Şimdi Ara

HTC imei değiştirme hakkında.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
10
Favori
72.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sissil

boot kilidin açık diyorsun... bende kapat diyorum ... açık olduğu için olmuyor diyorum...

Yaptığınız işlemin fastbootla yapılma sansı yok. M9+ E9+ One Me ve desire 820s lar. Qualcomm olmadığı icin fastboot komutu ile imei repair yapamazsınız!
    Sorununuzun çözümünü burada aramayın cunku basit bir komut bu cihazlardaki imei ısını düzeltmez!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gLam -- 11 Mart 2016; 12:21:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gLam

quote:

boot kilidin açık diyorsun... bende kapat diyorum ... açık olduğu için olmuyor diyorum...

Bilmediğin konuda bu kadar yorum yapmana şaşırıyorum. Hani bilmiyorum demek varken niye insanlara yanlis bilgi veriyorsunuz ? Yaptığınız işlemin fastbootla yapılma sansı yok. M9+ E9+ One Me ve desire 820s lar. Qualcomm olmadığı icin fastboot komutu ile imei repair yapamazsınız!
    Ayrıca xtc susmuş hicbir cihazı düzeltmez! Bu konuda da bilginiz olmamasına rağmen yazmışsınız.
    Sorununuzun çözümünü burada aramayın cunku basit bir komut bu cihazlardaki imei ısını düzeltmez!

BU KADAR GERILMENIN MANASI GEREKSIZ benım htc m9 u bu arkadas ıle kadır arkadas onardılr ucretsız hemde s.on ıken

• quote:

Orijinalden alıntı: gLam

quote:

Yaptığınız işlemin fastbootla yapılma sansı yok. M9+ E9+ One Me ve desire 820s lar. Qualcomm olmadığı icin fastboot komutu ile imei repair yapamazsınız!

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 11 Mart 2016; 12:28:30 >

• Sevgili dostlar merhabalar;

Gerçekten de germenin gerilmenin gereği yok..neticede bu da kul yapısı bir cihaz, yazılımı kul yapımı, doğru komutu ya da yöntemi bulunca amacımıza ulaşacağız.
    Lütfen kimse üzerine alınmasın ve herhangi bir kötü niyetle yazmıyorum bu telefon ne ustalar ne uzmanlar gördü ama hala doğru adımı bulamadık, bu yüzden de buradayım ve aramaya devam.
    kadiruluağ ve sissil adlı dostlar da konuya dahil olup çaba gösterdiler ancak sonuca ulaşamadık. Ben umudumu kesmedim aradıkça doğru yolu bulacağız eminim sadece zaman ve çaba meselesi.
    Şimdi bu ana kadar yaptıklarımızı özetleyeyim:
    Öncelikle cihaz HTC ONE M9 PLUS ve Mediatek işlemcili, MT 6796T işlemcisi
    * Önce 25$ ödenip SunShine ile S-OFF yapıldı,
    * HTC Dev sitesinde ve xda ve daha bir çok forumda anlatılan yöntem ile Bootloader kilidi açıldı,
    * TWRP flashlandı root yetkisi alındı ve teamwin ile SuperSu da kurulumu yapıldı,
    (Burada bir parantez açıp bir not düşmem gerekiyor, örneğin M9 modelinde custom recovery flashlamak cmd komut istemcisinde "fastboot flash recovery twrp 2.8.7.0.""" filan filan yazarak komut ile yapılabiliyorken benim M9 Plus telefonda 1 hafta bu komut ile TWRP flaslamaya çabaladık ama olmadı,
    sonunda bir dost yardımı ile bu komutun işe yaramadığını öğrendik..uzatmayalım custom recovery işlemini twrp nin zipli halini cihazın ana dizinine atıp oradan flashlayarak hallettik, bunu da belirtelim de üşenmeyip okuyan M9+ sahibi dostlar boş yere klasik yöntemle vakit kaybetmesin)
    * Root checker ile kontrol edildi root yetkisi tamam,
    * Yine bir dost yardımı ile yazılımı Taiwan 1.90.707.3 dan Europa 1.90.401.3 e çevrildi,(yazılımı değiştirmeden de imei yazma işi başarısızdı belki yazılım güncelleme alarak çözüm olur diye düşünüldüğü için yazılım Avrupa olana çevrildi)
    yine konunun işlendiği hemen her yerden destek alınıp imei işlemini gerçekleştirmeye çalıştık ama şu ana kadar sonuç alamadık.
    Bendeki PC nin sürücülerini güncelledik, ilgili yazılımları yeniledik (bu arada benim PC sıkıntı yarattı ben de iki arkadaşımın laptop ve PC lerinde aynı işlemleri ayrı ayrı denedim, "birisi Win 7 diğeri Win 10 işletim sistemine sahip" ama benim PC de aldığım yanıtların aynısını verdi makinalar.
    Fastboot oem writeimei XXXXXXXXX komutuna aldığım yanıt her defasında şu FAILED (remote : WRITE IMEI ERROR) ..hani PC den şüphelendik, sürücüleriden şüphelendik, yazılımlardan şüphelendik hatta bir yerde usb kablosunun usb 2.0 portuna takılı olması gerektiğini usb 3.0 portunda komut hatası verdiğini yazmış, her iki portuda denedim ama nafile...

