Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
85
Favori
602.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim mate 9 un arkası zamanla kayganlasti mi ne kilifsiz ve cam koruyucusuz kullanıyorum sizde de oldu mu zamanla böyle başlarda olmuyordu ama elimden kaymaya başladı cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Andakan A kullanıcısına yanıt
    Whatsapp ikiz uygulamalar açıkken o hareketi yapıyor ikiz uygulamaları kapat düzelecek. İkinci WhatsApp için farklı bir uygulama indir. İyi forumlar.

• Pek oyle aman aman bir sorun degil zaten. İsimi goruyor. Bataryasi da gayet iyi gidiyor. Kulkanmaya devam

• quote:

Orijinalden alıntı: SUPEROFFLINE

quote:

Orijinalden alıntı: mavikorku10

Sorunum halen devam etmekte . Son güncellemeden sonra bazen uygulamadayken ana ekrana atıyor tekrar uygulamaya girince sıkıntı kalmıyor. Benden başka yaşayan var mı bu sorunu ? 2 defa fabrika ayarına dönmeyi denedim sorun düzelmedi. Donanımsal bir hata mıdır yoksa yazılımsal mı ?

Aynı sorunu iğrenç bir şekilde bende yaşamaktayım.

Bu sorunun yanısıra Whatsapp gelen resimleri hiç bir şekilde kaydetmiyor.
    Uygulama izinlerine vs herşeye baktim.

Whatsapp resımlerını kaydedemıyorum.

Resımler telefona ınıyor. Whatsapp gorusmemı sıldıgım an resımlerde sılınıyor.

Bu konuda fıkır beyan edebılecek bırı yada bırılerı var mı ?

konuşmayı silerken resimler silinsin mi kutucuğu var ona dikkat ediyor musunuz
    watsap uygulama izinlerini kontrol ettiniz mi ..tüm izinler işaretli olmalı

• SUPEROFFLINE kullanıcısına yanıt
    Hocam sen söyleyince farkettim benim telefon da kaydetmiyor wattsup fotolarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: SUPEROFFLINE

quote:

Orijinalden alıntı: mavikorku10

Sorunum halen devam etmekte . Son güncellemeden sonra bazen uygulamadayken ana ekrana atıyor tekrar uygulamaya girince sıkıntı kalmıyor. Benden başka yaşayan var mı bu sorunu ? 2 defa fabrika ayarına dönmeyi denedim sorun düzelmedi. Donanımsal bir hata mıdır yoksa yazılımsal mı ?

Aynı sorunu iğrenç bir şekilde bende yaşamaktayım.

Bu sorunun yanısıra Whatsapp gelen resimleri hiç bir şekilde kaydetmiyor.
    Uygulama izinlerine vs herşeye baktim.

Whatsapp resımlerını kaydedemıyorum.

Resımler telefona ınıyor. Whatsapp gorusmemı sıldıgım an resımlerde sılınıyor.

Bu konuda fıkır beyan edebılecek bırı yada bırılerı var mı ?

Hocam benim whatsuppda öyle bi sorun yok kaydediyor helen foloları.

• Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım şuan telefonda 7.0.0 yuklu oreo güncellemesini geldiğini duydum ama telefonda gözükmüyor. Güncellemenin gelmesini bekliyeyim yoksa başka bir yöntem var mı? Telefonun arkasında Mha-AL00 yazıyor. Derleme sürümünde MHA-L29C432B182

• fatih1009 kullanıcısına yanıt
    Henüz resmi güncelleme çıkmadı. Beta sürümü olarak var ama çok tavsiye etmem. Biraz daha bekleyin.
  • Tamam çok tesekkurler

• Çift hat kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.

