Şimdi Ara

Huawei g301 Custom Rom CWM ve Orjinal Rom yükleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
12
Favori
40.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bounty Hunter

quote:

Orijinalden alıntı: melihbyrkk

herşeyi anladım fakat kafamda bir soru var baseband sürümü uyum sağlamazsa ne olabilir yada baseband sürümü için bir link atabilirmisiniz ? @Bounty Hunter

baseband sürümü telefonla alakalı birşey değil kullanılan romla alakalı. uyum sağlamazsa şebekeye bağlanamazsınız. orjinal rom yüklerseniz düzelir. Multi baseband destekli romları yüklemeniz daha iyi olur. İlk sayfada paylaştığım modaco forumlarında cyanogenmod romları multibaseband destekli şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

• konuyu hortlatayım yeni konu açmak yerine, ICS cm 4.0.4 rom kurdum telefona yalnız Overclock yapamıyorum, telefonun performans bölmüne geliyorum 1008 mhz max olarak görünüyor. Başka türlü oc programları kurdum hepsinde 1008 max görünüyor halbuki 1300'e kadar çıkarabiliyoruz. 2.3.6 sürümünde yapmıştım bunda beceremedim, yapabilen biri varsa yardımcı olabilir mi?
  • brhtn B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Dostum ben de bir iki gündür bu işlerle uğraşıyorum. İlk başta 2.3.6'da root yaptım sonra overclock kernel ve gereksiz uygulamaları da kaldırdım gayet güzel oldu. Ancak 2.3.6'dan çok sıkıldım zaten arayüzünü fala sevmiyorum. 4.2.2 denedim olmadı. Zaten yavaşlıyacaktı tel iyiki de olmadı sonradan vazgeçtim. Şimdi ics kurmak istiyorum ama g300'e çevirip yapmam çok riskli dendi bana telin gitmesinin yanında hat çekmez vs dedi arkadaş. Bu konuda pek tecrübeli değilim. Sen ics işini nasıl hallettin? Bana yardımcı olabilir misin? Sonra overclock işini beraber çözeriz inşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Take a bread

Merhabalar. Dostum ben de bir iki gündür bu işlerle uğraşıyorum. İlk başta 2.3.6'da root yaptım sonra overclock kernel ve gereksiz uygulamaları da kaldırdım gayet güzel oldu. Ancak 2.3.6'dan çok sıkıldım zaten arayüzünü fala sevmiyorum. 4.2.2 denedim olmadı. Zaten yavaşlıyacaktı tel iyiki de olmadı sonradan vazgeçtim. Şimdi ics kurmak istiyorum ama g300'e çevirip yapmam çok riskli dendi bana telin gitmesinin yanında hat çekmez vs dedi arkadaş. Bu konuda pek tecrübeli değilim. Sen ics işini nasıl hallettin? Bana yardımcı olabilir misin? Sonra overclock işini beraber çözeriz inşallah :)

1. si g300e dönüştürmeniz size bi zarar vermez. olan riskler her rom yüklemede vardır g300 e çevirmenin ekstra bir riski yoktur. en kötü ihtimalle update.app indirirsiniz geri orjinal g301 e dönersiniz.
    2. si overclock kesinlikle tavsiye etmiyorum. çok ısınır çok çabuk şarjı biter. işlemcinin bozulma riski vardır. zaten oc yapsanızda pek fazla bişey değişmez telefon çift çekirdekli ve yüksek ramli olmadığı için çok fazla bir şey değişmez.

