Şimdi Ara

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.674
Cevap
45
Favori
333.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk değişim ücretsiz derken ilk 1ay ücretsiz ekran değişiminden bahsediyorsunuz değil mi?Bu telefonda gorilla glass kullanılmamış belki aradaki fark budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin3322 -- 13 Ocak 2018; 1:39:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin3322

İlk değişim ücretsiz derken ilk 1ay ücretsiz ekran değişiminden bahsediyorsunuz değil mi?Bu telefonda gorilla glass kullanılmamış belki aradaki fark budur.

evet hocam ilk 1 ay.

o hakkı kullandım ben, kendim servise gittim 1 saat içinde ücretsiz değiştirip verdiler, açıkçası servis konusunda izlenimim iyi ama tekrar söylüyorum ekran çok kalitesiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: historical2012

quote:

İlk değişim ücretsiz derken ilk 1ay ücretsiz ekran değişiminden bahsediyorsunuz değil mi?Bu telefonda gorilla glass kullanılmamış belki aradaki fark budur.

evet hocam ilk 1 ay.

o hakkı kullandım ben, kendim servise gittim 1 saat içinde ücretsiz değiştirip verdiler, açıkçası servis konusunda izlenimim iyi ama tekrar söylüyorum ekran çok kalitesiz.

Eşimin iPhone 6'sı yere her düştüğünde ekranı kırıldı = iPhone ekranları kalitesiz..

Benim iPhone'um defalarca yere düştü hiç ekranı kırılmadı = iPhone ekranları kaya gibi sağlam..

Üstte yazdıklarım tamamen doğru fakat önermeler kullanıcı deneyimine bağlı. Cihazın ekranı bana göre kalitesiz değil, çünkü hiç kırılmadı..

Yorumlarınız subjektif "bana göre" diye belirtmeniz doğru olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryov

quote:

quote:

evet hocam ilk 1 ay.

Eşimin iPhone 6'sı yere her düştüğünde ekranı kırıldı = iPhone ekranları kalitesiz..

Benim iPhone'um defalarca yere düştü hiç ekranı kırılmadı = iPhone ekranları kaya gibi sağlam..

Üstte yazdıklarım tamamen doğru fakat önermeler kullanıcı deneyimine bağlı. Cihazın ekranı bana göre kalitesiz değil, çünkü hiç kırılmadı..

evet bana göre kalitesiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

yeni güncelleme geldi, fakat güncelleme geldikçe telefonda ağırlaşma olduğunu düşünen bir tek ben miyim? ilk halindeki akıcılık yok sanki?

Bizde de sorun yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryov

quote:

quote:

evet hocam ilk 1 ay.

evet bana göre kalitesiz.

kalite sizce nedir.

nerden vardınız kalitesiz olduğu sonucuna

işim kalite güvence

olayı biraz açalim mı

kalite fiyat fonksiyon zaman bileşenlerinden oluşmakta

genel kabul böyle

simdi inceleyelim

fiyat : rakiplerinden epey ucuz hatta yedek fiyatı bile ucuz

fonksiyon : ekran görüntü ozellik olarak

oldukça yuksek gerek çözünürlük gerek ppi değeri

orta seviyeye yakışır eksiği yok gündüz okunabilirlik

iyi

zaman : burada uzun ömürlü olup olmadığına bakacağız

ekran kaplama olarak dayanıksız çabuk ciziliyor

e hadi ekran koruyucu çözümü var diyelim

iddianiz düşünce cabuk kırıldığı yönünde

eger tum kullanıcılar hemfikir ise eksi hanesine yazabiliriz

sonuç: sizce nedir

unutmayalım Ferrari çok pahalı cok özellikli ama cok kaliteli değil ayni firmanin puntosu yukarıdaki incelemeye gore ferrariden daha kaliteli.

ihtiyacimiz olmayan ozeliklere para vermeyelim

biz bunu beceremiyoruz

avrupada mp3 çalan buzdolabı satamazsınız

ama bizde satabilirsiniz.

ekmek köfte çokoprens eğrisi

teknoloji severler buna fiyat performans diyor.

