Şimdi Ara

HTC WINDOWS PHONE 8S (İNCELEME & DENEYİMLER & PAYLAŞIMLAR) (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.964
Cevap
16
Favori
100.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır HTC kullanan ve kullandıran biriyim.Anne,baba,Hatun.Ailecek hepsine de bu cihazı aldım.Yetmedi şirket olarak yine tercihimi HTC'den yana kullandım.Fakat artık yeter.
    Artık lanet olsun HTC'ye de Teleservice'de diyorum.Canımdan bezdirdiler.4 aydır telefon yok.
    Sadece üst tuş işlevini görmüyor diye verdiğimiz cihaz üst tuşu yapılmış halde geldi.Bu defa sırasıyla arıza vermeye başladı. Anakart,ekran batarya ve bir çok parça değişimi ile 5.defa almaya gittim.Ekran probleminin tekrar ettiğini görünce 6. defa servise bırakmak zorunda kaldım.
    Ne HTC cihaza sahip çıkıyor.Ne teleservice sonuca varıyor.Adamlar cihazı değiştirmiyor sürekli parça değiştiriyor.Her parça değiştirmelerinde farklı bir problem çıkıyor ortaya.
    HTC ile görüşüyorsun.Firmaya konu hakkında bilgi aktardık diyor.Firma ile görüşüyorsun.İlgileniyoruz diyor.
    Ne yapacağımı şaşırdım.Hiçbir firma bu zamana kadar bu kadar güvenimi kaybetmemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarlabasi

Yıllardır HTC kullanan ve kullandıran biriyim.Anne,baba,Hatun.Ailecek hepsine de bu cihazı aldım.Yetmedi şirket olarak yine tercihimi HTC'den yana kullandım.Fakat artık yeter.
    Artık lanet olsun HTC'ye de Teleservice'de diyorum.Canımdan bezdirdiler.4 aydır telefon yok.
    Sadece üst tuş işlevini görmüyor diye verdiğimiz cihaz üst tuşu yapılmış halde geldi.Bu defa sırasıyla arıza vermeye başladı. Anakart,ekran batarya ve bir çok parça değişimi ile 5.defa almaya gittim.Ekran probleminin tekrar ettiğini görünce 6. defa servise bırakmak zorunda kaldım.
    Ne HTC cihaza sahip çıkıyor.Ne teleservice sonuca varıyor.Adamlar cihazı değiştirmiyor sürekli parça değiştiriyor.Her parça değiştirmelerinde farklı bir problem çıkıyor ortaya.
    HTC ile görüşüyorsun.Firmaya konu hakkında bilgi aktardık diyor.Firma ile görüşüyorsun.İlgileniyoruz diyor.
    Ne yapacağımı şaşırdım.Hiçbir firma bu zamana kadar bu kadar güvenimi kaybetmemişti.

Bende bir hafta oluyor tuş kiliti yüzünden direk kvk teknik servis izmir şubesine kargo ile gönderdim hala sitesinde kayıtı görünmüyor mail attım dönüş olmadı.Müşteri hizmetleri de kısıtlı merakla bekliyorum sonucu

• sırf yazılanlardan dolayı garantiye göndermedim telefonu. Şikayetvar.com dan da htc şikayetlerinde hiç cevap veren bile yok :/ HTC yi iyi biliyodum ama nasıl olduklarını bu telefon sayesinde anladım :D Ve hala windows 8.1 güncellemesi gelmedi.
  • MeHMeT-INC M kullanıcısına yanıt
    Ben garantiye gönderdiğimde HTC çok ilgilendi. Aslında yurtdışından almıştım telefonu, garantisi olup olmadığını da bilmiyordum. HTC'yi aradım biz Teleservisle görüşeceğiz dediler. 1 hafta içinde telefonun güç tuşu yapılıp geri gönderildi. Ama malesef bir iki ay içinde yeniden eski haline döndü
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeHMeT-INC

sırf yazılanlardan dolayı garantiye göndermedim telefonu. Şikayetvar.com dan da htc şikayetlerinde hiç cevap veren bile yok :/ HTC yi iyi biliyodum ama nasıl olduklarını bu telefon sayesinde anladım :D Ve hala windows 8.1 güncellemesi gelmedi.

Telefonum bugün geldi prewiev yüklü göndermiştim.Tuş kiliti süper olmuş çok hassas basıyor şu anda telefonda sorun yok yeniden işletim sistemi de yüklemişler.Yüklenen 8,0 ve prewiev sürümü telefonu garanti kapsamı dışında bırakmadığını öğrenmiş oldum böylece.Bu arada servis KVK İzmir
  • Arkadaşlar telefonu teknik servise(kvk) göndersem
    8.1 için yüklermi acaba bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: menes98

Arkadaşlar telefonu teknik servise(kvk) göndersem
    8.1 için yüklermi acaba bilgisi olan varmı?

