Şimdi Ara

HTC ONE X - CUSTOM ROM/KERNEL YÜKLEME, SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER KILAVUZU (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
16
Favori
96.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X@ndeR

quote:

Orijinalden alıntı: TheAhriman

Sorun restore da yani arkadaşlar restore yapınca telefon kitleniyor yoksa düzgün çalışıyo bu restore u almam lazım lütfen bi yol gösterin

boot image ı flashladım demişsin ama ARHD ninkini mi flashladın tam anlamadım. bildiğim kadarıyla ilk kullandığın versiyona uygun boot.img'yi flashlayıp restore edersen düzelecektir. bu işlerden bende uzman sayılmam, belki işe yarar diye söylüyorum.

Burada stock rom için boot img var.

boot.img 0.1 for Android Revolution HD 21.x

bu dosyayı flashladım ARHD nin ki oluyo bu herhalde bunu flashladım rom u yükledim clear cache yaptım herşey normal buraya kadar ama restore diyince telefon ok diyo restore oldu diyo ama reboot yapınca kalıyo beyaz ekranda.

orjinal boot image i mi flashlamam lazım yani onu flashlarsam restore olucak mı bide tam olarak işlem sırası nedir şu anda ARHD yüklü bunun üzerine naapmalıyım.

bi de telefonu disk depolama olarak gördüm bilgisayarda clockwork den yedeği buldum 1.5 gblık bi klasör burdan acaba manuel çekemezmiyim bilgileri düz kontak mantığı ?

• quote:

quote:

quote:

Sorun restore da yani arkadaşlar restore yapınca telefon kitleniyor yoksa düzgün çalışıyo bu restore u almam lazım lütfen bi yol gösterin

boot image ı flashladım demişsin ama ARHD ninkini mi flashladın tam anlamadım. bildiğim kadarıyla ilk kullandığın versiyona uygun boot.img'yi flashlayıp restore edersen düzelecektir. bu işlerden bende uzman sayılmam, belki işe yarar diye söylüyorum.

bu dosyayı flashladım ARHD nin ki oluyo bu herhalde bunu flashladım rom u yükledim clear cache yaptım herşey normal buraya kadar ama restore diyince telefon ok diyo restore oldu diyo ama reboot yapınca kalıyo beyaz ekranda.

orjinal boot image i mi flashlamam lazım yani onu flashlarsam restore olucak mı bide tam olarak işlem sırası nedir şu anda ARHD yüklü bunun üzerine naapmalıyım.

bi de telefonu disk depolama olarak gördüm bilgisayarda clockwork den yedeği buldum 1.5 gblık bi klasör burdan acaba manuel çekemezmiyim bilgileri düz kontak mantığı ?

manuel olarak nasıl çekilir bilmiyorum.
    orjinal boot image i flashlayıp sonra restore diyince düzelmesi lazım. büyük ihtimal arhd için olanı flashladıgınız için açılmıyor. Download stock boot 3.20.401.1 olanı flashlarsanız düzelir diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

manuel olarak nasıl çekilir bilmiyorum.
    orjinal boot image i flashlayıp sonra restore diyince düzelmesi lazım. büyük ihtimal arhd için olanı flashladıgınız için açılmıyor. Download stock boot 3.20.401.1 olanı flashlarsanız düzelir diye düşünüyorum.

Teşekkürler hocam deniyip sonucu bildiricem birazdan.

• Sonuç aynı bi gelişme yok stock boot dosyayı da fayda etmedi hala beyaz ekranda kalıyorum backup dosyasında mı sıkıntı var neyi yanlış yapıyorum anlamadım restore sucsesful diyo boot.img de düzgün flashlanıyo ama restore atınca kalıyo bootloader ı görebiliyorum ve tek çözüm rom u tekrar yüklemek oluyo o zaman da başa dönüyorum yine restore yapamıyorum.
  • * Bazı romlarda nandroid restore sonrası sistem beyaz ekranda kalabiliyor ve restart atabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yüklü olan kernele ait boot.img dosyasını fastboot USB modda yeniden flashlamanız ve -fastboot erase cache- komutunu verip sistemi tekrar açmanız gerekir.

