Şimdi Ara

Huawei HG556A Adsl/3g Modem inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
17
Favori
17.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Airties olsa hiç sormazdım zaten, ama bu tür markaların abidik gubidik sorunlar çıkıyor, acaba diyorum bu modemde böyle bir sorunla karşılaşırmıyız, fiyatı bakımından bu kadar özelliğin olması böyle sorunlarla karşılaşmanın spriz olmadığını aklıma getiriyor.
  • arkadaşlar bu modemin 192.168.1.1 olan statik ip adresini 192.168.2.1 olarak değiştirebiliyormuyuz? 25 bilgisayarlık kafem var şuan airties marka modem kullanıyorum ip adreslerini manuel atadım airties ip adresi 192.168.2.1 olduğu için bu modemi kullanabilmek için tüm makinlerin deepfrezeelrini açıp tekrardan ip atamam lazım buda çok zahmetli o yüzden eğer modemin ara yüzünde mevcut ip adresini değiştirebiliyorsak bende 1 adet sipariş vereceğim.
  • Fiyati nedeniyle kalite konusunda sizi yaniltmasin. Yurtdisi sitelerde bile 35-40 dolardan basliyor fiyat.. Biraz abartarak soyluyorum ama openwrt anliyorsaniz ve arastirirsaniz bu cihazi kucuk bir pc olarak bile kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Sayın hayalet_tr yazmış gerçi, bu modemde 3G modem otomatik bağlantının bir yolu yok mu acaba? Ona göre satın almayı düşünüyorum.
    Teşekkürler...
  • jüpiter kullanıcısına yanıt
    Bir arkadasta sormustu ozelden. O sorunu gelismis arayuz sifresini bulduktan sobra cozduk. Arkadasa gonderdigim mesaj asagida:

Merhaba,

Web arayuzune 192.168.1.1 den giriyoruz. Kullanici adi admin parola voda556a olarak gelismis arayuze ulasiyoruz. Otomatik olarak kullanici sifre istemeden basit ayarlarin oldugu bolume girerse farkli tarayici veya yeni gizli sekme acarak buraya ulasabilirsiniz. Ben ilk actigimda ingilizce acilmisti. Sag ustten Turkce secince her defasinda Turkce acildi.

Soldaki menude gelismis kuruluma onun altindanda 3g yedeklemeye giriyoruz. Burda zaten aciklamalar var. Bir kac kombinasyon denedim. Sanirim su sekilde olacak

anlik mod: etkinlestir
    Degistirme onayi: etkisizlestir secip kaydete basin

Ben bu sekilde yaptigimdan beri karsima baglan ekrani cikmadi. Bu sekilde deneyin bakalim. Buyuk ihtimalle olacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalet_tr

Bir arkadasta sormustu ozelden. O sorunu gelismis arayuz sifresini bulduktan sobra cozduk. Arkadasa gonderdigim mesaj asagida:

Merhaba,

Web arayuzune 192.168.1.1 den giriyoruz. Kullanici adi admin parola voda556a olarak gelismis arayuze ulasiyoruz. Otomatik olarak kullanici sifre istemeden basit ayarlarin oldugu bolume girerse farkli tarayici veya yeni gizli sekme acarak buraya ulasabilirsiniz. Ben ilk actigimda ingilizce acilmisti. Sag ustten Turkce secince her defasinda Turkce acildi.

Soldaki menude gelismis kuruluma onun altindanda 3g yedeklemeye giriyoruz. Burda zaten aciklamalar var. Bir kac kombinasyon denedim. Sanirim su sekilde olacak

Ben bu sekilde yaptigimdan beri karsima baglan ekrani cikmadi. Bu sekilde deneyin bakalim. Buyuk ihtimalle olacaktir.

Teşekkür ederim, ben daha satın almadım modemi, yazınızdan sonra satın almayı düşüyorum. Çok faydalı oldu sağ olun.

• jüpiter kullanıcısına yanıt
    Simdiden hayirli olsun umarim memnun kalirsiniz

• hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    Sağ olun, Huawei memnun eder diye düşünüyorum; 3G modemlerinde sorun yaşamadım, yorumlarıda okudum
    Hocam bir şey daha soracağım bilginiz var mı? Bu 3G modem takılıyken arayan kişiler normal çağrı şeklinde mi yoksa meşgul sesi mi geliyor. Hattınız ses hattı mı bilmiyorum gerçi, arayanlar bizi açmıyor zannedebilir o bakımdan merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

Sağ olun, Huawei memnun eder diye düşünüyorum; 3G modemlerinde sorun yaşamadım, yorumlarıda okudum
    Hocam bir şey daha soracağım bilginiz var mı? Bu 3G modem takılıyken arayan kişiler normal çağrı şeklinde mi yoksa meşgul sesi mi geliyor. Hattınız ses hattı mı bilmiyorum gerçi, arayanlar bizi açmıyor zannedebilir o bakımdan merak ettim.

