Şimdi Ara

HTC ONE Pembeleşme Sorunu (Kamera) ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
6
Favori
63.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: svideoz

Arkadaşım sen sorundan muzdarip filan değilsin cihazında sorun varsa servise verirsin ya tamir ettirirsin yada sorun çözülemiyorsa para iadesini kuruşu kuruşuna alırsın bu kadar basit. Bir iki kere yazarsın eyvallah bu nedir yahu iyice kabak tadı verdin. Artık senin iyi niyetli yada mağdur olduğunu düşünmüyorum.

Ya şimdi kamera ayarlarına gir orada efektler var bunlardan birisine getirince direk pembe çekiyor ve yukardakileri saymaz isem daha önce bize gösterilen tarzda pembe çekiyor. Dene yada denemişsindir. Bu konunun kullanıldığını, bazılarının gerçekten müzdarip olurken bazılarının ise abartarak başka yerlere çekmeye çalıştıklarını düşünüyorum.
    Dediğin herşeye katılıyorum bu mesajında çünki ne demek ya 1500-2500 para verecen kameran pembe çekecek ve sen alıp o telefonu adamaların kafasına atmayacaksın. Ben attım atarımda (lg vardı eskiden)
    htc one konusunda 1 günlük cihazda sorun çıktığını söyleyen bir arkadaş vardı iade edememiş cihazı geri yahu gerçekten komik geliyor bu tarz yazılar. Ya ben çok fakirim yada sizler haddiden fazla zenginsiniz...

• Bu başlık sorundan müzdarip olanların başlığı ve açıkça VİDEOLAR bu sorunun olduğunu gösteriyor. Kamera çekimlerinde pembe ayarı yapılamıyor. Sonuç olarak abartanlara rağmen gerçekler ortada.
    Umarım kısa zamanda htc çözer de herkes rahatlar.

Kafama takılan htc one max da aynı kameraya sahip minide ee bunlar ne olacak adamlar ölü doğummu yaptılar?? yoksa güvendikleri bişimi var, var ise bir an önce kullansınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 2 Kasım 2013; 14:06:49 >
  • 4.3 güncellemesinden sonra sorunun çözülmediği hatta bu güncellemeyi aldıktan sonra problem olmayan kameralarda da bu problemin başladığını yazmışlar .güncelleme alacak olanlar dikkatli olsun.
    (In fact, a recent post on VR-Zone suggests that the purple hue problem has started to appear even on devices that did not have it before being upgraded to Android 4.3. )

http://news.softpedia.com/news/HTC-One-s-Camera-Issue-Got-Worse-After-the-Android-4-3-Upgrade-387497.shtml
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Orijinalden alıntı: tiarsi

htc nin pembe köpekbalıkları.

HTC ONE Pembeleşme Sorunu (Kamera) ANA KONU

yabancı forumlar pembeleşme problemi ile dolu. diğer konu başlığında bir anket vardı pembeleşme problemi yaşayanlarla ilgili .hala genel bir problem değil diyenler var ya şaşırıyorum.

Yes (88%, 2,109 Votes)

No (12%, 280 Votes)

Total Voters: 2,389

2389 kişi oy kullanmış 2109 unda pembeleşme problemi var. 280 inde yok.

yani pembeleşme yaşamayanlar şanslı bir grup.

Yada telefonu yeni almis olanlarda olabilir. Bende 2-3 ay sorunsuz kullandim son 2 aydirda pembeden baska birsey cekmiyor bu sorun azinlikta var diye gecistirilicek bir sorun degil. Ama tabi burda yine yok oyle bisey gormeden inanmam benimki boyle cekiyor diyenler olucaktir. Ve yalanda soylediklerini sanmam. Ama ben 5 kisi taniyorum hepimizde var ve sonradan olustu isinmadan dolayi olabilir yazilimsal degil bence.

bu videoyu seyrettikten sonra olayın donanımsal olduğu net bir şekilde görülüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=KZqZv6MlU8g

• Arkadaşlar telefonum eşimde eşimde memleketteydi, ikiside geldiler ve kamera testine başladım.

Pembe sorunum yoktu ama artık var malesef!.

Daha önceki çektiğim fotorafları incelemeye başladım, gece pek çekim yapmam ama biraz çekmiştim.