Sanırım sorunum bu ama çözümü yapıyorum olmuyo bütün boot.img lerle denedim olmuyor restore alamıyorum pfff çok canımı sıktı yardım bekliyorum arkadaşlar nası alıcam ben bu restore u nerde yanlış yapıyorum yardım edin lütfen
  • Bende ilk kez custom rom denemeyi dusunuyorum..bakalim becerebilecek miyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben bir kaç ay önce htc one x telefonumu root lamıştım. fakat ondan sonra güncelleme geldi fakat güncellemeyi yüklemiyordu. bugün kafam attı unroot yapayım dedim yaptım ve güncellemeyi yükleyeyim dedim. Güncellemeyi yükleyip güncelle tuşuna bastığımda güncelleme yarım kalıyor ve telefon ekranında kırmızı bir ünlem işereti belirerek bir süre sonra restart atıyor ve yüklemiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
  • yeni romları deneyenler var mı,yada kernelleri

CM 10.1.2 son sürüm gibi
  • merhaba arkadaşlar c.tesi ikinci el one x aldım. wifi az çekince rom yükleyim dedim ancak teli çökerttim. şuan htc ekranında kalıyor kapatıyorum yine açılıyor. düzenli şarj almıyor. ilk sayfadaki yöntemleri denedim ancak işe yaramadı.bat dosyası oluşturuo şarj etmeye çalıştığımdada batarya 3640 mah geçmiyor. cid kodum htc__044 nerde yanlış yapıyor olabilirim usta arkadaşlar yardım edebilir mi?
  • selamlar bende revloution HD 21 vardı android 4.1 sense 4+ simdi yenısını kurayım dedım rev.hd 31 bu linkten kurmayı denedımhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1562603 sanırım bırseyler yanlış yaptım htc quietly brillant ekranında donuyor :( napmam gerek. Android_Revolution_HD-One_X_31.0 bu dosyayı sd carda atıp bootload yaptım sonra next next yukledım ama açılmadı neler yapmam gerek ?
  • İndirilcek dosyaları burda vermişhttp://android-revolution-hd.blogspot.com/p/android-revolution-hd-mirror-site-var.html
    stock odexed ve stock deoedexed noluyor , stock recovery ve stock boot u kullanıyormuyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kes123kin

İndirilcek dosyaları burda vermişhttp://android-revolution-hd.blogspot.com/p/android-revolution-hd-mirror-site-var.html
    stock odexed ve stock deoedexed noluyor , stock recovery ve stock boot u kullanıyormuyuz ?

odexed,custom recovery yüklemen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kes123kin

selamlar bende revloution HD 21 vardı android 4.1 sense 4+ simdi yenısını kurayım dedım rev.hd 31 bu linkten kurmayı denedımhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1562603 sanırım bırseyler yanlış yaptım htc quietly brillant ekranında donuyor :( napmam gerek. Android_Revolution_HD-One_X_31.0 bu dosyayı sd carda atıp bootload yaptım sonra next next yukledım ama açılmadı neler yapmam gerek ?

ilk önce "boot.img 0.1 for Android Revolution HD 31.x" i indirip flasladın mı?

• Oldu su an açıldı ama butun uygulamalarım gitti :( acaba onları dırek Google hesabımdan gerı yükleme sansım var mı ? bir kere yapmıştım sırasıyla eskı halınde gerı yuklemıstı ındırıp
  • Rom gösteremedim cihaza mount sd card diyorum tıklıyorum fakat bir türlü olmuyor unmount seçeneğine gelmiyor değişen birşey olmuyor yani.
    Atamadım rom u cihaza.
  • Merhaba telefonuma recovery kurarken komutları girdim reboot bootloader diyorum fakat sürekli fastboot usb ekranı açılıyor acil yardım .
  • telefonun android sürümü 4,1,1 ben bunun üzerine 4,2,2 CM10,1 i kurabilirmiyim yoka kuramazmıyım bunu merak ediyorum

sanırım biraz cesaretlendim sabahtan beri araştırıyorum bulamadım cesaretli bir acemiyim :D
  • arkadaşlar telefonum sinyal almıyordu bende factory reset yaptım şuan sinyalde sorun yok fakat telefon türkçeye dönmüyor.more locale 2 yükledim fakat onunlada türkçeye çeviremedim.telefonum sanırım rom lu pek anlamıyorum lütfen anlayan biri bana yardım edermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: artofcompromise

arkadaşlar telefonum sinyal almıyordu bende factory reset yaptım şuan sinyalde sorun yok fakat telefon türkçeye dönmüyor.more locale 2 yükledim fakat onunlada türkçeye çeviremedim.telefonum sanırım rom lu pek anlamıyorum lütfen anlayan biri bana yardım edermi

telefonunuza güncelleme geldi ve sense5'e geçtiyseniz morelocale root yetkisi almadan türkçeye çevirmiyor galiba yeni sürümde o nedenle telefonun kilidini açıp root yetkisi almanız gerekiyor. Ya da kilidi açmışken dil paketi olan custom bir roma geçebilirsiniz.
  • dostum bu dediklerini nasıl yapacağım
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.