Şimdi Ara

Huawei kalabalık içerisinde Uygur Türklerini tespit edebilecek teknoloji geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
150
Cevap
3
Favori
10.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 ay
 • Cevaplayan Üyeler 114
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 31 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • asyagrafik (4 mesaj) Fortune 4 (4 mesaj) bluefour (4 mesaj) 12 Angry Men (3 mesaj) Charaznable (3 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (84 mesaj) Mobil (35 mesaj) Mini (11 mesaj) (14 mesaj) (6 mesaj)
 • @
148 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Huawei kalabalık içerisinde Uygur Türklerini tespit edebilecek teknoloji geliştiriyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  3142 Mesaj
  Dua edin de abd batmasın. Çinin egemenliği altında mumla ararsınız batı medeniyetini.
 • Yüzbaşı
  288 Mesaj
  Kapalı ve şeffaf olmayan hiç bir yönetim insanlığa ve medeniyete bir şey katmaz dersine köleleştirmeye çalışır.
 • Yüzbaşı
  733 Mesaj
  Doğu Türkistan olarak adlandırılan topraklar Çin'e bağlı bir bölge. Burada hükümetin ayrılıkçı/bölücü aksiyonlara müdahale etmesini anlarım her türlü.
  Ama nerede olursa olsun en ufak asimilasyon, ayrımcı, ırkçı davranış kabul edilemez. Ticari ilişkiler ve çıkar ilişkileri bir kenara bırakılarak olaya bakılmak zorunda. E bunlar Türk, boşver biz işimize gücümüze bakalım dediğiniz noktada aynı olay sizin de başınıza geldiğinde başa geleni çekmek zorunda kalabilirsiniz.
  Diğer taraftan baktığımızda ise bu ülle kendi vatandaşına bile oldukça baskıcı bir yönetim sergiliyor.
  İşin diğer komik tarafı herkese eşitlik vadeden bir sistemden çıkmış olan ülkenin bu kadar vahşice işlere imza atması. Umarım bir an önce bu zalimce/canavarca işleri bırakıp insan haklarına uymaya başlarlar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  10795 Mesaj
  Şahsen çin markalı çöp telefonları boykot ediyordum, benim açımdan bir şey değişmedi boykota devam. Burada çin markası telefonları öven fanboylar umarım en azından artık reklam yapmayı keserler.
 • Yarbay
  3561 Mesaj
  Kahrolsun Amerika diye höykürüp Çin güzellemesi yapanlara selam olsun. Olurda Amerika zayıflar Çin dünya lideri olursa Çin hepimizi ağlatır haberiniz olsun.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  974 Mesaj
  Huawei BOYKOT
 • Binbaşı
  1283 Mesaj
  Bütün teknoloji basını deli gibi Huawei reklamı yapmaya devam etsin.
 • Yüzbaşı
  746 Mesaj
  sanırım dh olarak huawei işbirliğiniz bitti
  |
  |
 • Yüzbaşı
  799 Mesaj

  Ben de Huawei'yi boykot ediyorum. Bir kişiden ne olur demeyelim lütfen. Herkes deniz yıldızı hikâyesini bilir. Huawei boykot...
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  8333 Mesaj
  Kullanmayın kullandırtmayın şu markayı.


  bir ay önce antoine griezmann sırf bu nedenle huawei ile olan sponsorluk anlaşmasını iptal etmişti.

  https://www.instagram.com/p/CInqQ5-ptdP/  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 13 Ocak 2021; 21:9:18 >
 • Yarbay
  3864 Mesaj
  İlk defa abd bize hayrı dokunan bir iş yapmış. Gg huweai
 • Teğmen
  249 Mesaj

  bir fransız kadar olamadık hocam.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  mu5tafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1579 Mesaj
  Zaten kullanmazdım bu markayı vicdanım az da olsa rahat
 • Yarbay
  4557 Mesaj

  Osmanlı'dan sonra Türk ve İslam dünyasının, hatta bütün masum coğrafyaların hali bu, korkunç çaresizlik... Balkanlar ve Kafkaslarda milyonlarca gayrimüslim masumun da öldüğünü düşününce, gerçekten Osmanlı dünyanın en önemli denge unsuruymuş diyorum. Batı dünyası fiili bi adım atmadıktan sonra, Rusya bunları destekledikten sonra Türkiye'nin bi yaptırım gücü yok.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2383 Mesaj
  Huawei beni çok şaşırttın. Yıllarca Mate 9'u çok memnun olarak kullanmıştım. Sonra Mate 10 pro kullanarak bir süre ondan da epey memnun kalmış sonra satıp 11.11 kampanyaları ile son S20FE almıştım, satıp yine mi Huawei alsam diye düşünüyordum ama bu durumda almam. Yazıklar olsun Çin yazıklar olsun Huawei.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2887 Mesaj
  Çin'e karşı tüm dünya tavır almalı. Çin işi ucuzluk iken şimdi ürkütücü oldu.
 • Yarbay
  5236 Mesaj
  ABD bunlara az bile yapıyor. Zaten yakında batacaklar merak etmeyin  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Teğmen
  160 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

  Osmanlı'dan sonra Türk ve İslam dünyasının, hatta bütün masum coğrafyaların hali bu, korkunç çaresizlik... Balkanlar ve Kafkaslarda milyonlarca gayrimüslim masumun da öldüğünü düşününce, gerçekten Osmanlı dünyanın en önemli denge unsuruymuş diyorum. Batı dünyası fiili bi adım atmadıktan sonra, Rusya bunları destekledikten sonra Türkiye'nin bi yaptırım gücü yok.