• Dostum eyvallah verdiğin bilgiler için. Yalnız asıl olaya gelmemişsin. Ics rom işini halledemedim ben. Nasıl kurdun? MEnude belli bir yerde takılıyorum. Dosyayı mı görmüyor anlamadım. Hafıza kartına attım hepsini ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Take a bread

Dostum eyvallah verdiğin bilgiler için. Yalnız asıl olaya gelmemişsin. Ics rom işini halledemedim ben. Nasıl kurdun? MEnude belli bir yerde takılıyorum. Dosyayı mı görmüyor anlamadım. Hafıza kartına attım hepsini ama.

takıldığın nokta nedir? hangi romu hangi yöntemle kuruyosun ?
  • Dostum bu başlıktan hareket ettim. Yalnız bir arkadaşın da belirttiği gibi menüde takılı kalıyorum. Yani mesela install zip from sd cart deyip oradan attığım dosyayı kurmam gerekiyor. Ancak girince karşıma hiçbir şey çıkmıyor. Şapka simgesiyle öylece kala kalıyoruz. Anasayfa tuşunun onayla tuşu olduğu söylendi ona tıklıyorum titreşim geliyor algılıyor ama tık yok. Hoş ortada bir şey neyi onaylayıp yüklüyecek. Neyse dostum sence sorun nedir? Sd kartı görmeme ihtimali geliyor akıllara ama hiçbir sorun yok onda baktım. Ayrıca hiçbir başlığın alt birimi yok menude zaten neye tıklasam sadece şapkalı simge.
  • dahili hafızayı görüyor olabilir. ikisine de atın deneyin bi
  • ulan olum bu ne la tel cyanogenmod diyip kalıyo ne olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: loö

ulan olum bu ne la tel cyanogenmod diyip kalıyo ne olucak

ilk önce lütfen üslubunuza dikkat edin. İkinci olarak datayı resetleyin düzelir.
  • arkadşlar bu romlar falan g330 a uyuyormu verdiğiniz linkteki CWM yi yükleyemedim g330 a
    şöyle bi hata çıkıyor
     Huawei g301 Custom Rom CWM ve Orjinal Rom yükleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: shareware_cun

arkadşlar bu romlar falan g330 a uyuyormu verdiğiniz linkteki CWM yi yükleyemedim g330 a
    şöyle bi hata çıkıyor

sakın denemeyin telefonu brick edersiniz g330a uymaz

• quote:

quote:

arkadşlar bu romlar falan g330 a uyuyormu verdiğiniz linkteki CWM yi yükleyemedim g330 a
    şöyle bi hata çıkıyor

Ok teşekkürler peki 330 a uyumlu costum rom yokmu ?

• quote:

quote:

quote:

şöyle bi hata çıkıyor

Ok teşekkürler peki 330 a uyumlu costum rom yokmu ?

illakı vardır ama bu konuda yok malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: lenovoy530

şunu yükleyebilmek için bootloader klidini açmak gerekiyormuş galiba.nasıl yaparız deneyen oldu mu ?
    http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/support/downloads/detail/u8815-en.htm?id=13968

Aynı soruyu ben de yineleyeyim. Arkadasin sağladığı linkteki resmi G300 Rom'unu nasıl yükleriz? Ben denemedim ancak hiç Rom yüklemedim. Bir hata yapmak istemiyorum. Bootloader kilidi varsa nasıl çözeriz?

Bu Rom G301 ile tamamen uyumludur?

Custom Rom yüklemek istemiyorum - güvenemediğimden.

• Bootlock için şunu buldum. Deneyeceğim. Bilginize.:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1850464
  • bootlocku açmayı hiç denemedim şimdiye kadar da hiç bir sorun çıkmadı g301de. Bootlockla uğraşmadan bi rom atmayı deneyin olmazsa unlock etmeye çalışın
  • birşey sorabilirmiyim ben 2- 3 ay önce Huawei ascend g301 telefonumu rom yapdım ama geri nasıl orjinal yani 2.3.6 sürümüne getriricem cevaplarsanız sevinirim birde ceavabı >_>Muhammedsaygili@icloud.com<<<<< adresine link atarsanız sevinirim javascript:void(AddText(''))
  • CM 11 ve CM 10.2 sürümlerini denedim. Sorunsuz kuruluyor fakat telefon bazen kendi kendini resetliyor. Bunun nedenini bilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.