niye hala uğraştığımı merak edenler olabilir; konunun uzmanı, telefoncu ya da yazılım bilgisi olan birisi kesinlikle değilim, mak.mühendisiyim ve olmuyor, yapılamaz, mümkün değil gibi kelimeler mühendis kafama ve düşünce yapımı rahatsız ediyor bu yüzden de ama okuyarak ama siz değerli dostların yönlendirmesi ile epeyce yol aldım sayıyorum kendimi.
    Olur da amacımıza ulaşırsak burada şimdiye kadar yazdığım gibi etraflıca yazarak tecrübelerimizi paylaşarak M9 Plus sahibi dostların istifadesine sunmak da bir diğer amacım.
    Konuya ilgi gösterip yorum ve yöntem yazan dostlara da teşekkürlerimi sunarken bir hususa da dikkat çekip özenli olmayı öneriyorum.
    Foruma konu açıp detaylıca başıma gelenleri , atılan adımları ve tıkanılan noktaları yazmışım eksik olmasın bir dost "google da imei işlemi yaz orada bulursun nasıl yapılacağını" gibi bir tavsiyede bulunmuş.. eksik olma kardeşim ama ne olur bir oku yazdıklarımı, bu kadar detay yazan birisi google da aratmamış olabilir mi sence?
    Bazı dostlar da yine iyi niyetle şöyle yap böyle yap diye yorum beyan ediyorlar, eyvallah hepsi değerli ama çözüm başka modellerde işe yarayan yöntemleri burada tekrarlamak değil özellikle M9 Plus modelinde işe yarayan ya da bizzat denenmiş yöntemi tavsiye etmek...
    Maalesef bilgisi olmadan fikri olan, laf olsun diye beyan karalayan çok kimse var..vakit kaybı bir yana kafa karışıklığı ve en kötüsü de istenmeyen sonuçlara yol açabilecek olması..
    Özetle dostlar aramaya çalışmaya devam, bu kadar uzun yazmamı mazur görün istiyorum ki konu çorbaya dönmesin, laf salatalığı yerine doğru modelde denenmiş yöntemlerin burada yer alması ve ileride bir başka dostun yarasına merhem olması.
    Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor değerli katkılarınızın devamını rica ediyorum..paylaşılan bilgi değerlidir. Sağlıcakla kalınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

Sevgili dostlar merhabalar;

