Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.647
Cevap
75
Favori
393.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

Orijinalden alıntı: Matt_Murdock

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Matt_Murdock

merhabalar mate 10 pro'da hafıza kart desteği yokmu acaba bir kaç site öyle diyorda

Lite ve standart versiyonda var ama pro da sadece dahili 64 gb var.

mate 10 pro almayı düşünüyordum ama bu saatten lg v30'a yönlendireceğim kendimi maalesef resmen bize üvey evlat muamelesi yapıyor hafıza kartsız modelini getirerek huawei

Elbette herkes kendi tercihini yapacak.
    Mate 9 çift hat kullanıyorum, eşimde p9 var. İki telefondan da inanılmaz memnunuz. Özellikle fotoğraf performansı, cihazın sorunsuzluğu çok iyi.
    Mate 10 geldiğinde alacak ilk kişilerden birisi olacağım sanırım. Arttırılabilir hafıza önemliyse ve 64 gb yetmeyecekse almayın tabi. Ben mate 9 da hafıza arttırılabiliyor mu inanın onu bile bilmiyorum çünkü hafızanın yarısını bile doldurabilmiş değilim.

V30 konusunda bilgim yok. Özellikle fotoğraf konusunda huawei ile yarışabilir mi emin değilim.

Daha hafızanın yarısı dolduramamışsın kamerayı bile adam akıllı kullanmıyorsun neden mate 9 varken mate 10 a geçecen? V30 daha güzel bir telefon ben olsam 4500 lira vereceksem onu alırdım

@ErtugrulGazi46
    Len sen niye alıntılıyon o zaman beni? Bak dalgana birde uzun uzun cevap veriyor ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 20 Ekim 2017; 15:29:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Size göre Huawei kamerası hüsran olacaksa siz efsane lg alın. Hayırlısı olsun.

Adamlar ilk testi yapmış diyiyorum. sen diyorsun sana göre. Hayır okuduğunudamı anlamıyorsun. Bana göre diye bir şey yok. İlk testi yapılmış diyiyorum.

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro_vs_mate_9_camera_shootout-news-27774.php

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Mate 10 iyi olmuş. Zaten en iyisi mate 10 olmuşta. Su geçirmeme özelliğini koymamak nedir. Yeri geliyor 1 hafta yağmur yağıyor.

Mate 10 pro tam çöp ama o ekran oranı ile olmaz. 18:9 şuan için çöpün çöpünden başka bir şey değil. Lg gu kullanıyorum telefon 4.5 inç felan sanırım videolarda.

İllaki gelecekte standart olacaksada şuan uzak durmak lazım. Kulaklık çıkışı da yok olmadı yani.

Merak ettiğim konu normal mate serisinde lg6 veya lg v30 gibi ses çipi varmı.

görüşünüze elbet saygım var ama gereksiz yere aşağılamışsınız cihazı bence.

Anten teknolojisi ile şu an en iyi telefon 4 anten var cihazda. ve en iyi çekim gücünü ve web performansını vaad ediyor.

Öğrenen arayüzde çığır açmışlar. Bunun için ayrı işlem birimi bile tasarlamışlar. Tam 18 ay boyunca telefonun gram yavaşlamayacağının taahhüdünü veriyor adamlar.

Ekran kasa oranı ile piyasanın en iyilerinden biri. 18.5/9 ekran formatını bu kadar çok üretici cihazlarına koyduğuna göre, sandığınızdan daha hızlı yaygınlaşacaktır. Aynı 2knın ne gerek var yaaa denilmesine rağmen 2 sene içerisinde üretilen üst seviye telefonlarının hepsinde standart haline gelmesi gibi bu da kısa vadede çoğu uygulama tarafından desteklenecektir.

tasarım görecelidir, bu konuya girmiyorum. Mesela erdi bey hem önde hem de arkada huawei logosunun olmasını yadırgamıştı ama bence öndeki huawei logosu oldukça şık durmuş. Keza çift kameraları sarmalayan şerit de ayrı bir hava katmış.

