Şimdi Ara

HUAWEI P30/P30 PRO/P30 LİTE ANA KONU & Kullanıcılar Kulübü (405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.467
Cevap
106
Favori
652.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendede aynı hocam toz alıyor ben 2 günde bir temizlerim kılıfı TV ekran temizleyici ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evanescence1907 E kullanıcısına yanıt
    Şu tarz bir hava pompası ile cihazın tüm boşlukların tozdan arındırabilirsiniz. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Bu zımbırtı da 2011 yılından beridir bende 😊

HUAWEI P30/P30 PRO/P30 LİTE ANA KONU & Kullanıcılar Kulübü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Şu tarz bir hava pompası ile cihazın tüm boşlukların tozdan arındırabilirsiniz. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Bu zımbırtı da 2011 yılından beridir bende 😊

Ben arkadasın sorusunu yanlıs anlamısım o yüzden silmiştim iyi ki görmüşsünüz hocam :) cidden toz olayı kafamı kurcalıyordu. Bu dediğiniz şeyi nereden bulurum ayrıca bu ne ola ki :)

Dslr fotoğraf makinem için almıştım 2011 yılında. Makinemi temizlemek için bana yıllarca hizmet etti. Artık telefonuma hizmet ediyor. 😊

Fotoğraf makinesi temizleme pompası diye geçer. Dslr temizleme pompası, Dslr temizlik kiti vs gibi isimler ile arayıp bulabilirsiniz.

• onur5545 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cok tesekkür ederim ne zaman bir sorunum olsa benim ve baskalarının yardımcı oluyorsunuz :) Googledan arattırayım bulamazsam dönüş yaparım yalnız bir diğer sorum şu bu alet nasıl kullanılır. Ahize bölgesi için özellikle. Şarj yeri falan tahmin edilebilir de ahize minimal delik olduğu için :)

Estağfurullah, burası bir forum. Herkes, herkese bilgisi dahilinde yardım etmeli. 😊

Kullanımı tam da tahmin ettiğiniz gibi. Tek ince nokta bu zımbırtının arkasında bir delik var. O deliği, kullanım esnasında baş parmağınız ile kapatıp o şekilde kullanırsanız verdiği basınç çok daha yüksek seviyelere çıkıyor. Ahizeye de yakın mesafeden sık sık olacak şekilde sürekli hava vurursanız zaten toz tutmaz.

Tekrar tesekkür ederim iyi forumlar :)

• porsche911gt2 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Aynen sizin gibi düşünüyorum.pili nasıl gidiyor hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Pil konusunda gayet iyi. 1 günü rahatlıkla çıkarıyor. Dün rekorumu kırdım %40 şarjım varken ekran sürem 5 saat idi bi daha olur mu bilmem . Benim de çekincem pil konusunda idi ama hem şarj olma süresi hızlı hem batarya performansı iyi.

Benim geldiğim Telefon Asus zenfone live olduğu için açıkçası beni memnun etmeyecek telefon zaten olmazdı ama bi kaç artı ve eksi yazayım kendimce.

Telefon ilk gün hariç ısınmadı hiç neredeyse yani cidden ısınmıyor. Performans modunu açarsanız biraz arkası ısınıyor ama ekranda pek ısınma görmedim. Belki aşırı güneş altında performans modu kullanıp oyun oynarsanız ısınır ki bu da ekstrem bi durum.
    Pek oyun oynamam ama cihaz performansı benim için yeterli. tarayıcı whatsapp ve bi kaç uygulama kullanıyorum gayet akıcı. Fakat uygulamalarda olan bu akıcılık arayüzde yok onu anlamadım. Bazı geçişlerde çok hafif gecikmeler hissediyorum mesela ayarlara yada rehbere girerken belki ama can sıkıcı şekilde değil.

Kamera benim için çok önemli olmasa da almışken 48mp alayım dedim ve kamerayı beğendim. Ah bi de o çıkıntılı olmasa keşke. Yapay zeka ve gece modu iyi iş çıkarıyor ama portresini beğenmedim.

Telefonun hoparlörü güçlü aslında ama youtube sesi az çıkıyor anlamadım. Ekran deneyimini oldukça beğendim hem çözünürlük hem renk paleti gayet iyi bence göz de yormuyor siyahları da amoled kadar olmasa da okudukça başarılı. Işık sızması falan yok gece izlerken. Ama güneş altında maksimum parlaklığı daha iyi olabilirdi. Kullanılıyor ama keşke biraz daha parlak olsaydı işte. Bi de gece hareket halinde ani ışık değişimlerine çok hızlı tepki veriyor ekran parlaklığı hemen artıp hemen azalıyor. Biraz daha yumuşak geçişler daha iyi olurdu.

