Şimdi Ara

HTC One X Kullanıcı Yorumları [Telefonum Geldi] [SS] li [S3 ile Karşılaştırdım Yorumlar İçerde] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
42.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

artıları +

- alet çok hızlı çok nadir taklmalar var ama hiç sorun değil son yazılımı güncelledikten sonra buglar düzelmiş farkettim ama daha iyi olcak eminim..
    - ekran kalitesi inanılmaz güzel ilk defa i4 ten sonra tamam dedim.. amoled ekranı sevmiyorum şahsenn
    - renkler çok doğal doyurucu ve net... renkleri çok kararlı gördüm.
    - tegra 3 gerçekten farkını koymuş... oyun grafikleri yani tegra 3 destekli oyunlar inanılmaz güzel ekrana bakmaya doyamıyorsunuz
    - ve benım androidi sevmemin en büyük nedeni HTC SENSE arayüzü... bu arayüzü sayesınde telefonu kullanmak menulerde dolaşmak gerçekten zevk veriyor sayısız secenekler temalar aleti çok daha eğlenceli hale getiriyor.. şahsen samsungun arayüzü bana çok basit geliyor yanı elime alıyorum 5 dakka sonra sıkılılıyorm.
    - camerası çok tatmin edici. mobil cihazlardan çok yüksek performans beklemek yanlış oolur. ama bu cihazda bu kamera ve video çekimi mükemmel. renkler çok doğal..
    - kasa çok kaliteliii ellerim büyük oldugu için tam oturuyor ve tek elle rahat kullanabiliyorum.. kasanın verdiği sağlamlık hissi çok güzel iphone 4s imde ne hissettiysem aynı şeyi hissediyorum. ve inanılmaz hafif. i4s ten sonra kuş gibi geldi desem yalan olmaz. çünkü boyutuna göre çok hafif..
    -borwserda tam ekranda surf yapmak çok zevkli bazen donsada göze batmıyor merak etmeyın... çok akıcı ve yumuşak.
    -kulaklıkları fena değil. ben ep630 kullandıgım iiçin benı tatmin etmedi ama iphone kulaklıgından çok daha iyi bunu diyebilirim.
    -hafıza kartı girişi oalbilirmiş. ama cihazda her yerde bi kapak cıkıntı olmamasıda iyi olmus ve kapağınında açılmaması tek parça olması çok iyi

eksileri -

-öncelikle pil tam 1 gün gidiyor ama geceye dogru bitti biticek korkusunu yaşattırıyor...
    -güncellemeden önce alet oyundayken çok ısınıyordu ama sonradan farkettim ki sarj olurken ben oynuyordum bununda ısınmasına katkısı olabilir.
    -kamera çıkıntısı çok gıcık ediyor sırf ona göre orayı kapatabilcek bi kılıf arıyorm bu sinir bozucu dümdüz koysana be HTC !
    -ekran camına gelicem, aletin camı çiziliyor bende ufacıkta olsa farkettim o yüzden gorilla class a fazla güvenmeyin

benım tecrübelerim bunlar arkadaşlar, alıcak arkadaşlara şunu söylemeliyimki kesinlikle tavsiye ediyorum aletten çok memnun kalıcaksınız paranızın her kurusunu hakediyor emin olun.... ben ilk defa andoide geçtim iostan başka yapamam diyordum ama aşık oldum resmen, kendımı özgür hissediyorum :D

çok teşekkür ederim arkadaşım güzel aydınlattın
    galiba bende s3 yerine one x alıcam zaten s3 32 gb baya bir pahallı yurtdışında
    + htc nin rom güncellemeri hoşuma gidiyor telefon neydi ne oldu

Rica ederim arkadasim aklindaki soru isaretleri gitmistir umarim. Kesinlijke pisman olmayacaksin emin ol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

quote:

çok teşekkür ederim arkadaşım güzel aydınlattın
    galiba bende s3 yerine one x alıcam zaten s3 32 gb baya bir pahallı yurtdışında
    + htc nin rom güncellemeri hoşuma gidiyor telefon neydi ne oldu

Rica ederim arkadasim aklindaki soru isaretleri gitmistir umarim. Kesinlijke pisman olmayacaksin emin ol.

birde ben yurt dışından alıyorum orayla ilgili global warranty püsürzleri vs halledilse tam süper olcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MESUT52_34 -- 10 Temmuz 2012; 3:20:13 >

• Cihaz mükemmel tek kusur ekranın sol üst köşesi kasadan ayrılıyor. Bu sorun tam 4 kutulu hiç kullanılmamış cihazda görüldü. İade ettim... Şuan bayii den yeni cihaz bekliyorum.Alanlar bir kontrol etsin bakalım onlarda aynı sorun var mı?

Selamlar...
  • Sevgili dostlar;Şuan Galaxy NOTE kullanmaktayım. HTC özellikleriyle aklımı çelmiyor değil,fakat merak ettiklerim şu....