Benimki 8.1 yüklüydü kvk servis 8.0 yükleyip yolladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: trivela67

8.1 bizim telefon için yok su an degl mi ?

HTC 8S e 8.1 yüklemek isteyen, fakat benim gibi yükleyemeyen arkadaşlara,

İlk önce şunu söyleyim;
    8.1 normal yollarla yüklenmiyor.
    Çok uğraştım, ama en sonun da HTC 8S e, Win.Phone 8.1 in nasıl yükleneceğini buldum. Ve yükledim.

Aşağıda ki linkte Windows Phone 8.1 in nasıl yükleneceği yazıyor.
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/htc-8x-windows-8-1-g%C3%BCncelleme.72497/

8.1 update yaptığım da, telefon hafızam da 1,44 GB boşluk vardı, SD kartta ise 29 GB boş yer vardı. Güncelleme telefon hafızasına yükleniyor. Ancak Update esnasın da SD kart geçici olarak kullanlıyor mu, emin değilim.

Arkadaşlar 8.1 le olması gereken işletim sistemi olmuş. HTC 8S telefon canavar gibi çalışıyor.

Bu telefon da en sevdiğim özellikler;
    win 8.1 in akıcı çalışması, şık olması ve Beats audio ses kalitesi. Kendi standart kulaklığı da bana göre çok kaliteli.
    Arkadaşlar bu telefon da müzik dinlemek bir harika. O yumuşak baslar ve tizler bir harika.

Şu anda HTC 8S telefonumu daha çok sevdim. Bu telefonu bozulana kadar kullanırım.

Ayrıca, 2-3 sene önce 900 TL olan 8S telefonu, şu anda sıfırını 400 TL ye almak da ayrı bir keyif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 12 Ocak 2015; 16:07:04 >

• Arkadaşlar herkese merhaba. Hali hazırda 5 inç android bir telefon kullanıyorum. Telefonumdan memnunum. Fakat elim küçük olduğundan kullanımı ergonomik olmuyor. Araştırırken fayda/fiyat olarak bu telefonu gördüm. Telefonumda devamlı önemli notlar bulunduruyorum. Android de notların yazılış tarhi ve saati de otomatik olarak görünüyor. Windows da da böyle not programı var mı ve not tarih ve saati otomatik olarak görünüyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmzylvvl

Arkadaşlar herkese merhaba. Hali hazırda 5 inç android bir telefon kullanıyorum. Telefonumdan memnunum. Fakat elim küçük olduğundan kullanımı ergonomik olmuyor. Araştırırken fayda/fiyat olarak bu telefonu gördüm. Telefonumda devamlı önemli notlar bulunduruyorum. Android de notların yazılış tarhi ve saati de otomatik olarak görünüyor. Windows da da böyle not programı var mı ve not tarih ve saati otomatik olarak görünüyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Saygılar...

Şimdi denedim OneNote programını içidde kurulu geliyor.Tarih,saat görünüyor ve içine ses kayıtıda ekleyebiliyorsunuz
  • cmzylvvl C kullanıcısına yanıt
    OneNote işini görürür telefon 4 inç olduğundan rahat kullanırsın .
  • Güncelleme geldi yüklüyorum şimdi bakalım neyin nesiymis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz güncellemesi mi geldi hocam? Farklılık varsa babamın telefonunu güncelleyeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazı güncelliyorum, güncellendi ancak açılmadı diyor çok denedim ne yapmam gerek
  • Telefonun hafızasına uygulama oyun yükleyince(başka çaresi yok) 8.1 i almıyor. Tüm uygulamaları kaldırdım. Telefon hafızasından baktım bir ara haritaları güncellemiştim. 390 mb yer kaplıyor.

htc indirilmiş haritaları silmek için haritalar-ayarlar-haritaları indir deyip gelen seçenekte -tüm haritaları sil'i secerek telefon hafızasını biraz daha boşaltmak mümkün oluyor.

Şimdi 1,15gb boş yer oldu toplamda. Bakalım 8.1 i alabilecek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mexicana

Telefonun hafızasına uygulama oyun yükleyince(başka çaresi yok) 8.1 i almıyor. Tüm uygulamaları kaldırdım. Telefon hafızasından baktım bir ara haritaları güncellemiştim. 390 mb yer kaplıyor.

htc indirilmiş haritaları silmek için haritalar-ayarlar-haritaları indir deyip gelen seçenekte -tüm haritaları sil'i secerek telefon hafızasını biraz daha boşaltmak mümkün oluyor.

