Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (2730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54.664
Cevap
200
Favori
2.091.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27282729273027312732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bu ara sırf metal gövde ve ses performansında dolayı htc one m8 almak istiyorum ama getli veya şehrimde satan yok getli htc one m7 buldum mecburen onu almayı düşünüyorum artık;
    iphone 6 kulllanıyodum daha önce bi kaç soru sornak istiyorum:
    sosyal medya(facebook instagram youtube)
    internet browser
    spotify
    bi kaç daha ufak tefek program(maçkolik falan gibi)
    böyle çook ağır şeyler kullanmıyorum alsam yeterli gelir mi kasma donma yapar mı acaba ?
    bulduğum ürün:
    sahibinden

• yazdığın programları sorunsuz çalıştırır.
  • Arkadaşlar telefonumun şarjı çok az gitmeye başladı. Önceleri 3 saati geçiyordu ama şimdilerde 1 saat 45 dakikalara kadar düştü. Bataryayi değiştirmek istiyorum ama orijinal bulamıyorum. Bataryayi değiştirip memnun olan varsa nereden aldığını veya nerede değiştirdiğini yazabilir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarj %40 lardayken telefon kapanmaya başladı. Bunun çözümü varmı.

• blk B kullanıcısına yanıt
    şarj döngüsünü sıfırlamayı denediniz mi? (pil kalibrasyonu)
    nette bir çok farklı öneri var. ben batterystats.bin dosyasını silip %1-%100 kapalı şarj, açık şarj, kapalı şarj yapıyorum. Birkaç şarjdan sonra normale dönüyor.

Pil değişimi de yaptım, Tahtakale den 30 liraya bir pil aldım kendim değiştim. açıkçası çok içime sinmedi pilden çok emin olamadım ama eski pilim artık normale dönmüyordu. Eğer almayı düşünürseniz satıcının önünde paketi açıp kontrol edin. Benim aldığım pil sanırım orijinal, çünkü üzerinde tam da eski pilimin aynısı yapışkan kalıntıları vardı, Çıkma olduğunu düşündüğüm pil de içime sinmedi işte, ilk zamanların performansını vermiyor gibi.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Pil kalibrasyonu yapmadım. Nette kalibrasyon için şarj yöntemi vardı. Telefonu kapalı tam şarj edip sonra açıp tekrar şarj edip sonrada kapanana kadar kullanılması yazıyordu ama pek mantıklı gelmedi. Ben zaten tam şarj ediyorum sonrada elimde pat diye kapanıyor. Bu işlemi sürekli yapıyor gibiyim. Dediğin dosyayı bulamıyorum. Dosya yöneticisinden aratiyorum ama çıkmıyor.

Evet normalde görünmeyen sistem dosyası zaten, root explorer türü dosya yöneticileri ile görebilirsiniz.
    /data/system/batterystats.bin şeklindedir yolu.
    ama önemli birşeyi unutuyorum galiba, telefonunuz rootlu mu? değilse görülemeyebilir emin değilim.
    Rootlu değil. Playstore batarya kalibrasyonu için birkaç program var ama onlarda root istiyor.

Factory reset veya recovery moddan reset atsam batarya kalibrasyonu düzelir mi.

zannetmiyorum android sistemine dokunmaz reset.

Burada yazanlar sizin işe yarayacağına inanmadığınız yöntemler. hatta batterystats.bin dosyasını silmek de işe yaramaz diye yazıyor. bence çalışmadığınız bir ara denemek zarar getirmez, en azından haklılığınızı tescillemiş olursunuz. 2 yöntem yazmış, 2. yöntemi epey övmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blk

Factory reset veya recovery moddan reset atsam batarya kalibrasyonu düzelir mi.

Babus 2012 de cikti HTC 2013 de almistim ben telefonu. 2 orjinal batarya eskittim son 2 yildir samsung sarj aleti kullaniyorum. Batarya kalibrasyonu root falan hepsi hikaye bi ise yaramaz. Cunku batarya artik benden bukadar diyo suan hala htc one m7den yaziyorum suanki batarya performansi soyle

Web gezintisi 7 saat

Video izleme 6 saat

Gunluk kullanim 12 saat

Pek kullanmazsam telefonu 1 gun

Facebook ve messenger hep arkada calisan programlar bunlar bataryayi etkiliyo

3.cu part uygulamalar bataryanin omrunu falan arttirmiyo bu yalan daha once kullandim telefon 12 saat kullanimda %50 ydi oha dedim efsane ise yariyo sonra nazarim degdi telefon birden kapandi sarja taktim %3 pil gecmisine baktim %50 den direk dusmus sarj aslinda gene ayni performans sadece sana yanlis gosteriyo sende sarj iyi gidiyo zannediyosun. Belki faydasini goren arkadaslar olmustur ben kendi hikayemi anlattim

Bir diger batarya emen faktor ise operator sinyali 4g acinca batarya halay cekiyo cok kotu. 3gde bu dedigim performansi aliyorum 2g alinca telefon beton gibi oluyo bir bucuk gun sarj gidiyo. Neticede telefon 5 yildir sorunsuz calisiyo batarya faktorunun boyle olmasi gayet normal o yuzden tek cozum bataryayi degistirmen.

