Şimdi Ara

Huawei HG658 V2 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
15
Favori
197.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    wifi bağlı , ama internette gezinirken rastgele bir zamanda internet erişilemez oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxxerman X kullanıcısına yanıt
    sanırım bir yolu yok.
  • Eski modemim bozuldu ve bunu verdiler bana.

Oyunlarımda NAT Type: Moderate şekildeydi, hiçbir sorun olmadan oynuyordum. "Open" olsun derdim de yoktu.

Bu modemi aldığımdan beri COD MW (2019) ve GTA V'te Nat Type: Strict uyarısı alıyorum. Online oynuyorum ancak COD'da çok geç buluyor ya da GTA'da boş lobby'lere düşüyorum.

Herkesin bildiği şu port açma işini de yaptım. Statik IP belirledim ve o IP ile oyunların port'larını ayarlardan açtım. Artı bir de DMZ ayarını da aktifleştirdim. Her şeyi denedim ancak hiçbir şey değişmiyor.

Beni NAT Type: Strict hatasından kurtarabilecek var mı forumda kimse? PC'de kablolu, en güncel Windows, driver vs. kurulu. Lütfen gerçekten bilgili birisi bana yardımcı olsun. Bir çok konuda forumda herkese yardımım dokunmuştur ancak bu lanet olası modemi ayarlayamıyorum düzgün bir şekilde.

Ya da bana kafamın tamamen rahat edebileceği, tüm portlarımın vs. açık olabileceği bir modem önerin lütfen. Fiyatının hiçbir önemi yok, direkt alacağım.

(Superonline hattına bağlı, kablosuz bir ev telefonu da bağlı mevcut modeme. Ona uygun öneriler rica ediyorum)

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 15 Aralık 2019; 22:22:25 >

• Hocam modem duruyorsa yazılım versiyonu nedir bakar mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Hocam modem duruyorsa yazılım versiyonu nedir bakar mısın
    B021 sanırım hocam.
  • Hocam sana zahmet yedek alıp paylaşabilir misin benim ki 13te kalmış. Millenicom kullandığım için güncellenmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Hocam sana zahmet yedek alıp paylaşabilir misin benim ki 13te kalmış. Millenicom kullandığım için güncellenmiyor
    Yedek alma menüsü yok bende, baktım.
  • Hocam şu program ile oluyor galiba
    https://drive.google.com/file/d/0B4S-Z726VJ2SdmlhQ0NPc3lJRGM/view

Burada da anlatımı var
    https://forum.hovatek.com/thread-14383.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.. -- 22 Ocak 2020; 22:9:26 >
  • Arkadaşlar merhaba Hg658 kullanıcısıyım. Modemden 2 ay önce yaşanan fırtınaya kadar oldukça memnundum ancak son 2 aydır 0.50mbps üzeri internet alamıyorum. Superonline ile defalarca görüşmeme rağmen hiçbir sonuç elde edemedim. Toplam 5 defa eve teknik servis yollayacaklarını söylemelerine rağmen gelen giden olmadı ve tüm işlerim aksadı. İş başa düştü.

Yukarı
    Bağlantı durumu:
    Showtime
    Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):
    85
    Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):
    5612
    Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):
    84
    Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):
    6096
    Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    8.7
    Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    10.9
    Yukarı akım aralık derinliği:
    1
    Aşağı akım aralık derinliği:
    1
    Hat standardı:
    ADSL_2plus
    Yukarı akım hat zayıflaması (dB):
    47.7
    Aşağı akım hat zayıflaması (dB):
    32.7
    Yukarı akım çıkış gücü (dBm):
    11.5
    Aşağı akım çıkış gücü (dBm):
    21.1
    Kanal türü:
    Hızlı

Değerlerim bu şekilde nasıl bir yol gösterirsiniz acaba?

Teşekkürler.

• Horozistan20 H kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde İstanbulda yaşanan fırtınadan dolayı benim internette de zaman zaman hız sorunları oldu ama çok şükür fırtınadan sonra normale döndü. Muhtemelen sizin bağlı olduğunuz dslam kutusu zarar görmüş olabilir. Kesinlikle teknik servis gelip kontrol etmeli yakalarına yapışın derim.
  • problem cgnat kaynaklı muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

problem cgnat kaynaklı muhtemelen.
    Anlayamadım hocam tam.
  • Merhaba,

Tüm servis sağlayıcılar için ADSL VE VDSL için kablolu ve kablosuz olarak, kurulum adımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

HUAWEİ HG658 V2 MODEM KURULUMU TURKCELL SUPERONLİNE, TÜRK TELEKOM TTNET, MİLLENİCOM, TÜRKNET ,DSMART, VODAFONE
    https://www.freeteknoloji.com/modem-kurulumlari/huawei-hg658-v2-modem-kurulumu-turkcell/

HUAWEi HG658 V2 ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ
    https://www.freeteknoloji.com/modem-kurulumlari/huawei-hg658-v2-access-point-ayarlari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergycan -- 16 Şubat 2020; 1:35:20 >

• bu modem için güncel sürümü paylaşacak olan arkadaş var mı acaba?

b019 kullanıyorum suan.

ayrıca oyunlardan anlık kesilme yüzünden atma oluyor wifi aniden kesiliyor ne lanet bir modem inatla bunu veriyor her iss
  • quote:

bu modem beni kanser etti.
    wifi bağlı , ama internette gezinirken rastgele bir zamanda internet erişilemez oluyor.
    çözebildin mi hocam?
  • AvriL kullanıcısına yanıt
    sorun tamamen superonlinedan kaynaklı.
    ya bu modem, ya da verdikleri internet sıkıntılı.

defalarca gelin çözün dedim eve gelmeye tenezzül etmedi ensarcılar.

ben de türk telekoma geçtim. yeni modem aldım.
    hiçbir sorun yaşamıyorum şu an.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sorun tamamen superonlinedan kaynaklı.
    ya bu modem, ya da verdikleri internet sıkıntılı.

defalarca gelin çözün dedim eve gelmeye tenezzül etmedi ensarcılar.

ben de türk telekoma geçtim. yeni modem aldım.
    hiçbir sorun yaşamıyorum şu an.
    Anladım hocam bu modemden sorun yaşayan onlarca insan varmışta o sebeple acaba modemde mi sorun diye düşündüm.

Modemi değiştirmelerini söyleyeceğim olmazsa kendim değiştiririm netice alamazsam artık başka issye geçeceğim mecbur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu modemi 3 yıldır kullanıyorum PUBG Avrupa server ında 900 üzerinde Ping değerleri veriyor tt testi jitter değeri 90-120 oluyor tamamen kilitleniyor. Tp link modem zyxel AP denedim 2 ay falan idare ettik sonunda bu da yürümemeye başladı. Ne kanal ayarı kaldı ne frekans herşeyi denedim. Kabul ediyorum 16 MB altyapıda Tt 8-9mb verirken superonline 10-11 MB geliyor ama işte çok dalgalanıyor hatta kilitleniyor. Sorun bence modemden bağımsız. Sadece şu olabilir 5 ghz yayın yapsa parazit bir ihtimal daha az olurdu. Çözüm sunarlar diye superonline ı arayıp sinirlerinizi yıpratmayın.

• Merhaba,
    İkinci el modem alacağım Huawei HG658 V2 ile Zyxel VMG3312-B10B arasında kaldım sizce hangisini almam daha iyi olur ?

• merhaba hocam ben de ikisi arasında kaldım. hangisini aldınız seçimi neye göre yapmıştınız
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.