Şimdi Ara

HTC U ULTRA ANA KONU (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.271
Cevap
14
Favori
55.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dp, Dip Nedir?

Yoğunluk bağımsız piksel olarak çevirebileceğimiz dp veya dip cihaz ekranının fiziksel yoğunluğuna bağlı soyut birimlerdir.
    Bu tanımlamayı tamamlayabilmek için dpi kullanacağız ki oda dot per inch yani inç başına düşen nokta sayısı demek oluyor. 160dpi bir ekranda 1dp 1 piksele eşit olmaktadır. 320dpi bir ekranda ise 1dp 2 piksele eşit olacaktır. Anlaşılacağı üzere dp orantısal bir birimdir ve farklı ekranlarda aynı oranları yakalayabilmek için tasarlanmıştır.

Dp Formulü / Hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır;
    dp = (piksel genişlik * 160) / dpi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesudtbr

Dp, Dip Nedir?

Yoğunluk bağımsız piksel olarak çevirebileceğimiz dp veya dip cihaz ekranının fiziksel yoğunluğuna bağlı soyut birimlerdir.
    Bu tanımlamayı tamamlayabilmek için dpi kullanacağız ki oda dot per inch yani inç başına düşen nokta sayısı demek oluyor. 160dpi bir ekranda 1dp 1 piksele eşit olmaktadır. 320dpi bir ekranda ise 1dp 2 piksele eşit olacaktır. Anlaşılacağı üzere dp orantısal bir birimdir ve farklı ekranlarda aynı oranları yakalayabilmek için tasarlanmıştır.

Dp Formulü / Hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır;
    dp = (piksel genişlik * 160) / dpi
    Ben bu hesabı anlamadım açıkçası ve bu yazı sadece tek bir kaynakta var, dp'nin açıklamasını başka kimse yapmamış.

Rakamı yükselttiğimde yazı ve görsellerin ufaldığını gördüm ama kaç dp kaç ekran çözünürlüğüne tekabül ediyor bilemedim. Sen bu hesabı yapabiliyor musun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar bnde çift hat var htc u ultra hepsiburada da almıştım güncelleme filan hiç gelmedi kontrol ediyorum ayarlardan yok neden olabilir bilgim de yok bilgilendirebilirseniz sevinirim

Bide telde ghost screen bndede oluyor ve bikaç aydır hafıza kartını görmüyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarıkacı

Arkadaslar bnde çift hat var htc u ultra hepsiburada da almıştım güncelleme filan hiç gelmedi kontrol ediyorum ayarlardan yok neden olabilir bilgim de yok bilgilendirebilirseniz sevinirim

Bide telde ghost screen bndede oluyor ve bikaç aydır hafıza kartını görmüyo
    8.0 güncellemesi için üzülmeyin derim, beklemeye değer bir güncelleme değil. Sorunlarla dolu bir güncelleme 8.0.

Ghost screen olayına malesef çözüm yok, hareketli duvar kağıtları ile pikselleri canlı tutarak oluşmasının önüne geçilir ve görünmesi azaltılır. Yada ekranın değişmesi gerekir.

Öncelikle hafıza kartının sağlam olduğundan eminsen servise götür derim. Sadece kartı mı görmüyor yoksa hat takıldığında da mı çalışmıyor?

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Hattı okuyo kartı başka tele pc ye taktım okudu anlamadım neden böyle oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarıkacı

Hattı okuyo kartı başka tele pc ye taktım okudu anlamadım neden böyle oldu
    Başka bir kartla dene derim. Bazen ilk taktığımda benim kartı da algılamakta gecikiyor, reset atmam gerekebiliyor.

• telefona dün guncelleme geldi. guncelleme ile ilgili olumsuz yazılar var..guncelleme yapmak istemiyorum ama ıkı de bır yazı çıkıyor,uyarı veriyor..bundan nasıl kurtulurum ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcanar1

telefona dün guncelleme geldi. guncelleme ile ilgili olumsuz yazılar var..guncelleme yapmak istemiyorum ama ıkı de bır yazı çıkıyor,uyarı veriyor..bundan nasıl kurtulurum ??
    Uyarı çıktığı esnada soruyor diye hatırlıyorum. Verdiği seçenekler arasında hatırlatma gibi bir ifade olmalı yada benzer bir ifade...

• android 8 incelemelerinizi detaylı yazarsanız herkes için çok makbule geçer. xda da geçen herkes sanırım şikayetçiydi.Ekran sürelerinin 4-4.5 saatlerden 2-2.5 saatlere indiğinden bahsediliyordu. Ben de açıkçası 8 için aceleci olmamakla beraber güncellemenin yeni gelmesi ile eksikliklerin düzeltilip düzeltilmediğini merak ediyorum.

htc gallery ve htc video player yüklemek isteyenler apkmirr.r a bakabilirler ben daha fazla dayanamayıp google fotoğrafları devre dışı bıraktım isteyen olursa link yollarım.

bu arada malum sitede htc edge sense arayüzü ile htc smart display (always on display gibi ama çalışma mantığı u ultradaki ile aynı yani ekran kaldırılmalı yüze doğru) uygulamarı var ben and 8 istiyor diye deneyememiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarez999

android 8 incelemelerinizi detaylı yazarsanız herkes için çok makbule geçer. xda da geçen herkes sanırım şikayetçiydi.Ekran sürelerinin 4-4.5 saatlerden 2-2.5 saatlere indiğinden bahsediliyordu. Ben de açıkçası 8 için aceleci olmamakla beraber güncellemenin yeni gelmesi ile eksikliklerin düzeltilip düzeltilmediğini merak ediyorum.

htc gallery ve htc video player yüklemek isteyenler apkmirr.r a bakabilirler ben daha fazla dayanamayıp google fotoğrafları devre dışı bıraktım isteyen olursa link yollarım.

bu arada malum sitede htc edge sense arayüzü ile htc smart display (always on display gibi ama çalışma mantığı u ultradaki ile aynı yani ekran kaldırılmalı yüze doğru) uygulamarı var ben and 8 istiyor diye deneyememiştim.
    1000 defa yazdık sorunları, tekrar tekrar mı yazalım. U ultranın konusu bile afedersiniz dışkı gibi, konu sahibi açmış konuyu ne ilgileniyor ne de devrediyor.

