Şimdi Ara

Huawei Mate 40'ın tasarımı tamamen ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Huawei Mate 40'ın tasarımı tamamen ortaya çıktı

Mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan OnLeaks, bu sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen amiral gemisi Huawei Mate 40'ın render görüntülerini yayınladı.

Ayrıca Bkz.Huawei Geliştirici Konferansı'nın tarihi açıklandı: EMUI 11 ve HarmonyOS 2.0 geliyor

Akıllı telefonun tasarımı Huawei Mate 30 Pro'yu andırıyor. Arka panelinde dört sensöre ev sahipliği yapan yuvarlak bir kamera ünitesi var. Modülün hemen yanına ise LED flaş yerleştirilmiş.

Huawei Mate 40 ekrana gömülü iki ön kamera ile gelecek. Ayrıca görebildiğimiz kadarıyla son derece ince çerçevelere sahip hafif kavisli bir ekran taşıyacak. Sağ tarafında ses açma-kapama ve güç tuşları mevcut.

Kirin 1020'li ilk cihaz olabilir

Akıllı telefonun altında şarj konektörü ve hoparlör ızgarası yer alırken üst kısmında kulaklık girişi bulunuyor. Cihaz 158.6 × 72.5 × 8.9 mm boyutlarında. Kamera çıkıntısı hesaba katıldığında kalınlık 10.4 mm'ye ulaşıyor.

Huawei Mate 40'ın teknik özellikleri konusunda şu an için bir bilgi yok. Daha önce akıllı telefonun amiral gemisi Kirin 1020 yonga setiyle güçlendirilmiş ilk cihaz olacağı yönünde söylentiler çıkmıştı.

Kaynak:https://handsetexpert.com/posts/exclusive-handsetexpert-unveils-huaweis-mate-40.html

• tuşsuz tasarımdan vazgeçilmiş

• Özgünlüğü olmayan bir markanın nasıl "en çok telefon satan marka" olduğunu gerçekten anlamıyorum. Apple ve Samsung ne yapsa olduğu gibi kopyalıyor Huawei ve bir çok çinli firma.OnePlus,Oppo gibi özgün markaların Huawei'nin gerisinde kalması gerçekten garip.

• Arka tarafı Lumia 1020'yi hatırlattı bana.

• Bir süredir bir amiral gemisi telefon alma düşüncem var. ABD ve Google kısıtlamaları olmasa Mate40 kesinlikle ilk seçimim olacaktı. 

Şimdi alternatifleri yakın dönemde çıkacak diğer telefonlara yönlendirdim. Google Pixel 5, Galaxy Note 20 (Snapdragon'lu) ya da Iphone 12 arasında karar kılacağım. 

Ios ekosistemini sınırlılıklarından dolayı sevmememe rağmen ikinci elini düşünerek Iphone 12'yi listeye dahil ettim. Ancak 5G teknolojisi ile gelmezse hiç düşünmez direkt olarak elerim. Geleceği olmayan telefona o parayı vermeye hiç niyetim yok. 

Uzun lafın kısası yukarıdaki telefonlar çıktıktan sonra 1 ay içinde alacakları geribildirimlere dayanarak kendi kararımı oluşturacağım. Hiçbiri beni tatmin etmezse seçimimi Vivo x50 Pro'dan yana kullanacağım. Fiyatıyla ve özelikleri ile beni mest etti. Özellikle Gimbal'ı unutturacak stabilizasyon sistemine sahip kamerası. Performans olarak diğerlerinden geri kalmayacağı gibi artan paraya kaliteli kulaklık ve farklı çevre birimler alırım. Dediğim gibi çıkmasını beklediğim telefonların özellikleri son kararımı belirleyecek.

Bütün bunları niye mi yazdım? Belki bunları okuyan birilerinden görüş ve öneriler gelebilir diye. Sağlıkla kalın.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 4 Ağustos 2020; 18:58:33 >

• Şu öne çift kamera koymayın arkadaş ne çirkin duruyor öyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Huawei Mate 40'ın tasarımı tamamen ortaya çıktı

:D?

• Led flaş ayrı değil de kamera modül tasarımının içerisinde yer alsaydı. Kılıf üreticileri için güzel olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kamera çıkıntısı olmaz ise güzel duruyor ben beğendim mate serisinin kamera dizilimi benim hoşuma gidiyor birde o alana bir özellik koyulsa tadından yenmez ama bizim alamayacağımız kesin :D

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    mate 20 pro dan itibaren aynı dizilim nasıl özgünlüğü yok iphone x ten önceki serileri hiç görmedin galiba

• telefonların gralı geliyor

• Mate 30'un kamera tasarımı net daha iyiydi. Lumia olmuş bu bildiğin, hatta ucube

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Göze garip gelsede bunada alışılır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.