Şimdi 1,15gb boş yer oldu toplamda. Bakalım 8.1 i alabilecek mi

Güncellemeyi aldı kuruluma geçti.

Geçici güncelleme dosyasıda telefon hafızasına atıldığı için şu an 530mb yer kalmış görünüyor.
    Kullanım sözleşmesi de geldi.
    Yeniden başlatıyor 15-30 dk sürebilir diyor.

htc 8s 8.1 i alıyor arkadaşlar ama telefon hafızasında en az 1gb yer gerekiyor sanırım. 730 mb yer varken indirme dosyasını almıştı ama yer az kaldığından hata vermişti.

Silinebilecek herşeyi silin. Boş alanı 1gb üstüne çıkarın güncelleştirmeye öyle geçin. Uygulama-oyun daha sonra kuracaksınız tekrar.

• arkadaşlar aranızda batarya sıkınıtısı olan var mı ? telefonu %100 sarj ediyorum hemen %90a düşüyor ondan sonra kullanırsam da 1-2 saat içinde hemen bitiyor sarj. Kullanmasam bile kendi kendine düşüyor. Gece %32ydi sabah kalktığımda sarj bitmiş kapanmış telefon. Bir de sarj %7-8 fln olunca hemen kapanıyor telefon %1i beklemeden.Arka plan uygulamaları hepsi kapalı, karoları azalttım ekran parlaklğı otomatikte. Sizce garantiye göndermeli miym ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trivela67

arkadaşlar aranızda batarya sıkınıtısı olan var mı ? telefonu %100 sarj ediyorum hemen %90a düşüyor ondan sonra kullanırsam da 1-2 saat içinde hemen bitiyor sarj. Kullanmasam bile kendi kendine düşüyor. Gece %32ydi sabah kalktığımda sarj bitmiş kapanmış telefon. Bir de sarj %7-8 fln olunca hemen kapanıyor telefon %1i beklemeden.Arka plan uygulamaları hepsi kapalı, karoları azalttım ekran parlaklğı otomatikte. Sizce garantiye göndermeli miym ?

garantiye yolla yada; Telefon 0 alındığında Şarjı 2 gün giden telefonun kalibrasyon sonucunda şarjı 3 gün gitmez
    Ancak Aldığınızda 2 gün giden telefon sonradan 1 güne düşmüş ise kalibrasyon ile bu BATARYANIZIN SAĞLIK DURUMUNA göre tekrar 2 gün gitmeye başlar.

Kalibrasyon Adımları:

1- 3G’ye geçin

2- Ayarlar->Kilit Ekranı: Şifreli korumayı kaldırın ve ayrıca bekleme süresini maksimum yapın.

3- Parlaklık: Maksimum olarak seçin

4- Batarya %10 seviyesine gelene kadar oyun oynayın, internette takılın.

5- Sonra 2G’ye geçip ardından internet bağlantısını tamamen kapatın. Yani telefon sadece çağrı alıp verecek moda gelsin.

6- Wi-Fi ağına geçin ve %5 olana kadar internet vs. takılın.

7- Sonra uçak modunu aktif hale getirin.

8- Telefonun ekranı maksimum parlaklıkta ve zaman aşımı olmadan şarjı bitene kadar ekran açık beklesin.

9- Şarjı bitip kapandığında, telefonu sarja takın ve telefon açıldıktan sonra Parlaklık ayarını Orta olarak seçin. Zaman aşımı süresini eski değeri neyse ona çevirin.

10- Ekranı kilitleyin, yani kapatın ve o şekilde %100 şarj olana kadar bekleyin ve şarj olur olmaz telefonu şarjdan alın.

11- Telefonu eskiden nasıl kullanıyorsanız tekrar o hale getirin.

Bu adımlardan uyguladıktan sonra cihazınızdaki farkı hissedeceksiniz, kalibre olmuş batarya ile daha uzun pil ömrü Smile

Not: Cihazını yeni alanlar 20-30 günlük kullanıcılar için bu işlemlere gerek yok, tavsiye edilmiyor. Zaten pil daha yeni kalibrasyona gerek yok

• menes98 kullanıcısına yanıt
    durum böyle kardeşim ben normal olmadıgını düşünüyorum ama forum sakinlerinin de görüşünü almak isterim. Saatler ve tarihler açıkça fotoğraflarda. Wifi, hücresel ve konum kapalı durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivela67 -- 13 Şubat 2015; 16:00:38 >

• Hocam bu batarya uygulaması arka planda çalışıyor di mi izin verilmez yapmadın hani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.