Şimdi Ara

Huawei HG556A Adsl/3g Modem inceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
17
Favori
17.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hayalet_tr

quote:

Orijinalden alıntı: kpln04

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ilk mesajda yeralan 3g router olarak kullanımı konusunu okuyabilirsiniz

hocam birşey soracaktım ben şuan ttnet fiber kullaniyorum ama odalara sinyal gitmiyor nasıl bi malzeme kullanmislarsa telefon bile çekmiyor.
    Bu modem fiber sinyali alıp tekrar dan dagitabilir mi? sanırım repeater oluyor bu yöntem modemde bu özellik var mı varsa fiber adsl uyumsuzluğu olur mu?

Fiber hatta baglayip modem olarak kullanamazsiniz ancak fiber modeminizin ethernet portlarindan birine baglayarak kablosuz olarak internetinizi ev icine dagitabilirsiniz. Bunun icinse orjinal yazilimi degilde openwrt yazilimi yuklemenizi oneririm.

kablosuz alip tekrar kablosuz dağıtması imkânsız herhalde illa kablo lazım yanı
    Kablolu baglarsam ikisi yine aynı oda da olacak bi etkisi olmayacak sinyale amacım ikisini ayrı noktalara koyup evin her tarafına neti dagitmakti ama olmayacak gibi
    Birde orj yazılım la yapılmıyor mu pek modemi ellemek istemiyorum da

Kablosuz alip tekrar kablosuzda dagitabilirsiniz ama bu sadece openwrt yazilimi ile mumkun oluyor.

Oluyorsa müthiş o zaman peki bu open wrtyi nasıl kurup ayarlarını yaparım bildiğiniz bi kaynak resimli anlatım filan var mı

Kasim ayi gibi openwrt yuklemistim o gunden beridirde sorunsuz sekilde calisiyor bu yuzden nasil yaptigimi pek hatirlamiyorum. Asagidaki konuda hem openwrt yukleme hemde istedigin sekilde kablosuz baglantiyi alip yine kablosuz olarak dagitmanin nasil yapacagi anlatiliyor. Mobilde oldugum icin bakamadim biraz arastirman lazim.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98899695&p=1

hocam bende var bu modem sürekli net kopuyor diye firmware güncelledim dün akşam wps tuşuna bastım birkaç kez ve ondan beridir wifi kapalı modemin ayarlarına giriyorum adsl ayarları gözükmüyor.
    dediğiniz openwrt yazılımını yüklersem düzelirmi?ayrıca nerden yükleyebilirim biligi verebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ilk mesajda yeralan 3g router olarak kullanımı konusunu okuyabilirsiniz

hocam birşey soracaktım ben şuan ttnet fiber kullaniyorum ama odalara sinyal gitmiyor nasıl bi malzeme kullanmislarsa telefon bile çekmiyor.
    Bu modem fiber sinyali alıp tekrar dan dagitabilir mi? sanırım repeater oluyor bu yöntem modemde bu özellik var mı varsa fiber adsl uyumsuzluğu olur mu?

Fiber hatta baglayip modem olarak kullanamazsiniz ancak fiber modeminizin ethernet portlarindan birine baglayarak kablosuz olarak internetinizi ev icine dagitabilirsiniz. Bunun icinse orjinal yazilimi degilde openwrt yazilimi yuklemenizi oneririm.

kablosuz alip tekrar kablosuz dağıtması imkânsız herhalde illa kablo lazım yanı
    Kablolu baglarsam ikisi yine aynı oda da olacak bi etkisi olmayacak sinyale amacım ikisini ayrı noktalara koyup evin her tarafına neti dagitmakti ama olmayacak gibi
    Birde orj yazılım la yapılmıyor mu pek modemi ellemek istemiyorum da

Kablosuz alip tekrar kablosuzda dagitabilirsiniz ama bu sadece openwrt yazilimi ile mumkun oluyor.

