Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimde Huawei Mate 20 Pro için sıfır hiç kullanılmamış 2 adet Spigen Rugged Armor Black kılıf ve 1 paket ekran koruyucu mevcut.
    Linkleri aşağı da paylaşıyor olacağım.
    Ankara içi elden teslim mümkün, diğer illere yurtiçi kargo ile 8 TL karşılığında gönderebilirim.

Kılıfların tanesi için : 50 TL
    Ekran koruyucu (paket içerisinde 3 adet mevcut) : 50 TL
    https://www.amazon.com/gp/product/B07HFVNRL7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07__o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    https://www.amazon.com/gp/product/B07GRMYK6L/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o08__o00_s00?ie=UTF8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 6 Şubat 2019; 14:39:54 >

• merhaba. çinden telefon almayı düşünüyorum. çince versionundaki çince menüler sorununu halleden var mı? çinde global versiyon satılıyor mu. çince vesiyon üzerine global rom yükleyen var mı? çinde satılan versiyonun adaptörü bizim prizlere uyuyor mu
  • 05057051665 whatsapp grubuna beni de lütfen ekler misiniz
  • DrB77 D kullanıcısına yanıt
    cevap yazıldı mı bilmiyorum ama ayarlar > pil > sağ üstteki çark işareti > cihaz uyuduğunda internete bağlı kal açık olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agules

Öncelikle Merhabalar,

16 seneyi aşkın süredir, fotoğrafçılıkla profesyonel olarak uğraşıyorum. Bu telefonu almamda ki ana sebeplerden biri de geniş açı, zoom ve normal açı lensleri bir arada bulundurması. Fotoğraf makinesi taşımak artık zor olmakta. Yurtdışında yaşadığım için, tarihi bölgelerde geniş açı lense bolca ihtiyacım oluyor. Bu telefonda bu ihtiyacımı karşılamakta. Henüz, çok uzun deneme imkanım olmadı. Şunun kamerası daha iyi, şu daha kötü diye karşılaştırma yapmayacağım. Şu ana kadar yaptığım gözlemleri aktaracağım. Fotoğraf kalitesi oldukça tatminkar, doğrusu fotoğraf makinemi aratmadı. Eksik yanları illaki vardır. Her ne kadar başarılı olsa da fotoğraf makinelerinde yer alan telefona göre devasa sensörü kalitesini vermesini beklemiyorum. Ama şu an ki telefon kameralarına ki gelişmeleri göz ardı etmemek gerekiyor. Ki çoğu insan sadece sosyal medya için fotoğraf çektiğini düşünürsek kamerası oldukça başarılı. Hangimiz fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekip afiş basıyor ki.

Gece çekimine gelecek olacak olursak, sadece gözlemimi aktaracağım. Tartışma vs. gibi konulara girmek istemiyorum. Huawei, babamın firması değil sonuçta.

Gece çekiminde evet 4-5 sn gibi bir sürede çekim yapıyor ama sadece uzun çekim olarak düşünülmeli. Yapılan yazılımsal bir işlem var. Basitçe algıladığım mantığı şu, bu süre esnasında farklı pozlama değerlerinde fotoğraflar çekip bunları birleştirip, hdr tarzında bir fotoğraf ortaya çıkartıyor. Hdr dediğim gerçek hdrden bahsediyorum. Fotoğraf programlarının yaptığı tek kareden yapılan hdrlerden bahsetmiyorum. Fotoğrafçılıkla uğraşanlar bilirler, gerçek hdr çekmek için 5-7 tane farklı pozlama değerlerinde fotoğraf çekip bunu birleştirip, hdr işlemesi yapar, patlayan yerlerdeki detaylar ve karanlık kalan detaylar meydana çıkar. Anladığım kadarıyla yapılan işlemde tam olarak bu. Biraz önce yaptığım test ile aynı düşük ışık koşulunda gece çekiminde iso100 - iso400 - iso1600 değerlerinde çekimler yaptım hepsinde de 4 sn pozlama yaptı. Mantık olarak fotoğraf makinesiyle çekilseydi. Farklı pozlama süreleri elde etmemiz gerekiyordu. Yani iso100 de 10 sn de çekiyorsa iso1600 de 2 sn de çekmesi gerekiyor gibi düşünebiliriz. Fakat hepsinde de aynı süreyi aldım. Bahsettiğim gibi uzun pozlamanın yanında anladığım kadarıyla yazılımsal destekte mevcut. Bunlar tamamen benim düşüncelerim, sizler farklı düşünebilirsiniz saygı duyarım. Haftasonu Portekize gideceğim daha efektif bir şekilde telefonun kamerasını test etme imkanım olacak. Gerekirse ek olarak bir deneyim elde edersem, deneyimlerimi sizlere aktarmaya çalışırım.

