Şimdi Ara

HTPC Sistem için; Skystar2 mi, Skystar3 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dijital Tv Kartları hakında pek fazla bir bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim.
    HTPC sistemde kullanmak üzere dijital tv kartı almayı düşünüyorum.
    Okuduklarım kadarıyla forumda da hali hazırda bir çok tartışma konusu olarak da zaten yazılmış çizilmiş. Fakat benim kullanım amacım biraz daha farklı. Ben bilgisayarı receiver gibi kullanmak istediğimden aradığım en önemli özellik hızlı kanal değişimi, ayrıca htpc bir sistem olmasından ötürü ısı sorunu görece daha iyi olan bir kart ve tabi bir diğer önemli konu başlığı ise görüntü kalitesi. Ayıptır söylemesi televizyon biraz büyük olduğu için kusurlar daha kolay çarpıyor insanın gözüne (127 Ekran Plasma TV - Panasonic TH-50PV7F). Uydu olarak ise sadece Turksat kullanılacak. Sizlerin de tecrübelerinin yardımıyla hangi ürünü almak gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim ...

• Belirttiğiniz kartlar hakkında yorum yapamayacağım...
    Ama ileriye dönük bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız, Turksat uydusu yanına HD içeriğin bol olduğu birkaç uyduyu da ekleyecek olursanız ve son olarak diğer donanımlarınız (özellikle ekran kartınız) yeterliyse mutlaka SS HD2 tavsiye ederim. Böylelikle normal yayınların yanı sıra DVB-S2 yayınları da alabilirsiniz.

Bir diğer konu ise kasa. HTPC için hangi kasa modelini kullanacaksınız?
  • SilverStone Grandia GD01-MX kullanıyorum. Her ne kadar havalandırması iyi bir HTPC kasa olsada çok fazla ısınmayan ve hızlı kanal geçişleri olan bir DVB kart arıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blitz

SilverStone Grandia GD01-MX kullanıyorum. Her ne kadar havalandırması iyi bir HTPC kasa olsada çok fazla ısınmayan ve hızlı kanal geçişleri olan bir DVB kart arıyorum.

o zaman skystar3 alacaksın
    bunun yanıda üretici firmanın önerdiği lnb ve diseqc de alırsanız ısınma açısından daha iyi olabilir.

• skystar 3 diye birsey yok arkadaslar, o kartlar turkiyedeki cakal bi firmanin isim kullanma hakkini alarak urettigi kart.
    htpc icin alacaksaniz mutlaka HD olan uydu karti alin, mesela skystar hd
  • htpc kuracaksın ama hangi programı veya sistemi kullanacaksın?
    normal pc ile sorun değil de mediacenter veya mediaportal ile sorun çıkarıyor ss2 harici kartlar.bu da program desteği ile alakalı biraz da...
  • SKY STAR HD 2 almanı öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.