Şimdi Ara

HUAWEI MATE 10 LITE KULLANICILARI KLÜBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.335
Cevap
90
Favori
533.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turevin2.geometrikyorumu T kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni her zaman yenidir Tasarım olarak çok fark var güncelleme olarak da mate 9 geçen senenin 8.0 son güncellemesi olur bence ben de acaba geçen senenin amiral telefonunu mu alsam dedim ama düşünün ce onlarda ki işlemci çok pil tüketiyor amiraller de ısınma daha çok oluyor bu cihaz orta seviye olsa düşünürdüm ama malzeme olarak da donanım olarak da orta üst arası olmuş bu sebeple tahminime göre rahat 2 güncelleme alabilecek bu cihazı tercih ederdim ki ettik de :) Real racing 3 tarzı çok ağır oyunlarda mate 9 daha mantıklı ama benim gibi Clash royal coc vs oynuyorsanız hiç fark yok.

@Turevin2.geometrikyorumu Hocam statik testlerde iki aynı cihaz ikisi de kutudan yeni çıkmış farklı puanlar alıyor :) pek takılmayın bir güncelleme geldi 20k alan cihazlar 35-40 almaya başladı o testler de ki sıralama çok inandırıcı değil bence ona bakıp da telefon alınmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KiriN -- 5 Aralık 2017; 18:33:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu kullananlara bişey soracağım acaba bu telefonda ekran kapalıyken bildirim geldiğinde ekran açmadan gösteriyor mu samsungda ki always on display gibi
  • skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Hiç dikkat etmedim ama ekran ıps o dediğiniz amoled ekranlarda tercih ediliyor genelde zaten bildirim ışığı var pek gerekir mi bilmiyorum

• KiriN kullanıcısına yanıt
    Tabikide onlara bakılıp alınmaz ama garip geldi sadece.2200-2000 bandında daha güzel bir telefon olduğunu düşünüyorum şimdi xiaomi mi6 diyeceksiniz ama +2000 tl verip delta garanti hatta direk garantisi olmayan demek daha doğru telefon alıp 2000 tlyi çöpe atma olasılığı var ayrıca arayüzü BENCE sıkıntılı kişisel bir şey sonuçta. Bir de ön kamera bokeh efektini nasıl yapıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turevin2.geometrikyorumu T kullanıcısına yanıt
    Ben xiaomi ye resmi olarak buraya gelip kendi garanti sistemini oluşturmadıkça güvenmem sonuçda teknolojik cihazlar da aynı bant dan çıksa da sıkıntı olabiliyor karşımda muhatap bulmak isterim. Kamera efekti ön kamera da ve arkada portre modunu açıp kullanabiliyoruz altta da yoğunluk derecesi var

Ben de uzun yıllar Samsung kullandım ama o arayüzü yok mu bezdirdi beni.. İşim icabı çift hat kullanıyorum, diğer hattımda Zenfone 3 var o da canavar gibi telefon. İki telefon taşımayayım diye çift hatlı telefon arayışına girince Xioami Mi 6 ya baktım, yakından epey de inceledim evet üst segment ve ucuz ancak Delta garantili.. Ramin 6 gb olması da aslında avantaj mı bilemedim çünkü ram ne kadar yüksekse harcanan ram miktarı da yükseliyor.. Kalın bir ekran çerçevesi, 5.15 inch ekran, tuhaf bir arayüz, playstore bile sonradan yükleniyor.. SnapDragon 835 işlemcili, 6gb rami 64 gb romlu antutu puanı 170.000 lerde ama diyelim ki bozuldu muhatap yok, kimdir Delta? Bana hangi ücra servisi gösterecek? Şimdilerde Kvk garantili olanları çıkmış ama Kvk kendi telefonlarına bile gözucu ile bakıyor, Mi6 ya nasıl bakar kimbilir?

Çift hatlı telefonların sar değerinin daha yüksek olduğu ve her iki hattın da aynı anda aktif olmadığı gerçeğinden hareketle tek hatlı telefon bakarken note 8e gönlüm kaydı ama internet reklamlarında Huawei 'yine görünce bütün yurtdışı yorumlarını ve videolarını izledim.. Gidip aldım ve şu ana kadar pişman olmadım..

Bu arada telefon da VolTe desteği var ama çok yeni olduğu için GSM operatörleri bu desteği vermiyor.

Bana göre eksileri:

1.Kamerada OIS desteği yok.

2.Kulaklık dizaynı çok kötü.

3.Kişiler ve çevirici ekranlarında renk seçeneği yok oysa siyah ekran kullanabilseydik pil ömrüne katkı olurdu.

4.EMUI5 kullanıyor, 8 olsaydı keşke.

