Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
716
Cevap
77
Favori
170.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buradaki yazıda "Root" şifresini vermişsiniz, peki esas olan "root" kullanıcısı için nasıl şifre bulabiliriz?
    Modeme "Root" ile SSH yapınca ATP CLI denen bir arayüze düşüyor. Standart shell yok yani.
    Tahminimce standart shell "root" altında çalışıyor.
    Bazı forumlarda, ATP CLI'ye "sh" ya da "shell" yazın denmiş ama çalışmıyor.

Son olarak, V100R001C01B035 bu firmware'in .bin uzantılı halini nerden edinebiliriz?
    Eğer firmware dosyasını bulabilirsem ben de detaylı incelemek istiyorum.
  • martyr7 kullanıcısına yanıt
    R harfinin büyük veya küçük olmasına takılmayın. HG253 routerda iki tane kullanıcı var; kısıtlı "admin" kullanıcısı ve root yetkisi olan "Root" kullanıcısı.
    v35 firmware'de Root kullanıcı ismini root olarak değiştirebilirsiniz.

Putty ile SSH üzerinden Cli ATP'ye Root hesabını kullanarak bağlanabilirsiniz fakat shell, busybox tarzı şeyleri kullanamazsanız. Çünkü, yok ya da kısıtlı.
    Telnetten ise 2323 portunu kullanarak bağlanabilirsiniz. İkisi de aynı şey.

Bahsettiğiniz forumlarda ki bilgilerin bu modelle alakalı olduğunu zannetmiyorum.
    Bu modele ait Firmwareleri henüz hiçbiryerde bulamazsınız.

Yakın bir zamanda hem internet şifresini hem de SIP şifresini kolayca sayfa kaynak kodlarından alabilmek için eski v23 firmware'yi burada paylaşmayı düşünüyorum.
  • maxtreme kullanıcısına yanıt
    Merhaba maxtreme,
    Modemde özellikle büyük "R" ile bir kullanıcı açıldığını düşündüm.
    Evet SSh ile ATP'ye bağlanabiliyorum ama bana shell gerekiyor ve maalesef henüz başaramadım.
    Bu bilgiler de direk olarak bu modelle alakalı olmasa da, Huawei'nin diğer router ürünlerinde de aynı firmware serisi kullanılıyormuş.
    Bahsettiğim bu "sh, shell" komutlarıyla ATP'den shell'e geçiş sanırım eski firmwarelerde oluyordu.
    Elinizde eski bir firmware varsa ve paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bugün Superonline ile görüştüm, firmware'in "dosya" halini acs/tr069 ile otomatik ile router'ın aldığını ve yollayamayacaklarını bildirdiler.
    Tahminimce modemin "provisioning" aşamasında gidip firmware sorguluyor, varsa da indiriyor.
    Tüm bu işlemin FTP/FFTP/HTTP ile yapıldığını düşünüyorum, dolayısıyla eski bir firmware'e modemi downgrade edersem, yeni firmware alma aşamasında esas dosyaya ulaşabilirim diye düşünüyorum.
    .bin uzantılı bir firmware dosyası alıyor olması lazım.

v23'ü paylaşabilirseniz çok sevinirim.
    Teşekkürler.

• Ayrıca, diğer bir bulgumu da paylaşayım.
    Router'a SSH yaptıktan sonra, aşağıdaki tüm şifreleri kullanarak ATP'e login olunabiliyor.

gcs_3l
    gcs_5
    hatta gcs_999...

buradaki, gcs_* sonrası belki de bir yetki seviyesini falan belirliyor olabilir.
    Enteresan :)
    @maxtreme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martyr7 -- 3 Mayıs 2015; 22:04:44 >
  • maxtreme kullanıcısına yanıt
    Ne gibi kısıtlamalar gelmiş acaba?
  • Selamlar,

Elimde HG253 'ün .bin uzantılı firmware dosyası var. bu dosyadan root şifresini nasıl alabilirim.
  • Merhabalar

ASUS DSL-68U model modem aldım. WAN portundan fiber modem olarak kullanacağım.
    Mirrorı açmak için root şifresiyle girmeye çalıştım ama bir türlü giremedim. Sorun ne olabilir? Neden giremiyorum.
    Root şifresi ile girmek için kablo ile bağlanmaya gerek var mı? Mirroringi aktive etmek için wireless üzerinden roota girebiliyor muyuz? Sonrasında kablo takacağım ama bu aşamayı geçmeden kablo takma işi ile uğraşmak istemedim.