Telefonun video çekim konusuna gelecek olursak. Böyle bir işlemciye sahip telefonda neden daha iyi bir video deneyimi sunmadıkları konusunda hayret ediyorum. Evet çok kötü değil çok iyi de değil. Ama daha iyi video çeken telefonların olduğunu düşünüyorum. En basitinden 1080p 60fps değerinde videode neden yakınlaştırma uyguluyor, zaten kameranın optik imaj sabitleyici sistemi var. Genelde yakınlaştırma işlemi piksel kopyalama yöntemi ile titreşim engelleme için kullanılır. Sony de bu sistemin adı steadyshot olarak geçer. Hadi 4k da 60 fps çekmiyoruz. Bari 1080p de 60 fps de normal açıyla çekim yapabilelim. Bu konuda, Huawei'nin yazılım kısmının uyuduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ediyorum. Keyifli çekimler diliyorum.
    Geniş açı da balık gözü etkisi veriyor mu?

• Mate 20 düz olanı migrosda satışda
    1 yıl ücretsiz ekran değişmi
    4999 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeheart44

Mate 20 düz olanı migrosda satışda
    1 yıl ücretsiz ekran değişmi
    4999 tl
    Ben yurtdışı aldım kayıtta yaptırdım düz Mate 20. Çok memnunum. Almak isteyen varsa hiç durmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

Ben yurtdışı aldım kayıtta yaptırdım düz Mate 20. Çok memnunum. Almak isteyen varsa hiç durmasın

Alıntıları Göster
    Fiyat biraz çok değil mi ya?
    Aynı paraya iki tane mate 20 lite alınıyor😀
    Yurt dışında ne kadar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fiyat biraz çok değil mi ya?
    Aynı paraya iki tane mate 20 lite alınıyor😀
    Yurt dışında ne kadar?

Alıntıları Göster
    Pasaport kaydıyla 4300 liraya geldi bana. Bendeki 4 GB Ram 128 dahili hafızalı model.. Yalnız bende migros ilanını göremedim :)
    Mate 20 pro yu düşünürsek uygun fiyatı. İkisi de aynı işlemciye sahip. Mate 20 nin ekranı LCD ve Full HD. Dolayısıyla Mate 20 pro dan daha performanslı. Batarya ömrü çok iyi. Tabi biraz daha düşük fiyata sahip olsaymış daha iyi olurmuş Ama Mate 20 yi şiddetle tavsiye ediyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xTheXx -- 10 Şubat 2019; 19:1:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

Pasaport kaydıyla 4300 liraya geldi bana. Bendeki 4 GB Ram 128 dahili hafızalı model.. Yalnız bende migros ilanını göremedim :)
    Mate 20 pro yu düşünürsek uygun fiyatı. İkisi de aynı işlemciye sahip. Mate 20 nin ekranı LCD ve Full HD. Dolayısıyla Mate 20 pro dan daha performanslı. Batarya ömrü çok iyi. Tabi biraz daha düşük fiyata sahip olsaymış daha iyi olurmuş Ama Mate 20 yi şiddetle tavsiye ediyorum hocam.

Alıntıları Göster
    2 yıl garanti 1 yıl ücretsiz ekran değişimi 700 tl eder yani:)

İlan hiç bir yerde yok
    Ben tesadüf dolapta gördüm. Hatta migros elemanı mate 20 lite ın 128 liği dedi
    Kutuyu ver bakalım dedim. Mate 20:) adama anlattım. Okuttu 4999 tl dedi
    Mavi ve siyah vardı
    Aşağıdaki linkte var 5999 tl diyor
    Muhtemelen aynı ithalat ürünü

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/huawei-mate-20-128gb-cep-telefonu-416321369

• quote:

2 yıl garanti 1 yıl ücretsiz ekran değişimi 700 tl eder yani:)

İlan hiç bir yerde yok
    Ben tesadüf dolapta gördüm. Hatta migros elemanı mate 20 lite ın 128 liği dedi
    Kutuyu ver bakalım dedim. Mate 20:) adama anlattım. Okuttu 4999 tl dedi
    Mavi ve siyah vardı
    Aşağıdaki linkte var 5999 tl diyor
    Muhtemelen aynı ithalat ürünü

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/huawei-mate-20-128gb-cep-telefonu-416321369

Alıntıları Göster
    Yani 2 yıl garanti 1 yıl ekran değişimi 700 eder :) ithalatçı garantili olduğu için fiyatlar 1 aya kalmaz düşer Bu arada bu migros elemanları da dahil teknoloji markettekiler ve operatör çalışanlarının çoğu çok bilinçsizler gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xTheXx -- 10 Şubat 2019; 20:19:45 >

• Dün itibari ile iPhone X'den Huawei Mate 20 Pro'ya geçmekten vazgeçtim, alıp kullanan memnun olanlar için bir yorumum olamaz sonuçta bu göreceli bir durum. Benim yanıldığım durumlar vardır, saygı duyarım ancak aşağıdaki durumları belirtmekte fayda var.