5.Arka kamera çıkıntısı nedeniyle çizilmesi riski.

6.Ses düzeni daha iyi olabilirdi.

7.4K video çekimi yok..

Ön kameraya avuç içinizi tanıtın selfie çekerken avucunuzu gösterince sizi çeksin.. Bu da minik ama iyi bir özellik.. 🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRETACASH -- 5 Aralık 2017; 21:1:56 >

• GRETACASH kullanıcısına yanıt
    Ois yok da Sony de ki nesne izleme muhabbeti var öyle bir seçenek gördüm ois yerine dijital çözümler var onu mu kullanmışlar çözemedim

Evet sürekli nesne izleme var ayrıca geniş açı olmaksızın fotoğraf çekerken "telefonu sabit tutun" uyarısı geliyor..

Deneye deneye çözeceğiz.. 😎

Ses düzenini biraz daha açabilir misiniz acaba? Kulaklık çıkışını mı kastetmek istediniz?

O nasıl açılıyor ben göremedim geniş açıyı ekran görüntüsü alıp işaretlermisiniz

• Arkadaşlar ben g3 kullanıyordum. O telefonda en çok kullandığım özelliklerden biri titreşim seviyesinin ayarlanmasıydı. Yani sms için titreşim şiddetini en düşüşte tutuyordum. Çağrılarda ise en yüksek seviyedeydi ve titreşimi sadece çağrı gelirse hissediyordum yani. Mate 10 lite da böyle bir özellik göremedim. Bilen var mı? Yoksa bile programı filan yok mudur bunun?

• Turevin2.geometrikyorumu T kullanıcısına yanıt
    Kulaklık çıkışı değil örneğin Asus Zenfone 3 teki gibi sound manager olabilirdi..Sesi müzik, dış mekan, film vb..şeklinde ayarlayabiliyorsunuz sound manager ile..

Kamerayı açtığınızda sol üstte görünen dairesel şekle tıklayınca o mavi oluyor ve geniş açıklık etkin oluyor geniş açıklıktan kasıt odak uzaklığı...fotoğrafı çektikten sonra fotoğrafta bu kez sağ üstte yer alan o dairesel şekle tıkladığınızda alt kısımdan sürgüyü hareket ettirip odak uzaklığını değiştirebiliyorsunuz..

HUAWEI MATE 10 LITE KULLANICILARI KLÜBÜ

Kameranın odakladığınız nesneyi takip etmesi için de aşağıdaki fotodaki gibi ayar yapmanız gerekli..Sony'deki eye motion camera gibi...

HUAWEI MATE 10 LITE KULLANICILARI KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRETACASH -- 5 Aralık 2017; 23:44:23 >

güzelmiş ya bu kamerada acaba eis var mı ? ben oraya basmıştım ilk ama sonradan ayar yapılabildiğini bilmiyordum teşekkürler. Cihazı bizden başka alanlar var mı ki yoksa sadece biz mi aldık. Bu arada bu gün huawei ile canlı sohbet yaptım ön taraf da kullanılan cam ve kamera lensleri huawei'nin kendi geliştirdiği materyaller olarak dönüş aldım. İlk başta acaba huawei lecia dan temin ediyor ama isim hakkı gibi olaylardan dolayı mı belirtmiyor diye düşünceye kapılmıştım.
  • https://www.gsmarena.com/honor_9i_huawei_mate_10_lite-review-1671p4.php#image5

Gsmarena da fotoğraf örnekleri mevcut incelemek isteyenler için.
    EIS var OIS yok..🤣

Benim moto g4 plus ta ips ekran ama telefonu elime aldığımda bildirimleri siyah beyaz gösteriyor üstüne bastığımda bakabiliyorum led bildirimden daha faydalı bir özellik çok alıştım
  • @skywalker06 o özelliği gerçekten hiç deneyimlemedim ben o ekran farkını şu sebeple dedim amoled ekranda siyahlar daha düşük tüketimi oluyor bu özellikde o sebeple ıps de olmaz dedim ama dediğiniz doğrudur belki bu cihazda da vardır ben pek vakit bulamadım kurcalamaya

@GRETACASH sitelerde eis var diye göremedim ben siz biryerde mi okudunuz ?

Huawei Türkiye'ye sordum.. Eis var dendi zaten bu telefon 3 isimle ve herbirinde ufak tefek farklılıklarla çıkmış : nova 2i, maimang 6, Mate 10 Lite.

Gsmarena da baktığımda özelliklerde elimizdeki telefondan farklı şeyler var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRETACASH -- 6 Aralık 2017; 10:7:46 >
    Lensler leica çıkışlı olsa bile p10u baltalıyacağı için doğruyu söyleyeceklerini düşünmüyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.