Gerçekten de germenin gerilmenin gereği yok..neticede bu da kul yapısı bir cihaz, yazılımı kul yapımı, doğru komutu ya da yöntemi bulunca amacımıza ulaşacağız.
    Lütfen kimse üzerine alınmasın ve herhangi bir kötü niyetle yazmıyorum bu telefon ne ustalar ne uzmanlar gördü ama hala doğru adımı bulamadık, bu yüzden de buradayım ve aramaya devam.
    kadiruluağ ve sissil adlı dostlar da konuya dahil olup çaba gösterdiler ancak sonuca ulaşamadık. Ben umudumu kesmedim aradıkça doğru yolu bulacağız eminim sadece zaman ve çaba meselesi.
    * HTC Dev sitesinde ve xda ve daha bir çok forumda anlatılan yöntem ile Bootloader kilidi açıldı,
    * TWRP flashlandı root yetkisi alındı ve teamwin ile SuperSu da kurulumu yapıldı,
    (Burada bir parantez açıp bir not düşmem gerekiyor, örneğin M9 modelinde custom recovery flashlamak cmd komut istemcisinde "fastboot flash recovery twrp 2.8.7.0.""" filan filan yazarak komut ile yapılabiliyorken benim M9 Plus telefonda 1 hafta bu komut ile TWRP flaslamaya çabaladık ama olmadı,
    sonunda bir dost yardımı ile bu komutun işe yaramadığını öğrendik..uzatmayalım custom recovery işlemini twrp nin zipli halini cihazın ana dizinine atıp oradan flashlayarak hallettik, bunu da belirtelim de üşenmeyip okuyan M9+ sahibi dostlar boş yere klasik yöntemle vakit kaybetmesin)
    * Yine bir dost yardımı ile yazılımı Taiwan 1.90.707.3 dan Europa 1.90.401.3 e çevrildi,(yazılımı değiştirmeden de imei yazma işi başarısızdı belki yazılım güncelleme alarak çözüm olur diye düşünüldüğü için yazılım Avrupa olana çevrildi)
    yine konunun işlendiği hemen her yerden destek alınıp imei işlemini gerçekleştirmeye çalıştık ama şu ana kadar sonuç alamadık.
    Bendeki PC nin sürücülerini güncelledik, ilgili yazılımları yeniledik (bu arada benim PC sıkıntı yarattı ben de iki arkadaşımın laptop ve PC lerinde aynı işlemleri ayrı ayrı denedim, "birisi Win 7 diğeri Win 10 işletim sistemine sahip" ama benim PC de aldığım yanıtların aynısını verdi makinalar.
    Fastboot oem writeimei XXXXXXXXX komutuna aldığım yanıt her defasında şu FAILED (remote : WRITE IMEI ERROR) ..hani PC den şüphelendik, sürücüleriden şüphelendik, yazılımlardan şüphelendik hatta bir yerde usb kablosunun usb 2.0 portuna takılı olması gerektiğini usb 3.0 portunda komut hatası verdiğini yazmış, her iki portuda denedim ama nafile...

niye hala uğraştığımı merak edenler olabilir; konunun uzmanı, telefoncu ya da yazılım bilgisi olan birisi kesinlikle değilim, mak.mühendisiyim ve olmuyor, yapılamaz, mümkün değil gibi kelimeler mühendis kafama ve düşünce yapımı rahatsız ediyor bu yüzden de ama okuyarak ama siz değerli dostların yönlendirmesi ile epeyce yol aldım sayıyorum kendimi.
    Olur da amacımıza ulaşırsak burada şimdiye kadar yazdığım gibi etraflıca yazarak tecrübelerimizi paylaşarak M9 Plus sahibi dostların istifadesine sunmak da bir diğer amacım.
    Konuya ilgi gösterip yorum ve yöntem yazan dostlara da teşekkürlerimi sunarken bir hususa da dikkat çekip özenli olmayı öneriyorum.
    Foruma konu açıp detaylıca başıma gelenleri , atılan adımları ve tıkanılan noktaları yazmışım eksik olmasın bir dost "google da imei işlemi yaz orada bulursun nasıl yapılacağını" gibi bir tavsiyede bulunmuş.. eksik olma kardeşim ama ne olur bir oku yazdıklarımı, bu kadar detay yazan birisi google da aratmamış olabilir mi sence?
    Bazı dostlar da yine iyi niyetle şöyle yap böyle yap diye yorum beyan ediyorlar, eyvallah hepsi değerli ama çözüm başka modellerde işe yarayan yöntemleri burada tekrarlamak değil özellikle M9 Plus modelinde işe yarayan ya da bizzat denenmiş yöntemi tavsiye etmek...
    Maalesef bilgisi olmadan fikri olan, laf olsun diye beyan karalayan çok kimse var..vakit kaybı bir yana kafa karışıklığı ve en kötüsü de istenmeyen sonuçlara yol açabilecek olması..
    Özetle dostlar aramaya çalışmaya devam, bu kadar uzun yazmamı mazur görün istiyorum ki konu çorbaya dönmesin, laf salatalığı yerine doğru modelde denenmiş yöntemlerin burada yer alması ve ileride bir başka dostun yarasına merhem olması.
    Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor değerli katkılarınızın devamını rica ediyorum..paylaşılan bilgi değerlidir. Sağlıcakla kalınız.

