Şimdi Ara

Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.075
Cevap
189
Favori
430.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tablet clone a girdim. Uygulamayı Bluetooth ile telefonuma attım (gm9 pro) Sonra tablet clone bir wifi ağı oluşturdu. Telefonumdan bu wifi ağına manuel olarak bağlandım. Ardından kolayca cihazımdaki uygulamalarır resimleri belgeleri vs tablete aktardım. 50 kadar uygulama yolladım ama google uygulamaları yollanmadı. Gmail google docs gibi uygulamalarda yollama başarısız olarak gözüktü. Kalan tüm uygulamalar çalışır durumda yüklenmiş olarak ekranımda. Ben bir sorun yaşamadım sadece google uygulamalarını aktarmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gravaze kullanıcısına yanıt

Zoom, telegram, skype ve discord var bende şuan yüklü olan, hepsinde görüntülü görüşme yaptım. Arayüz olarak ipad den geliyorsanız yabancılık çekmezsiniz. Uygulama konusunda ciddi bir sıkıntı yaşamazsınız ama 100% her uygulama çalışır diyemem. İhtiyacınız olan spesifik uygulamaları yazın bana, size çalışıp çalışmadıklarını söyleyeyim. Hatta çalışmayan olursa güzel alternatiflerde önerebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: inalmert996

Tablet clone a girdim. Uygulamayı Bluetooth ile telefonuma attım (gm9 pro) Sonra tablet clone bir wifi ağı oluşturdu. Telefonumdan bu wifi ağına manuel olarak bağlandım. Ardından kolayca cihazımdaki uygulamalarır resimleri belgeleri vs tablete aktardım. 50 kadar uygulama yolladım ama google uygulamaları yollanmadı. Gmail google docs gibi uygulamalarda yollama başarısız olarak gözüktü. Kalan tüm uygulamalar çalışır durumda yüklenmiş olarak ekranımda. Ben bir sorun yaşamadım sadece google uygulamalarını aktarmadı.

Cevap için teşekürler. Bende wifi ağı falan oluşturmadı sadece QR kod vardı onu da bağlayamadı. Defalarca denedim ama hep hata verdi internette çözümde olmayınca mecbur instagram twitter facebook gibi uygulamarı apkpure dan yükledim hesap çalınma gibi bir durum olacağını sanmıyorum ama %100 de güvenmiyorum açıkçası. Şuan apkpure dan başka birsürü uygulama ve oyun indirdim umarım bir sorun çıkmaz ve güvenlik konusunda da sıkıntı yaşamam.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• inalmert996 kullanıcısına yanıt
    Pardon bir sorum olacaktı. Acaba mausenin içinden çıkan pil şarj edilebilir mi?

• NightBlue-S kullanıcısına yanıt

Bu yeni cihaz veri al seçeneğiyle girdim ve çıkan ekran bu. Direkt wifi ağı ve şifresi veriyor. Ve bu oluşturulan wifi ağıyla atıyor. Yani wifi ağına bağlanmadan karekodu okutmak bir işe yaramaz.

Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inalmert996 -- 24 Eylül 2021; 1:38:45 >
  • quote:

Bu yeni cihaz veri al seçeneğiyle girdim ve çıkan ekran bu. Direkt wifi ağı ve şifresi veriyor. Ve bu oluşturulan wifi ağıyla atıyor. Yani wifi ağına bağlanmadan karekodu okutmak bir işe yaramaz.

Çok sağolun hocam ben o olayı bilmiyordum artık zaten ihtiyacım kalmadı apkpure dan hallettim eğer güvenlik sorunu olmazsa şuan sorunsuz kullanıyorum.

• tango4280 T kullanıcısına yanıt

Şimdi çıkartıp inceledim. Markası EXCELL. Üzerinde uyarı olarak DO NOT RECHARGE yazıyor. Daha öncede pilli mouse kullanmıştım. Pili çok uzun (birkaç ay) gidiyor..

Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu)

• NightBlue-S kullanıcısına yanıt

apk pure bildiğim kadarıyla en güvenilir uygulama marketlerinden biri. Antin kuntin ne olduğu belirsiz şeyler indirmedikçe sorun olmaz. O kadar güvenlik açığı playstoreda da var :)

• quote:

apk pure bildiğim kadarıyla en güvenilir uygulama marketlerinden biri. Antin kuntin ne olduğu belirsiz şeyler indirmedikçe sorun olmaz. O kadar güvenlik açığı playstoreda da var :)

Aslında haklısınız hocam zaten şuan hiç instagramdan veya diğer uygulamalardan, hesaba giriş yapılmaya çalışılıyor falan diye bi mesaj gelmedi bence de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • merhabalar, ben de dün gittigidiyor dan ürünü sipariş ettim. merak ettiğim bir konu var, tarayıcıdan açtığınız siteler masaüstü formatında mı yoksa mobil sürüm olarak mı açılıyor acaba?

• odzi O kullanıcısına yanıt
    Kendi tarayıcısında masaüstü ve mobil olarak kullanabilirsiniz.

• teşekkürler cevap için.

• odzi O kullanıcısına yanıt
    Tüm tarayıcılarda mobil açıyor ama seçeneklerden masaüstü olarak ayarlayabiliyorsunuz. İster sadece kullandığınız siteyi o anlık masaüstüne çevirin ister tüm siteleri masaüstü olarak açması için ayarlayın.

• Arkadaşlar selam, benim cihaz da geldi birkaç saat önce. İki sorum vardı kullananlara karşılaştırma maksadıyla.

1-Kılıf/klavyeyi tablete tutturmuşken ekrana kalem yahut parmakla dokununca ekranın/tabletin hafifçe sallanması normal, değil mi? Yani masaya çiviyle sabitlenmiş gibi değil de minikçe titriyor dokunuşlarda. Herkeste mi böyle acaba, kafamı kurcaladı biraz da.

2-Tabletin dilini İngilizce klavye dilini Türkçe yapmayı başarabilen var mı? Nedendir bilmiyorum kendi klavyesi de SwiftKey de klavye dili ve şablonu Türkçe olmasına rağmen tablet dili İngilizce olduğu için İngilizce olarak aldı klavyeyi de deneyen var mıdır diye merak ettim.

Herkese yeniden teşekkür ederim ben de. Epey yardımcı oldunuz. :-)

edit: İkinci sorunu hallettim. Fiziksel klavye ayarlarını değiştirmek gerekiyormuş, yazılımın ayarlarını değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandobrass -- 24 Eylül 2021; 11:7:53 >
  • Bandobrass kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan klavye diye aratın. Swifleyin ayarlarına girip istediğiniz dili ekleyin. Yazarken ekranda klavye yada öneri çıkmasını da kapatabilirsin. Huawei nin kendi klavyesi celia keyboard bana güncelleme ile geldi ama SwiftKey e kıyasla yetersiz şimdilik.

Ve evet biraz sallanması normal. Nazik dokununca pek sallanımıyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inalmert996 -- 24 Eylül 2021; 11:13:3 >

Klavye işini hallettim hocam, teşekkür ederim yine de.

Parmakla dokununca az ama dik iken kalemle dokununca sallanıyor gibi hafif. Çok rahatsız edici düzeyde değil zaten ama yine de normal midir acaba diye merak etmiştim. Herkeste hemen hemen böyle ise sorun yok o halde. :-) Yine de bir Bluetooth mouse almayı ben de düşünebilirim belki. O da kolaylaştırır herhalde birçok işi.

Klavye inanılmaz hoşuma gitti benim ama, çok pratikleştiriyormuş tablet kullanımı fark ettirmeden.

Ters katlayıp kullanınca kalem ile yazım çizim yaparken engel olmuyor. Klavye içe geçili olduğunda zararda görmüyor. Mis. Ama çok toz kir tutar gibi bir izlenim verdi bana.

Aynen, ters katlayınca klavye devre dışı oluyor, sevdim o olayı ben de. Tuşlar uzun vadede ekrana zarar verir mi, o biraz kafamı kurcaladı sadece. Koruyucum yok çünkü henüz ama cihaz epey tatlıymış ya.

İlk kullanımım şimdi ama batarya hızlı eridi, herhalde güncellemeler ve birkaç şarj sonrasında toparlayacaktır hafiften diye umuyorum?

Ekrana temas etmiyor sanırım katlayınca. Etse dahi plastik tuşlar o ekranı çizemez. Ama tabi değerli cihazlar bunlar ekran koruyucu şart.

Hmm, evet evet. Konuyu inceleyeyim bir, sipariş edilebilir hakikaten bir ara.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.