Bu konuda yardımcı olacak varsa özellike ümraniye ataşehir civarında gelip aracımla alabilirim. Güzelde bir yemek ısmarlarım ))))
  • unsalcek U kullanıcısına yanıt
    Root şifrelerinin çalışması için routeri resetlemeniz gerekir. Reset attığınızda kablosuz bağlantı şifreniz default şifreye dönecektir. Bağlanmanız yine mümkün ama mirroring ile aktarım kablosuz olmuyor.

Bu arada konuyu başlatan arkadaşa teşekkürler. Sayesinde tp-link archer c8 ile sorunsuz kullanabiliyorum fiber internetimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULYSES -- 15 Mayıs 2015; 9:55:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuda gelip bana yardım edebilecek birisi yok mu? Ben gelip arabayla alıcam.
  • Arkadaşlar İzmir de olup da sol fiber ve asus yada diğer router kullanan biri bana yardımcı olabilir mi?

Konsol ile ilgili upload sorunu yaşıyorum. Sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Farklı bir router alacağım ama almadan önce konsolu test etmek istiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim.
  • Konu superonline ile aramda gurur meselesi oldu.
    Eğer yaparım diyen varsa huawei modemide getirebilirim.
    Sadece mirroring lazım.

ya da elinde kullanmadığı mirroringi açılmış huawei modem olan varsa alabilirim.
    şimdiden çok teşekkürler
  • Selamlar.
    User Name pass paketlerinde değişiklik mi oldu acaba? Şuan router a reset atıp wana bağladıktan sonra paketleri görmeye başlıyoruz ama hepsine tek tek baktım, sezon başlatan paketlerin içine bike baktım yok görünmüyor.... Son zamanlarda deneyen oldumu?
  • Sayfayı oluşturup, katkıda bulunanlara teşekkür ederim...
    Şu anda içimde Superonline yetkilisinin "o şifre bizde yok, zaten gizli bir bilgidir" diyişine karşı oluşan acayip bir tatmin duygusu oluştu ...

tekrar teşekkürler
  • @maxtreme hocam cok teşekkürler aldım şifreyi , tplink Router vardı performansından cok memnun kalmadım.
    Gecen hafta ;
    2tb time capsule aldım. Apple store da 1049 tl idi n11 den. 700 tl ve extra 55 tl Bonus la aldım. Bana 645 tl ye geldi. Apple in routeri muhteşem evde Mac mini Torrent te sürekli 6 mb civarında bir hizla indiriyor. Bu arada hızım 50 Mbit.
    @maxtreme hocam tekrar teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

R harfinin büyük veya küçük olmasına takılmayın. HG253 routerda iki tane kullanıcı var; kısıtlı "admin" kullanıcısı ve root yetkisi olan "Root" kullanıcısı.
    v35 firmware'de Root kullanıcı ismini root olarak değiştirebilirsiniz.

Putty ile SSH üzerinden Cli ATP'ye Root hesabını kullanarak bağlanabilirsiniz fakat shell, busybox tarzı şeyleri kullanamazsanız. Çünkü, yok ya da kısıtlı.
    Telnetten ise 2323 portunu kullanarak bağlanabilirsiniz. İkisi de aynı şey.

Bahsettiğiniz forumlarda ki bilgilerin bu modelle alakalı olduğunu zannetmiyorum.
    Bu modele ait Firmwareleri henüz hiçbiryerde bulamazsınız.

Yakın bir zamanda hem internet şifresini hem de SIP şifresini kolayca sayfa kaynak kodlarından alabilmek için eski v23 firmware'yi burada paylaşmayı düşünüyorum.

Merhabalar,

İlk sayfada bahsettiğiniz yöntem ile SOL şifremi öğrendim ve Asus DSL-AC68 modemimde SOL fiberi aktif ettim.
    Diğer sayfalarda anlatılan yöntem ile Huawei cihazı ikincil router olarak Asusa bağladım,ondan da internete erişebiliyorum.
    Ama sorun şu ki SIP bilgilerini sizinde belirtiiğiniz gibi capture edemiyoruz.

