Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • By modeme 16 GB flash disk takınca tanıyor ama 32 GB takınca tanımıyor. Sorun ne olabilir? 16 GB olan uyduruk bir marka, 32 GB olan Sandisk USB 3.0 özellikli kaliteli bir flash disk.

Ayrıca Digatal Media Server (DMS) olarak kurunca flash diskteki 500 MB boyutundaki bir video dosyasını açması 5 dk sürüyor. Bu şekilde DMS özelliği anlamsız.

Bu aletin DMS özelliğini doğru dürüst kullanabilen var mı?

Ya da WD My Cloud gibi bir alet almadan pahalıya kaçmadan ev ağzındaki videoları doğrudan izlemenin mümkünatı var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaz ile bütün trafiği VPN üzerine aktarmak mümkün müdür? VPN ile ilgili hiç bir ayar bulamadım da
  • Arkadaşlar Türk telekom abonesiyim. Türkcell superonline'nin verdiği bu modemi bağlasam sıkıntı yaşar mıyım ?
  • Arkadaşlar modem odadan mutfağa çekmiyor sizde de böyle bşr sorun var mı?

• Arkadaşlar Huawei Hg253 cihazının kıymetini bilin ve bozulmadığı sürece asla değişim talep etmeyin. Neden mi?

- Çünkü Root erişimi elde edilebiliyor.

- Kendinize ait VoIP hattınızı cihaz üzerinden kullanabiliyorsunuz( Betamax veya Türk STH'leri)

- Telsiz telefonunuzu kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz(Bu özelliği Türkiye'de yapabilen modem/VoIP gateway görmedim)

- Cihazı köprü moduna alıp farklı modem (MAC Klonlama olmadan) bağlayabiliyorsunuz.

- TR-069 kapatılabiliyor.

- MAC klonlama ile tamamen farklı bir cihaz bağlayabiliyorsunuz. Bu bilgilerin tamamını HG253'ten çekebiliyorsunuz.

Cihaz admin:superonline olarak girildiğinde çöp, ancak Root ile bağlanılınca tam bir efsane.

Üşenmedim ve bozulursa yedek olsun diye bitane 2. el satın aldım.

Dipnot: Sevgili Superonline, cihazıma periyodik olarak erişemediğin, konfigürasyon gönderip ayarlarımla oynayamadığın için sürekli arayıp "size yeni modem verelim", "internetinizde bir sorun mu var", "görünüşe göre bağlantı sorunları yaşıyorsunuz" ayaklarından ve beni bu yüzden aramaktan artık vazgeç. Ben hayatımdan memnunum ve DDNS dahil modemi iliklerine kadar kullanıyorum

Merak eden arkadaşlar, maxtreme'nin konusunu DH'de araştırabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: niha-t

Arkadaşlar Huawei Hg253 cihazının kıymetini bilin ve bozulmadığı sürece asla değişim talep etmeyin. Neden mi?

- Çünkü Root erişimi elde edilebiliyor.

- Kendinize ait VoIP hattınızı cihaz üzerinden kullanabiliyorsunuz( Betamax veya Türk STH'leri)

- Telsiz telefonunuzu kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz(Bu özelliği Türkiye'de yapabilen modem/VoIP gateway görmedim)

- Cihazı köprü moduna alıp farklı modem (MAC Klonlama olmadan) bağlayabiliyorsunuz.

- TR-069 kapatılabiliyor.

- MAC klonlama ile tamamen farklı bir cihaz bağlayabiliyorsunuz. Bu bilgilerin tamamını HG253'ten çekebiliyorsunuz.

Cihaz admin:superonline olarak girildiğinde çöp, ancak Root ile bağlanılınca tam bir efsane.

Üşenmedim ve bozulursa yedek olsun diye bitane 2. el satın aldım.

Dipnot: Sevgili Superonline, cihazıma periyodik olarak erişemediğin, konfigürasyon gönderip ayarlarımla oynayamadığın için sürekli arayıp "size yeni modem verelim", "internetinizde bir sorun mu var", "görünüşe göre bağlantı sorunları yaşıyorsunuz" ayaklarından ve beni bu yüzden aramaktan artık vazgeç. Ben hayatımdan memnunum ve DDNS dahil modemi iliklerine kadar kullanıyorum

Şimdi modemim varsa üst versiyonu ile değişimini talep ettim. Hatamı yaptım sizce ?

• Cihazımın teknik bilgileri budur. Ev içinde 2-3 bilgisayar ile bağlandığımızda çol yavaşlama oluyor.

Manufacturer:Huawei Technologies Co., Ltd.
    ProductClass:HG253s
    SerialNumber:R3U7SC9360306700
    Hardware Version:VER.A
    Software Version:V100R001C01B036

Bunun yerine süper online den alınabilecek başka bir modem öneriniz var mıdır arkadaşlar. Birde alırken içeriğini şöyle ayarlattır dediğiniz bir durum var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 12 Temmuz 2018; 11:46:37 >
  • niha-t N kullanıcısına yanıt

Yazmışsınız ama maxtreme olarak arıyorum bir türlü bulamadım.