şarj soketi arızası yaşamayacağınızın garantisini veriyor adamlar. Ki dünya çapında cep telefonlarının en çok kullanılan ve pek tabi bozulan parçasıdır şarj soketleri. Bunda özellikle garanti verdiğine göre, telefonun kalitesi konusunda kafalarda soru işareti kalmamış olması lazım.

wireless şarjı desteklemesini isterdim. Apple'ın bile uzak kalamadığı bu teknolojinin eksik olmasını kabul edemem. Evet hızlı şarj var ve iyi çalıştığı söyleniyor ama bunun da olması gerek.

• 64 gb neresini dolduracaksın ?
    Belki sizden farkım ben oyun oynayan birisi değilim, o tür şeylerle telefonu doldurmuyorum.
    Cihazda bin taneden fazla foto var, bazen de yedeklerim ve fotoğraf çekmeyi çok severim. Profesyonel cihazım ve üç objektifim de var elbette onun yerini tutacak değil ama yanında pro cihaz taşımadığın zamanlar pratik bir şekilde gayet güzel fotoğraflar çekilebiliyor. Birbirimizi ikna etmek durumunda değiliz. en başta yazdığım gibi herkes kendi tercihini yapar.
    Bir kaç mate 9 ile çektiğim fotoğraf ekliyeyim. Meyva tabağı fotosunu cihazın kendi yazılımı ile renkleriyle oynadım, diğerleri aynen çektiğim gibidir.

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Size göre Huawei kamerası hüsran olacaksa siz efsane lg alın. Hayırlısı olsun.

Adamlar ilk testi yapmış diyiyorum. sen diyorsun sana göre. Hayır okuduğunudamı anlamıyorsun. Bana göre diye bir şey yok. İlk testi yapılmış diyiyorum.

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro_vs_mate_9_camera_shootout-news-27774.php

Sizinle muhatap olmak hataydı. En dandik üründe bile emek vardır ve şu klasik ergen muhabbeti olan çöp kelimesini kullanan kişiyi gerçekten muhatap almamak gerekiyor. Kaldı ki okuduğunuzu bile anlamakla ilgili sorununuz var.
    Denklerinizle devam edin.
    Blok.

• Arkadaşlar DXO incelemesi çıktı.
    97 ortalama puan ile şuan Google Pixel 2'nin arkasından ikinci sırada.
    Fotoğrafta 100 tam puan aldı cihazımız. Video da ise 91 puan aldı.
    https://www.dxomark.com/huawei-mate-10-pro-oustanding-still-image-performance/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowmexo -- 20 Ekim 2017; 16:5:48 >
  • 64 diyorda bize 50 gb kalıyor genelde heartstone kursan 3 gb, kaliteli film atsan oda o kadar, fotoğraflar belki çok yer kaplamıyor ama 4k veya 1080p videolar çekiyorsan yine iyi yer kaplıyor. sen yarısını dolduramadım diyorsun, kendinde demişsin fotoğraf çekiyormuşsun yani sadece foto için mate 9 dan mate 10 a geçmek saçma. Ha paran var senin keyfin tabi geçebilirsin.
  • Cihazın fotoğraf performansına diyecek söz yok ama video çekiminde sanırım o kadar iyi değil. Nasıl olur da bu duruma el atmamışlar gerçekten üzücü bir durum.
  • Batarya performansı kötü.

Telefon fazla güç çekiyor bataryadan

https://youtu.be/lXp-4QyJpmo

• Bunun için güncelleme vermişler batarya ile değil de yazılım kaynaklıymışhttp://www.milliyet.com.tr/huawei-mate-10-pro-ilk-teknoloji-haber-2539886/

• quote:

Orijinalden alıntı: ErtugrulGazi46

Batarya performansı kötü.

Telefon fazla güç çekiyor bataryadan

https://youtu.be/lXp-4QyJpmo

Bataryanın çok daha fazla gitmesi gerek eski modele göre. Firma işlemci ve gpunun çok daha az enerji tükettiğini söylemişti.

Düz mate 10 600euro olsa süper olurdu.

• Clive kullanıcısına yanıt
    Dogru bir haberdir inşallah ben bu cihazın çok satmasını istiyorum.

Şuan ki bataeya performansı kötü gercekten 4000mah bataryanın hakkını veremiyor.

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Tahmini yazılımsal bir sorun var. Güncelleme felan çıkarmazlarsa bu telefon için ölüm demek.

4000mah batarya ile çok mükemmel batarya performansi vermesi gerekirken ip8Plus kadar bi performansı var.