slmlar
    siisil
    kadir uluag
    bu aarkadaslar uzaktn yardım ıle baglanıp ugrastılar ama bır turku olmadı

hatta kadir ile şirinevlerde bulusup yemek aardına cafede 5 sat ugrasmamıza ragmen cozemedık sissil bana gonder dedı cıhaz benım degıldı dh den bır arkadsım bıraz da kıl bırınındı veremedım en sonundaa kadir abı ver bana ben halledeyım dedı ınanın1 haft gece gunduz uykusuz kaldı m9 u s off yapamadı neden ıse abı bulusalımtlfu gerı vereyım dedı siisil e gonderecek ıken tlfu gecen gun bır yanlıs anlayıp ters cevap vermesı uzerıne kapalı carsı da solugu aldım
    3 arıza var dedı tlf sahıbı yanımdaa ıdı
    arızalar
    1 ımeı
    2 sım 2 kılıdı tlf sımm kılıdı
    3 sunshıne atılck dedı sana oluru dh ıcın 130 tl dedı tlf sahıbı arkadas ıle bıraaktık 2 ssat sonra jılet gıbı verdıler

sadece ımeı 50
    sunshıne 100
    kılıt 50 tl dedı

ama dh den gelenler varmıs hatır var dedı bu tlfu 190 a yaapaack htc cı bul ben bedava yaparım gez gel abı dedı gerek yok dedık

2 saat sonra cıcek gıbı olmuştu kapalı carsı 3. kat htc tekbnık servısı yan servıs ama

• HTC evo 3d yurtdışı cihazı önce unlocked sonrada s-off yaptım ve imei değiştirdim. İşlemler çok zor değil fakat bazı aşamalarda sıkıntılar çıkıyor pes etmeden uğraşırsanız, az birşey bilgisayar ve elektronik bilginiz varsa yapabilirsiniz. Ben en çok wire-trick(kablo ile kısa devre yapma) kısmında zorlandım. Önemli olan cihazınıza uygun dosyaları bulup onları kullanmanız. Reklamdan saymazsanız xda-developers neredeyse bütün cihazlar için çözüm sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixmagad -- 6 Nisan 2016; 10:43:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

Sevgili dostlar merhabalar;

slmlar
    siisil
    kadir uluag
    bu aarkadaslar uzaktn yardım ıle baglanıp ugrastılar ama bır turku olmadı

hatta kadir ile şirinevlerde bulusup yemek aardına cafede 5 sat ugrasmamıza ragmen cozemedık sissil bana gonder dedı cıhaz benım degıldı dh den bır arkadsım bıraz da kıl bırınındı veremedım en sonundaa kadir abı ver bana ben halledeyım dedı ınanın1 haft gece gunduz uykusuz kaldı m9 u s off yapamadı neden ıse abı bulusalımtlfu gerı vereyım dedı siisil e gonderecek ıken tlfu gecen gun bır yanlıs anlayıp ters cevap vermesı uzerıne kapalı carsı da solugu aldım
    3 arıza var dedı tlf sahıbı yanımdaa ıdı
    arızalar
    1 ımeı
    3 sunshıne atılck dedı sana oluru dh ıcın 130 tl dedı tlf sahıbı arkadas ıle bıraaktık 2 ssat sonra jılet gıbı verdıler

sadece ımeı 50
    sunshıne 100
    kılıt 50 tl dedı

ama dh den gelenler varmıs hatır var dedı bu tlfu 190 a yaapaack htc cı bul ben bedava yaparım gez gel abı dedı gerek yok dedık

2 saat sonra cıcek gıbı olmuştu kapalı carsı 3. kat htc tekbnık servısı yan servıs ama

Alıntıları Göster
    quote:

arızalar
    1 ımeı

sadece ımeı 50
    sunshıne 100
    kılıt 50 tl dedı

Merhaba ;

Hayırlı olsun yaptırmışsınız güle güle kullanın.
    Ama sunshine 25$ dan sonra unlock code (Eğer sprint değil ise) 3 $.
    Imeı : Fastboot ile ücretsiz.