Ahize kalitesini beğendim sesi yüksek ve net çıkıyor ama dışarıya biraz fazla ses veriyor gibi. Yanınızda biri varken kısmak isteyebilirsiniz

Saçma şekilde eski dandik Asus um arayüzde daha fazla özelleştirme sunuyordu p30 lite sanki stok Androide daha yakın ve biraz yavan gibi.

Yüz tanıması düşük ışıkta bile başarılı. Parmak izi okuyucu da öyle ama keşke arkada değil de yanda olsaydı parmak izi okuyucu. Bir adet bildirim ledi de var ahizenin içine gizlenmiş ama ışık gücü zayıf. Ve Asustan buna geçişte en çok aradığım özelliği çift dokunarak ekran açma ve kilitleme maalesef bunda yok.

Ekran dokunmatiği oldukça hassas hatta sanki dokunmadan bile fazla yaklaştırınca algılıyor gibi hissettim bi kaç kere.

Ön kamerası arkaya göre zayıf ve gördüğüm kadarıyla ön kamerası sabit odaklı. O yüzden çok yakın bi selfie çekmek ister yada kamerayı ayna olarak kullanıp yüzünüzü incelemek isterseniz olumsuz bi deneyim olacaktır. Ha bi de devre dışı bıraktığım uygulamalar bi gün sonra uygulama listesinde yine görünüyor onu da çözemedim.

Mobilden yazdım hatalarım eksiklerim olmuş olabilir. Sorunuz varsa yazın başka hocam

Ekleme: Android 10 gelmesine rağmen henüz geçmedim 9 kullanıyorum yorumlarda kamera ve pil performansı daha iyi dedikleri için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911gt2 -- 17 Eylül 2020; 6:56:52 >

Harika olmus her şeyi yazmissiniz mediamarktten şimdi sipariş verdim 64 gb versiyonunu.cihaz muhtemelen android 9 ile gelecek android 10 a geçmeyeyim mi?pil çok fark ediyor mu

Amazona baktınız mı. Bence medimarkt iptal edin amazonda 48mp 128gb hafızalı olanın siparişini verin ben amazondan aldım. Ben hiç 10 ile kullanmadım 9 da tutuyorum genel yorumlar 10 un biraz daha çok pil harcadığı yok yönünde ama kendim denemedim.

ekleme:bunu aldım benhttps://www.amazon.com.tr/dp/B07QF7HQR2?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911gt2 -- 17 Eylül 2020; 11:16:45 >
    Amazona baktım ama bonus kampanyası ve kodla birlikte 2400 tl geldiği için mediamarkt tercih ettim

O zaman hayırlı olsun şimdiden

• Arkadaşlar merhaba.

P30 için ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz?

4 ay önce aldığım ekran koruyucuyu yanlışlıkla alkol ile temizleyerek, üzerindeki olefobik kaplamayı bozdum. Artık ekran mat duruyor ve sürekli kirli 😅

• quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Arkadaşlar merhaba.

P30 için ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz?

4 ay önce aldığım ekran koruyucuyu yanlışlıkla alkol ile temizleyerek, üzerindeki olefobik kaplamayı bozdum. Artık ekran mat duruyor ve sürekli kirli 😅
    bulabilirsen Baseus un 0,15 mm lik ekran oruyucusu var. yıllardır farklı ürünler kullandım bu kadar güel bir urun görmedim. ekranda olduğu farkedilmiyor ve koruması cok iyi. daha iyisi yok.
    https://www.cepsesuar.com/huawei/huawei-p30/huawei-p30-baseus-0-15mm-kalinliginda-tam-kaplayan-ekran-koruyucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemyK -- 18 Eylül 2020; 9:2:55 >

• CemyK kullanıcısına yanıt
    Hiç bir yerde de yok 😅 Ama 0.3 mm olanından var.

0,3 olan da iyidir ama doğal olarak diğerine göre kalın gibi. tabi birçoğundan iyidir. ben 0,15 kullandığım için 0,30 hakkında net birşey söyleyemicem :)
  • merhaba arkadaşlar. Batarya konusunda bir yazı okudum telefonu %20'i altına düşürmeden şarj edin ve %100 olmasını beklemeden %80 de şarjdan çekin diye kafam karıştı açıkcası. %100 şarj etmek iyi değil mi siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz teşekkürler...

• CemyK kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz koruyucu da ekranın bir kısmını siyah şerit minimal kapatıyor mu? Spigen var kaliteli ama siyah şerit yandan kapatıyor. Sağlam ve kapatmayan bulamadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evanescence1907 -- 18 Eylül 2020; 20:29:27 >
  • 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.