Bu cihazda sadece data hatti kullandim. Onceki deneyimlerimde direk pc de ve 3g routerlerde ses hatlarinin internet paketlerini kullanmisligim olmustu. ses hattina cagri geldiginde hat caliyor ancak bu 3g dongle larda cevap verebilecek bir donanim olmadigi veya olsada aktif olmadigindan cevap vermiyormussunuz gibi oluyor.. Bir cok defa cevremden seni aradik ama cevap vermedin gibi seyler duyuyordum. Kendimde denedim hat caliyor ama cevap vermiyor durumda oluyorsunuz ve bundan haberinizde olmuyor maalesef.

• hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    Sağ olun.
    Bu yönü kötü olmuş, en azından arayanlara meşgul tonu olsaydı iyi olurdu.
    Ben pc de Huawei 3G modem ve Mobile Partner'in uygun sürümüyle konuşma yapabiliyorum.
    Bu modemi bir yakınım için düşünüyordum, en azından arayanların yanlış anlamaması için meşgul tonu olsaydı keşke.
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet_tr

Merhaba,

Hay Allah razı olsun, sırf 3G kullanmak için 2 adet almıştım.

Her seferinde parola-parola-bağlan demekten gına gelmişti.

Artık net kesildiğinde otomatik bağlanıyor, çok teşekkürler.

• M. Reha M kullanıcısına yanıt
    Cumlemizden Allah razi olsun. Benimde ilk takildigim nokta buydu hatta iade etmeyi bile dusunuyordum. Simdi ise sorunsuz ve verimli sekilde calisiyor.

• Allah rızası için biri yardım etsin..bu modemi access point olarak kullanabiliyormuyuz ? yani 2.modem olarak yani ana modemdem bu modeme kablo getiriorum fakat net e gireceğim zaman hauwei 192.168.1.1 sayfasına yönlendiriorum
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98899695&p=1

Bu konudaki son sayfalarda sizin gibi kullanmak isteyen kullanicilar icin bilgiler var. Bir bakin isterseniz

• Halen gittigidiyorda 39.90 liraya kargosuz ve taksitle satılıyor.
  • Bende Huawei vınn usb modem var
    Kablosuz olarak internet bağlantısını dağıtmak amacındayım o yüzden bende sipariş verdim
    Acaba ne yapmam gerekiyor hiç bilgim yok sadece usb ye bağlamam yeterli mi yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Bu cihazın donanımı fiyatına göre çoğu airtiesi 2 ye katlar 3 e böler,cihazın yazılımsal sıkıntıları var sadece.çift çekirdekli cihaz sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 23 Kasım 2014; 11:45:27 >
  • bende bir adet gittigidiyor'dan sipariş verdim
    öncelikle sormak istediğim şunlar.
    3g modem olarak kullanmayacağım mevcut tplink modemin yerine kullanacağım
    adsl modem olarak iş görür mü? 1 tv, 1 uydu, 1 pc, 2 telefon, 1 tablet kullanacağım
    ayrıca en önemlisi alma sebebim usb portları, harici harddisk takıp tv den filmleri izleyebilirmiyim?
    ve yazıcıyı modeme takıp kablosuz olarak çıktı alabilirmiyim
    bunlar yapmam için ayrıca yazılım falan yükleme yapmama gerek var mı? yoksa mevcut sürümle bunları yapabilir miyim
    eğer yapılabiliyorsa gerçekten çok iyi fiyat
  • Arkadaşlar bende bugün bu modemden aldım. Bugün kargo modemimi getirdi. Her şeyi yaptım. Ayarlarını falan yaptım. Ama bende de aynı sorun oldu wifiden giriyorum pcden giriyorum internet var gösteriyor fakat internete girince 'Please wait while you are redirected' yazıyor. Lütfen yenilenmesini bekleyin yazıyor sayfa kendi kendini bir çok kez yeniliyor fakat yine aynı yazı çıkıyor. Bu arada vodem kullanmıyorum ttnet kullanıyorum. Vodem kullanmadığım için mi internetten yararlanamıyorum acaba vodem kullanmak zorunlu mu yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. iyi günler.
  • erdemm07 E kullanıcısına yanıt
    Adsl kullanıcı adın şifren yanlış.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.