  Bazen olayları anlayabilmek için durumları farklılaştırmak, gerçekleşme ihtimali çok çok düşük unsurları o durumun içine sokarak değerlendirme yapmak yaşanılan durumun sebeblerini görmede faydalı olabiliyor. Çok basit gibi görünse de esasen çok etkili bir yontem. Bu husustan yola çıkarak;


  Ordaki ezilen mazlumlar katolik hristiyan olsa ne olurdu? Sorusunu sorsak kendimize:


  Düşünelim. Katolik hristiyan olsaydı ordaki toplum; sonucu çin için ne olurdu?Askeri seçenekleri bir yana bırakıp sadece ekonomik sonucları üzerine odaklansak ve şu soruyu sorsak. Sadece papa nin çıkıp çin in zulmünü katolik hıristiyanlara atlatsa ve boykot istese çin için resmen bir felaket olmaz mıydı? Düşünelim nasıl bir yaygara kopacağını. Milyarlarca mensubu olan bir din ve elinizin tersiyle itemeyeceginiz bir pazar. Boyllesi bir pazarda nefret edilen olmak ister mısınız? Ki bu dinin en tepesinde o dine inanan insanların muteber saydığı bir makam sizi lanetler ise o toplumların yaşadığı coğrafyada haliniz nice olurdu?


  Peki bir de gerçek duruma bakalım. Farkımız nedir bizim. Müslüman coğrafyası çin in elinin tersiyle "olmazlarsa da olur" diyebileceği bir pazar mi? Sadece pazar değil sahip olduğu yeraltı yerüstü kaynaklarıyla beş para etmez bir cografyadamiyiz? Peki şöyle düşünsek:


  Tacikistan dan tutun en batıda Fas a kadar trilyon dolarlık çin pazarının üstünde yaşayan müslüman coğrafyası diyelim ki böyle bir tepki ortaya koyabilse ne olurdu ? Oluru olmazı düşünmeden sadece tüm müslüman coğrafyasında böylesi bir boykot olsa ne olurdu bunu düşünün? Etkisi nasıl olurdu ? Böylesi bir tepkiyi aynı anda ortaya koyabilen bir müslüman coğrafyası olsa idi ?


  Işte sorun burda. Müslüman ayrılmış. Müslüman bencillesmis. Irk nifakı müslüman coğrafyaları toplumları esiri yapmış. Peygamber efendimiz "müslüman müslümanın kardeşidir " diye buyururken şu an "müslüman Arap, müslüman Türk müslüman bilmem ne' ye " gelmiş yada getirilmis artık nasıl olmuş ise olmuş.


  Işte Osmanlı bu yüzden önemli idi. Osmanlı maya idi, Osmanlı tutkal idi , Osmanlı müslümanın tutunduğu son dal idi. Osmanlı askeri olarak eski gücünden çok çok geri olsa da son zamanlarına kadar müslüman coğrafyasındaki etkisi hiç bir zaman azalmadı. Bunda da en büyük etken Hilafet makamı idi. Batıdaki Osmanlı korkusu Osmanlı yıkılana ve istediklerini alana kadar devam etti. Muslumanlar tarafindan muteber kabul edilen bir Hilafet makamı şu an olsa idi bir fetvasında devletleri dize getirecek etkisi olurdu. katolik papaligi, protestan ekumenligi v.b, müslümanların hilafet makamına bağlılığının yanında hiç kalırdı bunu unutmadan değerlendirelim. Ve ilk örnekte verdiğim durumun bin beterini müslüman coğrafyada çin yaşardı .


  Ve maalesef biz bu mayayı bozduk, o dalı kendimiz de üstündeyken kendi elimizle kestik attık. Şu an müslüman coğrafyası için ne maya olabiliriz ne tutkal ne de tutunacak bir dal. Belki çevremiz için elimizden geleni yaparız ama uzak coğrafyalara etki etmemiz imkansız.


  Velhasıl kelam Osmanlı dan sonra müslümanı bir tutacak bir şey kalmadı. Kalmadığı için de 100 yıldır gelen vurdu giden vurdu biz de buranı değil 100 yıldır hep birbirimizi suçladık durduk. Birbirimize düştük nefret edip durduk. Olay bu işte


  Allah sonumuzu hayr eylesin. Hesabımızı kolay eylesin. Zulme uğrayan müslüman kardeşimiz için elimizden gelen en ufak gücümüz varsa bizden onu kullanıp kullanmadığımız sorulacak. Bunu da unutmayın. Ben şahsi olarak, zorunlu kalmadıkça çin ürünü almamaya çalışıyorum. Elimden gelen bu. Belki her şey çin ürünü ama ne kadar az alabiliyorsam o kadar az alıyorum. Bu da bir şeydir ne yapabilirim ki başka.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihtiyar.gamer -- 13 Ocak 2021; 23:43:57 >
 • Çavuş
  46 Mesaj
  xiaomi fanlarına da anlatacan bunları, malum Türkiye de çok fazla MI fanı var.
 • Yarbay
  2941 Mesaj
  Dünyanın gelecekteki başına bela olacak, tek ülkesi Çin. Rusya da yanında destekçisi olur. Çin gibi bir ülkenin dünyanın başına bela olmasındansa Amerika’nın bela olmasını eğlerim. En azından kötünün iyisi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Ko Cuce
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.