2 ay önce çektiğim fotolar arasında en yüksek iso800 değerinde 2 adet fotoğraf,

o sırada onlarca foto çekmişim sensör ısınmasından pembelik başlaması gerekirdi?.

Şu anki hali bu!

Bu esnada kamerada ölü pixelimde var

Fakat iso100 değerine getirince ölü pixel yok oluyor? (bu olayı uzman bir arkadaş açıklayabilirmi bana).

Not: Farklı makineyle çekilmiş veya photoshop vs. denmesin diye fotoğrafların asıllarınıda ekledim!.http://www.dosya.tc/server18/uZnlAo/Foto_raflar.zip.html

HTC One Teknosa'dan almıştım üstünede kasko yaptırmıştım.

Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar?, kamerada ölü pixel + pembeleşme olduğu için servis beni uğraştırmadan direk garantiden kameramı değişir yoksa kaskoyu devreyemi soksam bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 2 Kasım 2013; 16:56:23 >

• Umarım gerçekten bu problemi yaşayanlar yazıyordur...Böyle konular genelde rakip firma ve fanatiklerlerin uğrak yeri oluyor sonuç olarak sorun yaşayanlar bir karalama içinde kalıyor...Bende yurtdışı hw33 serisi var telefonda ilk çıkan serilerden bu konuda bahsedilen kamera problemi sorunu yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

alın buda samsung galaxy s4 ün kamerası

s4 te sadece gece modu açıldığında kamera daha fazla ışık almaya çalışıyor.buda tamamen karanlık ortamlarda hafif pembeleşme yapıyor.(s4 te gece çekimi default olarak açık oluyor kapatmak lazım).ama otomatik modda kesinlikle pembeleşme sorunu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikarayel

Umarım gerçekten bu problemi yaşayanlar yazıyordur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 2 Kasım 2013; 18:08:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

quote:

Bu gerçekten korkunç yahu..

• Pembeleşme sorunu ısıya bağlı donanımsal yazılımsal deyip geçiştiriyorlar eses sorun donanımsal şuan pembe olmayan arkadaşlarında zamanla pembeleşmeler başlayacak tel ısındıkça lensteki bir parça zarar görüyor yazılımsal olsa 4.3 gelmeden öncede bunu fark edip güncellemeyi çoktan verirlerdi resmi açıklama yapılması lazım bu ısıya lense ayri bir çözümde lazım şuan garanti de yapılsa ileride gene cıkar bu sorun öyle basit bir sorun değil.

İlk aldığım zamanlarda bende yoktu bu sorun kullanıma bağlı ısı ile alakalı olma ihtimali çok yüksek sonradan oluşuyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by10ur -- 2 Kasım 2013; 18:37:00 >
  • İso: 200
    Flash: Oto
    Poz Süresi: 1/6 sn.
    35 mm Odak uzunluğu: 28
    Beyaz Dengesi: Oto

Bugün biri bence senin telefonunda sorun yok diyordu. Evet sorunum yok ama kamera pembe çekiyor işte. Hadi yakın plan resimlerinde flash açıkken çok sorun etmiyorum. Manzara nasıl çekeceğiz peki. Gerçi arkadaşın da dediği gibi benim telefonumda sorun yok. Elazığlı olan varsa bilir. Bu fotoğrafı Misland'dan çektim. Kuleler pembelikten görülebilirse kendisini belli eder :)

• Bu iki resim pembeleşen telefonum henüz ısınmamışken karanlık bir ortamda çekildi. İkisi de oldukça kaliteli. Eğer ısınmaya bağlı pembeleşme olmasa bu telefon harika olacak...

Resimlerin birinde flash açık...
     HTC ONE Pembeleşme Sorunu (Kamera) ANA KONU HTC ONE Pembeleşme Sorunu (Kamera) ANA KONU

• Orijinalden alıntı: hunkar1

Bu gerçekten korkunç yahu..

Evet korkunç ama video modunda hiçbir sorun yok?.