elbette her şeyin dah iyisi vardır

son söz : iki kelime yazıp mok atmak iyi değildir

• Mesajlarımı okursanız sadece telefonun ekranı ve servisi hakkında yorum yazdığımı göreceksiniz.
    Servisinin iyi olduğunu belirttim,ama ekran konusunda kendi deneyimimden yola çıkarak kalitesiz olduğunu belirttim.
    Bu başlığa yazmamdaki amaç telefon kullanıcılarının bu ekrana çok fazla güvenmemesi ve dikkatli kullanmalrı konusunda uyarmak
    Ek olarak şikayetvarda biraz bakarsanız birçok benim gibi şikayet yazan olduğunu görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historical2012 -- 13 Ocak 2018; 20:37:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mesajlarımı okursanız sadece telefonun ekranı ve servisi hakkında yorum yazdığımı göreceksiniz.
    Servisinin iyi olduğunu belirttim,ama ekran konusunda kendi deneyimimden yola çıkarak kalitesiz olduğunu belirttim.
    Bu başlığa yazmamdaki amaç telefon kullanıcılarının bu ekrana çok fazla güvenmemesi ve dikkatli kullanmalrı konusunda uyarmak
    Ek olarak şikayetvarda biraz bakarsanız birçok benim gibi şikayet yazan olduğunu görebilirsiniz.

kalitesiz yeaaa tmm mı

iyi kalitesiz kardeşim

ayni fiyata 720p 240ppi ekran veriyorlar

onlarda da gorilla glas yok

huawei demiş ki kaplama seviyesi gorilla glas 2 ile 3 arası

dayaniksz deyin tamam da kalite deyince olay başka

bunu izah etmeye çalıştım

daha iyisini alin ne diyeyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: recep

quote:

Mesajlarımı okursanız sadece telefonun ekranı ve servisi hakkında yorum yazdığımı göreceksiniz.

kalitesiz yeaaa tmm mı

iyi kalitesiz kardeşim

"huawei demiş ki kaplama seviyesi gorilla glas 2 ile 3 arası"

Nerde söylemiş gösterebilirmisin?

Aynı fiyatta bir örnek veriyorum,kontrol et bakalım gorilla glass varmıymış,ppi,çözünürlük neymiş.
    Öyle bir söylüyorsun ki sanki bedava almışız,fiyatındaki en yüksek özellikleri sunmuş bize.
    Yok öyle birşey.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/asus-zenfone-3-laser.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historical2012 -- 13 Ocak 2018; 21:09:56 >

• recep R kullanıcısına yanıt
    Bir şeye canınız sıkldı da arkadaşa patlıyorsunuz herhalde? Gayet hakkı olarak da ekranın hemen krıldığını ve kalitesiz olduğunu söylemiş, bu telefondan taş gibi sağlam çıkmasını falan bekliyordum dememiş ama belki alacak kişi sağlam bir ekran isteyecek? Üstüne gidiyorsunuz, size hala kibar cevap veriyor, yine üstüne gidiyorsunuz, biraz da düşünerek yazın lütfen..
  • historical2012 H kullanıcısına yanıt
    bekle şimdi onu alsaydın diyecekler :)
  • Huawei tek favorim

• quote:

Orijinalden alıntı: tlhdrtlk

bekle şimdi onu alsaydın diyecekler :)

yazarken aklıma gelmedi değil:D

• historical2012 H kullanıcısına yanıt
    ben xa ultra falan düşünmüştüm 100-150 tl fark vardı (başka bir yerden alacaktım da :)) Kamerası falan da daha iyiydi ama şimdi zamanın geresinde kalamayayım parmak izi okuyucum olsun dedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: recep

quote:

kalitesiz yeaaa tmm mı

iyi kalitesiz kardeşim

"huawei demiş ki kaplama seviyesi gorilla glas 2 ile 3 arası"

Nerde söylemiş gösterebilirmisin?

Aynı fiyatta bir örnek veriyorum,kontrol et bakalım gorilla glass varmıymış,ppi,çözünürlük neymiş.
    Öyle bir söylüyorsun ki sanki bedava almışız,fiyatındaki en yüksek özellikleri sunmuş bize.
    Yok öyle birşey.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/asus-zenfone-3-laser.html

yav konu uzadı gitti hay cevap vermez olaydım

linkteki asus sd430 işlemcili 28nm

bu cihaz sd625 muadili 16nm

asusun düşünce kırılmadığını mı idia edeceksiniz

iki cihaz aynı derseniz komik olur biri elma biri armut

huawei ekran kaplaması hakkında baş sayfalarda bir kullanıcı bizzat firmaya sormuş buraya yazmıştı

arka sayfalarda bir yerde mutlaka vardır

bu saaten sonra 16-14 nm üstünde işlemcili cihaz alınmaması düşüncesindeyim
    epeyden 16-14 nm işlemcili cihazları karşılaştırmaya başlayın sonra sonucu buraya yazın

son söz siz yine bildiğinizden şaşmayın atışma olmasın
    benim yazdıklarımı kaale almayın konu uzamasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 13 Ocak 2018; 21:49:12 >

• Snapchat bir tek bende mi aşırı kasıyor

• Bu ekrani hemen kirildi kalitesiz muhabbeti gereksiz, bir ekranin kalitesizligi kirilmasiyla belli olmaz, dustugu yukseklik ve carpma noktasiyla alakalidir. Darbeyi emebilen yerden carparsiniz sittin sene kirilmaz ama darbeyi emeyecegi bir yerden azicik carparsiniz kırılır. Sonucta ekrani kırılmayan telefon uretilmedi daha o yuzden kirmamaya ozen gostericeksiniz.

