Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    Port yönlendirmeniz resimde ki gibi ise ve sonuç alamıyorsanız, sorunu burdan tahmin edip cevap vermek oldukça zor.
    Zaten, bayağı bi uğraştığınızı söylüyorsunuz.
    Alenen söylenmese de bu konunun amacı;
    ISS'nın kullanmaya dayattığı kalitesiz router yerine, kendi routerimizi kullanmak için gereken ISS bağlantı şifresini bulmaktır.
    Size de tavsiyem bu yöndedir.

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

PFPortChecker:
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/82948147/PFNetworkUtil.zip

• Merhaba.

Dün fiber bağlattım ve Superonline'ın bana verdiği router Huawei HG255s.

Çok araştırdım ancak root şifresinden de öte Huawei'nin sitesinde bile bu modeli bulamadım.

Root kullanıcısının şifresini nasıl bulabilirim ki 'mirror' özelliğini açayım?

Teşekkürler.
  • Merhaba benim modemim hg253 sizce bunu degistirmeli miyim? Yada bu sekilde root sifresini nerden öğrenebilirim. Sanırım degistirmek istesem hg253s verecekler. Amacim playstationu direkt olarak nat1 den baglamak. Pinglerde sıkıntı olabiliyor. Hız gece kuşu 50 mbit. Teşekkürler.
    Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar;
    foruma katkısı bulunanlara teşekkürler. 1. yontem ile şifreyi yakalayıp, Asus RT-N14U router'im her ne kadar DSL modem olmasa da PPPOE baglantıya izin verdiğinden WAN'a baglanıp interneti elde edebildim. Acikcası Huwaie'ye gore avantajları saymakla bitmez. Ancak IPTV konusunu bir türlü çözemedim. VID 103 prio4 işe yaramıyor. Kaldı ki huwaie'de bile bulduğunuz şifre, port yonlendirme ve vid 103 prio4 ile denediğinizde baglantı olmuyor. Sanırım turkcell kullanıcı ve şifreyi degistirdikten sonra firmware ile gelen IP TV ayarını da degistiriyor.

Şimdi bu konuya ilgili arkadaşlara sorum. IP TV'yi SOL modemleri haricinde kullanabilen var mı? ayarlarını nasıl yapabildiniz.
    Bu ayarları yapabilen bir arkadas varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

epey bir internette aradım ama bu konuyla ilgili 1 konu bulamadım. Ya ben yanlış anahtar kelimeleri kullanıyorum. Ya da bu konu halen çözümsüz. ya da kimse SOL modemleri harici IPTV kullanmıyor. @maxtreme

• gurkangunc G kullanıcısına yanıt
    IPTV ve VOIP hizmeti kullanmadığım için bunlarla ilgili bir deneyimim yok.
    Bildiğim kadarıyla başka router ile IPTV kullananlar vardı. O arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olacaktır.

Yine de aklıma gelenler söylüyeyim.
    Sizde ki router IPTV desktekliyor mu?
    Desteklediğine eminseniz:
    Kullanmak istediğiniz routerda Huawei'de ki IPTV bağlantı (WAN) ayarları ile aynı ayara sahip bir IPTV bağlantısı oluşturdunuz mu?
    IPTV bağlantısını seçip VLAN tagging (Vlan id=103) yaptınız mı?
    Routerda ki farklı LAN portlarını denediniz mi?

Huawei'de bile bağlanamadığınızı söylerken tam olarak neden bahsediyorsunuz?
    Routeri tamamen sıfırlayıp, tüm ayarları elle girmenize rağmen çalışması gereken IPTV'in çalışmadığını mı?
    Eğer öyleyse bir de şu statik yönlendirme ayarlarını yaparak deneyin:

IPTV Static Routing
    Destination Network Address Default Gateway Subnet Mask Interface
    172.31.128.0 0.0.0.0 255.255.240.0 WAN1_IPTV
    176.43.0.128 0.0.0.0 255.255.255.128 WAN1_IPTV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 27 Temmuz 2015; 1:28:08 >

• Merhabalar modemim hg253s versiyon V100R001C01B035
    root sifresi ile giriş yapamıyorum. kısa bir ozet geçebilir misiniz
    fiber sifremi ogrenmek istiyorum
  • maxtreme kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar bunları denedim olmadi kullanabilen yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: panthera_leo9

Merhaba.

Dün fiber bağlattım ve Superonline'ın bana verdiği router Huawei HG255s.

Çok araştırdım ancak root şifresinden de öte Huawei'nin sitesinde bile bu modeli bulamadım.

Root kullanıcısının şifresini nasıl bulabilirim ki 'mirror' özelliğini açayım?

Teşekkürler.