Almama sebeplerim.

1. Heryere konu olmuş yeşil ekran sorunu; ben ürünü yurtdışından alacaktım ancak 5000 TL'yi acaba hangi kutuda yeşil ekran var diye harcayamam, sonra Türkiye'de uğraş dur.

2. Video performansı; iPhone X'den sonra kamerası ile nam salmış bir telefonun video çekimi X'den aşağı yada denk olmamalı, daha iyi olmalı.

3. Araştırdığım kadarı ile Huawei Türkiye teknik servisi maalesef Apple Türkiye gibi güçlü duramıyor.

4. Klavye kullanımı ergonomik değil, benim için çok önemli olan bir durum, marketlerde inceledim swipe klavye kullanıyor, harfer küçük, en büyüğe getirseniz bile yeterli olmuyor ve yazması zor.

Gece çekimi çok iyi diyorlar, gece kaç kez fotoğraf çekeceğim bilmiyorum. Video çekim tepkimesi geç. iPhone X'de olan, parmağımızı yukarıdan aşağı çektiğimizde gelen arama menüsü huawei'de de var ama ikisini çok kez denedim X daha hızlı.

Bu sebeplerden ötürü Samsung S10'u bekleyeceğim.

Bu arada bu telefonun fiyatı 3000 TL daha az olsaydı belki gözümüze batmayacaktı

• quote:

Orijinalden alıntı: aomeroglu

Dün itibari ile iPhone X'den Huawei Mate 20 Pro'ya geçmekten vazgeçtim, alıp kullanan memnun olanlar için bir yorumum olamaz sonuçta bu göreceli bir durum. Benim yanıldığım durumlar vardır, saygı duyarım ancak aşağıdaki durumları belirtmekte fayda var.

Almama sebeplerim.

1. Heryere konu olmuş yeşil ekran sorunu; ben ürünü yurtdışından alacaktım ancak 5000 TL'yi acaba hangi kutuda yeşil ekran var diye harcayamam, sonra Türkiye'de uğraş dur.

2. Video performansı; iPhone X'den sonra kamerası ile nam salmış bir telefonun video çekimi X'den aşağı yada denk olmamalı, daha iyi olmalı.

3. Araştırdığım kadarı ile Huawei Türkiye teknik servisi maalesef Apple Türkiye gibi güçlü duramıyor.

4. Klavye kullanımı ergonomik değil, benim için çok önemli olan bir durum, marketlerde inceledim swipe klavye kullanıyor, harfer küçük, en büyüğe getirseniz bile yeterli olmuyor ve yazması zor.

Gece çekimi çok iyi diyorlar, gece kaç kez fotoğraf çekeceğim bilmiyorum. Video çekim tepkimesi geç. iPhone X'de olan, parmağımızı yukarıdan aşağı çektiğimizde gelen arama menüsü huawei'de de var ama ikisini çok kez denedim X daha hızlı.

Bu sebeplerden ötürü Samsung S10'u bekleyeceğim.

Bu arada bu telefonun fiyatı 3000 TL daha az olsaydı belki gözümüze batmayacaktı
    Klavye için swiftkey yazacaktım çok özür

• Merhaba Herkese
    Elimde hüneri mate 20 pro var hiç açılmamış satılıktır. Lütfen pm ile iletişime geçin.

• Daha önce ip6s # s7edge # s8 & s8plus # ipx # note8 kullandım ama mate 20 pro hepsinden daha üstün olduğuna emin oldum. Çok fazla spekülasyon yapılıyor hiç aldırmadan satın aldım, kesinlikle tavsiye ediyorum.

• 187 numaralı güncelleme geldi, telefon resmen akıyor.

• aomeroglu A kullanıcısına yanıt
    Merhaba yazdıklarınıza saygı duyuyorum fakat saydığınız klavye olayı bende iphonedan geçmiş biri olarak swiftklavye bence güzel yani basış olarak ve hata düzeltme olarak başarılı buldum. Yani her telefonun artısı eksisi vardır bende 3g den beri iPhone kullanıcısıyım onda da çok sorun yaşadım kronik sorunlar dahil, önemli olan servis yaklaşımı bunda da ekran sorunu var bakalım görecez ne olacagını, şuanlık garantili olanları sorunsuz değiştirmişler. Tabi yurtdışın dan almak bir risk ama onda da tekrar aynı aldıgınız yere geri götürme şansınız varsa oda ortadan kalkıyor bana göre.

• Merhaba, telefon halen daha rootlanamıyor mu ? y.dışı telefonum ve kayıt ücreti ödemek istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.