Evimde 3 cihaz var iPhone, iPad, ve mibox tv nedense ipadı açınca mibox android tv vifi hattından düşüyor uzunca zaman bağlanmaya çalıştıktan sonra ip yapılandırma hatası alıyorum statik ip yamaya çalıştım olmadı çokta bilgim yok gerçi internetten okuduğumuz kadar. Bir yerde yazı gördüm modem dhpc ip dağıtımında sıkıntı olabilir dıye yazmışlar ancak çözümünü yazmamışlar daha doğrusu android tel için yazmışlar ama modemin nasıl ayarlanacağına dair hiçbirşey bulamadım. Mümkünse biliyorsanız sizden yardım talep ediyorum yada maxtreme konusunun adresini paylaşabilirsiniz burayı okuyarak prb. Çözmeye çalışacağım. İlgilenirseniz sevinirim.

• niha-t N kullanıcısına yanıt
    modeme root mu atılıyor orasını anlıyamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

Cihazımın teknik bilgileri budur. Ev içinde 2-3 bilgisayar ile bağlandığımızda çol yavaşlama oluyor.

Manufacturer:Huawei Technologies Co., Ltd.
    ProductClass:HG253s
    SerialNumber:R3U7SC9360306700
    Hardware Version:VER.A
    Software Version:V100R001C01B036

Bunun yerine süper online den alınabilecek başka bir modem öneriniz var mıdır arkadaşlar. Birde alırken içeriğini şöyle ayarlattır dediğiniz bir durum var mıdır ?
    Bende de böyle bir sorun var aynı anda 3-4 tane cihaz bağlanınca sorun oluyor modemi ve resetleyince düzeliyor!

Modemden kaynaklandığını düşünüyorum çözüm önerebilecek varmı arkadaşlar?
  • Modem loglarında sürekli bu çıkmaya ve internetten kopmaya başladım.

Modeme bağlı ip telefon hizmeti kullanmıyorum. Neden böyle bir hata veriyor acaba?

quote:

2019-07-01 01:04:51 Voice Notice voice 1 DNS SRV[_sip._udp.ankres13.ims.superonline.com] Parse Fail.
    2019-07-01 00:58:14 Voice Notice voice 1 DNS[ankres13.ims.superonline.com] Parse Result:213.74.66.193
    2019-07-01 00:58:14 Voice Notice voice 1 DNS SRV[_sip._udp.ankres13.ims.superonline.com] Parse Fail.
    2019-07-01 00:52:56 Voice Notice voice 1 DNS[ankres13.ims.superonline.com] Parse Result:213.74.66.193
    2019-07-01 00:52:56 Voice Notice voice 1 DNS SRV[_sip._udp.ankres13.ims.superonline.com] Parse Fail.
  • Arkadaşlar bu modemin kablolu bağlantısında bir sorun yok, ama kablosuz tam bir işkence yaşıyorum son zamanlarda. Telefonlar sürekli kopuyor, internet çok yavaş. Malum evdeyiz işe uzaktan bağlanıyorum sürekli bağlantı kopuyor vs. Bu wifi problemini router alıp çözen var mı? Xiaomi router 4 giga versiyon tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Arkadaşlar bu modemin kablolu bağlantısında bir sorun yok, ama kablosuz tam bir işkence yaşıyorum son zamanlarda. Telefonlar sürekli kopuyor, internet çok yavaş. Malum evdeyiz işe uzaktan bağlanıyorum sürekli bağlantı kopuyor vs. Bu wifi problemini router alıp çözen var mı? Xiaomi router 4 giga versiyon tavsiye eder misiniz?
    Bende sizinle aynı sorunu yaşıyorum sizin gibi mi router 4a alıp sorunu çözmek istiyorum. Cihazı aldınız mı, bir gelişme var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Bende sizinle aynı sorunu yaşıyorum sizin gibi mi router 4a alıp sorunu çözmek istiyorum. Cihazı aldınız mı, bir gelişme var mı?

Alıntıları Göster
    Yok hocam henüz almadım. Ben de çözüm araştırmasındayım
  • Kablosuzda biraz uzaklaşınca sorun yaşayan insanlardan biri de benim. Bende elimdeki tp linkin 8960w si ile ap kurup çoğaltmayı denedim. Herşey iyi hoş fakat ne zaman tp linkten bağlansam dhcp kapalı olduğundan self assigned ip alıyorum. Onu manuel çözünce de bir kaç günde bir hg253 kira süresi achieve diyor ve internete çıkmama izin vermiyor. Halbuki bu durumda iki modem arayüzüne de erişebiliyorum.

Bu iki sorundan herhangi birine çözüm önerisi olan var mıdır?