Oluyorsa müthiş o zaman peki bu open wrtyi nasıl kurup ayarlarını yaparım bildiğiniz bi kaynak resimli anlatım filan var mı

Kasim ayi gibi openwrt yuklemistim o gunden beridirde sorunsuz sekilde calisiyor bu yuzden nasil yaptigimi pek hatirlamiyorum. Asagidaki konuda hem openwrt yukleme hemde istedigin sekilde kablosuz baglantiyi alip yine kablosuz olarak dagitmanin nasil yapacagi anlatiliyor. Mobilde oldugum icin bakamadim biraz arastirman lazim.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98899695&p=1

hocam bende var bu modem sürekli net kopuyor diye firmware güncelledim dün akşam wps tuşuna bastım birkaç kez ve ondan beridir wifi kapalı modemin ayarlarına giriyorum adsl ayarları gözükmüyor.
    dediğiniz openwrt yazılımını yüklersem düzelirmi?ayrıca nerden yükleyebilirim biligi verebilirmisiniz?

Openwrt de adsl baglantisi yapamazsiniz. Farkli bir surum yuklemeyi deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    ok hocam teşekkürler
  • Merhaba, Openwrt kullananlara bir sorum olacak, cihazı internete kablosuz olarak bağlayabiliyorum ancak Wi-Fi üzerinden arayüze giremiyorum. Ethernet üzerinden sorun yok bunu yapabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 8 Ağustos 2015; 13:16:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3g modem takılı halde, modem üzerindeki ışık ve usb stick üzerindeki ışık normal şekilde yandığı halde, internete giremiyorum. sorun nerededir arkadaşlar sizce?
  • 3 adet satılık hg556a modem var ilgilenen olursa pm den yazabilir
  • Arkadaşlar bu modemden elinde olan kullanmayan varsa alabilirim. Şu an aynısını kullanıyordum. Arızalandı.
  • Ben de bu modemden aldım. 3G Router olarak kullanmak istedim.
    Arayüze giriş için Kullanıcı Adı: "vodafone" Parola: "vodafone"
    Gelişmiş arayüze giriş için Kullanıcı Adı: "admin" Parola: "voda556a"
    Elektrik gidip geldiğinde yeniden otomatik olarak bağlanması için gelişmiş arayüzden "3G yedekleme ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyorum.

Anlık Mod : Etkinlestir
    Degistirme Onayı: Etkisizlestir

seçip kaydete basıyorum. bir kaç saniye sonra sayfa yenileniyor bakıyorum benim yaptığım ayarlar değil ilk ayarlar geliyor. Sayfayı kapatıp yediden girsem de Yönetim altından "Kaydet ve Yeniden Başlat" desem de aynı.

Elektrik gidip geldiğinde manuel olarak bağlanmak gerekiyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? yoksa bendeki modem arızalı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalelibilişim -- 23 Ekim 2019; 14:22:58 >
  • bu modem vdsl destekliyormu
  • Bu konu çok eskide kalmış ama bende bu modemden 2 adet var boşta duruyor ama evde olsun işyerindede olsun accespoint ihtiyacım daha doğrusu ana modeme kablosuz bağlanacak kendiside yayacak youtubede videolar var openwrt kurup yapıyorlar ben modeme openwrt kuruyorum ama onların kurduğu arayüz de network sekmesinde wifi bölümü çıkıyor oraya girerek kablosuz ağlara bağlanabiliyor ben kaçtane sürüm yükleme e rağmen bende wifi bölümü olmuyor cıhaz aynı cıhaz ama nerede yanlış yapıyorum bilemedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • webgezgin W kullanıcısına yanıt

konuyu mezarlıktan çıkartmış gibi oldum ama bu modemi 1 haftadır kurcalıyorum.

openwrt kurdum bahsedilen gibi wifi kısmı gelmiyordu. o yüzden belki başka bu sorunla karşılaşan olabilir diye firmware koyuyorum buraya bu openwrt firmware da wifi geliyor. amacım repeater yapmaktı ama uzun uğraşlar sonucu yapamadım 

şimdilik acces point olarak kullanıyorum. orjinal romunda bu özellik yoktu.

repeater olarak ip hatası alıyorum sürekli. modeme bağlanıyor, wifi bilgilerde geliyor ama bağlanmaya çalışınca ip alınamadı hatası alıyorum sürekli. IPv4 Adress kısmında ? oluyor hep.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.