Düzelir bence bu sorun

• Normal model on numara olmuş.

Parmak izi okuyucusunun önde olması, 16:9 gibi mükemmel ekran oranı, ekran büyüklüğü, kamera, fiyat, 3.5mm giriş, hafıza kartı vb.. tamamıyla bakılınca sanırım alacağım telefon olacak. Özellikle de batarya ömrünü biraz iyilestirirlerse gerçekten tam aradığım telefon.

Eksileri ise lcd ekran, 4gb ram ve su geçirmezlik.

Note8 ile aralarında kalıyorum onun ekranı daha iyi ama 18:9, kıvrık ekran ve parmak izinin yeri nedeniyle mate 10 ağır basıyor şimdilik. Kasım başında tekrar incelemelere ve fiyatlara bakıp son kararı veririm artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Normal model on numara olmuş.

Parmak izi okuyucusunun önde olması, 16:9 gibi mükemmel ekran oranı, ekran büyüklüğü, kamera, fiyat, 3.5mm giriş, hafıza kartı vb.. tamamıyla bakılınca sanırım alacağım telefon olacak. Özellikle de batarya ömrünü biraz iyilestirirlerse gerçekten tam aradığım telefon.

Note8 ile aralarında kalıyorum onun ekranı daha iyi ama 18:9, kıvrık ekran ve parmak izinin yeri nedeniyle mate 10 ağır basıyor şimdilik. Kasım başında tekrar incelemelere ve fiyatlara bakıp son kararı veririm artık.

Benimde çok dikkatimi çekti bu telefon lcd ekranlı telefon kullanmadım ne gibi dezavantajları var? Amoled çok güzel aslında neden kullanmıyorlar? Hemde çok az enerji harcıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Normal model on numara olmuş.

Benimde çok dikkatimi çekti bu telefon lcd ekranlı telefon kullanmadım ne gibi dezavantajları var? Amoled çok güzel aslında neden kullanmıyorlar? Hemde çok az enerji harcıyor.

Maliyeti düşürmek için lcd kullandıklarını düşünüyorum. Bir de amoled ler hep 18:9 ama teknik detayını bilmiyorum elbette.

Sadece pili çok verimsiz kullanması kafama takıldı note8 den 800 mah daha fazla pil var ama daha az kullanım ömrü vermiş yukarıda paylaşılan testte, büyük ihtimalle yazılımsal bir durumdur bir çıksın bakalım...

• Mate 10 4 gb Geekbuying de 669 dolardan ön sipariş açılmış kısa sürede 600 altı iner herhalde. 699 fiyat diyorlardı ama daha düşük olacak anlaşılan.

• quote:

Mate 10 4 gb Geekbuying de 669 dolardan ön sipariş açılmış kısa sürede 600 altı iner herhalde. 699 fiyat diyorlardı ama daha düşük olacak anlaşılan.

Huawei Mate 10 Serisinin Çin Fiyatları

Huawei Mate 10

4GB RAM / 32GB depolama ¥3500 – $529 – €449

4GB RAM / 64GB depolama ¥3899 – $589 – €500

6GB RAM / 128GB depolama ¥4499 – $680 – €577

Huawei Mate 10 Pro

6GB RAM / 64GB depolama ¥4899 – $740 – €628

6GB RAM / 128GB depolama ¥5399 – $816 – €692

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

Mate 10 4 gb Geekbuying de 669 dolardan ön sipariş açılmış kısa sürede 600 altı iner herhalde. 699 fiyat diyorlardı ama daha düşük olacak anlaşılan.

Huawei Mate 10 Serisinin Çin Fiyatları

Huawei Mate 10

4GB RAM / 32GB depolama ¥3500 – $529 – €449

4GB RAM / 64GB depolama ¥3899 – $589 – €500

6GB RAM / 128GB depolama ¥4499 – $680 – €577

Huawei Mate 10 Pro

6GB RAM / 64GB depolama ¥4899 – $740 – €628

6GB RAM / 128GB depolama ¥5399 – $816 – €692

Ben 699 diye görmüştüm demek Avrupa fiyatlariymis onlar.

• kutu açılımı türkçe

chip online ön incelemesi

tekno seyir ön inceleme videosu

mediamarkt türkiye ön inceleme videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz55_55 -- 25 Ekim 2017; 14:43:11 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.