2. Yöntemde şarj %5 in altına düşene kadar kullanın diyor ama ben %30 ları ancak görüyorum. Telefon pat diye kapanıyor. Telefonu %5 e kadar şarj etsem sonra telefonu açıp biraz kullanıp bu işlemi yapsam aynısı olurmu acaba.

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Batarya performans değerlerin çok iyi. En son 11 saatlik kullanımda 2:23 saat ekran süresi almışım. Öyle ağır işlerde yapmadım. Web gezintisi, instagram, whatsapp. Telefonu tam şarj dan çıkarıp video izleme süresi iki saat civarı.

Orjinal bataryayi nereden aldın. Servistemi degistirdin.

Sarj aleti yazcakmisim orda batarya yazmisim simdi sen bataryayi nerden buldun diyince farkettim. Batarya hic degismedi sarj aletlerini degistirmistim. Ama oem bataryalar ebayde ve etradesuply sitesinde var ebaydekilerin saticilarina bakin amerika ve yeni zellandali kullaniclari secin onlarinki orjinal. Degisimi ise ifixit sitesinden kendin evde yapabilirsin. Sahsen ben ayni anlattigim gibi yapicaktim hala suan bataryanin biraz daha olmesini bekliyorum. Seninki gitmis ama videoda 2 saat cok kotu batery save modu aciksa bide gercekten kotu.sunun altini cizeyim htc icin baska sarj aleti kullaninca bataryayi hic ediyosun bunu farkettim. O yuzden htc icin htc sarj aleti kullanmak lazim. Ben hala samsung kullaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

[Deleted from big topics]

[Are you still alive ?]

ama şarja takınca %100e kadar kesintisiz şarj edin de diyordu galiba. %5e kadar şarj pek mantıklı gelmiyor bana.
    Evet ama önce %5 in altına düşene kadar kullanın, sonra sarja takip %100 e kadar doldurun diyor. Ama ben %5 e kadar dusemiyorum. %20-30 larda telefon kapanıyor.

• Benim m7 de biraz batarya sorunu çıkartmaya başladı. 2 saat aralıksız wi-fi web gezintisinde yaklaşık %40 şarj gitmeye başladı. Mobil veri ile yapsam neler olur acaba

Var mı pil süresini arttırabilen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qlobaLww

Benim m7 de biraz batarya sorunu çıkartmaya başladı. 2 saat aralıksız wi-fi web gezintisinde yaklaşık %40 şarj gitmeye başladı. Mobil veri ile yapsam neler olur acaba

Var mı pil süresini arttırabilen ?

bende de mobil veri de iken çok şarj gidiyor, açıkçası 3g yi açık bırakmıyorum telefonda..

bir kez garanti de iken benim batarya değişti, şimdi ömrü bitiyor yavaştan.. orijinal bulabilir miyiz bilmiyorum ama sağlam bir yerde değişmek lazım. yaşadığım yerde bataryayı değişecek telefoncu olduğuna da inanmıyorum

4 yıl olacak alalı ,hala tık yok maşallah

u11 e bakıyorum ama beğenmedim pek, yurtdışından u11 plus düşünüyorum o da bayağı büyük. kararsızım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Htc pişmanlık artık. M7 kasa açıklığı vs dertleri vardı buna rağmen çok iyi telefondu. Kullanmasamda çekmecemde güvenerek sakladığım bir cihaz. Sonra ip6 plus a geçtim 1yıl aradan sonra htc 10 aldım 1.5 yıldır bende ama hikaye bir m7 asla olamadı batarya çabuk iflas etti. Tek iyi yanı okadar darbeye rağmen kasa ekran çok sağlam eyvallah ama yazılım ve donanım özellikleri ile sınıfta kaldı. Ay sonu iphone x geliyor ona geçiyorum ve bu cihaz çekmecemde asla yer etmeyecek.

• 
Sayfa: önceki 27282729273027312732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.