1. donanımsal özellikler dikkate alındığında Galaxy NOTE'tan HTC One X'e geçmek mantıklı mıdır değil midir ve neden?
    2. İkinci el piyasası anlamında hangisine daha fazla şans veriyorsunuz?
  • telefonu 1 haftadır kullanıyorum gercekten cok guzel bır kamera , pardon kamera mı dedım telefon olacaktı :) kamera olarak gercekten cok basarılı ınternet hızı ıse gercekten cok ıyı almanızı tavsıye ederım tek kotu yanı sarj ıste onuda sarj aletı cebınızde dolasmaya alısacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonella

Sevgili dostlar;Şuan Galaxy NOTE kullanmaktayım. HTC özellikleriyle aklımı çelmiyor değil,fakat merak ettiklerim şu....

1. donanımsal özellikler dikkate alındığında Galaxy NOTE'tan HTC One X'e geçmek mantıklı mıdır değil midir ve neden?
    2. İkinci el piyasası anlamında hangisine daha fazla şans veriyorsunuz?

Galaxy note varsa bence gereksiz bir değişim olur sizinkisi, ama biraz daha kibar ve daha iyi oyunlar oynayabileceğiniz bir telefon istiyorsanız tabiki ONE X

Bu arada konuyu güncelledim yorumları yazdım sormak istediğiniz varsa sorun.
  • Up
    başkalarıda yararlansın.
  • karşılaştırmayı ana mesaja ekledim birşey kafasına takılan varsa sorabilir.
  • kamera ip4 kamerası açık havada daha iyi çekiyor benim eski telefonumu eşim hacıladı rahat rahat kıyaslayabiliyorum o yüzden
    amaaaaa
    ev ortamında yani kapalı alanda, az ışıkta, flaşlı çekimde ve makroda ip4 dağılıyor hiç bir üstünlüğü kalmıyor
    benim htc açık havada aydınlık çekiyor beliki ayarlarınla oynarsam düzelir
    belki de yeni romla otomatik ayarın fabrika ayarları değişerek düzelir
  • İyi bir karsılastırma olmus acıkca 2ınınde artı ekılerını fanatık olmaksızın yazmıssın bu arada S3 de yazdıgın cogu eksı dedıgın sey yenı gelen guncellemeyle giderildi (parlaklık,widget,ses, kısa yollar, kameraya yeni modlar,..) 2 cihazda yurt dısından alındıysa Türkiyede 1 yıl uluslararası garantisi var

HTC one x de sıra şu kernel ve 4.0.4 artık en azından tarih olarak açıklanmalı bir cok eskı model 4.0.4de iken one x gıbı en onemlı telefonlardan biri hala yeni surume gecemedi. Özellikle 4.0.4 ve yeni kernel ustune yapılacak romlar ile telefonun stabilitesi , ve mevcut sorunları (takılma ,titreme, ses,kamera,pil,) düzeltilecektir

HTC one x 4.0.4
    Kilit ekranı daha hızlandırılıyor, telefon daha hızlı uyanıyor
    - WiFi bağlantılarındaki sorunlar gideriliyor ve bağlantı hızı daha da arttırılıyor
    - Android 4.0.3'dekinden çok daha hızlı ve sorunları giderilmiş yeni WEB tarayıcı
    - 3D Sense 4.0 arayüzü daha da geliştiriliyor. Çok daha seri geçiş efektleri ve kasmalardan arındırılmış arayüz.
    - Arama menüsündeki beklemeler, gecikmeler gideriliyor.
    - HTC One X kullanıcılarının canını sıkan, bizim de eleştirdiğimiz oyunlarda ve uygulamalarda çıkan üç nokta çubuğu kaldırılabilecek.
    - One X'in otomatik ekran ışık ayarları da elden geçirilmiş. Elden geçirilen ayarlarla beraber daha parlak bir ekran bizleri bekliyor.
    - Canlı ekran koruyucusu yüklendiğinde oluşan gecikmeler ve hatalar gideriliyor.

HTC One x 'in 4.0.4 ile bukadar hızlı ,stabil, kullanışlı bir hale geleceğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 9 Temmuz 2012; 3:11:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BERGX

Teşekkür ederim benim incelediğim telefonuda teknoloji meraklısı bir abimiz kullanıyor ve telefon günceldi yani internete girdiğimde güncelleme uyarısı veya denetleme yaptığımda güncelleme var uyarısı gelmedi buna rağmen parlaklığı ve widget ları yetersiz buldum.

Bu arada iki telefonunda ses çıkışını karşılaştırmadım ama bunada gerek yok
    Beats audio.
    Diyince açıklama gerekmez sanırım.

Ayrıca one x 4.0.3 olduğunuda göz ardı etmeyelim
    Hem 4.0.4 olsa hemde yeni kernel gelse acaba ne olur bilinmez.