Bu konuda bir gelişme oldumu?Ev telefonunuda kullanmadan olmuyor haliyle.

Yardımlarınız ve foruma olan katkınız içinde ayrıca teşekkür etmek isterim.

• Merhabalar

Anlatılan yöntemlerle Superonline Tılgın HG1311 Router parolasını elde ettim.

“maxtreme” adlı kullanıcıya teşekkürler.

Yalnız ben daha farklı bir işlem yaparak Superonline Tılgın HG1311 Router Devreden Çıkartarak internete girebiliyorum. Bunun için eski bir bilgisayarı kullandım.
    İsteyen olursa burada belgeyi hazırlayınca yayınlayacağım.
  • @codexplanet
    Bilgilerin alındığı ACS ile bağlantı türü artık HTTPS şeklinde yani, şifrelenmiş bağlantı ile yapılıyor.
    Konumuz Krypto olmadığı için detaya girmek istemiyorum fakat Private Key'i elde edemedikçe şifreli bağlantı çözülemez.
    Firmware dosyasını paylaşacağımı söylemiştim. Bu durum ile ilgili birkaç arkadaşa PM'den cevap vermiştim.
    Burada tekrarlıyayım; Düşüncem, firmware dosyalarını modifiye edip, kısıtlamaları kaldırıp burada paylaşmaktı.
    Ne yazık ki bir talihsizlik sonucu yıllardır kullandığım, optimize ettiğim L*nux sistemim bir hata sebebi uçtu gitti.
    Sonrasında ise fırsat bulup yeni sistem kuramadım. Şu an ne yazık ki Windows sistemine mahkum olmuş durumdayım.
    Bu planı gerçekleştiremezsem, dosyaları burada normal olarak paylaşabilirim fakat onun için de tekrardan farklı bir rehber hazırlamak zorundayım.

@malabadis
    Sanırım dediğiniz şey; ONT cihazından Router/Modem'e giren ethernet kablosunu direk PC'ye bağlayıp,
    Broadbant PPPoE (Genişbant) internet bağlantısı oluşturmak.
    İlk mesajda ki ağ bağlantısı resimlerinde bu bağlantı resmini görebilirsiniz :)
    Kablosuz internet kullanmıyorsanız, böyle yapmanız en güzeli.
    Araya router/modem girmediği için modem/router kaynaklı sorunları da elimine ediyorsunuz.

• @maxtreme
    Evet benzer durum.
    Yalnız eski bir bilgisayara IPFire kurup bunu gerçekleştirdim.
    IPfire sisteminin diğer bir ethernet kartına (mavi) bir adet acces point ekleyip kablosuz olarakta dağıtım yapıyorum ve kablosuzda hız oldukça iyi. Tabi bu birazda taktığınız access pointe bağlı.
    Tılgın modemde yapamadığım herlşeyi sorunsuz bir şekilde halledebiliyorum.

Bilgileriniz için teşekkürler
  • Arkadaslar turkcel tv için bir cozum hala yokmu.
    Benim modemim lan portuna huawei baglasam mesela

Yardiminizi bekliyorum.
    Online oyunda artik sorun yaşamiyorum ama bu sefer tv yi kullanamiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @maxtreme
    merhaba bende huawei hg253s modem kullanıyorum sürüm V100R001C01B035
    benim modemde port açmayı kısıtladıklarını düşünüyorum çünkü hiç bir şekilde port açılmıyor ne yapıp ne ettiysem bi türlü yapamadım
    ipv4 adresini sabitledim upnp açtım firewallı kapattım dmz yi açtım ipv4 ile modemden port açıyorum etkin gözüküyor fakat
    yougetsignal sitesinde yada başka sitelerde test ediyorum port kapalı diyor
    sizin root yetkisi ile giriş yapıp port açmayı deneyeyim dedim ondada şifreler çalışmadı giriş yapamadım
    bu sorunu nasıl çözebilirim ? root ile giriş yapıp port açmayı aktif edebilirmiyim müşteri hizmetlerini aradım onlarda açtı fakat işe yaramadı yardım ederseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi player10 -- 9 Temmuz 2015; 18:02:08 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.