Şimdi Ara

HUAWEİ NOVA 5T KULLANANLAR KULÜBÜ (ANA KONU) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
15
Favori
45.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefonun fiyatı sunduğu özelliklere göre Eşsiz durumda :) ısınma sorunu felan diyenler olacaktır ama aldırmayın öyle bir sorun yok her açıdan çok güzel bir cihaz alırsanız dediğime gelirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parsbey P kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :) iyi günlerde kullanın bende a51 siparişi vermiştim aynı gün nova 5t gelince siparişi iptal edip aynı fiyata bu cihazı aldım

• linkoln2732 L kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız? A51 2600 lira bunu nasıl aynı fiyata aldınız?
  • Bu cihaz siyah mor istemiştim ama olsun 2500 TL ödedim sıfır dı elden aldım

Hocam nereden aldınız acaba 2500 çok iyi fiyat
  • Arkadaşlar bu telefon ilgimi çekiyor, kullanıcıları olarak başka yerde cevabını bulamadığım bir iki soruma cevap verirseniz sevinirim.
    telefonun ahize sesi nasıl?
    Kızılötesi yok galiba
    Video kayıt kalitesi nasıl? Videoda zoom yapabiliyor mu? Çok kalite kaybı olmadan.
    Fotoğraf kalitesi nasıl? Samsung note FE ya da s7 edge ile kıyaslandığında

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_mrh

Arkadaşlar bu telefon ilgimi çekiyor, kullanıcıları olarak başka yerde cevabını bulamadığım bir iki soruma cevap verirseniz sevinirim.
    telefonun ahize sesi nasıl?
    Kızılötesi yok galiba
    Video kayıt kalitesi nasıl? Videoda zoom yapabiliyor mu? Çok kalite kaybı olmadan.
    Fotoğraf kalitesi nasıl? Samsung note FE ya da s7 edge ile kıyaslandığında
    Ahize sesi gayet iyi.
    Video kalitesi çoğu Huawei cihazında olduğu gibi fotoğraf kalitesi kadar iyi değil. Telefoto kamerası olmadığı için zoom yapınca kalite kaybı oluyor. Gece fotoğraf kalitesi Samsung Galaxy s8 den bariz daha iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bu telefonla A71 ve Reno2Z arasındayım.

Aradığım kriterler Pil ve Kamera performansı.

--> A71 pil boyutu yüksek daha iyi dayanıyor sanırım. Kamerası 5T den bir tık kötü galiba. Ama en önemlisi amoled ekranlar darbelere karşı dayanıksız diyorlar bilginiz varmı.

Yorum yaparsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mıhçı

Merhaba arkadaşlar bu telefonla A71 ve Reno2Z arasındayım.

Aradığım kriterler Pil ve Kamera performansı.

--> A71 pil boyutu yüksek daha iyi dayanıyor sanırım. Kamerası 5T den bir tık kötü galiba. Ama en önemlisi amoled ekranlar darbelere karşı dayanıksız diyorlar bilginiz varmı.

Yorum yaparsanız sevinirim.
    Bende A71 ile nova5t arasında kalmıştım. Kıyaslama videolarını izledim sonra da tekno mağazaya gidip iki telefonu da elime alıp inceledim.

Nova5t nin A71 e göre artıları şunlar. Öncelikle kasa. Nova 5t metal kasa ve cam arka kapak. A71 plastik arka kapak. Bu yüzden nova5t daha bir elit görüntüye sahip.

Kamera. Evet nova5t kamera performansı olarak daha iyi A71 den. Bu konudaki videoları izleyebilirsiniz. A71 in fiyatına göre kamera performansı kötü.

Performans konusu nova5t bu konuda amiral gemisi performansı veriyor. A71 işlemci ve grafik kartı olarak ta bu konuda geride.

A71 in tek Artı yönü ekran olabilir amoled ekran sevenler için. Ama nova5t ıps ekran olmasına rağmen kontrast değeri gayet yüksek ve parlak güneş altında da ekran rahatça görünüyor.