Benim eski huawei telefonu çok kez yere düşürdüm ama kirilmadi, en son dikine ekranin kosesinden dustu asagiya kadar catladi. Yani her düştüğünde kirilinca kalitesiz olmuyor.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Yani çok saçma bir muhabbet. Benim arkadaşım adam 10 cm kaldırımdan ayağı kaydı ve bileği kırıldı. Şimdi bu adama ben '' hacı senin kemikler dandikmiş bileğin kırılmış bak ben hergün çıkıyorum iniyorum kırılmadı. '' diyemem ki, saçmalık öyle değil mi ? öyle bir anına gelir ki kayar ters düşersin kalçan bile kırılır.

Kırılır hertürlü kırılır. Evde halıya düşür 20 cm mesafeden gene kırılır. Öyle s7 ler s8 ler işte mate 9 lar şunlar bunları pert eden çok gördüm. Kendim de tamir ediyorum zaten. Boyna z serileri arka kapak patlamış cam pert. Soruyorum abi nasıl kırdın ? masadan düştü yok parkeye düştü şöyle böyle diyor. Ama işte düşmenin de bir açısı aletin veya malzemenin bir zayıf noktası var tıpkı bizim gibi öyle değil mi ? ben gelsem şimdi elimde 15 mm lik 30 cm lik inşaat demirini burada beline 10 kişinin soksam ne olur ? 8'i garanti kırılır. Felç kalan olur mesela ama kimisi de felç kalmaz. Yani değişkeni çok aynı ekran muhabbeti gibi çok.

Şimdi birkaç tane video atıyorum. Merak eden izlesin.

4. dk 50. saniyeden itibaren izleyin. tornavida ile girişiyor sıkıntı var mı ? yok.

Keza burada da bakın. Telefon P9 lite 2017 Ekin Kollamayı bilmeyen varsa kendisi Teknolojiye Atarlanan adam olarak Webteknodan tanıyordur, bir ara baya taşla telefon ezip ezip çiğ köfte işte bilmemneler yapıp yapıp duruyordu.

Video yukarda 40. saniyeden itibaren izleyin. Saatiyle koydu yok. Gitti kaldırımın o demir zımbırtısına abanıp vurdu yok. Ama nasıl kırdı sonunda ? aldı taşı vurdu kırdı. 50 kere vurdular demire bilmemneye kırılmadı taşla ekranı gitti.

E şimdi ne diyelim ? '' ABİ EKRANI ÇOK DANDİK YAAAA BAKSANA TAŞI BİR KOYDU EKRAN KIRILDI '' mı ? o yüzden bu muhabbetin uzatılması bile saçmalık ve gereksiz.

• Arkadaşlar Huawei markasına karşı nedenini bilmediğim bir önyargım vardı. 6 aydır P9 Lite 2017 kullanıyorum ve 16 GB yetersizliği haricinde kendi adıma inanılmaz memnunum. Cihaz gerçekten çok stabil çalışıyor.

Huawei' nin kendi servis uygulaması olan HiCare uygulamasında dolaşırken bir şey dikkatimi çekti ve paylaşmak istedim. Belki bilginiz vardır bilmiyorum.

HiCare uygulamasında İmei numarasıyla garanti sorgusu yaptığımda ekran kırılmasına karşı garanti olduğu yazıyor.

Sizce doğru mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şem-i Ruhsar -- 14 Ocak 2018; 0:44:39 >

• Bu arada son iki sayfaya göz atınca yapılan "kalitesiz" vurgusu dikkatimi çekti. Konuya dahil olmak istemezdim ama normalde hiç telefon düşürmeyen ben bu cihazı otobüste oturacağım vakit, cebimden çıkarırken düşürdüm. Hem de öyle bir düştü ki; yüz üstü düşüp 2-3 takla attı. :D

Yerden alırken ekran kesin paramparça olmuştur diye düşünüyordum ama bir çizik bile yok cihazda. Kendi kutusundan çıkan plastik arka kapak ve silikon ekran koruyucu ile kullanıyorum.

Bence düşürme şekli, mesafesi çok önemli.

Ben şanslıydım.

Bir de üzerine büyük sorun yaşadığım Zen 3 Laser örnek gösterilince dayanamadım yazayım dedim.

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.