Edit:
    Videoya göz attım sanırım bu güncelleme Türkiyedekilere henüz gelmedi
    Hem o gelsin hemde one x e 4.0.4 ve yeni kernel gelsin o zaman bir karşılaştırma yaparım gene.
    Hemde bu adam zırt pırt telefon menüsüne girdi ayar etti insan biraz ayarları gösterir widgetları gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MESUT52_34 -- 10 Temmuz 2012; 3:19:23 >

• MESUT52_34 hocam dediğin gibi pasaport kaydini imei ile hallettim son 2 gün kala, fakat tel elime haftaya geçecek bu sıkıntı olmaz ise eger, bir sorum var kayıt yapıldı tel turkiyede değil daha bir sıkıntı olurmu sinyal alamazsa. Birde kargo almanyadan gelecek nasıl bir yol izlemek gerek gumrukte takilmasa bari , birde kargo kaç günde gelir fiyatı üç aşağı beş yukarı nasıl olur ki ? Çok tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: ozd87

MESUT52_34 hocam dediğin gibi pasaport kaydini imei ile hallettim son 2 gün kala, fakat tel elime haftaya geçecek bu sıkıntı olmaz ise eger, bir sorum var kayıt yapıldı tel turkiyede değil daha bir sıkıntı olurmu sinyal alamazsa. Birde kargo almanyadan gelecek nasıl bir yol izlemek gerek gumrukte takilmasa bari , birde kargo kaç günde gelir fiyatı üç aşağı beş yukarı nasıl olur ki ? Çok tesekkurler

Bana telefona kayıtla alakalı bir mesaj gelmedi ki zaten belgeler 48 saat de ancak btk ya ulaştırılır, kayıt yaptırdıkdan 1 gün sonra kontrol ettim geçici kayıt altına alındığını ve belgelerin onay sürecinde olduğunu söyleyen bir yazı çıktı büyük ihtimal 1 ay a kalmaz tam kayıt altına girmesi lazım.
  • One X'ten ses kalitesi beklemeyin. Beats audio hikaye. Sadece yazılımsal bir olay ve sesin doğallığını tamamen bozuyor. S3'te wolfson çip var. Önemli olan bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

One X'ten ses kalitesi beklemeyin. Beats audio hikaye. Sadece yazılımsal bir olay ve sesin doğallığını tamamen bozuyor. S3'te wolfson çip var. Önemli olan bu.

Yuhhh diyom sana

• quote:

Orijinalden alıntı: ridvan79

quote:

One X'ten ses kalitesi beklemeyin. Beats audio hikaye. Sadece yazılımsal bir olay ve sesin doğallığını tamamen bozuyor. S3'te wolfson çip var. Önemli olan bu.

Yuhhh diyom sana

Yuh mu? Yuh diyeceğine teknik 1-2 bilgi ver beats audio hakkında. Bekliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan79

quote:

Yuhhh diyom sana

Yuh mu? Yuh diyeceğine teknik 1-2 bilgi ver beats audio hakkında. Bekliyorum.

Forumda günlerce yazıldı beats audio da wolfson chipdir diye sen kalkmış hikaye diyon peki bu harika dinlediğiniz sesi nerden dinliyoruz yazilimdanmi her şeyi bir kenara bırakıp senin dediğin gibi olduğunu varsayalim ki yazılımsal olsun. Bir tane beats audiodan memnun olmayan kullanıcı göster herkes fazlasıyla memnun yani sonuç olumlu bu ne demek oluyor sen beats auido hikaye derken farazi konuşuyorsun demek oluyor alsana bilgi :-) ayrıca beats audio hikaye derken sen bilgi sunacaksin ben değil sen harika olan birsey içim kötü dedin buyur sen açıkla neresi kötü hangi seste kötü çıkıyor neyi destekliyor neyi desteklemiyor sen anlayacaksınki insanlar bu adam boş konuşmuyor diyecek :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan79 -- 9 Temmuz 2012; 21:06:16 >

• Git dünyanın en önemli ses forumlarından olan head-fi.org'da araştır veya internetteki yüzlerce hayalkırıklığı konusundan gör. Yine ikna olmazsan en iyi inceleme sitesi olan gsmarena'nın %100 bilimsel ses testinde aldığı süper düşük notları gör. "Bir tane memnun olmayan kullanıcı göster" demene de ayrı bir parantez açmak lazım ;-) One X'te wolfson chip olduğunu kanıtlayabilir misin bana? İçini açtılar bu aletin ve wolfson çip falan çıkmadı. Kendi çipsetinden çalıyor müziği. Ayrı bir ses çipi yok. Eğer varsa ve ben kaçırdıysam tamam haklısın derim :-) One S veya ATT One X dersen onların çipsetleri çok daha kaliteli ses veriyor. Ayrıca "yuhhh" diyebilecek kadar büyük bilgiye sahipsen beni aydınlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Temmuz 2012; 21:15:03 >
  • quote:

Atın beni denizlere

• quote:

3 mb lık 128 kbps lik mp3 dinliyceğine git 320 kbps lik mp3 ler indir o zaman farkı duyabilirsin sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.