Şimdi çift hat kullanıyorum ve belki biliyorsunuzdur, telefon kilitliyken ses azaltma tuşuna basılı tutunca sesli arama özelliği devreye giriyor. İşte bu sesli aramayı kullanmak istediğimde her zaman sim ikiden arama yapmaya çalışıyor. Derdim sim birden arama yapması (sim ikinin datasını kullanıyorum bir alakası var ise, sim bir datasını seçsemde gene de ikinci hattan arıyor. Hatların yerini değiştireceğim son çare denemek için ama sizlere bir danışayım dedim önce)

Çift sim ayarlarında varsayılan hat seçeneğini özellikle seçmiyorum çünkü iki hattan da aktif arama yapmam gerekiyor.

Kontrol edebilirseniz yada çözüm bulduysanız paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zopheal -- 24 Ekim 2017; 16:59:17 >
  • zopheal kullanıcısına yanıt
    Cevabını bilmiyorum ama hatların yerini değiştirmek kolay bir çözüm bence.

Benim de merak ettiğim bir mesele var çift hatla ilgili, mesela iş hattını taksak istediğimiz saatlerde devre dışı bırakabilir miyiz?
  • Onu bende aradım ama telefon yazılımında öyle bir ayar bulamadım. Ancak macrodroid adında bir uygulama var. Çeşitli komutları otomatik uyguluyor. Mesela eski telefonumda ekranı kapattığında 2g ye geç, açınca 3g ye geç gibi bir işlem yaptırıyordum. Yüzlerce komut verilebiliyor, hazırları da var sen de ekleyebiliyorsun. Tabi bazısı için root yetkisi istiyor. O uygulama vasıtası ile yapılabilir diye düşünüyorum, kurcalamak lazım. Bir ara deneyeceğim umarım, aklımda :)
  • Cok enteresan, sim kart yuvalarini degistirmeme ragmen aramayi inatla sirket hattim uzerinden yapiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei'de indirim olduğunu yazmış bir kullanıcı yukarda.
    Mate 9 , 2300₺ civarı görünüyor. Bu indirimli fiyatı mı?

OnePlus 5 ile arasında karar vereceğim. işlemcisinin bir nesil geri olması dışında dezavantajı görünmüyor. Karşılaştırabilecek olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba. İkinci el yeri olmadığını biliyorum lakin hızlıca elden çıksın birileril kullansın diye Mate 9 tam uyumlu SPİGEN kılıfımı satıyorum. Alışamadım ve daha incesini aldım. Araştırın en iyi ve en sağlam Mate 9 kılıfıdır. ilk İlgilenene istanbul için için özel fiyat vereceğim. Özelden yazabilirsiniz..
  • Arkadaşlar telefonun üzerinde gelen ekran koruyucu jelatin mi, nano cam mı? Ekran koruyucu almalı mıyım sizce?

• MHA-L29 model cihazlar için geçmişden günümüze kadar yayınlanan orijinal stock rom listesine aşağıdaki link den ulaşabilirsiniz. Orijinal siteden link lenmiştir ve dosyalar update.hicloud.com sitesinden indirilir. Ayrıca Hwota yöntemi için gerekli olan dosyaların indirilmesi için gerekli açıklamalar ve yapılması gereken değişiklikler açıklama sayfasında izah edilmiştir.Faydalı olması dileğiyle , iyi forumlar.

https://www.zorbul.net/mate9/firmware.html
  • zopheal kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl yapıyorsunuz ben bir kere bile aratamadım. söylediğimi bulamıyor.
    eksik bişey mi yapıyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

Mata-9 aldım ama mevcut sürüm: MHA-L29C185B182

Ama C185 bölge kodunda B182 yazılımı firmware finderde de çıkmıyor yazılım listesinde de. Telefon nasıl bu sürümde onuda anlamadım :)
    B187 sürümüne de güncelleyemiyorum, onay vermiyor.
  • Arkadaşlar cihazı kılıfsız kullanan varmı? Kamerası biraz dışarı doğru çıkıntılı olduğu için çizilip, zarar görmesinden korkuyorum hiç çizilme vs. olan oldumu acaba?

• 
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.