Nerdeyse her sayfada 8.0'ı yüklemeyin diye uyarıyorum hatta telefonu almayın diyorum ama nafile... Bu kadar yazılana rağmen hala da gidip alıyorsa o zaman ağlamayacak.

Armut piş ağzıma düş diyen de cefasını çeker, öyle araştırıp iki satır okumadan, beyni kullanmadan seçim yapan sonucundan kimseyi sorumlu tutmasın.

Ben cihazı aldığımda tek bir olumsuz yorum yoktu, bilmeden aldım. Şu benim yazdıklarım gibi yazıları okusaydım katiyen almazdım...

• Bu telefonu 1550-1600 civarlarındayken almak istiyordum forumda da hakkında güzel şeyler yazılıyordu ama aceleden dolayı xz almıştım. İçimde ukte kalmıştı alamadıgım için ama şuanda yazılanları okuyunca şok oldum. Cidden şaşırtıcı hiç beklemiyordum bu cihazdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain Coldd

Bu telefonu 1550-1600 civarlarındayken almak istiyordum forumda da hakkında güzel şeyler yazılıyordu ama aceleden dolayı xz almıştım. İçimde ukte kalmıştı alamadıgım için ama şuanda yazılanları okuyunca şok oldum. Cidden şaşırtıcı hiç beklemiyordum bu cihazdan
    Ben de xz ile ve xz premium ile arasında kalmıştım ama aralarında ciddi fiyat farkı vardı ve U ultra 500 birim daha ucuzdu. Htc'ler genelde eski bile olsa fazla fiyatı düşmeyen cihazlardı eskiden ama U ultra bunu yıkan ilk cihazlardan, bunun bir sebebi varmış demekki. Sony'ler çok iyi cihazlar Andoid dünyasında...

Telefonunu yanlis hatialmiyorsam dubai ya da bae den aldığını hatirliyorum. Zaten sorduğum zümre tr den alanlar yani 8 i henüz yüklememis olanlar. 8 ile cikan sıkıntılar ı okudum ancak ülkelerler arasi yazilim dagitma süresi farki sebebiyle belki de ilk android 8 lere nazaran düzelme olabilir diye düşündüm.
    Bunun dışında cihazda oyun oynamayan biri olarak telefondan memnunum ama dediğine katiliyorum herkes ne istediğini bilecek araştırarak ona göre alacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: quarez999

Telefonunu yanlis hatialmiyorsam dubai ya da bae den aldığını hatirliyorum. Zaten sorduğum zümre tr den alanlar yani 8 i henüz yüklememis olanlar. 8 ile cikan sıkıntılar ı okudum ancak ülkelerler arasi yazilim dagitma süresi farki sebebiyle belki de ilk android 8 lere nazaran düzelme olabilir diye düşündüm.
    Bunun dışında cihazda oyun oynamayan biri olarak telefondan memnunum ama dediğine katiliyorum herkes ne istediğini bilecek araştırarak ona göre alacak...
    Arabistan'da ikamet ediyorum ve Arabistan'dan aldım. Aynı dönem amiral gemilerine göre nerdeyse %50 daha ucuzdu, ki Htc'de böyle birşey görülmemiştir. Ya satıcılar yada Htc bu cihazı iteleyebildiğimize iteleyelim diye düşündüler galiba ve fiyatta ucuz olunca ben de bu tuzağa düşenlerden oldum.

8.0 globalde sıkıntılı. Asya ülkelerinde performans iyileştirmeleri içeren bir güncelleme daha yayınlandı ama henüz ordan başka biryerde ses seda yok. Ben bu cihazı kimseye öneriyorum şuan ve şu fiyat itibariyle.

• telefonunun ısrarı karşısında guncellemeyi yaptım..herhangi bir sorun yok herşey normal..
  • Evie launcher indirdim dün çok stabil ve gayet kullanışlı bir uygulama. Tavsiye ederim bir deneyin. Sık sık gecikmeler oluyordu bir uygulamadan ana sayfaya geçerken ama bu launcherden sonra olmadı henüz yaşamadım öyle bir durum.

• HTC U ULTRA ANA KONU
    Sizde de böyle yapıyor mu tam ekran açtığım zaman böyle oluyor bazen.

• Bu arada bende ciddi ciddi ghost screen yaşamaya başladım uzun süreli kullanımda. Eskisi kadar saplantılı değilim neyse ki takmıyorum pek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesudtbr

Sizde de böyle yapıyor mu tam ekran açtığım zaman böyle oluyor bazen.
    Muhtemelen ekran içinde ekran özelliğine geçmişsin yanlışlıkla. Ama grafik göstermede, sen oynatmada da sıkıntılar var bilhassa ısındığında... Kesinti, pikselleşme, çerçeveye oturmama gibi...

Sıkıntı yoksa sıkıntı var. Konu başlığını böyle değiştirmek lazım . O kadar ki bezdirdi bu telefon

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.