Pil kısmına gelirsek nova5t 3750 mh lik pile sahip. Güç tüketimi eğer yoğun oyun oynamıyorsanız bir günü rahat çıkarıyor. Aynı zamanda çok çabuk şarj oluyor. 0 dan %50ye 25dakikada şarj oluyor.

Bundan önceki telefonum Huawei p10 lite idi 3 yıldır kullanıyordum hala pil ömrü çok iyi. Onu kızıma verdim. Huawei pil ömrü konusunda çok iyi.

Ekran sağlamlığını sormuşsunuz. Gorilla glass 3 ile gayet sağlam ekranı var ve IPS ekranlar amoled ekranlardan daha uzun ömürlü. Ayrıca kutu içinden ekran koruyucusu yapıştırılmış vaziyette çıkıyor.
    Karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parsbey -- 15 Nisan 2020; 18:9:10 >

• Mıhçı M kullanıcısına yanıt
    A71 zaten kasa olarak plastik yapıda olduğu için kafadan kaybediyor işlemci kamera kasa yapısı her türlü nova5t önde arada fark var yani ama ekran olarak çok küçük bir ara ile A71 derim parmak izi ekranda A71 de nova5t de yan taraf fakat sadise sürüyor nova5t nin açması A71 için vasat yani karar sizin nova5t açık ara daha iyi Android 10 güncellemesini 2 hafta felan oldu alalı

• Parsbey P kullanıcısına yanıt
    linkoln2732 L kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler arkadaslar

• Telefonu bugün ben de aldım ve telefon emui 10.1 güncellemesini de aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byskandal

Telefonu bugün ben de aldım ve telefon emui 10.1 güncellemesini de aldı.
    İyi günlerde kullanın tam fiyat performans canavarı valla bana daha 10.1 gelmedi :)

• Bu telefonu kullananlar kaç saat ekran süresi alıyor yazabilir misiniz acaba? Telefonu ilk çıktığından beri takip ediyorum fiyat biraz daha düşerse alacağım ama tek aklıma takılan pil biraz daha büyük olsaydı keşke.

• quote:

Orijinalden alıntı: linkoln2732

İyi günlerde kullanın tam fiyat performans canavarı valla bana daha 10.1 gelmedi :)

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim hocam. ben de anlamadım güncelleme yaptı geldi. ben iphone 6s'den geçtim bu telefona ; ios'a yakın menüsü vs. güzel ve kullanışlı geldi bana. bataryası performansını da kullandıkça öğreneceğiz. Sağlıcakla kalın.
  • catkara C kullanıcısına yanıt
    Batarya süresi kullanım durumuna bağlı fakat yoğun kullanımda 1 günü rahat götürüyor ben dün baktım 10 saat ekran süresi vardı bazen oyun oynuyorum bazen video bazen sosyal medya

Hocam siz 2500e nereden aldınız acaba?

• Ben 2500 e elden aldım kapalı kutu birisi satıyordu denk geldi yani normal de A51 sipariş vermiştim telefonum yoktu ama bu denk geldi bunu aldım mağaza felan değil yani :) zaten kimse o paraya vermez sıfır garantili aldım ben cihazı

Telefon nasıl sizce kamera pil arayüz?

• pil ve arayüz konusunda;
    ilk olarak pil konusunda şunu söyleyeyim ben oyun oynamayan birisiyim, whatsapp, facebook ve insg. kullanıcısıyım ve %20 kalana kadar normal batarya ayarında kullandım %20 den aşağıyı da ekonomik pil modunda kullandım. ve tam dolumda 1.5 saat toplamda telefon görüşmem var. telefonu fazla yormadım bunu kesinlikle belirtiyorum. Şarj 2 gün 3 saat gitti.

arayüz konusunda ise ben ios kullanan birisiydim ve zorlanmadım ki emui arayüzü ios'a en yakın arayüzü kullanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.