fermuarina mı bir yere değmiş yarılmış gibi çizildi şimdi konunun arka sayfalarından bir ürün buldum da daha önce ne internetten ne de yurtdışından alışveriş veriş yapmadım bilemiyorum

https://m.aliexpress.com/s/item/32797020640.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32797020640&productSubject=Nillkin-2pcs-huawei-p8-lite-2017-back-protect-film-high-clear-screen-protector-For-Huawei-P8&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber#autostay

• Şimdi AliExpress tek reklam çıkıyor yeni üye 4 dolar hediye çeki şimdi bu ürün bedava mı oluyor lol

• quote:

1.135

aynı segment cihazlar ancak a1 p9 liteden daha iyi

gpu bir tık yukarda ve geniş hafiza sd625 de pilde 1 saate yakın daha iyi

hayırlı olsun güle güle kullanın

değiştirmişken mi6 ya baksaydınız değiştirdiniğize deyseydi

• Telefonu pc'ye bağlayıp hisuite ile kaldırılamayan google uygulamalarını kaldırabiliyoruz

• Jamiryov kullanıcısına yanıt
    Saf Android tam olarak ne oluyor, bu telefondan arayüz olarak ne gibi farkı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: recep

quote:

1.135

aynı segment cihazlar ancak a1 p9 liteden daha iyi

gpu bir tık yukarda ve geniş hafiza sd625 de pilde 1 saate yakın daha iyi

hayırlı olsun güle güle kullanın

değiştirmişken mi6 ya baksaydınız değiştirdiniğize deyseydi

Teşekkür ederim :) saf android için bunu özellikle tercih ettim

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.