2. Olay javacard ile s-off yapılır sunshine a gerek olmaz(Tek kullanımlık java card yok)
    3$ a unlock code alınır işlem gene hallolur.

Dediğiniz gibi bilgisi olan biri için yaklaşık yarım saatlik işlem zaten maximum.

• Ben 30 liraya 30 saniyede yapıyorum millet sunshine için 25$ ödüyor, 1 hafta uğraştığını söyleyen var hayretle takip ediyorum

• HTC One A9 için imei değiştirme yöntemi nedir bilen var mı? Cihaz unlock ve s off yaptım fakat imei nasıl değiştirebilirim.
  • Fastboot oem writeimei xxxxxxx
    işe yaramıyormu

• fastboot getvar imei işe yarıyor imei yi gösteriyor.
    Fakat fastboot oem writeimei işe yaramıyor unknow diyor acaba s off ta mı sıkıntı var.
  • S-off yaptıysan olması gerek, olmazsa gönder box ile deneyelim

• Cihazı gönderdiğim gibi 5 dk da root işlemi yapıp cihazı olduğu gibi sapasağlam ücretsiz kargo ile gönderen emre (fairboy) beye çok teşekkür ederim. Sıkıntılı cihazınız varsa düşünmeden gönderebilirsiniz.
  • nasıl yapılıyor anlatsada burda dıger arkadaslarda kargo ıle gıt gel yapmadan halletseler...
  • s.a beyler imei atma ile bir sorum olacak ,yıllar önce aldığım nokia 7300 telefonun imeisi klonlanmış ve telefonu tek numarayla kullanmaya başlamıştım bu telefon evde hala duruyor, şimdi ben bir htc m9 a bu imei yi atsam ne olur iki telefonda sorunsuz çalışır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

nasıl yapılıyor anlatsada burda dıger arkadaslarda kargo ıle gıt gel yapmadan halletseler...

Bunun için kart lazım pc üzerinden kırılamıyor malesef
  • pc uzerınden cok kolay atiliyor deniyor her yerde. ayrıca karta felan gerek yokmus ..
    http://forum.gsmhosting.com/vbb/f961/guide-direct-mode-s-off-imei-etc-phones-download-mode-a9-m9-626-etc-2022417/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 15 Haziran 2016; 14:36:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar herkese. öncelikle HTC 10 un çıkmasıyla buralara bolca bu telefonla ilgili soru gelmeye başlıcaktır.İlk soru benden olsun HTC 10 um kayıtsız ve İMEİ atılmamış.ben bu telefonda nasıl bir işlem yapmalıyım imei atmak için.Çokça custom rom vb tecrübem vardır fakat hiç imei değiştirmemiştim.yardımcı olursanız sevinirim.özelden veya buradan
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Bunlada demedim de işe yaramiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: felixmagad

HTC evo 3d yurtdışı cihazı önce unlocked sonrada s-off yaptım ve imei değiştirdim. İşlemler çok zor değil fakat bazı aşamalarda sıkıntılar çıkıyor pes etmeden uğraşırsanız, az birşey bilgisayar ve elektronik bilginiz varsa yapabilirsiniz. Ben en çok wire-trick(kablo ile kısa devre yapma) kısmında zorlandım. Önemli olan cihazınıza uygun dosyaları bulup onları kullanmanız. Reklamdan saymazsanız xda-developers neredeyse bütün cihazlar için çözüm sunuyor.

hayırlı akşamlar arkadaşım,

bende bır yakınıma one a9 aldım... adamın elınde atıl durumda bir telefon var.. onun ımesını atmak ıstıyoruz.. elimize yüzümüze bulaştırmadan nasıl atarız . işlem adımlarını ve kullanılacak programları yazarsanız cok cok seviniriz... şimdiden teşekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 20 Haziran 2016; 3:15:56 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.