• Artım bu modemin dönemi bitti. Birkaç cihaz bağlanıyorsanız sıkıntı çıkmaz ama 5-10 cihaz bağlıysa kopmalar,pink düşmesi ve videolarda takılmalar gibi bir çok problem çıkarır.Bu sorunları son bir hafta öncesine kadar fazlasıyla yaşıyordum.Hatta hızı 100mbit e çıkarmayı bile düşünüyordum.Modemim değiştirdim ve şaşırtacak kadar fark olacağını düşünmemiştim. 25mbit bağlantı iyi bir modemle fazlasıyla yeterli olacaktır.Arıca cep telefonunum şarjı bile fazla gitmeye başladı.Wap şifresini biliyorsanız bence direk yeni bir router alın internetin keyfini çıkarın. Wap şifreniz yoksa, bu router yeni bir ROUTER bağlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierdogan83 -- 3 Mayıs 2020; 22:6:24 >
  • ettaL kullanıcısına yanıt
    Dostum kusura bakma sorun eski ama ben de aynı dertten muzdaribim CS go da ping aniden yükseliyor,sen bir çözüm yolu bulabildin mi? Ayrıca bu modemde 5ghz bağlantı kurabiliyor muyuz? Ayrıca Tv laptop ve 2 adet telefon bağlayınca internet bir dumura uğruyor , sebebi nedir? 25 mbit kullanıyordum, 100 mbit e geçtim bugün bakalım sorunlarım geçer umarım. Eğer düzelmezse turkcell'den yeni modem istesem , ellerinde önerebileceğiniz iyi bir modem var mıdır yoksa konuda xiaomi router önerenler olmuş, ona geçmek nasıl olur?
  • Merhaba.

Çok uzun zamandır 50mbps kullanıyorum ve oyunlarda hiçbir sorun olmadı. Aynı anda 1x masaüstü, 2x laptop, 4x telefon ve Turkcell TV+ kullanılıyor ama sorun olmadı hiç.
    5Ghz ile bağlanabiliyorsunuz evet.

Diğer önerilere de mutlaka kulak asın. Değişik modem kullanıp aralarında kıyas yapanlar illa ki daha iyi yorum yapabilirler. Bazıları root erişimi ile bazıları stock kullanım ile tecrübe ediyor. Siz de kullanım amacınıza ve yaşadığınız sorun varsa ona göre talep etmelisiniz mutlaka. Ben Huawei modemdeki sürekli bağlantı kopması ve ani ping yükselişleri yüzünden (hata kayıtları da sayfa sayfa gösteriyordu bu durumu) bu modeme geçmiştim ve oldukça memnun kaldım.

Bol şans.

@Beckonn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettaL -- 31 Mayıs 2020; 2:35:1 >
  • ettaL kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabın için. 5 ghz ayarını bulamadım bir türlü, müşteri hizmetlerini aradım 192.168.1.1 e uzun zamandır bu modem ile giremiyorum, müşteri temsilcisi güncelleme yapılıyordur dedi, düzelmedi bir türlü.
    Ben ps4 remote play kullanıyorum, pc ekranında görüntü hep çok kötü oluyor bu modem de, hiç kimse İnt kullanmasa bile, şimdi xiaomi mi router a geçtim, İnternet kullanımı çok olsa bile görüntü çok iyi.
    Dumura uğruyor dediğim çok bağlantı olunca crhome sayfa 2-3 sn geç yükleniyor, ayrıca tv veya telefona veya pc ye bluetooth kulaklık bağlarsam İnt hızı azalıyor bu 2.4-5 ghz ile alakalı imiş fakat işte bu modem de bir türlü 5 ghz ayarını açmayı bulamadım.
    Xiaomi mi router da hoşuma gitti şu aşamada

• quote:

Orijinalden alıntı: Beckonn

Teşekkür ederim cevabın için. 5 ghz ayarını bulamadım bir türlü, müşteri hizmetlerini aradım 192.168.1.1 e uzun zamandır bu modem ile giremiyorum, müşteri temsilcisi güncelleme yapılıyordur dedi, düzelmedi bir türlü.
    Ben ps4 remote play kullanıyorum, pc ekranında görüntü hep çok kötü oluyor bu modem de, hiç kimse İnt kullanmasa bile, şimdi xiaomi mi router a geçtim, İnternet kullanımı çok olsa bile görüntü çok iyi.
    Dumura uğruyor dediğim çok bağlantı olunca crhome sayfa 2-3 sn geç yükleniyor, ayrıca tv veya telefona veya pc ye bluetooth kulaklık bağlarsam İnt hızı azalıyor bu 2.4-5 ghz ile alakalı imiş fakat işte bu modem de bir türlü 5 ghz ayarını açmayı bulamadım.
    Xiaomi mi router da hoşuma gitti şu aşamada

Bu modemde 5ghz yok ki? sadece 2.4 ghz bant desteği var. Ben modemin wifi kapattım tamamen, bi odada xiaomi router bir odada da tenda'nın wifi extender'ı var. Şuan her odada müthiş wifi çekim gücü alıyorum. Tek bir sorunum kaldı, bazen whatsapp mesajları gitmiyor, saat ikonu çıkıyor. 15 20 saniye sonra gidiyor. Bu da bu modemden diye düşünüyorum. Var mı bu sorunu yaşayan? Oyunlarda, videolarda falan hız sorunu hiç yaşamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.