Şimdi Ara

Huawei'nin Harmony işletim sistemi, Android'in kopyası çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
4.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smart1978

tam anlamadım. android in çekirdeğini mi değiştirmişler.

• Çok fazla anladığımdan değil fakat android studio benzeri bir geliştirici programıda oluşturdular ve burada yanlızca harmony os a uyacak programlar oluşturmaları için geliştiricilere sundular. O programdamı android studio nun kopyası? Hani özgür kaynak kodlu bir sistemi googlenin yaptıklarını taklit ederek kendilerine ait bir sistemmi oluşturuyorlar. Çünkü huawei nin kendi forumunda okuduğuma göre temeli atılan bu program ile oluşturulan uygulamalar yanlızca harmony os üzerinde çalışabilecek fakat cihaz ayırt etmeksizin yani araçlarda telefonlarda vs çeşitlilik sunacak. Hatta geçenlerde okuduğum bir makalede deepin üzerinden kendilerine bir işletim siatemi kurup hms ile tam entegreli bir işletim sistemiyle tüm programları farklı cihazlarda çalıştıracaklarını yazıyorlardı. Apple nin yeni yaptığı microsoftun yıllar önce yapıp vazgeçtiği gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Huawei'de "Orijinal Android kullanırım daha iyi." diyemezsiniz çünkü lisanslı orjinal android yok. Yine android var ama o bizim bildiğimiz türden değil.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt

https://www.huaweicentral.com/breaking-harmony-hongmeng-os-is-open-source//

Bu iddialarla lanse etmislerdi ve verdigim sitede de bu link en basa eklenere sormustur kisi ...

Kaynak kodu nerede diye ? Hakli olaraktan ...

Huawei in tum kodlari yayinlamadigini kapali bir kod oldugu ifade ediliyor.

Haliyle olmayana ergi filan da tespitte firsati verdirtmiyor cakal zihniyeti .

Akabininde birisi cevap yazmis ama icerik halen 2 yillik ve bir gelisme de yok ...

Degistirmedne bahsedilmemis Android Cekirdegi ( Kernel ) ben varim icindeyim diyor kisi ...

• HarmonyOS açık kaynak kodlu zaten, Google zaten gider bakar, varsa kopya gerekeni yapar, yoksada kimse kopya diyemez zaten.

Android ve IOS Linux ve Unix tabanlı yazılmışken, kimse gidipte Google ve Apple a sistemi niye sıfırdan yazmadın demiyorken, Huawei den neden bekleniyor?

• Afedersiniz gülmekten altıma yaptım hawayidende bu beklenirdi beyler bayanlar kullanmayın kullandırtmayın tarih boyunca Türk'e düşman olan Çin'in hiçbir malını kullanmamaya özen gösterin en azından direk çin malının rağbet gören ürünlerini almayın geber HawayiiHuawei

• Snmrtt S kullanıcısına yanıt

Sadece Harmany os üzerinde çalışacak program sayısı 20yi geçmez 1 sene boyunca.

2. Senede 30-40 anca.

• YunTi kullanıcısına yanıt

Android 1den beri geliştiriyor adamlar daha ne yapsın. Sıfırdan yazmış gibi işte. Android 1in haline bak şimdi ki Android 11 haline bak

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Ne bekliyordunuz

Başka şey bekleyenler bir günde işletim sistemi yazma yeteneğine sahip, o yüzden şaşırıyorlar.

• YunTi kullanıcısına yanıt
    Çünkü kendileri öyle açıkladı. Google'da bir şey yapmıcak, Android Open Source Project ile tamamen açık kaynak.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Android 1den beri geliştiriyor adamlar daha ne yapsın. Sıfırdan yazmış gibi işte. Android 1in haline bak şimdi ki Android 11 haline bak

Geliştirmek ayrı sıfırdan yaratmak ayrı.

Geliştirmede, var olan bir şeyi daha iyi hale getiriyorsun.

Sıfırdan yaratmak, olmayan birşeyi var hale getirmen gerekiyor.

Bende diyorum ki Android Linux çekirdeğini kullanmış, sen diyormusun niye Linux çekirdeğini kullanıyorsun.

Bak yukarda bir misafir çok güzel cevap vermiş,

"Android'in aynısı diyenlere cevap. Tüm arabalarda aynı, tüm telefonlar da aynı"

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Yanılıyorsun. Bunu herhangi bir ülkede değil Çin'de yapıyor. Patlamazsa hükümet desteği ilede Çin'de satılan tüm telefonlar yüksek ihtimal HarmonyOS olacak ve pazar payı düşünülünce seve seve uygulama geliştirecekler

• Unutmayın bu Çinliler telefon işine kopya telefonlar ile girdi şuan piyasayı sallıyolar dikkat le bekliyelim sonunu rekabet kullanıcıyı sevindirir
  • Bari ios çakması yapsalardı????

• ya arkadaş bilmeden konuşanlar var boş dolu atıp tutyorsunuz yok çinliler böyle yok öyle amerikancı olup gittiniz beyniniz yıkanmış gitmiş android in EMUI sürümü şirketin senelerce geliştirdigi kendine has sürümü kullanmayacaktıda çöpemi attacaktı senelerin çalışmasını bilip bilmeden boş yapanlara diyorum bu arada biraz amerikan firmalarının dayatmasından çıkında gözünüzü açın kötülediğiniz firma sadece bir telefon üreticisi değil sene 80 lerden berfi adamlar teknoloji üretiyor belkide burada çoğu yorum yazanın doğumundan önceye denk geliyor bu tarih EMUI sürümü android tabanlı olsada şirketin tamamen kendine özel sürümü neden gizleyerek kullansın ki zaten hiçbir firma bu sürümün üzerinde hak iddia edemezken

• O zaman işletim sistemini açık kaynaklı bırakmasın Google de kimseyi ilgilendirmez şeffaf olunup olunmayacağı, boş yapmış yani, sanki ios yapan kişi ile Android'i yapan kişi PC üzerinde yazmamış gibi birşey olmuş bu. O kadar marka geldi gitti Huawei in yaptığını deneyen çıkmadı yemez yani şuan Apple ve Google abd de yer aldıkça doğuda Rus alman ingiliz işbirliği ile birşey yapılmıyorsa Çinli bunu yapıyorsa kopya demeyeceksin , çok anlıyor ise yapsın homojen bir işletim sistemi ama PC kullanmadan yazsın PC kullandığı takdirde kopyasıdır direkt

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-06E5E5CCD

Unutmayın bu Çinliler telefon işine kopya telefonlar ile girdi şuan piyasayı sallıyolar dikkat le bekliyelim sonunu rekabet kullanıcıyı sevindirir

çinliler küçük ülkelerde telefon dünyasını sallıyor avrupa amerika hala appledan devam ediyor

• ÇÖZÜM FUCHSIA

• Arkadaşlar, EMUI denilen bir arayüz var bildiğiniz üzere adamlar doğal olarak yıllarca tasarladıkları arayüze kendi yazılımlarını ekleyerek bir işletim sistemi yapıyorlar. Eskiden Android allta, EMUI üstte çalışıyordu ;şimdi HarmonyOS altta ,EMUI üstte çalışacak ,neyin kopyası oluyor bu aydınlanmış bir arkadaş varsa yazsarsa sevinirim.Saygılar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.