Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.487
Cevap
45
Favori
258.240
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      24 Mesaj
      26 Aralık 2017 14:35:47
      By modeme 16 GB flash disk takınca tanıyor ama 32 GB takınca tanımıyor. Sorun ne olabilir? 16 GB olan uyduruk bir marka, 32 GB olan Sandisk USB 3.0 özellikli kaliteli bir flash disk.

Ayrıca Digatal Media Server (DMS) olarak kurunca flash diskteki 500 MB boyutundaki bir video dosyasını açması 5 dk sürüyor. Bu şekilde DMS özelliği anlamsız.

Bu aletin DMS özelliğini doğru dürüst kullanabilen var mı?

Ya da WD My Cloud gibi bir alet almadan pahalıya kaçmadan ev ağzındaki videoları doğrudan izlemenin mümkünatı var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      3868 Mesaj
      07 Ocak 2018 10:13:27
      Bu cihaz ile bütün trafiği VPN üzerine aktarmak mümkün müdür? VPN ile ilgili hiç bir ayar bulamadım da
      |
      |

• Yüzbaşı
      496 Mesaj
      02 Şubat 2018 23:25:59
      Arkadaşlar Türk telekom abonesiyim. Türkcell superonline'nin verdiği bu modemi bağlasam sıkıntı yaşar mıyım ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      712 Mesaj
      03 Şubat 2018 14:13:47
      Arkadaşlar modem odadan mutfağa çekmiyor sizde de böyle bşr sorun var mı?

|
      |

• Er
      8 Mesaj
      28 Nisan 2018 04:10:19
      Arkadaşlar Huawei Hg253 cihazının kıymetini bilin ve bozulmadığı sürece asla değişim talep etmeyin. Neden mi?

- Çünkü Root erişimi elde edilebiliyor.

- Kendinize ait VoIP hattınızı cihaz üzerinden kullanabiliyorsunuz( Betamax veya Türk STH'leri)

- Telsiz telefonunuzu kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz(Bu özelliği Türkiye'de yapabilen modem/VoIP gateway görmedim)

- Cihazı köprü moduna alıp farklı modem (MAC Klonlama olmadan) bağlayabiliyorsunuz.

- TR-069 kapatılabiliyor.

- MAC klonlama ile tamamen farklı bir cihaz bağlayabiliyorsunuz. Bu bilgilerin tamamını HG253'ten çekebiliyorsunuz.

Cihaz admin:superonline olarak girildiğinde çöp, ancak Root ile bağlanılınca tam bir efsane.

Üşenmedim ve bozulursa yedek olsun diye bitane 2. el satın aldım.

Dipnot: Sevgili Superonline, cihazıma periyodik olarak erişemediğin, konfigürasyon gönderip ayarlarımla oynayamadığın için sürekli arayıp "size yeni modem verelim", "internetinizde bir sorun mu var", "görünüşe göre bağlantı sorunları yaşıyorsunuz" ayaklarından ve beni bu yüzden aramaktan artık vazgeç. Ben hayatımdan memnunum ve DDNS dahil modemi iliklerine kadar kullanıyorum

Merak eden arkadaşlar, maxtreme'nin konusunu DH'de araştırabilirler.

• Binbaşı
      1667 Mesaj
      12 Temmuz 2018 11:20:38
      quote:

Orijinalden alıntı: niha-t

Arkadaşlar Huawei Hg253 cihazının kıymetini bilin ve bozulmadığı sürece asla değişim talep etmeyin. Neden mi?

- Çünkü Root erişimi elde edilebiliyor.

- Kendinize ait VoIP hattınızı cihaz üzerinden kullanabiliyorsunuz( Betamax veya Türk STH'leri)

- Telsiz telefonunuzu kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz(Bu özelliği Türkiye'de yapabilen modem/VoIP gateway görmedim)

- Cihazı köprü moduna alıp farklı modem (MAC Klonlama olmadan) bağlayabiliyorsunuz.

- TR-069 kapatılabiliyor.

- MAC klonlama ile tamamen farklı bir cihaz bağlayabiliyorsunuz. Bu bilgilerin tamamını HG253'ten çekebiliyorsunuz.

Cihaz admin:superonline olarak girildiğinde çöp, ancak Root ile bağlanılınca tam bir efsane.

Üşenmedim ve bozulursa yedek olsun diye bitane 2. el satın aldım.

Dipnot: Sevgili Superonline, cihazıma periyodik olarak erişemediğin, konfigürasyon gönderip ayarlarımla oynayamadığın için sürekli arayıp "size yeni modem verelim", "internetinizde bir sorun mu var", "görünüşe göre bağlantı sorunları yaşıyorsunuz" ayaklarından ve beni bu yüzden aramaktan artık vazgeç. Ben hayatımdan memnunum ve DDNS dahil modemi iliklerine kadar kullanıyorum

Merak eden arkadaşlar, maxtreme'nin konusunu DH'de araştırabilirler.

Şimdi modemim varsa üst versiyonu ile değişimini talep ettim. Hatamı yaptım sizce ?
      |
      |

Pio 5090 Kuro, Pio 436 rxe , Pio vsx 924, Dune 301, Sanyo dac m17 stereo amfi, Sanyo sx M17-2 kule, Dali zensor 1, , ps4 , sony z2 ( hala amiral bence ), huawei mate 10 pro, himedia q5, Arçelik pikap ama 10 numara :), melitta filtre kahve, Breville çekirdek öüğütme mak.

• Binbaşı
      1667 Mesaj
      12 Temmuz 2018 11:44:23
      Cihazımın teknik bilgileri budur. Ev içinde 2-3 bilgisayar ile bağlandığımızda çol yavaşlama oluyor.

Manufacturer:Huawei Technologies Co., Ltd.
      ProductClass:HG253s
      SerialNumber:R3U7SC9360306700
      Hardware Version:VER.A
      Software Version:V100R001C01B036

Bunun yerine süper online den alınabilecek başka bir modem öneriniz var mıdır arkadaşlar. Birde alırken içeriğini şöyle ayarlattır dediğiniz bir durum var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 12 Temmuz 2018; 11:46:37 >
      |
      |

Pio 5090 Kuro, Pio 436 rxe , Pio vsx 924, Dune 301, Sanyo dac m17 stereo amfi, Sanyo sx M17-2 kule, Dali zensor 1, , ps4 , sony z2 ( hala amiral bence ), huawei mate 10 pro, himedia q5, Arçelik pikap ama 10 numara :), melitta filtre kahve, Breville çekirdek öüğütme mak.
Reklamlar
chat.gen.tr
türksohbet.net
modasor
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,403
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.