Merhabalar, aynı şekilde bu model için ben de çıkış yolu aramaktayım. HG255s modeli ve FW Sürümü ...B020

Şu an için mevcut root şifreleri bu Sürüm/model de işe yaramıyor. Reset ve fabrika ayarlarını da sıfırlamayı denedim ancak sonuç root yetkisi ile giriş kısmında olumsuz.

Yarın Ekstra bir Ethernet Kartı alarak çift NIC ile wireShark metodunu deneyeceğim.

Farklı bir önerisi olan olursa da ciddi anlamda memnun olurum.

Teşekkürler.

• Tüm çabalarım sonucu HG255s cihazının root erişimini elde edemedim.

Bir USB-to-Ethernet adaptörü alarak 2. Metod ile neredeyse 3 4 saniyede çözdüm. Uğraşanlar için 20-30 lira bir şey, tavsiye ederim.

Tp-Link N600 cihazımda tanımlamayı yapar yapmaz hiç bir engellemeye tabii olmadan özgürlüğe kavuştum.

Şifre ve Kullanıcı adı kabak gibi gözüküyor resmen, @maxtreme bu güzel anlatımlarından ötürü çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheThief1

Tüm çabalarım sonucu HG255s cihazının root erişimini elde edemedim.

Bir USB-to-Ethernet adaptörü alarak 2. Metod ile neredeyse 3 4 saniyede çözdüm. Uğraşanlar için 20-30 lira bir şey, tavsiye ederim.

Tp-Link N600 cihazımda tanımlamayı yapar yapmaz hiç bir engellemeye tabii olmadan özgürlüğe kavuştum.

Şifre ve Kullanıcı adı kabak gibi gözüküyor resmen, @maxtreme bu güzel anlatımlarından ötürü çok teşekkür ederim.

Hocam aldiginiz aparatin ornek linkini atarsaniz bende almak istiyorum.

1.yontem ile hg253s ile root girisi yapamadim sifre yanlis diyor cunku 2. Yontemi deneyelim yksa 400 liralik modem elimde patlayacak.

Bunu yasaklayan superonline yonetimine lanet okuyorum.Ulke Turkiye olunca hersey normal.

• TheThief1 kullanıcısına yanıt
    Hocam tesekkur ederim forumdaki yardimsever arkadasin tavsiyesiyle asteriks programini kullanarak buldum.

Sizde denermisiniz o programla buldugunuz sifre ile ayni mi ?

Modem arayuzune girip wan ayarlarina tiklayin sonra programi acin 8 haneli garip bir sifreyi hemen gosteriyor,

Ama benim sorunum bitmedi asus dsl n66u modemde kullanici ve fiber sifremi girmeme ragmen internete baglanamiyorum superonline ip atamasi yapmiyor heralde.

Siz nasil baglandiniz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel çalışma için teşekkürler :) Beni gıcık eden SOL kısıtlamaları ve engellerinden bunalmıştım. Yani modemin detay ayarlarına ulaşmak istiyorum kapalı, göremiyorum vs. Nihayet modem benim elimde ve benim kontrolüm altında.
  • Süperonline yeni abone oldum, hg255s router verdiler dns sorunu yaptı kapatılan siteleri görüntülemede 30dk içinde sanırım kara liste kontrolu yapıp dns yi durduruyor, hg253s ile değişimini yaptırdım zorlada olsa müşteri hizmetleri adama kafayı yedirtiyor, hg253s sorunsuz çalışıyor ve buradaki paylaşımlar sayesinde Root şifremi değiştirdim ve enönemlisi wan şifremi görüntüleyip alabildim, Wireshark programı ile kontrol ettim fakat chrome browser ile yıldız olarak görünen şifreyi seçip sağ tuş ve öğeyi denetle ye girip password satırlarını silip göster yazıncada wan şifresi görünür hale geliyor denedim Wireshark programının bulduğu şifreyle aynı şifre, emeği geçen herkese çok teşekkürler gerçekten eşsiz bir bilgi paylaşımı.
  • Modemi resetledikten sonra nete bağlanmadan "R8Ibq_2K15Gna" şifresi ile root erişimi sağlayabiliyorum fakat nete bağlandıktan sonra herhangi bir şifre işe yaramıyor. Hiç bir türlü root olarak modeme giremiyorum ve birşey yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

@codexplanet
    Bilgilerin alındığı ACS ile bağlantı türü artık HTTPS şeklinde yani, şifrelenmiş bağlantı ile yapılıyor.

Bu durum, tarif ettiğiniz yöntemlerin hiçbiri ile artık şifremizi öğrenemeyeceğimiz anlamına mı geliyor?

Bende Huawei 253s var ( firmware V100R001C01B035 ). gcs_3l25_Ivb şifresi ile root access vermiyor, sadece modemi fabrika ayarlarına döndürdükten sonra R8Ibq_2K15Gna şifresi ile root girişi yapabildim ve mirroring i açtım.