Orijinalden alıntı: by10ur

Pembeleşme sorunu ısıya bağlı donanımsal yazılımsal deyip geçiştiriyorlar eses sorun donanımsal şuan pembe olmayan arkadaşlarında zamanla pembeleşmeler başlayacak tel ısındıkça lensteki bir parça zarar görüyor yazılımsal olsa 4.3 gelmeden öncede bunu fark edip güncellemeyi çoktan verirlerdi resmi açıklama yapılması lazım bu ısıya lense ayri bir çözümde lazım şuan garanti de yapılsa ileride gene cıkar bu sorun öyle basit bir sorun değil.

İlk aldığım zamanlarda bende yoktu bu sorun kullanıma bağlı ısı ile alakalı olma ihtimali çok yüksek sonradan oluşuyor genelde.

Lensi bayağı ısıttım ama ne hikmetse video çekimininde pembeleşme veya morarma olmuyor?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 2 Kasım 2013; 18:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SER&DEN

İso: 200
    Flash: Oto
    Poz Süresi: 1/6 sn.
    35 mm Odak uzunluğu: 28
    Beyaz Dengesi: Oto

Bugün biri bence senin telefonunda sorun yok diyordu. Evet sorunum yok ama kamera pembe çekiyor işte. Hadi yakın plan resimlerinde flash açıkken çok sorun etmiyorum. Manzara nasıl çekeceğiz peki. Gerçi arkadaşın da dediği gibi benim telefonumda sorun yok. Elazığlı olan varsa bilir. Bu fotoğrafı Misland'dan çektim. Kuleler pembelikten görülebilirse kendisini belli eder :)

Harbi bu ne böyle yaw...

Bu iş gercekten iyi degil..

• quote:

Lensi bayağı ısıttım ama ne hikmetse video çekimininde pembeleşme veya morarma olmuyor?.

kamerada olmaması çok ilginç, o zaman donanımsal değil diyeceğim.

Edit. Kamera yani video çekimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 2 Kasım 2013; 18:56:08 >
  • Bende az once odamda karanlikta kamerayi actim ters sekilde masaya koydum basladim beklemeye 6 7 dakika bekledim tik yok sonra mum yaktim mum isigi ile cektim gene tik yok cihaz 37 serisi turkcell den alinma 2 aylik insallah ileride cikmaz tirsiyorum :)

• quote:

Arkadaşlar telefonum eşimde eşimde memleketteydi, ikiside geldiler ve kamera testine başladım.

Pembe sorunum yoktu ama artık var malesef!.

Daha önceki çektiğim fotorafları incelemeye başladım, gece pek çekim yapmam ama biraz çekmiştim.

2 ay önce çektiğim fotolar arasında en yüksek iso800 değerinde 2 adet fotoğraf,

o sırada onlarca foto çekmişim sensör ısınmasından pembelik başlaması gerekirdi?.

Şu anki hali bu!

Bu esnada kamerada ölü pixelimde var

Fakat iso100 değerine getirince ölü pixel yok oluyor? (bu olayı uzman bir arkadaş açıklayabilirmi bana).

Not: Farklı makineyle çekilmiş veya photoshop vs. denmesin diye fotoğrafların asıllarınıda ekledim!.http://www.dosya.tc/server18/uZnlAo/Foto_raflar.zip.html

HTC One Teknosa'dan almıştım üstünede kasko yaptırmıştım.

Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar?, kamerada ölü pixel + pembeleşme olduğu için servis beni uğraştırmadan direk garantiden kameramı değişir yoksa kaskoyu devreyemi soksam bilemedim.

brightstara gönderdim sonuç bekliyorum. 15 gün oldu hala bir yanıt yok.

• Karanlik oda gibi bir yerde flaşla ancak yakinsak resim kurtulabiliyor şansa tabi .flaşsiz ev ici pembeli morlu .ister isinmiş ister isinmamiş olsun gün isigina gectimmi aninda cam gibi cekiyor ..video ev icindede iyi pembelik yok cok enteresan isler dönuyor bu telefonda

• quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

quote:

kamerada olmaması çok ilginç, o zaman donanımsal değil diyeceğim.

Edit. Kamera yani video çekimi

Eğer HTC Üretim sürecinde her yeni çıkarttığı HT-HW vs. serilerinde kamera lensini veya kontrol çipini vs. değiştirdi ise, 4.2.2 telefonumun kamera ayarlarının içine etmiş bulunmakta o zaman.

• quote:

quote:

çok can sıkıcı bir problem.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.