Ancak daha sonra Wireshark ile yakalayabildiğim trafik sadece ericsson -> huawei yönünde idi. Huawei den ericsson'a gönderilen hiçbir paketi deşifre edemedi wireshark. Dolayısı ile gösterilen örnekteki "authenticate-request.." ile başlayan satır gibi tek bir satır göremedim ve şifreyi de alamadım.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/58298/95190ae4-7c1e-4032-b1d2-54284e062cd3.png
    Şu yukarıdaki trafikteki sadece ericsondan gelenler çıkıyor bende, huawei den gönderilenlerin hiçbiri çıkmıyor.

Acaba bu yukarıda bahsettiğiniz https bağlantıdan dolayı mı, yoksa ben mi bir yerde hata yapıyorum?

@maxtreme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drag -- 24 Eylül 2015; 15:24:07 >

• Selam arkadaslar,

Ben PPP sifremi biliyordum ve epeydir SOL'un verdigi modem yerine Asus AC68u kullaniyordum. 3'lu fiber paketim var her ne kadar televizyon kullanilmasada ses hizmetini kullanip ev telefonunu kapatmak istiyorum. Router'in arkasina SOL'un modemini takmak bir cozum ama bunun yerine ben daha genel bir voice adaptoru takip kullanmayi istiyorum. Bunun icin SIP sifresini ogrenmem lazim. V35 versiyonda oldugum icin bu pek mumkun gozukmuyor. Bana SIP sifrelerinin uzunluk ve mask bilgisini verebilecek bir arkadas varsa hashcat ile bir deneme yapabilirim?

Su anda modemde bu baslik sayesinde root kullanicisiyim ve mirroring'i de actim. Netten

HG253V100R001C01B027_upgrade_main.bin

dosyasini buldum, eski bir versiyonu firmware olarak yukleyebiliyor muyuz? Bu versiyonun root sifresini nedir biliyor musunuz? Bunu yukleyebilirsem XML'de acik olarak SIP sifresini gorebilirim diye dusunuyorum, dogru mudur? Firmware yuklemesinden sonra tum ayarlari el ile tekrar girmem mi gerekecek? Root olmadan SIP ayarlarimi girememek sorun olur mu?

Bu faydali baslik icin ayrica baslik sahibine tesekkurler.

• bulente B kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz firmware HG253s değil, HG253 modeline aittir.
    Superonline ACS'den Router'a gelen hesap bilgileri şifrelenmiş olarak gelmektedir. Firmware modeli farketmeksizin, hiçbir şekilde göremezsiniz.
    Ancak şifrelenmiş şekilde gelen verileri bulabilirsiniz.

Aslında bir yöntem var fakat daha önceden de söylediğim gibi artık bir router ile uzaktan yakında alakam yok ve SO kullanmıyorum.
    Yani, elimde bu router yok. Olsaydı belki bu açıkları kolaylaştıran, bilgileri kolayca almayı sağlayan bir program yazabilirdim.

v23'ten v30'a kadar olan firmware versiyonlarında FTP açığı var. Bu açık ile Router'in tüm sistem dosyalarına erişebiliyorsunuz.
    Konfigürasyon dosyalarında ve SIP loglarında SIP bilgileri rahatça görülüyor.
  • selam maxtreme,

eski yazilarinizda bahsettiginiz v23 firmware'i bizimle paylasir misiniz? benim gibi sip sifresini bulamayanlar onu yuklediklerinde ftp acigindan log'lara bakarak sifrelerini bulabilirler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

Söylediğiniz firmware HG253s değil, HG253 modeline aittir.
    Superonline ACS'den Router'a gelen hesap bilgileri şifrelenmiş olarak gelmektedir. Firmware modeli farketmeksizin, hiçbir şekilde göremezsiniz.
    Ancak şifrelenmiş şekilde gelen verileri bulabilirsiniz.

Aslında bir yöntem var fakat daha önceden de söylediğim gibi artık bir router ile uzaktan yakında alakam yok ve SO kullanmıyorum.
    Yani, elimde bu router yok. Olsaydı belki bu açıkları kolaylaştıran, bilgileri kolayca almayı sağlayan bir program yazabilirdim.

v23'ten v30'a kadar olan firmware versiyonlarında FTP açığı var. Bu açık ile Router'in tüm sistem dosyalarına erişebiliyorsunuz.
    Konfigürasyon dosyalarında ve SIP loglarında SIP bilgileri rahatça görülüyor.

Merhaba hocam,
    Önceki verdiğiniz yöntemle wan şifrelerini almıştım.
    Modem 253s, firmware B030 . Sip bilgilerini almak için FTP yönetimini paylaşmanız mümkün mü ?

Bu değerli paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.